IVF - Fostimon injekce. Jaké dávky berete? Jak se cítíte?

janesm
2. pro 2006

Ahoj snažilky,která z Vás podstupuje IVF a píchá si Fostimon???? Jaké dávky berete a jak se cítíte??? Díky

janesm
autor
3. pro 2006

ahoj snažilky má někdo prosím zkušenosti z Fostimonem???

culinka
4. pro 2006

ahojky,no asi budeme len my dve. 🙂 priekopnicky fostimonu.

janesm
autor
4. pro 2006

čauki....asi ano snad jsme už jedny z posledních kdo ty injekce má!!!! 😀

ice.tinka
13. pro 2006

Ahojky nejste samy🙂 Tak už jsem je dostala taky ,ale vrtá mi v hlavě proč si je mám pichat 4X denně!!!A nebo spojit čtyři dávky a najednou ...Jaké tedy jsou vaše zkušenosti...zatím díky!

sedliacka
20. pro 2006

ahojte. ja mám fostimon práve teraz v pláne, teda v januári.
Ice.tinka: pichajú sa spolu. zmiešať a pichnúť (len tie čo som mala predtým - merional - sa pichali len s jednou vodou na rozrobenie, ostatné som mala zahodiť), ale pre istotu si to over.
ja idem fostimon kombinovať s menopurom. tiež som zvedavá, čo z toho bude.

alenka001
11. led 2007

Ahoj, ja si pichala fostimon taky. Bylo to pred mesicem pred IUI.Injekce mi pichal manzel statecne doma a to vzdy 2 davky zaraz. Jako roztok jsem pouzivala roztok pro Pregnyl. Pry min boli nez ten, co je k tomu urcen.K tem dvema davkam mi stacil roztok jen jeden. Snasela jsem to celkem dobre, ac injekce nesnasim.. Jo a mel by se pichat zhruba ve stejnou dobu kazdy den!

emjee
10. bře 2007

siska78 • 9. mar 2007 o 19:46
Dievcata,je tu niekto kto ma skusenosti s Fostimonom? Ja v pondelok zacinam stimulovat a rada by som sa podelila o nejake info. Vdaka

susanne12
9. kvě 2007

Ahojte baby. Emjee neviem či sa ešte vrátiš k tejto téme, ale už je to asi pre teba neaktuálne...... Mne tiež v centre naordinovali Fostimon. Zaujímalo by ma či to bude všetko alebo ma potom ešte čakajú nekajé iné injekcie??

siska78
9. kvě 2007

sussane, ja ho tiez beriem ale zavisi to vsetko od toho na co vlastne stimulujes. IUI alebo IVF? Do ktoreho centra chodis?

susanne12
9. kvě 2007

siska, ja ho zatiaľ ešte neberiem, zatiaľ mi robia len hormonál. profil. Bud.útorok idem 3x. Ale v papieroch ho už mám predpísaný. Chodím do MT- Heliosu a idem na IVF. Dr. povedal, ak bude všetko ako má byť tak cca v júli.
Tzn. že by som začala užívať injekcie koncom júna - júl. Vieš mi o tom napísať niečo podrobnejšie prosím....

siska78
9. kvě 2007

sussane, rada by som ti nejako pomohla, ale ja mam zatial skusenosti s IUI. Ja som si pichala 75jednotiek 11dni co je dost vela. Folikul mi narastol len jeden a aj to nebol velmi velky. Ale kedze ti napisal len Fostimon tak budes zrejme uzivat len Fostimon. Uz si pred tym niecim stimulovala? Ale moc tomu nerozumiem preco ides na IVF ked este nemas ani vysledky z hormonalneho profilu? Aky mate vlastne problem?

susanne12
9. kvě 2007

Siska: díky za odpoveď. No ja som bola na IUI už 2x, bezúspešne... 😠
Snažíme sa otehotnieť 4-tý rok. Vyšetrenia mám už za sebou skoro všetky, príčinu však nezistili. Pravdepodobne ide o idiopatickú neplodnosť, t.j. nevysvetliteľnú neplodnosť.

dicinka1
19. zář 2007

caute kocky.dnes si mam pichnut fostimon,ale neviem kam sa picha.prosim poradte mi.

milacikova
19. zář 2007

dicinka, do svalu do zadku, je mi divne ze ta v car neinformovali

doriska
19. zář 2007

Holky a kdyby vás ty injekce bolely (já jsem Fostimon nikdy neměla, ale slyšela jsem, že s tím originálním rozpouštědlem to je horor), stačí ho vyměnit za fyziologický roztok a pak je to prý pohodička. Ten se sežene buď v lékárně, ale pozor - je na předpis) nebo by vám ho měli dát v nemocnici či na pohotovosti, pokud chodíte na injekce tam. A nebojte, je to bezpečné, na rozpouštědle nezáleží, důležitá je ta účinná látka.

dicinka1
23. zář 2007

dakujem baby.mna doky neinformoval.dokonca som presla cele kosice koli liekom...lebo boli len na objednavku...

broucicanek
16. říj 2007

AHojte všechny berušky, za 10 dní jdu na stimulaci fostimonem.....dozvím se od Vás nějaké informace....rady....jak jste dopadly 😉 🙂 ....

dicinka1
16. říj 2007

ja som mala po stimulke 4 vajicka a 2 sa oplodnili po icsi..

miranel
16. říj 2007

Ahoj holky, od minulého úterý stimuluji fostimonem (75m.j.) na 1.IVF. Prvých 5 dní jsem píchala 3 amp. a v neděli mi zvýšili dávku na 4 amp. Zítra jdu na kontrolu, tak uvidím, jestli to stačí, v pátek nebo v sobotu bych měla jít na punkci

miranel
16. říj 2007

Jinak je pravda, jak někdo tady psal, že je dobré ředit ampule infuzním roztokem. Poradilo mi to i sestřička v CARu, která mi píchala první injekci. Takže nic nebolí, jen píchne. Když si vezmete, že ty injekce budete mít každý den po dobu asi 10 dnů, tak je to úleva 🙂

martinazpk
24. říj 2007

Dievcata ake ste mali uspechy v stimulacii s Fostimonom? Este som si ho nikdy nepichala a je to pre mna nove, 3 IVF boli s inymi liekmi, teraz mam aj fostimon. Tak chcela by som vediet aka bola tvorba vajicok s nim. Diky.

miranel
24. říj 2007

Ahoj Marti,
já jsem stimulovala fostimonem 13dní, prvních 5 dní jsem měla dávku 4 amp./denně a další dny po 4 amp.. V pondělí jsem byla na odběru vajíček...byli 3. Včera jsem volala do CAR a 2 se chytli, dnes po 12h budu volat znova, jak bojují dál 🙂

martinazpk
24. říj 2007

Miranel, drzim paste. Nech sa to podari. Si ma ukludnila. Ja som stimulovala s Merionalom minule a mala som 4 vajka a tiez sa 2 chytili. Takze to bude asi to iste. Vdaka

dicinka1
24. říj 2007

mne sa vytvorilo vela vajicok,ale len 4 boli na odobratie .a 2 mi oplodnili cez icsi.

v199
24. říj 2007

Ahoj holky, mám dotaz ohledně těch injekcí, zda se vždy píchájí do zadku, nebo i do břicha děkuji 😎

emjee
2. čer 2008

carodejnice • snž • Dnes o 16:53
Ahoj všechny,
tento měsíc jsem měla podstoupit KET, ale neroste mi sliznice tak, jak bychom si doktorka i já představovaly 😒 Jedla jsem 3x denně Estrofem. Takže jsme KET odsunuly na další měsíc a dostala jsem injekce Fostimon. Nikdy jsem je neměla, máte s nimi nějakou zkušenost? A zabraly vám? A čím podpořit růst sliznice? Vím, že se pije kontryhel, ale já mám pocit, že u mě má snad opačné účinky. Nikdy jsem ho nepila a sliznici jsem měla 10 mm. Teď ho piji a sliznice je jenom 7,8 mm. Tak nevím ... ☹

dicinka1 • snž • Dnes o 17:20
ja som si pichala Fostimon... Vytvorili sa mi len 4 jajka... Estrofem,Duphaston a Utrogestan je na rast sliznice

nelynka • Dnes o 17:27
ahoj carodejnice..ja som tiez pichala fostymon..150IU denne a vytvorilo sa mi 16 vajok...tez som mala trosku problemy so sliznicou, mi nedorastala tak ako mala..

dicinka1
2. čer 2008

moja sliznica bola asi o.k.aspon tak mi to vravel doky..tak neviem preco sa jajka nechytili...

emjee
6. čer 2008

mirip • Dnes o 16:48
Ahojte, snažilky, tehulky, maminy, ktoré máte skúsenosti s injekciami Fostimon ozvite sa. Ako ste ich, znášali, či boli aj nejaké nežiadúce účinky, kde sa pichajú a samozrejme či sa vám podarilo pri ich užívaní aj otehotnieť?

madla28
11. říj 2008

Ahoj, jdu na druhé IVF a budu stimulovat fostimonem. Můžete mi někdo napsat, jek jste na něj reagovali?

adus22
11. říj 2008

Ahoj, ja som cez leto stimulovala fostimonom. Pichala som ho do bruska a riedila roztokom, ktory bol pri nom pribaleny. Nic ma nebolelo, znasala som ho dobre. Vajecniky reagovali dobre, myslim, ze zo l4-tich folikulov som mala osem kvalitnych vajok. A tiez som popritom pila velmi vela vody. Drzim palce 😉