IVF květen-červen 2011. Plánujete také někdo?

petrala
9. bře 2011

Ahoj najde setu nekdo,kdo planuje ivf ve stejny mesic jako ja? 🙂

tonytony
2. kvě 2011

@mmaxicka Pokud by vše fungovalo jak má, tak to vidím na 11.5.- už za chvilku🙂 Moc děkuju🙂

Snadf se dám trochu do kupy a konečně si Vás tady pořádně pročtu, abych věděla, s kým jdu do boje a velkých nervíků🙂
Kdo je na řadě??? Hlastě se🙂

tonytony
2. kvě 2011

@bublenudle
@mmaxicka Holčinky, tak vy teprve začnete bojovat, koukám🙂 Moc Vám držím palečky- Bublenudle, TObě je držím už těch pár měsíců, co se známe, takže nepřestávám🙂

mmaxicka
2. kvě 2011

@tonytony ta ja uz jsem zhruba v 1/3 injekci...cekam na MS abych k dipherelinu mohla pridat gonal, nastesti mam ted docela plny program tak ani nemam moc cas nad tim premyslet a hlavne to utika... horsich bude tech 14dni po ET.. cim ty stimulujes?

tonytony
2. kvě 2011

@mmaxicka Jejda, teď to teprve dočítám zpět a koukám, že už pícháš🙂 Já mám trošku poupravený protokol- 2x jsem měla dlouhý, tak teď mám nějaký zkrácený, ale ne úplně krátký- prostě upravený... Mám Dipherelin+ Menopur( od 28.4.), takže OPU cca 11.5. a máš pravdu- nejhorší je to čekání po ET a pro nás teda taky na výsledek embryjekm zda bude něco k ET- to jsou 2 nejhorší mezníky...
U nás teď teda přibyde ještě strach, jak dopadne po té nemoci a ATB spermio a jestli u mě tenhle jiný protokol vůbec nějak zafunguje- dlouhý mi seděl dobře- měla jsem 20 a 21 vajíček, tak tam byla asi jistota větší...

demima
2. kvě 2011

@mmaxicka čaues,tak kontrola dopadla dobře.Od zítra 2 d.c. začínám píchat puregon+fraxiparine a brát prednison.6 den + orgalutran a menopur ,ten se uvidí dle potřeby.V sobotu jdu na ultrazvuk.Jestli je to dlouhý ,to nějak netuším ☹ Dneska se mnou byli tak rychle hotovi ,že jsem se ani nestihla zeptat na co jsem chtěla,no tak snad v so 🙂 Z toho co jsem vyčetla u tebe,tak máš asi dlouhý,že?Kam chodíš do CAR?Z rozpíchaného bříška si nic nedělej,to na tom budem stejně.Já taky vše dávám do břicha ,ale musíme myslet na ty mimíska co se tam brzo určitě uhnízdí 😉

veverka.dada
3. kvě 2011

@mmaxicka takže koukám, že to bude víceméně jako klasický cyklus 😵 no jsem na to natěšená jako malá 😀

těch injekcí do břicha se taky děsím...ikdyž ty jich asi budeš mít víc...ale co bychom pro ty mimča neudělaly 😝 😵

jj...dipherelin jsem brala asi 4 měsíce na endometriozu 😉

veverka.dada
3. kvě 2011

@tonytony rozumím...ale ještě bych neházela flintu do žita 😉 určitě se jim tam povede vybrat tu správnou mršku!

veverka.dada
3. kvě 2011

holky, chci se ještě potpat ohledně tý narkozy při OPU...taky se předtím musí člověk "čistit" ? dávaj klistýr, projímadlo nebo něco takovýho?

demima
3. kvě 2011

@veverka.dada čaues,já jsem nic takového neměla ,zákrok trvá cca 15 min.Jen mi říkali ,že bych si předtím měla dojít na wc ,ale bez pomoci projímadel atd. 🙂

bublenudle
3. kvě 2011

@tonytony ahoj beruško,děkuji...Tobě samozřejmě taky...jdu tentokrat do toho PGD,jak jsme si psali...tak doufam,že to bude ok...dnes jdu na konzultaci,tak jsem zvedava co se dozvim......pisnu ti...paaa pěkný den 🙂

tonytony
3. kvě 2011

@bublenudle Určitě dej vědět, jak se vše vyvíjí, budu sledovat🙂

tonytony
3. kvě 2011

@veverka.dada No, modlím se za to- díky🙂
Jinak mně vždy před narkozou jen řekli, že se majím zajít vyčurat a snažila jsem se být i vyprázdněná z druhíé trubky, ale ne vždy to zcela vyjde, ale to nikdo neřeší🙂ˇKaždopádně žádný klystýr ne, jen od půlnoci nejíst, nepít, nekouřit🙂

mmaxicka
3. kvě 2011

ahojky holky

@tonytony teda 20,21 vajicek to byla poradna uroda .-) a citila jsi pri stimulce bricho, ja se toho trochu bojim protoze me poboliva bricho pri ovu normalne a to zraje jen jedno vajicko...

@demima chodim do arlety v kostelci nad orlici, odkud jsi ty? ty zmatky u doktora znam, clovek se nestihne ani na nic zeptat, my tentokrat fasovali vsechny mozne papiry ktere musime doma vyplnit a byla mezi nimi i zadanka pro obvodaka na predoperacni, tak jsem se dneska k nemu chtela objednat a kdyz na to koukam tak tam je sice hlavicka na moje jmeno ale jinak je to zadanka na vysetreni partnera - v CARu byl takovy frmol ze jsem si to tam necetla... tak pry me to spravne poslou postou

@veverka.dada prosim te ten dipherelin ti na endometriozu pomohl?

veverka.dada
3. kvě 2011

@demima super, děkuji za info 🙂 to se mi ulevilo!!!

veverka.dada
3. kvě 2011

@tonytony hele je tam těch spermijek fakt hodně a jestli, že bude ICSI, tak mi neříkej, že z tolika milionů nebude jedna šampionka 😉

taky díky za info...já při minulé narkoze skrz laparo musela pít takovej hnus, že jsem nevěděla, kudy to půjde dřív ☹ ...ale zvládnout nejíst a nepít je brnkačka! a kouření taky, páč jsem s tím konečně sekla, kvůli snažení 😉

veverka.dada
3. kvě 2011

@mmaxicka hele, jak to vypadá přesně v břiše, po těch injekcích fakt nevím...ale myslim, že pomohly, protože bolesti se trochu zmírnili 😉
ty máš taky endošku?

mmaxicka
3. kvě 2011

@veverka.dada jj mam endometriozu, myom a spatny vejcovod :-/ tys mela pri endom.bolesti a v jake fazi cyklu? u me jak je toho vic tak me v podstate bricho poboliva porad ale myslela jsem ze to je spis tim vejcovoden nez endometriozou

veverka.dada
3. kvě 2011

@mmaxicka hele mě bolelo prakticky taky pořád ale mohlo to být i cystama...ale při ms to bylo nejhorší...to jsem třeba 1. den vůbec nebyla schopná ničeho a třeba i několik hodin jsem se jen svíjela v křeči 😖
teď mám zase spíš bolesti při ovu...taky docela síla...takže jak jsi psala tonytony, tak mě to docela vyděsilo, že při nadprodukci vajíček, možná bude bolest ještě větší....

mmaxicka
3. kvě 2011

@veverka.dada no uvidime co to s nama udela... a kdy zacinas stimulovat, MS jeste nedorazila ?

veverka.dada
3. kvě 2011

no to si pak budem vyprávět...a doufám, že radostně 😵
jsem 23 DC...a většinou chodí tak 26, tak uvidíme 😉

jsem si taky prohlížela ty léky, co jsem dostala...na první injekci jdu do caru, ale jsem zvědavá už teď...nechápu, proč mám jen ty ampulky a žádnou injekci...ty dostanu v tom caru? nebo pro ně budu muset do lékárny?

mmaxicka
3. kvě 2011

@veverka.dada no ja jsem to vsechno vyfasovala rovnou v caru...mela jsem toho plnou tasku, ale bylo to vsechno - velke jehly, male jehly, injekce a leky... je divny proc ti dali ampulky ale ne injekce...tak se na to hlavne pak nezapomen zeptat az tam budes 😀

veverka.dada
3. kvě 2011

@mmaxicka tak to je zajímavý...je pravda, že já ještě neměla zažádáno na pojišťovně a dostala jsem to na úpis...ale proč mi to nedali všechno naráz hned a nebo to nenechali na potom až tam stejně přijdu? nechápu 😀

mmaxicka
3. kvě 2011

@veverka.dada treba se tak pojistili ze to nebudes prehanet s nedockavosti a nezacnes to doma trenovat 😀 😀 😀
delam si legraci...ale kdyz tam jdes na prvni injekci tak neni duvod k panice .-) urcite vsechno vyfasujes a pak uz zacne alchymie s ampulkama a jehlama 😀

veverka.dada
3. kvě 2011

@mmaxicka 😀 😀 😀 že bych vypadala jako absolutně šílená snažilka? 😀 😀
no hlavně abych si o ně nezapomněla nakonec říct 😉

zůstává se po té narkoze doma? nebo můžu jít hned pak do práce?

glumbi
3. kvě 2011

@mmaxicka ahojky, tak u nás se to zkompikovalo, neměla jsem skoro žádnou sliznici a špatný vaječníky, ale už je to snad v pořádku, v pondělí 9.5 jdu na utz a zároveň v pondělí zažádáme na pojištovnu..další ms bych měla dostat koncem května, takže snad to pojištovna stihne a začneme stimulovat 🙂

mmaxicka
3. kvě 2011

@veverka.dada ja jsem od OPU byla na neschopence... kdyby sis nechtela brat neschopenku tak ale alespon pul den bych po te narkoze do prace nesla, muze bolet brisko atd.

@glumbi tak to je skoda ze se to odsouva a komplikuje ale hlavne aby se vsechno dalo do poradku

tonytony
3. kvě 2011

@veverka.dada No z tolika milionů ano, ale manžel měl minule( 3 týdny po nemoci a po ATB) jen 1 milion, což už asi není na vyskakování, ale zase to není nula a asi by se něco vybralo... Jenže teď bude prakticky po nemoci a ATB jen týden než půjd ena odběr, takže to může být ještě daleko horší... Ale třeba ne, už to musíme nechat osudu... a já věřím, že aspoň jedna ta pravá se snad najde... Co jiného mi zbývá?

tonytony
3. kvě 2011

@mmaxicka Tak t já právě vůbec ovu nepoznám ani když ji náhodou mám( mám prakticky v 99% anovuláky) a ani nepoznám dle bolesti břicha, že přijde MS- netrpím na to... U 1.stimulace po OPU jsem byla naprosto ok, trošku 1.den pobolívalo, ale šlo to... U 2.IVf to bylo hned po narkoze dost cítit, taky mi dávali analgetika hned a pak ještě prevetivně injekce kortikoidů na dva dny domů proti OHSS- a tak 5 dní po OPU jsem byla dost nemohoucí, jak to bolelo a strašně pak i zaplynovaná- to ještě tak do 5.dne po ET... Tak jsem zvědavá, co bude teď...

Mám jiný protokol, i místo Merionalu Menopur- přijde mi, že mě míň roste břicho( což se bojím, aby se vůbec něco urodilo), ale zas mě ode dneška dost pobolívá- jakoby na MS a docela je mi i od žaludku divně- nevím, jestli to může být po tom Menopuru? Asi jo...

veverka.dada
3. kvě 2011

@mmaxicka asi máš pravdu...člověk nikdy neví, jak mu bude...tak si asi na druhý den pro jistotku volno vezmu 😉
a plánuješ i být doma po ET? v info, co jsem dostala v caru je psáno, že to spíš nedoporučujou...

veverka.dada
3. kvě 2011

@tonytony tak hlavně, že věříš 🙂 to je nejdůležitější...a my ti tady k tomu ještě držíme palce!!!! 😉