IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

zluva
25. zář 2014

@kapr 😀

zluva
25. zář 2014

Jsem si řekla, že si zkrátím čas hledání darů pod stromek. Malá si přeje strašně moc tohle: http://www.maxikovy-hracky.cz/katalog/panenky/b... a ještě konkrétně blondýnku, ale tyjo za baarbie takovy nehorazny penize, zda se mi ze to je fakt jen tahani penez z lidi..ale kdyz pak dite nemluvi o nicem jinem, tak nekup to... 😖

kapr
25. zář 2014

@zluva to jsi ještě v pohodě🙂 Náš malej zase sedí u katalogu hraček a zejména lega a otáčí stránku za stránkou a téměř na vše říká: "A tohle taky nemám a chi od ježíška a tohle taky a tohle,tohle,tohle, tohle a ještě tohle 😀

mery41
25. zář 2014

ahoj holky 🙂 můžu se k Vám přidat? je to rok co jsem měla mimoděložní těhotenství. Pořád si přejeme svůj sen splnit, ale nezadařilo se .Rozhodli jsme se pro IVF, ted jsem měla začít stimulovat .ale jako naschvál ☹ | týden mám zpoždění,neznáte nějakou babskou radu na vyvolání?

lentikalena
25. zář 2014

Tak to vám holky tiše závydím,že máte doma už prcka.

zluva
25. zář 2014

@mery41 svarak z cerveneho 🙂

zluva
25. zář 2014

@lentikalena budes na tom stejne, neboj 🙂

lentikalena
25. zář 2014

@mery41 Ahoj taky jak na schvál měla zpoždění.Nikdy jsem s tím neměla problémi,až taky před IVF.Zkoušela jsem vše nic mi nepomohlo,až mi dali injekci tak to do týdne přišlo.Držím palce. 🙂

mery41
25. zář 2014

někde jsem četla,že tonic ,prý zabral do druhého dne,včera vypila dvoulitrovku a nic ani horká vana.Víno to bych nedala

mery41
25. zář 2014

@lentikalena ta injekce před IVF nijak nevadí?

catchulinecka
25. zář 2014

@mery41 ahojky, tak já bych poradila červené s colou 🙂 a jinak teda my jdeme už do 2.Ivf...v březnu byl první pokus, která dopadl mimoděložním těh. tak bohužel vím, o čem mluvíš ☹ je to těžké, ale dočkáme se!!! 😉

lentikalena
25. zář 2014

@mery41 meboj se zavolej jim pověs jim,že jsi to nedostala.Ta injekce vůbec nevadí.Já jsem měla injekce,už doma že si začnu od třetího dne píchat a jen jsem čekala na menstruaci která nepřicházela.Volala jsem jim dali mi injekci do týdne to přišlo a mohla jsem si začít píchat.Teplá vana víno mě nic nepomohlo. Ale do ničeho tě nenutím musíš to zvážit sama.Já měla zpoždění 13.dní.Samozdrejmě než ti píchne injekci tak mi udělala utc jestli nejsem v jiném stavu.

lentikalena
25. zář 2014

@mery41 Ale jinak se ničeho neboj.Já jsem se také bála a nakonec mi řekl,že se tohle hodně před IVF stáva.Je to hodně o pychické stránce jak na to hodně čekáme.

nikaa666
26. zář 2014

@mery41
@lentikalena hihi, já to měla zas naopak...jakmile mi nastavil Dr. termíny, tak přišla mrcha o 3 dny dřív...jindy přesná jak švýcarský hodinky. Se jim zamotal harmonogram 😀 .Ty nervíky v nás asi dělaj své.

Jak tu vidím, nejsem jediná, která v práci mlží...já měla před pár lety nějaké problémy s čípkem a tak se na to vymlouvám, že se mi to vrátilo. Čert ví, kdo se tu dostane k propustkám a razítko Caru (ikdyž je tam jen název) mohu odůvodnit, že jsou tam na to machři 😎

nikaa666
26. zář 2014

@maggie4 Ahojky, to jsme na tom stejně 🙂 kdy jdeš na kontrolní UTZ? Pokud můžeš dělat i doma, zkus si domluvit "home oficce", taky to tak dělám. Nepřijdeš o peníze a mě se teda doma dělá líp. Mám to tak v plánu, kdyby mi náhodou bylo po OPU nebo ET zle.

zluva
26. zář 2014

Dobre rano 🙂
Tak muj dnesni stav po utrogenove smrsti je Bolest v krizi, bolesti bricha a pekne bolave bradavky...:/ Jestli to klapne a budu tehu, tak uz si na ty bolesti do te doby zvyknu.... 😵
Jak vy?

zluva
26. zář 2014

@zluva tam melo byt utrogestanove 😅

kapr
26. zář 2014

@lentikalena včera večer jsem o tom přemýšlela. Jako že jsme tu v této diskuzi a máme prcka a jak je korektní se o tom zmiňovat. Nicméně jsem došla k jedné pozitivní věci. A už jsem ji tu kdysi psala. Děvčátka, já těhotním už od roku 2005. Tudíž téměř 10 let 🙂 za tu dobu jsem tu potkala mnoho "snažilek" a můžu vám říci jedno. Každá do jedné dříve nebo později otěhotněla 😉 takže jsem přesvědčena o tom, že i každá z vás se dočká!!! 🙂 Vlastně bojujeme jen s tím, že se nemůžeme dočkat, že už bychom to chtěly. Ale až to přijde, tak si zpětně řeknete, že to miminko přišlo v tu nej chvíli 😉
Stejně tak se mi vybavilo, jak jsem při svém prvním IVF seděla v čekárně a byli tam i lidé s dětmi. V duchu jsem si říkala, co tady dělají když mají dítě? Co já bych dala za to mít aspoň jedno, Budu spokojená. A za dlouhých 6 let jsem tam seděla s prckem já. A nyní bojuji stejně o druhé. Teď je akorát rozdíl v tom, že bojuji proto, protože už nemám tolik času. Za chvilku mi bude 40. IVF vyčerpané, nic závratného se konat nebude, spermiogram se už asi také výrazně nezlepší a já můžu bojovat tak max 2 roky. Ale víte proč? Nechci jednou sedět s rukama v klíně a říkat si, proč já to tenkrát neskusila. Možná by se zadařilo 😒 🙂 No takže suma sumárum jste tu vesměs mladé holky, máte vše před sebou, tak hlavu vzhůru a do boje 😉 Jsme tu od toho, abychom se podpořily! 😵 🙂

kapr
26. zář 2014

@evcann Tak pani hlásím, že dnešek mohu považovat za 1. den takže začínám odpočítávat 😒 🙂 takže 6.10. v po, půjdu na první UTZ a jdeme na to 😉

zluva
26. zář 2014

@kapr Krásně řečeno...taky jsem si poprvé v čekárně říkala proč tam jsou ty maminy s dětmi! 🙂
Po tom co se mi po prvním potratu při druhém KET podařilo počít, jsem si myslela, že tím končíme, ale jak malá rostla, viděla jsem, že by to chtělo sourozence, podstoupili jsme další dva KETy a nic. pak jsme si dali dlooouhou pauzu, ale já, i když jsem se tomu bránila jsem po očku pozorovala, jak všechny ty holčiny, které mají děti ve věku s mojí dcerou už mají druhé dítě...a některé dokonce i třetí...najednou máme jedináčka jen my a ten jedináček neustále prosí o sourozence...Taky bychom rádi naši rodinku zacelili - 2 dospělí 2 děti...čas letí strašně rychle, tak uvidíme 😵

kapr
26. zář 2014

@zluva hele naprosto přesně 🙂

zluva
26. zář 2014

@kapr Jenže my už na to po těch letech snažení koukáme trošku s nadhledem a hlavně jsme "jištěný" tim, že jednoho potomka máme..nedivim se tomu, že bezdětné holčiny, i když mladé, někdy trošku panikaří při nezdařených pokusech atp.
Dokonce jsem že se na některých diskuzích hroutěj, když mají 3. den po ET negativní TT...je to zoufalství, panika. Všechny chceme jistotu, že tentokrát už to vyjde a zoufale (hlavně snažilky začátečnice), hledáme na internetu příznaky a potvrzení, že to určitě vyšlo, a když to nevyjde, tak zase pátráme proč to nevyšlo a je to takový koloběh, zažila jsem to mockrát a Ty určitě taky 🙂 Jsme prostě ženy-matky, a proto jsme tady a všechny máme jediný cíl. Kapříku budu držet pěsti i Tobě, ať se zadaří 😉

evcann
26. zář 2014

@kapr hezky jsi to napsala, mám to naprosto přesně koukala jsem tenkrat na ně a měla jim za zlé, že jsou rozmazlené a chtějí co nejvíc a mě by stačilo jedno a ja nevim co všechno 🙂. Dnes jsem přesně v jejich situaci a naprosto stejné jako ty. Bojuju a chci vybojovat dokud mám čas a že ho také moc není, ale nechci jednou sedět a vyčítat si to a mimo jiné si to moc přeju. Každa otěhotní to máš naprostou pravdu. Já za tech 9 let jsem taky zazila vsechy co driv nebo pozdeji otehotnely.

Jinak já tam jdu 8.10. Vcera jsem se potrebovala dovolat doktorce a to byl teda ocistec, pokazde recepce, sesterna a zkusi prepojit, po 7 hodinách se zadarilo, hruuuuza 🙂 Chápu, ze doktorka tam ma pacientky, ale prece kdyby se ji zeptali a ona si dala nejakych 10 min na telefony tak by urcite slo. Já ji nikdy nevolala, ale ted mi sestricky rekly, ze to si musim dohodnout jen s ni a telefon to byl tak cca na 1 min. tak kvuli tomu preci nepojedu osobne pres pulku Prahy tam a pak zpet. Se zasekam na 2 hodiny.

@zluva jj něco na tom taky je, že mi už to vidíme jinak, to je fakt

kapr
26. zář 2014

@zluva jj to je také pravda, že my jsme "jištěny". Je to po těch letech a po tom všem čím jsme si prošly velká útěcha. Dodnes se chodím na malého dívat když spí a děkuji mu, že se narodil, že přišel.

No ufff......

kapr
26. zář 2014

@zluva a děkuji za pěstičky 😉
všem ostatním také držím 😉

kapr
26. zář 2014

@evcann se zase mineme🙂 ale třeba půjdu 8.10 znovu🙂

zluva
26. zář 2014

@kapr Já taky děkuju všem svatým, za ten jeden dar 🙂

Jinak já mám jít 8.10 na krev....
Strašně mě bolí v kříži, nevím, jak sedět, ležet... 😖

soleilll
26. zář 2014

Děti v čekárně mě taky rozčilovaly. Jednak nesnáším rozjívené fracky, co všude běhají a dělají kravál a nechápala jsem, proč je matky vůbec k doktorovi berou. Teď, když jsem v jejich situaci, vidím to konečně reálně - kam s malým dítětem, když v čekárně musíte opakovaně prosedět desítky minut? Hlídání buď nemáte nebo o vašich úmyslech nikdo neví, takže je neangažujete. Když jsem tam posledně byla, říkala jsem si, že si třeba ty ostatní ženy uvědomí, že já mám toho našeho satánka právě kvůli tomu, že jsem tam před pár lety trávila měsíce... a výsledek se dostavil. Je škoda, že holky, které jsou ve fázi prozatimního neúspěchu spíš cítí závist, místo aby ty děti kolem viděly jako pozitivní výsledky práce CARu. Ale rozjívené fracky nesnáším pořád. 😀

renda12
26. zář 2014

tak holky já beru už prášky vše je ok a v pondělí jdu na Ket tak jsem zvědavá je to poprvé co mi datum vyhovuje a dokonce mi to bude dělat i můj doktor vždy to dělal někdo jiný tak doufám že to konečně klapne 🙂 zatím vše ok beru jen utrog,estr,anop,pred. takže nic nového pod sluncem

zofielinda
26. zář 2014

Já tedy hážu trošku taky flintu do žita, po týdnu od KET, žádné příznaky, poznám, že jsme těhu, když cítím prsa a nic. Tak po 4 IUI, 2 IVF a 3 Ketech....smutná statistika a otěhu jen jednou po Ketu a to skončila zamlklinkou.