IVF - Fostimon injekce. Jaké dávky berete? Jak se cítíte?

janesm
2. pro 2006

Ahoj snažilky,která z Vás podstupuje IVF a píchá si Fostimon???? Jaké dávky berete a jak se cítíte??? Díky

madla28
11. říj 2008

Moc děkuju a koukám, že jsi hned otěhotněla.

sisa32
11. říj 2008

Ahoj, já měla taky Fostimon, ředila jsem ho fyziologickým roztokem. Měla jsem 12 folíků a z toho 10 vajíček. No a teď mám Adélku. 🙂 🙂 🙂

madla28
11. říj 2008

Moc blahopřeju a doufám, že mi to vyjde taky.

sisa32
11. říj 2008

Díky, taky ti to vyjde, držím palce.

madla28
11. říj 2008

Kéž by. Ahoj.

adus22
11. říj 2008

No nastastie, a to mi vkladali jedno slabe embryjko. Este nas caka dlha cesta. Sisa blahozelam k Adelke. pa

madla28
11. říj 2008

Adus taky ti moc blahopřeju a ať jde všechno tak krásně jak má.

ixi
11. říj 2008

aj ja picham fostimon

janula13
11. říj 2008

Ahoj babulky, tak aj ja prispejem, brala som decapeptyl a potom zaroven aj fostimon, 2ampulky, pichali mi ich v centre, s tym rozpustadlom, ktore je v skatulke, staci pouzit jedno rozpustadlo, niekedy zastipkalo, niekedy nie, da sa to, pichali ma do svalu-zadok...nemate sa coho bat...a co sa poctu vajok tyka, to sa uz nedozviem, lebo na odbere som mala uz popraskane foliky, smola...

ixi
11. říj 2008

to rozpustadlo v skatulke je tiez cisty fyziolog

emjee
15. led 2009

kikina666 • snž • Dnes o 11:47
Ahojte, kto mate skusenosti s fostimonom ???

majkabb • snž • Dnes o 12:08
ahoj nemozem ti k tomu zatial nic povedat ja si ho zacnem pichat cc 3tyzdne!!! ty si ho uz zacala uzivat?

kikina666 • snž • Dnes o 12:42
majka ja ho uz mam dopichany ... je to v pohode, dacapeptyl stipe viac, prajem vela uspechov, drzim palce a z celeho srdca ti prajem aby ti to vyslo

ja som 2x po fostimone bola nastimulovana velmi dobre, mame teraz 7 oplodnenych vajicok a cakame ako sa vyvinu

Pri fostimone je velmi dolezite aby si pila vela vody, doktorka kazala az 4 litre denne, aby si nemala OHSS

kikina666 • snž • Dnes o 12:42
mam po 2.IVF a zostali mi injekcie Fostimon 22 ks, ak by mala niektora zaujem odkupit za doplatok z lekarne, kontaktujte ma sem alebo do IP

a prajem vsetkym fostimackam vela uspechov

nelynka • Dnes o 12:44
ahoj kikina, ja som mala pri 1. IVF fostymon, kratky protokol, po odbere som mala 16vajok z toho sa 9oplodnilo..2mi zaviedli a 5zamrazili...Pri KETe museli vsetkych 5rozmrazit, jeden zabojoval, ale asi ani ten nebol "ten pravy" tak v 6tt to vzdal a teraz nas caka dalsie IVF len nevieme kedy a dufam ze mi zase vyjde fostymon...

nelynka • Dnes o 12:44
a pila som tak normlane, inak by ma roztrhlo

kikina666 • snž • Dnes o 12:46
nely mozes si povedat v centre ake chces lieky,

ja som mala 2 IVF stimulovane fostimon a z kazdeho IVF mi zostalo 11 injekcii, nechala by som si ich, lenze dobu expiracie maju do 07/09 a to by som uz nestihla pouzit , a viem ze baby, co idu na stimulku ako samoplatkyne zhanaju lieky lacnejsie, tak by som tymto chcela aj niektorej pomoct ... je rozdiel ci kupi 1 fostimon za 1000 alebo za 300 ....

kikina666 • snž • Dnes o 12:47
ja som pila ako duha, pri prvom nie a mala som problemy s dychanim a nabeh na OHSS a pri druhom som pila tie 3 - 4 litre a bolo v pohode, teraz cakam ako sa mi maju moje embryjka v skumavke, zajtra budem volat a ak vsetko bude OK tak v nedelu alebo v pondelok budem mat ET

nelynka • Dnes o 12:52
kikina oni posielaju ziadost na poistivnu a schvalia mi dvoje lieky, jedne lacnejsie a jedne drahsie, a ja si mozem vybrat...

a ja som za fostymon nedoplacala ani korunu, ale to som sla cez poistovnu...

majkabb • snž • Dnes o 13:01
ja som samoplatca ale v UK tak uz to mam vsetko zaplatene ,,je to drahe .ale co by clovek nespravil pre mimi aj ja vam vsetkym velmi drzim parstiky ,,raz sa to musi podarit

kikina666 • snž • Dnes o 13:08
a to si v ktorej poistovni ??? ja som 2x bola na IVF a doplacala som za fostimon 300.- za injekciu

kikina666 • snž • Dnes o 13:13
majka aj tebe drzim palce nech ti to vyjde

majkabb • snž • Dnes o 14:13
dakujem

kikina666
15. led 2009

ixi hej ten cisty roztok to je rozpustadlo NaCl, to natiahnes do striekacky a pichnes do flasticky s tabletkou a ta sa rozpusti

babulko
15. led 2009

ahojte kocky ponukam Fostimon mam 21 krabiciek-21injekcii,ak ma niekto zaujem tak sa ozvi IP.....pa

papus
30. led 2009

ahojky 🙂 mám začit používat synarel sprej do nosu a pak si budu píchat fostimon mate nekdo zkušenost?vůbec nevim co me ceka.díky papa

chanel
31. led 2009

papus: já jsem měla Fostimon dvakrát při IUI a nesnesla jsem ho dobře, rozhodil mi hormony a měla jsem průjmy a pak skončila v nemocnici na kapačkách.A IUI bylo neuspěšné. Je to nejlevnější preparát, který hradí pojištovna.Stejně mě čeká už jen IVF takže se pozeptám po kvalitnější přípravku.Ale neboj, většina holek to snesla dobře.To jenom já jsem takový případ.Tak hodně štestí!

papus
31. led 2009

chanel díky moc za zprávičku no to jsem na to zvědavá tobě taky hodně štěstí.

ixi
7. bře 2009

😲 😲 😲

dundula
7. bře 2009

Ahojte, nemôžete mi do pondelka niekto požičať 3 ampulky FOSTIMONU. Vrátim. Dakujem

evik30
7. bře 2009

hodně si zde čtu protože mi to pomaha a musím se někdy přidat do diskuze
papus: uživala jsem syranel a fostimon při druhém IVF a u mě měl negativní výsledek, ale na každého to působí jinak jak jsem se tady dočetla. Já měla jen jedno vajíčko a tak jsme musela cyklus přerušit.

madla28
8. bře 2009

Ahoj, já měla při prvním IVF Puregon a měla jsem 5 vajíček a při druhém IVF Fostimon a nebylo z toho nic.

ixi
8. bře 2009

ahoj ja som mala pri ivf fostimon a mala som 28 vajok velmi asi zalezi aj od organizmu

natala
16. čer 2009

Pozdravujem všetky kočky ani sa mi nechce veriť že aj ja začínam tento týžden brat fostimon,
ale vidim že nie som sama.

natala
16. čer 2009

Chcela by som sa opýtať či si niektorá z vás pichá injekcijky sama, vraj sa to dá zvládnuť,
len sa bojim pichnuť si tu ihlu, nechce sa mi velmi chodiť každy den kôli tomu na ambulanciu, čo na to poviete?

nadis.h
17. čer 2009

Natali ahoj. Já zrovna dnes večer píchám první injekci Fostimonu. Má se píchat do zadnice takže dle mého názoru to sama asi nezvládneš. Mě to bude píchat přítel,protože má zdrávku a pracuje na chirurgii. V CAR než jsem jim řekla, že má přítel školu mi řekli, že bych na to měla chodit k nim a nebo na pohotovost. Prostě to musí píchat někdo ze zdravotnictví a nebo může i partner, ale musí se nechat řádně proškolit v CAR.

natala
19. čer 2009

nadis.h 🙂 ahoj, dakujem za radu, pokusim sa zaškoliť manžela, ja robim v zdravotnictve , nechce sa mi behat cez volne dni po pohotovostiach, dakujem za radu, nejako to uz poriesime.
Uz dlho sa pokušate otehotnieť?

nadis.h
19. čer 2009

Naty až si půjdeš pro injekce tak vem manžu s sebou a oni mu to ukáží sestry. My se ani tak nesnažíme. Nechávali jsme to na přírodě, ale to jsme ještě netušili, že je nám to k prdu. Od ledna jsem byla na neschopence kvůli bolestem břicha a když už gynekolog nevěděl co s tím tak mě poslal na laparku a tam zjistili neprůchodné vejcovody a velký srůst co jsem měla po zkaženém slepáku. Takže mi ty vejcovody odstranili protože už nešli zprůchodnit. Tak proto IVF.

natala
19. čer 2009

nadis.h , tak to muselo byť teda nepríjemné, skoro pol roka sa ti to tahalo, a ked má človek bolesti tak je to nanič, no mohli ti to zistiť už skôr , ale hlavne že už ťa nič nebolí, a plánujš otehotnieť, držím Ti palce nech sa ti to podarí. Musíme myslieť pozitívne 😀

nadis.h
19. čer 2009

Nataly no na laparce jsem byla v březnu a ty 4 měsíce čekání až do ted byly nejdelší v mém životě. 😀 No i když teda..Ještě horší bylo pak čekání na menses...To už jsem málem vyrostla. 😀

martyh
22. čer 2009

Holky zbyl mi Fostimon 12ks..Info IP 😉

zuzcek
14. črc 2009

ja som reagovala dobre 🙂