IVF květen-červen 2011. Plánujete také někdo?

petrala
9. bře 2011

Ahoj najde setu nekdo,kdo planuje ivf ve stejny mesic jako ja? 🙂

martas14
7. črc 2011

@spimy ahojky, já jsem tu nová, moc mě mrzí, že vám to nedopadlo 😔 toto jsou vždy nejtěžší chvíle, člověk se tak těší, těší, doufá, doufá a pak naráz bum a musí přemyšlet co dál....to bylo první IVF nebo už mate delší cestu? Tak ať dobře dopadne KET a už se konečně zlomí smůla a začnou jen samé //

martas14
7. črc 2011

@esinka děkuju za přivítání, já jsem nová bojovatelka, tak kéž by nám to dopadlo všem tak jak tobě 😉 asi není nad to když se v tobě něco pěkně mská, já to zatím ještě nezažila, tak snad už brzy

martas14
7. črc 2011

@mufinka26 no snad mají rozum po tatínkovi a už se pěkně vyvalují a nikam se jim nechce 😀 , testovat budu až 14.7. vlastně přesně za týden, což je pro mě jak měsíc, když si představím jak utíkalo těch prvních pět 😀
snad se obě budeme radovat ze //, už aby to bylo viď 😉

mufinka26
7. črc 2011

@martas14 to máš krásný datum na testování, to určitě vyjde 😀 😀 já mám testovat na svoje 26. narozeniny 😀 😀 😀 takže určitě to vyjde 😀 😀 😀 😀 při prvnim ivf sem testovala už 11. den tak ted se to budu snažit vydžet co nejdéle, ale znám se 😅 😀 😀 😀 😀

olousek35
7. črc 2011

@sedmitecka gratuluju k duchu. Tentokrát se to už udrží. Musí. 😉

eliska76
7. črc 2011

@martas14 Ahojky Marti, koukám, že se krásně hnízdíte 😀 . Já jsem dnes zakoupila test,ale chci vydržet až do neděle. Jak se to blíží, tak jsem z toho čím dál tím víc na nervy. Pořád chceme, aby už to uteklo a když je to za dveřma, tak se mi do toho nějak nechce 😒 . Užívej sluníčka a teplíčka 🙂

martas14
7. črc 2011

@mufinka26 jojo 14 je moje šťastné číslo, tak snad mi přinese štěstí, no a o víkendu máme s manželem 7 výročí svatby, tak snad mi ty sedmičky (což je i převlečená 14 - 7+7) 😀 😀 přinesou štěstí.... a ty si to dáš rovnou jako dárek k narozeninkám no toto máme vymakané 😀 😀
no z toho jak to vydržím, mám taky dost obavu 😉 , a jakpak to že první IVF nevyšlo Mufi?

martas14
7. črc 2011

@eliska76 Ahoj Eliiiii, jo jo odpočítávám ty dny jak prdlá, mít samolepky, tak je snad přelepuju z jedné skříňky na druhou jak to dělala ta hlavní představitelka z Lucie postrach ulice, ta s těma formelákama, když odpočítavala čas, že má nastoupit do první třídy 😀 😀 😀
a ty už máš teda testík doma, no hrozně na teba myslím a budu držet palečky, ale přesně vím o čem mluvíš, taky nad tím přemýšlím, jak se člověk nemůže dočkat, ale jak už bude předtím, tak to nebude žádná prdel, bo jsou jen dvě možnosti super a nic, takto má přece člověk tu náděj, a ta dělá divÿ. Mám z toho obavu už kvůli tomu že jsme v pododbné situaci byli před tou manžovou operací, ale ta velká radost když pak víš že to dobře dopadlo je užasná. takže v neděli nic jiného než dvě čárky prostě nečekame a basta 😀 😉

martas14
7. črc 2011

@eliska76 a toho teplíčka si uživám taky dosytosti, byla jsem teď s mojím tři hodiny v autě na cestách, takže jsem uvařená jak ovar, fuj 😀

spimy
7. črc 2011

@martas14 Ahoj, moc děkuji. IVF bylo první, ale v našem případě i poslední. KET už bude s dárcovskými embryjky a všechny další pokusy už pak případně inseminace dárcem. Takže to byla jediná šance, jak vidět v prccích přítelovi rysy.... 😔

mufinka26
7. črc 2011

@martas14 měly sme zavedenýho jednoho bojovníčka a ten se neuhnízdil, asi se mu umě nelíbylo 😉 ale ani sme z manžou nepočítaly že by to první vyšlo.. nějak sem i vnitřně cítila, že to neni to praví ořechoví, hlavně mě strašně bolelo břicho byla sem na hraně hyperstymuláku 😒 sem optymysta a věříme, že to prostě vyjde... otázka je jenom kdy a mám tušáka, že tenhle měsíc prostě jo 😀 😀 😀 😀 sem v pohodičce, ani sem nebyla nervozní tentokrát... v pondělí odjíždíme do jižních čech na chatičku, takže budu navzduchu. manža pořád říká jak budu odpočívat a jak se o nás bude starat 😀 😀 prožívá to pomalu víc jak já 😀 😀 😀 😀

eliska76
7. črc 2011

@martas14 jako ovar jo, to je vtipný 😀 . Kéž by tam ty // byly!!!! Věřím tomu. 😀 Jdu si na chvilku lehnout, před chvílí jsem spolkla dva utrogestany a jeden estrofem a padal na mě taková únava,nějak blbě to snáším, cítím se jak když mám 2promile 😀 . Držím palečky a odpovčívej 😀

mufinka26
7. črc 2011

@eliska76 já když polikala utrouše tak sem na tom byla stejně.... spala bych i vestoje 😀 😀 😀 já ted musim jenom zavádět, naštěstíí 😉

cuddle
7. črc 2011

@martas14 nemusi byt ani hromada hlavne nejaka kvalitka, at se pekne zkamadari se spermijkama a vydrzi si v mistickach hrat 5-6 dnu a pak si je vezmu zase zpatky, teda asi jen nejake 😀

martas14
7. črc 2011

@spimy jej tak to je mi dvojnásob líto spimy. Určitě není už šance to zkoušet s přítelovýma?
my jsme na tom možná podobně, manžel má azzospermii, tudíž musel na operaci, jak už jsem o stránku dál psala na Mesu, aby jsme s k těm jeho spermijkám dostaly, tu hodinu kdy jsem čekala s jakým ortelem ho dovezou zpátky na pokoj byla strašně těžká, vůbec jsme nevěděli do čeho jdeme a všechno bylo hrozně na rychlo a ve spěchu, ale našli a od té doby moc doufám, že to vyjde, máme ještě tři mrazáčky, ale spermijky nezbyli žádné, takže pokud by to nevyšlo musel by na operaci znovu, ale vím, že by šel ........určitě by chtěl zkusit všechno, ale moc se modlím aby už chudák nemusel, není to nic moc ta rekonvalescence.
nám o dárci taky furt mluvili proto jsme i změnili CAR, ale pokud už není jiná šance, tak ti moc přeji aby vám KET vyšel, určitě ho budete milovat stejně i když bude jak kdyby mamínce z oka vydl 😉

martas14
7. črc 2011

@eliska76 budou budou, my je přivoláme 😉 hodně čtu že na holky ten utroš působí únavně jak blázen,ale spíš jen ty co ho polykají..... já ho teda zavádím 3x2 ale unavená po něm nejsem, fakt dobré, tak si pěkně schrupni, to víš teď spíš za víc lidí tak se to nesmí flákat 😀 😀

spimy
7. črc 2011

@martas14 Je mi líto každého, kdo tohle musí podstoupit, ale na druhou stranu věřím, že se věci nedějí bezdůvodně. A tak si myslím, že vzrůstající neplodnost má svůj důvod.
Šance tu teoretická je, ale v tuhle chvíli je to tak, že máme dva mrazáčky na KET a ty jsou dárce. Myslím si, že to, že přítel nemá spermie, má svůj důvod a dost možná by pak - pokud by se nám narodil syn - byl také neplodný a to, že to nevyšlo je právě pomoc pro nás. Slyšela jsem, že první průzkumy ukazují, že chlapi IVFáci jsou neplodní také. Na druhou stranu tu touhu po "vlastním" chápu a přikláním se pocitově samozřejmě také k tomu v tom dítěti pak moci partnera vidět.
To, že máme mrazáčky od dárce a bereme za jejich "stvoření" svou zodpovědnost mi přijde fér. No a přítel se k tomu teď staví tak, že tomu šanci dal (těm svým) a že už nechce, abych to znovu podstupovala. Nemluvě o tom, že to celé stálo skoro 30 tisíc a že ty peníze zrovna nemáme. Ale o penězích to není, to je jasné.
Jsem se rozkecala, omlouvám se 🙂
S tím MESE to taky musela být pálka! Ale zase jste měli aspoň z čeho vybírat, my měli 4 zmražené spermie, 3 to přežili ☹ A máte vlastní mrazáčky. Takže to vyjde teď a kdyžtak máte slušnou zálohu! Ale vyjde to teď 😉
My ty naše dvě embryjka měli nějaká slabší, takže ta šance moc nebyla. Jen se obávám, že ani ty dárcovské nebyly nic moc a teď ještě po rozmražení... Chuďátka... ☹

martas14
7. črc 2011

@cuddle jo jo pěkně jim to naplánuj a zítra před odběrem než tě uspí jim to nezapomeň říct, aby věděli jakej mají rozpis a neflákali to 😀 😀

martas14
7. črc 2011

@mufinka26 tak pokud je to jak říkáš, tak já to taky cítím už od začátku, pro jistotu na ně furt mluvím a můj už se naučil jim dávat pusu na dobrou noc a ráno,sice zatím jen přes břušek, ale nepodceňujeme to, že by se jim u nás nelíbilo 😀 .... takže se nám to všem prostě musí povést 😉 😉
a další co si jede na dovolenku, vy jste si to holky tak pěkně naplánovali, tak to moc přeju v jižních čechách mezi rybníčkama bude kouzelně 😉

martas14
7. črc 2011

@spimy no je to těžké, každý to bere jak ho srdce pustí, to my zas by jsme asi nedokázali toho dárce, stimulovala jsem zároveň s operací mojeho, první šel můj a já hned pak na OPU, a dali jsme si že pokud nic nenajdou tak že necháme vajíčka zatím zamrazit jen tak a budem zvažovat co dál. u nás byl problém v tom že manžel byl hormonálně v pořádku i spermijky, jen nemohli ven bo má anomálii chybějící chámovod, tak snad budou zdravé a vše dobře dopadne, žádnou studii o neplodnosti IVFáku jsem teda nikde neviděla, ale co my víme co bude za dvacet let až budou naše děti dospělé, pak už třeba budou jiné vymoženosti jak bojovat proti neplodnosti.
no máš pravdu, že pálky jsou to nehorázné kolem toho všeho, no mi měli štěstí v neštěstí protože zrovna, když jsme se dozvěděli o azzo, tak v tom našem CARu měli měsíc umělého oplodnění a bylo tam M/T v akci zdarma, proto jsme do toho šli i tak narychlo, protože jinak to stojí tady u nás kolem 11 tisíc, proto věřím, že to byla šťastná vlna -)))
tak snad nám to oběma dobře výjde spimy

spimy
7. črc 2011

@martas14 Panebože, už jsou akce i v CARech 😀 😀 😀 MESE/TESE zdarma! Super, že vám to tak vyšlo, to tak prostě mělo být 😉

cuddle
7. črc 2011

@spimy jojo červen byl mesic umeleho oplozeni bylo to i u nas na nejake vybrane ukony, sakra nejakou akci 1 + 1 IVF zdarma nakonec vymysli 😉

martas14
7. črc 2011

@spimy jo jo bylo tam toho víc, i akce na ICSI na deset vajíček a pro chlapy spermiogram atd. narazila jsem na to úplně náhodou, prostě šťastná vlna a držím se jí jak sopel na kapesníku 😉 ale musela jsi stihnout všechno v ten jeden měsíc a my měli ještě štěstí, že mi začla MS přesně v tom týdnu jak jsem to objevila, takže nám to vycházelo v podstatě pomalu na minuty a né dny 😀

eliska76
7. črc 2011

@martas14 Tak jsem vzhůru, krása 😀 . Taky ho ráno a večer zavádím, ale v poledne polykám. v caru mi řekli, že to můžu kombinovat. Do jakého Caru vůbec chodíte? Ani jsem se nezeptala 🙂 . Vidím tady, že je mezi nima docela rozdíl. Ani jsem nevěděla, že jsou nějaké nesoukromé. A jak ti je? opatruj se 😀

martas14
7. črc 2011

@eliska76 to se tak někdo má, mě se nechce spát pomalu ani v noci natož tak pak přes den a to jsem dřív bývala prvoligový spáč 🙂 tak ty nemocniční jsou určitě nesoukromé, ale jinak v něm platíš normal tak jak jinde, akorát když je nějaká ta akce, tak to asi zaštiťuje stát proto můžou mít něco zdarma, to by si soukromí dovolit nemohl. Mě je dobře zatím naprosto bez jakýchkoliv přiznáku. A myslíš, že vydržíš až do neděle Eliku😉

eliska76
8. črc 2011

@martas14 Dobré ránko Marti 🙂 , určitě až do neděle vydržím, jsem z toho pěkně nervozní 😒 . Doufám, že se tam aspoň jednomu mimisovi zalíbilo 😉 . Já se cítím taky v pohodě, akorát včera jsme byli večer na pivku na kolech a přijeli jsme a myslela jsem, že se pozvracím, ale ustála jsem to 😀 . A taky mě úplně ukrutně bolí prsa, ale to může být z těch hormonů a mě boleli vždy i před normální ms. Je to fakt úplně děsný jak se to blíží. Začínám na to myslet čím dál víc 🙂 . Musíme věřit 😀 .

111janinka
8. črc 2011

Děvčata, mám otázečku. Procházím dlouhým protokolem IVF. Dnes jsem si volala do CAR jak to mám udělat s odběrem krve když jsem 30 den cyklu stále bez menz. a 32 den vychází na neděli. Řekli mi, že mám přijít zítra (tedy 31 den) bez ohledu na to, zda se dostaví, či nikoli. Zapomněla jsem se ale zeptat, jestli, když si píchám Diphereline každé ráno, mám si píchnout i před odběrem nebo až pak (abych třeba nezkreslila výsledky). Víte to některá??? Děkuji za odpověď 😉

esinka
8. črc 2011

@111janinka nevím,jak to měly ostatní CARy,ale když jsem byla během stimulace na kontrole,vždycky jsem si měla vzít léky sebou a podle výsledků mi řekli,jak pokračovat,a popřípadě jsem si to píchla u nich..takže pokud jdeš ráno a pícháš ráno,tak bych si to vzala sebou.. 😉

111janinka
8. črc 2011

@esinka děkuju za řešení 😉 Sice se dostanu cca o 1,5 hoďky do skluzu, ale to by snad neměl být takový problém 🙂 Takže zítra si nabalím nádobíčko a vyrazím 😉

martas14
8. črc 2011

@eliska76 ahojky Eli, už se jen dvakrát vyspíš a budeš mít dvě čárky, no není to krása 😀 navíc máš takové fajnové těhu příznaky, že to snad ani není potřeba 😉 😉 bo prsa a zvracení jsou tutovky, i když mě i jen představa, že bych měla jet někam na kole, dělá šoufl, bo kolo fakt nemusím 😀 My zas byli dnes po doktorech s mojím, na kontrole na urologii, čekali jsme tam, navíc lidí mraky a do toho to vydýchané prostředí fakt super, ve finále mu řekli že má ty stehy vstřebávací, tak vlastně nechápou proč ho tam hnali a nic mu nedělali. Jinak jsem si už taky koupila test, protože tady k nám bych ho kupovat nešla, tak ať ho mám radši doma, ale můj stejně vymýšlí ať si ho nedělám, jinak na tu krev ani nedojedu, kdyby nedopadl tak jak má 😒
a představ si co se nám dnes stalo, při obědě vedle nás přisedli dva páry s dvojčatama, tak doufám, že to bylo znamení 😉