IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

kapr
20. říj 2014

@nikaa666 🙂 tak u mne nejen podle karet 🙂 ty už mi jen řekly ....teď už jo 😉

kapr
20. říj 2014

@evcann no tak myslím, že v sobotu to byla větší haluz. To jsem se na ten test dívala snad 100x abych se vždy znovu a znovu ujistila, že tam je a že si ji nevymýšlím. A zkoumala jsem test ze všech stran a skolnů a na sluníčku a pod světlem 😀 no a dnes jsem šla s testem do koupelny, čistila si zuby a pomalu to tam lezlo ke kontrolní čárce a nic. Manžel tak co? Tak co? a já nevím, zatím nic. Asi nic. Pořád nic a pak začala vykukovat. říkám, jo je tam 🙂 a on nojo fakt🙂 a já dneska už ji vidíš? a on jj 🙂 a teď mi do telefonu řekne tohle? 😀

evcann
20. říj 2014

@kapr no tak to myslim vypadá hodně nadějně 🙂

kapr
20. říj 2014

@evcann no nejraději bych šla domu podívat se, jestli se mi to opravdu nezdálo 🙂 ale snad tu naděje je. je mi zle, ale to z hladu a bolí mne prsa. Žádné špinění, což jsem vždy po neúspěšných ET už v tuhle dobu měla, popíchává mne v děloze, pořád bych spala, tak snad.....snad se mne v tom Caru po 10 ti letech zbaví 🙂

suzik161
20. říj 2014

@78marcela se z toho tabletu picnu, on mi ty slova přepisuje sám od sebe a pak vznikají takovyhle přepisy 🙂 to mdloby štěstí a případě. 🙂 ppromiň, dává mi fakt zabrat 🙂 máme předjednaného Apolináře, tak uvidíme, no 😉

martiina_k
20. říj 2014

@rf6shkr dneska jsem šestý den, zítra budu v půlce čekání... doteď dobré, nervy zatím ani neplaší, ale já totiž holky vím, že to teď je to pravé 😅 mě se to totiž vloni (když dárkyně začla stimulovat) zdálo... vím, že tenhle třetí je prostě ten správný. Navíc jsem teď asi měsíc před transferem nosila sadu šperků s měsíčním kamenem (sama šperky tvořím, tak jsem si jednu udělala), ten by měl podporovat ženské orgány, pomáhat při uhnízďování embrya a pomáhat správnému vývoji plodu. No a abych si to pojistila ještě do třetice, tak jsem v září brala bachovy esence, krásně mi vyladily psychiku a jsem naprosto v klidu 🙂

rf6shkr
20. říj 2014

@martiina_k tak to je super, že jsi takhle na pohodu, o víkendu jsem byla doma taky v klidu a jen občas mi na to utekly myšlenky, ale právě dneska ráno mě začlo bolet břicho, ale fakt divně (jako bych tam měla balónek a ten někdo nafukoval.....), takže jsem znervózněla a chodím se kontrolovat na wc co a jak........... zatím dobrý, manžel mě tady byl už 2krát pomuckat a myslí si, že bych měla na neschopenku, ale já nemám náročnou práci, a šéfka je mamča, tak ta ví co se děje a šetří mě....... 🙂, myslím, že doma by to bylo horší, tady se mi zaměstnává alespoň hlava něčím jiným.......

78marcela
20. říj 2014

@evcann Ahojky, mě žádné z těchto vyšetření nechtějí udělat. Ani genetika, ani imuno. Udělali mi akorát hormonální profil, před čtyřmi lety, ted hysteroskopii a štítnou žlázu. Jinak nic.

kapr
20. říj 2014

@78marcela imuno i genetiku ti může napsat i tvůj gynekolog. Obzvláště pokud máš za sebou 2x zamlklé těhu. A nechápu, proč ti ho v centru nechtějí napsat....... 😒

donia
20. říj 2014

@78marcela vidis, a treba v Gennetu je to zase podminka pred IVF, mit hotova vsechna vysetreni. Genetiku nas posilala i pred IUI a ted pred IVF chtela i tu imonologii. Tak to holt kazdy CAR dela jinak, ale urcite bych se na to poptala.

missym
20. říj 2014

Holky, mě cákne. Ani druhá krev nedala jasný výsledek a ve středu potřetí. Já se snad toho výsledku nedočkám ☹

evcann
20. říj 2014

@78marcela fakt ne? tak to bych šla jinam, protože to u tebe vypadá na problém tam, já měla vyšší imunitu a telo to vypudilo, pak mi nasadili Prednison a zadařilo se, měla jsem ji vyšší, rovnou mě poslali i na genetiku a tu mám v pořádku. To si vydupej než půjdete do dalšího pokusu. To čumím jak blázen, že to nemáš :(

evcann
20. říj 2014

@missym jakto?

missym
20. říj 2014

@evcann Minulou středu (14 dní po ET) hcg 246, dneska kontrolní krev + UTZ. Hodnota hcg 847, na UTZ není nic vidět. Čárka na testu od středy rozhodně zesílila, ale kde nic tu nic. Doktorka je hodně skeptická a ve finále to vidí na mimoděložní. Chjo ☹ No hlavně už vědět, na čem jsem. Z toho čekání se asi zblázním ☹

kapr
20. říj 2014

@missym ...............ty ale to je nebezpečné ☹ tak držím palečky. Hlavně ať ty jsi v pořádku!

missym
20. říj 2014

@kapr Díky. Dost se toho děsím. Tak snad se ten drobek tam ještě ukáže. Ale začínám už pomalu pochybovat ☹

martiina_k
20. říj 2014

@missym a kolik jsi dní po transferu? Jestli to chápu dobře, tak jsi teď tři týdny? Však se ti hodnota za týden zečtyřnásobila... nechápu jakto že je doktoka skeptická?

missym
20. říj 2014

@martiina_k Na ET jsem byla 1. října. No já nevím. Už tu minulou středu jsem měla dojem, že čeká, že tam bude už hotový mimčo. Dneska tam měla službu jiná paní doktorka, která mi to teda alespoň všechno pěkně vysvětlovala, ale stejně říkala, že se jí to moc nezdá. Že klidně teda se mohlo zahnízdit později, že i to se stává. Ale že to spíš vidí, že to nevyjde ☹

martiina_k
20. říj 2014

@missym takže jsi tři týdny po transferu.. podle mě je to úžasná hodnota a já bych se teda radovala... A ty když jdeš na krev, tak jdeš zároveň na kontrolu? To my jdem teda jen na krev, doktor nás žádný ani nevidí... hele, žádný stresy, krásně ti to jde nahoru, tkaže nevidím vůbec žádný důvod k obavám...

evcann
20. říj 2014

@missym ahá, tak snad to jeste dobře dopadne, budu držet palce, třeba vas jen mimčo zkouší 🙂

soleilll
20. říj 2014

@evcann @78marcela Já se na Prednison ptala před měsícem a bylo mi řečeno, že už se od něj ustupuje, že se neprokázala účinnost. (To samý jsem četla i na webu Heliosu.) Samozřejmě pokud jde o indikovanej případ na základě výsledků vyšetření, pak je platnej, ale dřív se dával při každým cyklu automaticky všem.

evcann
20. říj 2014

@soleilll a co je místo něj? já ho měla tenkrát a po jeho nasazení a léčení jsem šla na kontrolní testy a pomohlo mi to hodně, pak se také zadařilo. Já to zatím nikde nečetla, ale tak je celkem jedno co bude brát, ale spíš jde o to, že by mělo být toto vyšetření

78marcela
20. říj 2014

@evcann
@soleilll
@kapr já se na to ptala, a chtěla jsem to vyšetření. Řekli mi, že at už se něco vyšetří nebo ne, že se stejně nasadí prednison nebo medrol (ted místo něj) a ten mám já nasazený preventivně. Tak nevím. O genetice neřekli nic. Ale jdu si pro poslední dva mražáčky, a přejdu jinam, když se nepovede...zase si ted říkám, že když už to ted bylo skoro do devátého týdne, že se přece jenom povedlo, takže se může povést, hodně holek potratí jenom tak. No uvidím. Dnes jsem tam psala, uvidím, co mi odepíšou zpět.

soleilll
20. říj 2014

@evcann Místo něj se "preventivně" nedává nic (ale určitě je to centrum od centra). Samozřejmě pokud jsi měla nějakou nestandardní imunologii, pak je to oprávněný.

soleilll
20. říj 2014

Dovolím si anketní, zatím čistě hypotetickou, otázku - poslední 3 rozmražený embrya (5-ti denní blastocysty):
a/ transferovat všechny 3
b/ transferovat 2 a 1 znovu zamrazit
c/ transferovat 1 a zbývající 2 znovu zamrazit
Jakou variantu byste zvolily? Díky za názor.

kapr
20. říj 2014

@78marcela No tak na genetice mi třeba zjistili leidena. což může způsobovat právě zamlklé těhu. Ono ti samozřejmě nikdo neřekne na 100% proč se to stalo, ale třeba trombofilní mutace jednou z příčin je. při těhu se ti na základě hormonů zhušťuje krev. Tělo se tím připravuje na porod, aby nevykrvácelo. Při mutacích se ale stává, že se ti dělají v krvi malé trombíky. Tobě moc nevadí, ale zato vadí placentě a mimču. jelikož lehce můžou ucpat cévky k plodu a tím se mimčo přesane vyživovat a neprosperuje. proto dochází k MA. Takže asi tak. S tím testem Dr. otálejí, jelikož stojí asi 8000,- tak ho nepředepisují jak na běžícím pásu. Ale provádí se jen na základě odběru krve. Nic víc. Být tebou bych do toho šla. Máte v rodině třeba ve stáří infarty? mrtvičky? z obou stran rodičů?

martiina_k
20. říj 2014

@soleilll záleží kolikátý je to tvůj pokus, kolikrát předtím ti to nevyšlo? Jestli už dostkrát, tak bych šla do všech.

kapr
20. říj 2014

@soleill já bych šla do všech 3. Nějak si nedovedu představit, že je znova zamrazí a pak znova rozmrazí 😒 myslím, že jim to moc neprospívá. tento proces 😉 ale vůbec tomu nerozumím 🙂

78marcela
20. říj 2014

@soleilll no, tot otázka...taky jsem ji řešila...ale vzhledem k tomu, že se mi už tolikrát nepovedlo a vzhledem k tomu, že poslední rozmrazený bylo špatné kvality a znovumrazení by nepřežilo...a vzhledem k tomu, že mi je mrazili předtím ještě tou starší metodou, která má svá rizika....půjdu do tří. A pak děj se vůle boží.

78marcela
20. říj 2014

@kapr můj děda měl mrtvičky. Obě babičky jsou v pohodě a naši taky.