IVF, když to nejde

minaoo1
17. lis 2013

Dobrý den milé spolubojovnice. 😉
Ráda bych tímto oslovila ženy, které podstoupily opakovaná IVF a stále čekají na kýžený výsledek. Je mi 35 roků, mám za sebou 4 ivf a dohromady 7 et. První ivf bylo vše úplně špatně, protože se u mně vyskytla anafilaktická reakce na kyselinu listovou v kombinaci se stimulačními hormony. Je to velice vzácná reakce na tyto přípravky, ve spoustě carech se s tím ještě nesetkali. Takže se toho nebojte. Začalo to plastyckým otokem a kopřivkou na celém těle už v průběhu stimulace. Každý by to poznal. Po druhém ivf jsem měla jedno neprosperující těhotenství v děloze a druhé prosperující v děložním hrdle. Takže mimoděložní těhotenství a rychle pryč s tím. Podotýkám že jsem měla silně pozitivní testy, hcg rostlo a já velmi silně krvácela s koaguly. Klasické příznaky mimoděložního. Tělo to chtělo vyloučit. Zamražená embrya se nám nikdy neuchytila. Třetí ivf bylo biochemické těhotenství, testy nejprve pozitivní, ale slábly. Pak se mi připletl do cesty andělé ( celý fantastický tým jednoho nejmenovaného reprodukčního centra na Evropské ulici , P 6). A ty mi dodali po dlouhé době světlo na konci tunelu. Dovedla mě tam moje kamarádka, která tam pracuje jako anesteziolog. Od začátku bylo vše úplně jiné.. ale především jde opravdu hlavně o štěstí. Tak jsem absolvovala 4ivf a nyní jsem ve 13tt. Čeká mě screening na konci prvního trimestru, ten co odhaluje genetické vady vč, Dawnova syndromu a až budu mít negativní výsledek tak si opravdu oddychnu. Nepíšu zde proto abych někomu přidělávala vrásky, že on to štěstí ještě neměl. Ale proto že vám, kterým se zatím nedaří rozumím. A nikdo jiný kdo si toto neprošel vám nikdy nemůže porozumět. Proto pošlete do háje všechny vaše přátele, kteří vám udělují rady typu :... prosim tě ty to hrozně prožíváš.., ...nesmýš na to myslet a pak to pujde samo..., ...nebo příště už to klapne, neboj... A sami maj doma dvě zdravé děti.Pak jsou ještě dobří ti co si za vašimi zády povídají, že moc tlačíte na pilu. Nebo ti co vám rovnou oznámí, ,,že to já s Pepou , když jsme chtěli dítě tak jsme na to vlítli a už to bylo,,. Takže dámy držte se , přeji vám hodně štěstí, protože o ničem jiném to opravdu není ( vůbec to nechci zlehčovat). Vydržte, zkoušejte. Nezpochybnitelný fakt je věk. Přeji vám aby jste byly štˇastné . mina001

muddledgirl
23. únor 2014

@minaoo1 moc gratuluju.....ať je vše v pořádku..krásně jsi to napsala..

vbera
25. únor 2014

Pěkný příběh s úspěšným koncem. Držím palce ať je dál vše OK. Doufám, že se někdy taky dočkám...

chiguita
25. únor 2014

@minaoo1 Děkuji 🙂 , toto se čte krásně 😀

jandulkajn
25. únor 2014

@minaoo1 S posláním do háje všechny kolem, co maji ty plané řeči, ač sebelépe míněné.... mluvis mi z duše.... kdo nepozná, neví.... i když to nikomu nepřeju....
Pozvedlo mi to náladu i po dnešním negativním testů 13 den po et....

chiguita
25. únor 2014

@jandulkajn Já jsem také po negativním testu dnes 12 den po et. ☹

jandulkajn
25. únor 2014

Krev me ceka zítra a ve čtvrtek budu mít stoprocentní jistotu... kdy jdeš ty? Budu držet palce!

chiguita
25. únor 2014

@jandulkajn já měla krev dneska ☹

jandulkajn
25. únor 2014

@chiguita a ten negativní vysledek más z krve? ☹

chiguita
25. únor 2014

bohužel ☹

jandulkajn
25. únor 2014

@chiguita to je mi moc líto.... kolikátý pokus? Pokud nevadí, že se ptám... jak na tom jsi se ani neptam, je mi jasný, že na pytel a to jsem slušná....

jandulkajn
25. únor 2014

@chiguita promiň, že jsem tak vlezla...☹

chiguita
25. únor 2014

@jandulkajn o.k. -můj 17 tý transfer 😉 ale nevzdávám to 😀

jandulkajn
25. únor 2014

@chiguita ty blaho, to si ani nedovedu představit.... smekám před tebou, že neztrácís naději... držím ti pěsti!

jandulkajn
25. únor 2014

@chiguita už se ti to musí podařit, tohle přece nejde, není to fér....

chiguita
25. únor 2014

@jandulkajn Děkuji za přání 🙂