IVF Květen / červen 2010. Nájde se někdo?

misanda
1. bře 2010

najde se někdo ? 😉

misanda
autor
11. bře 2010

hele, ty máš dvě práce a on přijde domů hladovej a neumí si vzít něco? nasrandila bych mu 😀 zvlášť kdybych to měla jako ty...se o sebe umí snad postarat, ne? 🙂

cutce
11. bře 2010

holky ja ani nevim, kdy mam ovulku, ja se nikdy moc nesledovala 😅

misanda
autor
11. bře 2010

cutce 😀 😝 já jsem chodila na folikulometrii, proto to vím a taky jsem si tři měsíce měřila BT abych si byla jistá, že funguju dobře...to bylo po půl roce snažení, kdy se furt nedařilo 😉

boruvkova
11. bře 2010

no to bylo pri te neschopence po ET. Taky me to pekne nadzvedlo, to jsem docela bouchla, ja na tohle od nej nejsem vubec zvykla.. No jenze ta druah prace, to je jaksi moje podnikani a to jsem jednou prohlasila, ze to pro me neni ani tak prace, jako ze me to fakt bavi, takze kdyz si jen trosku postezuju, mam to bud od moji mati nebo od milacka na taliri.. to jsem si zase navarila 😅 on s tim milacek jako neni stale nejak tak uplne srovnanej, teda je, ale spis s tim, ze mam malo casu.. ja jsem to teda udelala spis abych toho mela hodne a nemyslela na ivf 😅
my jak jsme se prave pohadali, tak ja to pak druhy den dostala a meli jsme z toho oba vycitky, tak prej si ted koupi roubim a bude do nej kousat, az ho budu stvat... rikal.. ja na to, ze ho s nim spis prerazim a bude 😀

teda ty jsi misando odbornik.. co je lutealni faze, to teda zmaknute nemam, ja to teda zase az tak nestuduju 🙂

misanda
autor
11. bře 2010

Nj, mišanda je chodící encyklopedie neplodnosti 😀 😀

Luteální fáze je, když se ti vyloupne vajíčko z folikulu a ten folikul se změní na žluté tělísko, které pomocí hormonů udržuje tu děložní výstelku a připravuje jí na miminko. Když se vajíčko neoplodní, tak žluté tělísko zanikne a dojde k MS 🙂

Hele, chlapi jsou občas protivný, ale co bysme bez nich dělaly, že? 🙂 mě ten můj taky sejřil, to si nemysli a ještě jak on byl doma, tak byl protivnej a já jsem pak byla protivná a bylo...vymalováno 😀...ale jako já se s tim nepářu..já ráda vařim peču smažim 😀 ale když prostě neni čas, tak smolík, chleba a šunka, sýr...prostě něco...a to něco si může vzít i on sám 🙂 takže tak...roubík teda schvaluju...co bude tvůj manža dělat, až budeš těhotná a bude to s tebou házet ještě víc? 😀

boruvkova
11. bře 2010

cutce: ja jsem taky o ovulce nevedela, ale kamaradka si ji hlidala a taky pak kdyz se snazili podle ovulky, tak otehotnela, tak jsem to zkousela, teda delala jsem si jen testy, BT jsem si nemerila a ja to poznam jeste jinak.

misanda
autor
11. bře 2010

holky a co prstíkovou metodu - tolik slavnou tady na koňovi - zkoušely jste??? 😀 😀

boruvkova
11. bře 2010

mno my nejsme manzele... my jsme takovy pripadi vis? .. my uz jsme oba rozvedeni.. on po trech dnech ja po roce 😖
ja prave taky rada varim a pecu, jenze me nebavilo chodit porad nakupovat po "jednom", kdyz jsem nesmela nic tahat a ja si dopredu neumim naplanovat, co budu varit, abysme to nakoupili najednou.
Taky jsem si milacka trosku rozmazlila prave tim, jak jsem porad vyvarovala..
Co bude delat, az budu tehotna nevim.. taky jestli se toho vubec dozije po tech hormonech co budu zase brat po ET 😀

misanda
autor
11. bře 2010

heeeej, ty jsi jak já 😀 mě taky ty každodenní nákupy totálně vytáčej, ale co mám dělat..já to naplánovat sice umim, ale pak se něco pokaká a plány jsou v čoudu 😀 ale tak si aspoň řikám, že dřepim celej den na zadku v kanclu, tak se aspoň projdu přes město,l když jdu nakoupit a schválně se nechám vysazovat na kraji města, abych měla pohyb 😀 😀

hele, a já myslela, že IVF dělají pouze jakoby manželům...tak super, že to jde i bez pitomýho papíru 🙂

cutce
11. bře 2010

boruvko, jak ze se rozvedl po trech dnech?

asi si dneska neco koupim na mereni ty ovulacky

misanda
autor
11. bře 2010

cutce, prď na ovuli 🙂 ono to člověka akorát stresuje 😉 hele, my se poprvé při prvním měření ouplně trefili snad na minutu 😀, pak mě začaly bolet prsa, dostala jsem chřipajznu, bylo mi blbě..udělala jsem test a byly tam //...tak jsem ho chtěla druhej den zopakovat a už byl sněhobílej 🤐 🤐 🤐

cutce
11. bře 2010

misanda: co to znamena?

boruvkova
11. bře 2010

prstikovou metodu jsem nezkousela, ale ja kdyz mam ovulku, tak mam takovy prusvitny hlen.. doufam, ze vas to teda nepohorsi, ze to tady pisu 😔
Ja si ty nakupy jinak delam sama nebo i s milackem, ale pri te neschopence jsem proste byla neschopna 😅

Ha tak konecne se taky ukazalo, ze ma misanda mezery ve vzdelani!!! no jasnacka, na ivf mohou i nesezdani!!!

boruvkova
11. bře 2010

no teda spis jemu fungovalo manzelstvi tri dny, me rok.. rozvedou te az po delsi dobe... no protoze milacek je trosku vic jesitnej.. a hlavne se moc zenit nechtel.. no je to proste milace 😵

misanda
autor
11. bře 2010

borůvka, mišandu nepohorší nic 😀 😀

a hlen mám taky 🙂 ale holky si to sperma matlaj na čípek 😀 je to nechutnýýýý a hlavně nehygienický!!!

boruvkova
11. bře 2010

aha, tak toho jsem se nezucastnila...

cutce
11. bře 2010

misanda : fuj, tak to bych asi nezvladla

ale kdyz je nekdo na konci, tak co zbyva

misanda
autor
11. bře 2010

cutce, já jsem na konci byla...to asi každá, ale mudra říkala, že na čípek se může krásně hned zavést infekce...takže ani náhodou...čípek je mi přednější 🙂

misanda
autor
11. bře 2010

holky, mizím z práce domů...tak hezkej zbytek dne a azítra se tu zase ukážu!!! 😝

misanda
autor
11. bře 2010

jo a jinak je tu takovej návrh jestli neuděláme ouplně nový témátko a nespojíme to s híolkama z témátku 2.IVF...aby nás bylo víc 🙂

misanda
autor
11. bře 2010

takže hlasujte 😀

boruvkova
11. bře 2010

tak papa, ja jeste chvilku a taky popadim dom, tak zase zitra, doma ntb asi neotevru 😉

cutce
11. bře 2010

ja si prijdu strasne nezkusena 😅 😕

kristiula
11. bře 2010

Ahoj holky, dlouho jsem vas nenavstivila,no navstevovat jsem vas navstevovala ale nestihala jsem neco napsat.
Vcera jsme byli u urologa a manzelovi nasli vaikokelu, takze stimulka se odklada,musim jeste zavolat mudr co teda dale,ale url rekl ze manza musi na operaci, takze jak ja vidim ze se to prodlouzi na hodne dlouho, no mne picne s toho, furt je neco........... ☹ no tak hlavne ze po ti operaci pravdepodobne se zvysi pocet spermij a mozna ivf nebudeme ani podstupovat,no uvidime.Drzim vam palecky,at se zadari......... 😉

cutce
11. bře 2010

kristiula: tak to je mi lito, ze manza musi na op, ale kdyz se povede tak to bude urco stat za to a prirodne 😉

boruvkova
11. bře 2010

ahoj Kristiulo, pritel mel varikokelu taky. Ono teoreticky jestli nejake spermijky ma, tak byste je mozna mohli ukecat, aby na tu operaci sel az po tom prvnim pokusu, ale zase riskujete to, ze ty spermijky nebudou.
U nas na ni byl pritel v rijnu a mezitim jsme cekali na vysledky genetiky, takze jestli nemate tyhle vysetreni, tak si je obehej a pritel muze na operaci prave v tom mezidobi.
U nas se po operaci spermiogram zlepsil, ale stale mame oligoastenoteratospermii. Takze i tak musime na ivf. Pritel je z toho hodne zklamanej, rpotoze poctive zobe vitaminky a omezil sporty co mu vadili, tak cekal, ze to bude lepsi.. 😉
U nas se teda na operaci pritel vylozene tesil, protoze ta varikokela mu zpusobovala bolesti docela velky, pak nemohl pomalu ani sedet, takze se mu trosku ulevilo, i kdyz se mu ta bolest nekdy vraci, ale porad je jeste v hojivem procesu.

kristiula
11. bře 2010

no my totiz mame vsechni vysetreni za sebou, jen muj mudr rekl at jde na url a ze chce videt vysledky, nevim co ho to napadlo po pul roce poslat manza na url, no a mudr na url napsal mu spravu ze ivf se odklada,a ze potrebuje dalsi spg a hormonalni profil,pak zase na kontrolu a objednani na op.jenze na kontrolu prvni termin je 14.04,a pak nevim jak dlouho budeme cekat na op.na prvnim spg jsme meli 7mill,ja se myslim ze to neni tak spatne, ale rikam nic s tim neudelam...
Boruvko a jak dlouho tvuj manza byl v nemocnici?a za jak dlouho byl fit?

boruvkova
11. bře 2010

delali mu to mikrochirurgicky, coz ma byt pry setrnejsi nez laparoskopie. Mam pocit, ze byl v nemocnici tri dny a pak ho pustili dom, tam byl asi 4 dny, pak zase standardne pracoval. Ale den po operaci normalne chodil. Jen jsme meli zakazany sex asi na 6 tydnu. Vysledky na spermiu by mely byt videt po 3 mesicich. U nas sice zlepseni, ale zadny zazrak.. zatim.

boruvkova
11. bře 2010

dneska uz musim koncit, pa zase zitra 🙂

cutce
11. bře 2010

pa boruvko 😉