IVF květen-červen 2011. Plánujete také někdo?

petrala
9. bře 2011

Ahoj najde setu nekdo,kdo planuje ivf ve stejny mesic jako ja? 🙂

mufinka26
4. srp 2011

@cuddle hlavně, že už to přešlo 🙂 jojo v pondělí mě čeká UZ a dozvíme se přesné datum KETu 🙂 kdyby se v pořádku rozmrazily oba, tak si nechám zavést oba 🙂 jak já se na ně těším 🙂

cuddle
4. srp 2011

@mufinka26 tak pak dej v pondeli vedet jak jsi dopadla na ultrazvuku, ja pak pridam info v patek - nerikali mi nic o krvi, takze bude jen ultrazvuk nevis???

eliska76
4. srp 2011

Ahoj holky 🙂 , tak zítra jdu na utz na srdíčko 😀 , tak snad ho uvidím a bude všechno OK. A snad už tu fotečku. A už propouštěcí papíry z caru a hurá na gyndu 😉 .

martas14
4. srp 2011

@eliska76 ahoj Eliku, moc moc moc na tebe budu myslet a určitě bude všechno v pořádku a ty si to užiješ jako my v úterý, tak tfuj tfuj a zítra už se moc těším na tvou fotečku 😉

eliska76
4. srp 2011

@martas14 Ahojky Marti, děkuji, až přijdu z utz, dám vědět 😀

mufinka26
5. srp 2011

@cuddle ahojky mě před KET krev nikdy nebraly 🙂 vždycky jenom UZ 🙂

cuddle
5. srp 2011

@mufinka26 tak supr, prave jsem si nebyla jista jestli se mam dozadovat i doberu krve... 😉

eliska76
6. srp 2011

Ahoj děvčátka, tak opět nemám dobrou zprávu, bobísek neroste tak jak by měla a vypadá to, že asi přestal růst. V po jdu na krev a na gyndu a tam se rozhodne, jestli půjdu na čištění. Ach jo tohle je fakt děsný, vím, že se to stává, ale už se člověk těší a to je zlé ☹ . Každá si říká, proč zrovna já. Tak vám napíšu v po, jak jsem dopadla. My už to máme s problémama od začátku, tak to takhle holt asi musí být 😢 . Vám přeji hodně zdaru a hlavně ať už jste těhulky!!!!! 🙂

esinka
6. srp 2011

@eliska76 ahojky..to je mi moc líto,že máte komplikace ☹ ☹ ☹ ..posílám hodně sil a těhu bacilků,aby se ještě mimoušek pokusil zabojovat.. 😉

my byli včera po 4týdnech na další kontrole a utz...náš mimoušek už nevypadá jako pulec,ani jako opička,už je to ufounek!!! 😀 (fotečku sem vložím až v týdnu) ..bohužel sedělo prtě tak,že jsme neviděli pohlaví..tak manžel opět odcházel bez své vytoužené zprávičky,co to bude..hihi..ale jinak je krásné,pěkně se mele,vše má v pořádku,krásně nám mávalo,pak si strčilo prst do nosánku a snažilo se nám zavrtět do peřinky..měří už 15,4cm a po genetice nám už konečně dali termín porodu,a to na 27.1. a jsem 15+1..tak snad už to měnit nebudou..byla jsem zase tááák dojatá..ty 4týdny čekání jsou hrozné..jsem doktorku přemlouvala,ať si mě pozve na dřív 😀 ,ale neklaplo to..ale za 4týdny nás v jeden týden čeká opět genetické vyšetření 2trimestru,pak utz u mojí doktorky,tak uvidím miminko hezky 2x.. 😀 ve čtvrtek jdu ještě na krev-tripltest..trochu jsem měla strach z moči,bojím se cukrovky..táta si píchá inzulín a je na tom špatně a ségra měla těhotenskou..takže mi lepí prdka..ale u Verunky jsem byla v pořádku a teď zatím taky..ale test mě nemine,ale až prý tak v 24tt..ble..
tak,manžel je zase v luftě a vrátí se večer,Verunka už je z prázdnin u babiček taky zpět,tak se ji jdu věnovat..no co mám pořád vymýšlet v těchto krásně propršených dnech!!vrrrrrr...a celý týden mě pořád bolí hlava,takže je to dost nepříjemné..a nevím,co už vařit...
pes má už druhý den průjem,takže musím nasadit vařenou stravu i u něj..chjoooo..no ale aspoň že dopadlo dobře to včerejší lítání po městě..po 8letech mám zase dost razantní změnu účesu,a hlavně zakryté šediny,tak jsem spokojená..holky,krásný víkend a ještě hezčí těhulkování a snažení..papa

ejviska
6. srp 2011

@eliska76 elisko, svagrove v 7tt rekli, ze je "to" male, ze to neroste...at se radsi neraduje a bylo vsechno v poradku. Uz je maly i na svete 🙂 Vim, ze je to blby, ale nadeje urcite je, je to proste 50/50. Drzim palce

martas14
6. srp 2011

@eliska76 Eli, tak to mě moc mrzí ☹ ale třeba se to ještě do příštího týdne zlepší, určitě ještě pořád naděje je a dokud je embryjko u maminky, tak musíme věřit v dobrý konec

mufinka26
6. srp 2011

@eliska76 to mě moc mrzí, ale ještě neházej flintu do žita, ještě může bobísek zabojovat 🙂

smima
6. srp 2011

Ahoj holky, můžu mezi vás? vaše příspěvky čtu někdy se slzami v očích...čeká mě koncem srpna poslední KET v mém životě. Je už mi docela dost / 37 / a řekla jsem si, že se více trápit nebudu. Za sebou mám 4 neúspěšné pokusy umělého oplodnění za poslední rok a půl, a snažíme se o mimi už 5 let.

eliska76
6. srp 2011

@smima Ahoj, je to těžké a hlavně jsou to obrovské nervy 😒 . A že ti je 37, to je ještě v normě 😉 . S tím trápením tě chápu, snad je to to tvoje pravý mimi, který na tebe čeká!!!! 😀 . Musíme věřit a přiznám se, že jsem byla rozhodnutá, že se na to taky vykašlu, ale už teď přemýšlím, že to ještě jednou zkusíme, když to dopadne špatně 🙂 . Je to boj! 😠 .Tak ti přeji hodně štěstí a sil!!!! 😀

eliska76
6. srp 2011

Děkuju vám moooc za podporu holky. Je to fajn, když člověk ví, že tady prožíváme všichni stejný starosti a radosti. Uvidíme v po, ale už tomu fakt moc nevěříme ☹ . V po vám dám vědět. A hlavně co je hnus, čeho se bojím je to čištění, v podstatě potrat ☹ . Rozhodli jsme se, že do toho půjdem ještě jednou 🙂 . Ale musím se přiznat, že už bych nechodila na ty každotýdenní utz, mě to akorát strestuje. Takže po ET bych se s nima chtěla vidět tak za 4 týdny, teda kdybych na testíku viděla zase // 🙂 . Ale celý ten proces znovu mě hrozně děsí, ale vím, že mnoha z vás do toho jde taky víckrát a vždy to vydržíte 🙂 . Musíme být statečný! 🙂 Přeji všem krásné hnízdění a těhulkování děvčátka!!!! 🙂

eliska76
6. srp 2011

Jo a taky mě pře třema dněma přestaly bolet tolik prsa, má je teda samou žílu, ale tolik mě už nebolí. A to mě bolely při otočení na bok i v noci 😒 . Problém je, že se moc pozorujeme co? Už jsme z toho úplně zbloblý 😉

cuddle
6. srp 2011

@smima ahoj, taky me ceka KET brzo - doufam , tak treba si budeme drzet palecky spolu - je to hrozny cim vsim uz sis asi prosla, sama chodim po carech rok a snazime se skoro 2 a opravdu je to nekdy vysilujici vsechno, jesteze mam hodneho muze a podporujeme se na vzajem, kdyz nam nevyjde KET, tak jsme se domluvili na kotatku do domacnosti, verim, ze zviratko nam trosku pomuze se otrepat a pak zkusime pripadne dalsi IVF, kdyby se nam nepodarilo ani to dalsi asi pujdeme podat zadost o adopci, preci jen bude mi 33 a cekaci doba je dlouha a bohuzel maji limit do kdy deti davaji, pevne vsak verim , ze k tomu nedojde a KET se nam i tobe podari!

cuddle
6. srp 2011

@eliska76 drz se kocko, a v pondeli dej vedet - doufam, ze to budou jen dobre zpravy!

ejviska
6. srp 2011

@cuddle do kolika let davaji deti k adopci? dik 🙂
@smima ten vek je asi ten nejmensi problem, ale kde ma clovek brat silu, optimismus a kolikrat i prachy 😝 Tak hodnes stesti

cuddle
6. srp 2011

@ejviska vis co ono je to psano tak nejak fiskulativne - presne je tam

mezi osvojitelem a osvojencem musí být přiměřený věkový rozdíl

to znamena, ze pokud je ti 40cet, muzou ti rict, ze ti daji dite kolem 6ti let a ne miminko, ze to uz je treba velky vekovy rozdil, brano asi tak, aby ses o nej dokazala postarat - rekla bych,ze je to asi pripad od pripadu, ale my bychom v takovem pripade chteli opravdu miminko do pul roku max. cili brano teoreticky pujdu zadav 33 letech, beru ze rok muzou posuzovat zadost a probihat nejaky ty pripravny programy, pry jsou dost plne a muzes se dostat az do toho treba za pul roku, pak te tedy po nejakem roku, roku a pul zaradi do poradniku a v jihomoravskem se ceka pry kolem 2 - 2,5 roku, beru tedy ze celkem to muze byt kolem 4 let, tak to by mi bylo 37...doufam, ze to je jeste vek na miminko.....pokud bychom absolvovali treba 3-4-5 ivf , ze bychom to zkouseli proste x let a najednou zjistim, ze je mi 35-36, tak nevim jak s zadosti o adopci uspeju..., plus cekaci doba, takze ditko by se k nam dostalo v mych 40 ...hrozna prestava...radeji nepremyslet, ale co nam ted vyjde ten KEt a bude vymalovano 😉

ejviska
6. srp 2011

@cuddle no to teda napsane "pekne" 😠 Vyklad zakona dle sveho uvazeni 😖
Tak at radsi opravdu vyjde ten KET!!

cuddle
6. srp 2011

@ejviska a co ty jak ti dopadl nakonec odber, kolik mas zavedenych embryjek a mate mrazacky??? videla jsem, ze jsi mela extra urodu oocytu , tak asi spokojena, ze??

ejviska
6. srp 2011

@cuddle oocytu bylo 27, ale nechali jsme udelat jen 14x ICSI, protoze jinak by to bylo moc drahe. Po PK nam zbyly dve jednickove blastocysty a ty mam u sebe. Na zmrazeni nezbylo nic. Byly tam nejake moruly, 8-mi bunecne atd...ale to v nasem CARu nemrazi.
Ale spokojena jsem byla, to je fakt 🙂 Nevim proc, neda se to vysvetlit, ale i kdyz na mrazo nezbylo, vubec mi to nevadilo.
Toto je nase 2.IVF a posledni. Jedno zlaticko mame, takze do dalsich boju uz jit nechci. Nemame spatny spermiogram, ja jsem taky OK, takze to nechame na Panu Bohu 😉

smima
6. srp 2011

holky díky za vaše názory a podporu. Po těch neúspěšných rocích jsem se začala pomalu smiřovat s tím, že to dítě mít prostě nebudeme. Před 7 lety jsem poznala muže, se kterým nám to skvěle klape a dává mi sílu tím, že mě neustále ujišťuje o tom, že pro něho to dítě není důvod k tomu, proč bychom spolu neměli být, když ho spolu mít nebudeme. Pomalu nacházíme jiný smysl života. Já vím holky, že je to pro nás všechny moc těžké, ale už mě pomalu přestává bavit sama sebe tak trápit. Ještě jsem vám nenapsala, že během těch 5-ti let jsem měla 2 potraty, 5 a 9 týden těh.a byly počaty přirozeně.O PRÁZDNINÁCH NA DOVOLENÝCH
😎
eliska76 to mi je moc líto...pokud máš ještě sílu, a vedle sebe muže, který Tě podpoří, tak to nevzdávej a bojuj !!!
cuddle kéž by to vyšlo s KETem, koťátko možná bude Tvoje starosti a myšlenky posouvat jiným směrem a pak se to podaří, a ani nebudeš vědět jak !
Všem Vám holky posílám plno síly a aby jste se každá z toho začarovaného kruhu dostala ven !

mufinka26
7. srp 2011

@smima ahojky, taky tě u nás vítám 😀 😀 my se o mimi snažíme už osm let 😀 od února sme do toho zapojily i CAR 😀 😀 v květnu už bylo provedeno 1.IVF z něho nám zbylo 5 mrazáčků, bohužel to nevyšlo, ale za týden nás čeká 3.ET 😀 No my sme ale strašný optimisti takže se jentak snažit nepřestanem 😀 😀 u mě nedochází vůbec k ovulaci, jinak manža spermio na 1 z hvězdičkou 🙂 Když nám nevyjde KET tak hnedka v září stymulka na 2.IVF ... Pro mě je manžel taky strašnou oporou, dokonce bych řekla, že nás to strašně moc posílilo 😀 MOc ti budu držet palečky, at vám mimísek vyjde 🙂 Určitě ten KETík vyjde, já v to strašně moc věřím 😀 😀 😀 takže v podstatě budeme takový spolučekatelky, jestly ten srpen bude šťastný měsíc 😀

mufinka26
7. srp 2011

@esinka tak to je krásný ufounek 😀 😀 😀 😀 hlavně, že ti vyšla v pořádku genetika 😀 Máš moc hezký datum porodu 😀 😀

ejviska
7. srp 2011

@mufinka26 8 let, to je taky sila! Ty jsi uzasna optimistka, to je parada! 🙂

eliska76
7. srp 2011

Ahojky holky 🙂 , bolí mě bříško, motá se mi hlava a vůbec jsem úplně vyřízená. V pá mi naměřili hcg jen 1561, ale když to slyšel gyndař, tak řekl, že se to mu to vůbec nezdá, protože při takovým utz nálezu co mám je to prý nesmysl. Na utz, jsem měla vidět už ten pol, nepamatuju si jak se to přesně jmenuje a zjednodušeně základ tělíčka. Tak jsem zvědavá na pondění krev. zapomněla jsem se ho zeptat, zda to takhle může hodně klesnout na třetinu. Slyšela jsem, že se to drží na tom hcg a neroste, ale moc neklesá. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Se zamlklým těhotenstvím? Já vím, nic nevymyslím, musím počkat, ale stejně mě zvyklal 😒

bublenudle
7. srp 2011

@eliska76 Ahojky,ja mela v 7tt,klesani hcg a měla jsem mimoděložni..šla na laparo a vzali mi oba vejcovody...tak snad na tom budeš lip...hodně štesti...

mufinka26
7. srp 2011

@ejviska doufám, že tím optimismem nakazím i vás všechny 😀 😀 😀 😀 😀 nebyla sem vždycky takový optimista první čtyři roky nezdarů, jsem obrečela každou mrchu 😒 ale pak se to ve mě zlomilo, nechávám to na osudu, jenom mu trošku pomáháme 😀 😀 😀 Vím, že těhulka být můžu, tělo už to zná, tak doufáme, že si brzy spomene, co s tima embrijkama má dělat 😀 😀 😀 😀 A co ty? čekání na testování se ti pomalu krátí vid? jak se cítíš? 🙂