IVF krátký a dlouhý protokol. Jaký je rozdíl?

beruskony
28. bře 2008

Po neuspesnem IVF s kratkym protokolem se pomalu chystam na 2IVF s tim ze Dr. uvazuje tentokrat o dlouhem protokolu.
Jaky je rozdil v protokolech, podle ceho doktori urcuji jaky zvolit?
Ktery je uspesnejsi?

kajka1j
28. bře 2008

Ahojky mohu se zeptat po jaké době půjdeš na 2IVF .Rozdíl je že dlouhý trvá asi 3-4neděle nebo tak nějak.

beruskony
autor
28. bře 2008

Kajko, Dr. rikala po 2-3 cyklech. Takze nas to ceka koncem kvetna, nebo zacatkem cervna.

Strasne rada bych vedela jestli je uspesnejsi delsi, nebo kratsi protokol.

dagina
28. bře 2008

Ahojky, já měla při prvním pokusu krátký, teď při druhým budu mít opět krátký, jen mi dr. zvýšil dávky injekcí. Protokol se určuje podle hladiny hormonů v těle. Někde jsem četla, že po dlouhém protkolu jsou vajíčka kvalitnější... 😒 , ale čert ví, je to individuální. Každopádně ti přeji hodně štěstí při druhém pokusu. 😉

kajka1j
28. bře 2008

Také mě čeká druhý pokus.Při prvním jsem měla dlouhý a moc uspěšný to nebylo.12den po ET jsem měla pozitivní test a druhý den už negativní.

dagina
28. bře 2008

Káji, a na KET ti nezbyla žádná embrya??? Já měla jen 4 vajíčka, takže žádný KET jsem neměla a rovnou jdu na druhý pokus.

beruskony
autor
28. bře 2008

Digi, to me prave take rikala doktorka, ze u druheho jsou vajicka kvalitnejsi.
Ja jsem se proste doktorky jen tak zeptala jaky zkusime priste protokol jestli kratky nebo dlouhy a ona nato: tak zkusime tentokrat ten dlouhy. Je to fakt jak sazka do loterie.

Kajko, a kolik si mela foliku a vajicek?

Holky a kdy vas ceka druhy pokus?

beruskony
autor
28. bře 2008

Digi, a kolik jsi mela foliku a kolik se nakonec oplodnilo vajicek?

Ja jsem mela 14 foliku, 7 vajicek a jen jedno se oplodnilo.

dagina
28. bře 2008

Berusko, já začnu stimulovat každým dnem, už jen čekám na mršku, co nevidět příjde 😎 . A ty tento měsíc??? Na nějakém KETu jsi byla?????

beruskony
autor
28. bře 2008

Dagi, to ti zavidim, ze uz jdes zase na to. Ja jsem po 1IVF rikala, ze uz bych na to snad nesla, mela jsem po OPU strasne bolesti. Ted s ale preji, aby uz to bylo zase tady 🙂. Nas to ceka az koncem kvetna zacatek cervna.

dagina
28. bře 2008

Berusko, tobě vajuchaneoplodňovali metodou ICSI???? Možná proto se neoplodnila ostatní☹ , to mě fakt mrzí. Také jsem si po prvním nezdaru říkala, že do dalšího pokusu jen tak nepůjdu, ale brzy jsem se vzpamatovala a kdybych mohla, šla bych do toho hned další měsíc. Teď jdu po 3měsíční pauze, to je akorát. Červen budeš mít za chvíli, dočkáš se brzy. Kdy jsi byla na 1.IVF???

k.bett
28. bře 2008

beruskony:

ahoj jak se máš??

Jsem te tu objevila a prisla pozdravit. Vidíš já ti to říkala stejné jak u mě taky už se nemůžeš dočkat druhého pokusu 😀 A tak to má být. 😉

kajka1j
28. bře 2008

Dagina : Měla jsem 21foliku z toho 9oplodněných ale jen dvě se vyvíjeli hezky. Jak jsi to psala že ti nezbyly žádný na KET a tak jdeš rovnou nebo jsem to blbě pochopila

dagina
28. bře 2008

Káji, já ani žádné mrazáčky neměla, nám se také vyvíjela jen 2 a ty jsem si nechala zavést. Tentokrát snad bude úrodička lepší 🙂 . Pááááni, 21 folíků, to je teda nářez. Ale jestli jsem to dobře pochopila já, tak také žádné mrazáčky nemáš ☹ .

kajka1j
28. bře 2008

Nene nemám žádné mrazáčky.V uterý jedu domluvit se co a jak tak mě zajímalo jestli budu muset čekat ty 2-3 cykly nejradši bych šla na to co nejdříve. taky mi folíky daly zabrat tlačilo mi to na všechno ve vnitř tak jsem ulehla 4 dny před odběrem se žlučníkem tak jsem se strašně těšila až budou venku nikdy bych nevěřila co můžou způsobit

beruskony
autor
28. bře 2008

Kajko a kdy tebe ceka 2IVF? To jsi mela opravdu hodne foliku.
Holky a meli jste nejake nadstandarty?

kajka1j
28. bře 2008

To nevím kdy mě čeká jak jsem psala jedu se v uterý domluvit po vysazení injekcí jsem čekala na mršku tu už mám za sebou tak se uvidí

beruskony
autor
28. bře 2008

Digi, na OPU jsem byla 26.02.08.

kajka1j
28. bře 2008

jo a ten nadstandart já měja jen prodlouženou kultivaci

dagina
28. bře 2008

Mě dr. řekl že, je stačí měsíc, dva mít pauzu, a pak se může na novo. Ale asi také hodně zaleží jaké kdo měl při stimulaci problémy, jinak není důvod to nějak odkládat. Já už se tak těším, zároveň i trochu obavy jak to všechno tentokrát dopadne. Jak dlouho jsi po prvním neúspěchu???

kajka1j
28. bře 2008

beruško to jsme byly téměř stejně

beruskony
autor
28. bře 2008

Bett, pekny vecer mamino. Mam se dobre, ale chybi me nejaka akce. To cekani me ubyji.

kajka1j
28. bře 2008

krátce OPU jsem měla 23.2. neměla jsem žádné problémy vše jsem snášela dobře.akorád finančně je to tíha

dagina
28. bře 2008

Berusko, aha, tak to jo, to je vlastně ještě čerstvé, ale neboj, uteče to jak voda a bude další pokus. Já měla také PK, ale tentokrát bych jsme si chtěli připlatit i za asisist.hatching.

kajka1j
28. bře 2008

dagi mohu se zeptat co to je a kolik to stojí

dagina
28. bře 2008

Káji, v mém CAR stoji kolem 4000kč. Asistovaný hatching (AH) je mírné narušení obalu embrya před transferem, tím se lépe uchytí v děloze. Prý je embryo při ET v jakýmsi obalu, ze kterého se musí "vyklubat" a následně uhnízdit. AH usnadní uhnízdění.

kajka1j
28. bře 2008

aha tak to jo mohu se tě ještě zeptat na kolik vás vyšlo 1 IVF

beruskony
autor
28. bře 2008

Kaji, to mas pravdu financene je to narocne. Mi jsme tedy platili jen za Puregon cca 3.000,-Kc a jinak nic, ale priste chceme urcite ICSI, PK, zamrazeni a mozna i AH (pokud tedy vubec neco bude 😒 ). Takze to bude pekna palka.

Digi, mam uz jeden mesic, jedny mesicky za sebou a pristi tyden uz me cekaji druhe mesicky. Takze to docela utika. Uz aby byl konec kvetna 😀. Snazime se tedy i prirozen porad nejak doufame, ze treba by to mohlo vyjit. To jsme asi ale naivni 😅, ale jak se rika nadeje umira posledni 😉 .
Digi, a mela jsi ICSI, nebo PK?

kajka1j
28. bře 2008

Ty jo to koukám nás to vyšlo téměř na 22000

beruskony
autor
28. bře 2008

Kaji, ty brdo jakto ze tolik?

dagina
28. bře 2008

Beru, jj, my ICSI mít musíme, manža má špatné spermio, PK jsme měli. Jinak nás to celé vyšlo na 16 tis, a to do toho nepočítám cesty do CARu, máme to 80km, několik IUI..., už jsme za tu srandu také přes 20 tis. dali. Druhý pokus bude asi trochu dražší, budu potřebovat víc injekcí..., no co se dá dělat, nic 😒 .