IVF květen-červen 2011. Plánujete také někdo?

petrala
9. bře 2011

Ahoj najde setu nekdo,kdo planuje ivf ve stejny mesic jako ja? 🙂

ejviska
12. srp 2011

@cuddle no bricho me poboliva, v noci se mi mota hlava, ale co z toho si clovek namlouva, to neposoudim 🙂 Prsa velke, ale to je z crinone. A ten utros, jak vyteka, tak porad chodim koukat na zachod, no magorim z toho.. 😖
Mozna bych testla rano, nez pojedu na kontrolu, jinak to tam nepreziju

cuddle
13. srp 2011

@ejviska drzim palce, at to dopadne...

esinka
15. srp 2011

holkýýý,kde jsteeee???
u nás se sjíždí před barák kolotoče,máme o víkendu hody,tak se těšíme..o víkendu jsme byli juknout na hody v jiných vesnicích,ale doma je doma...přijede i poprvé ségra s dětma,tak bude pěkně veselo..
a co u vás nového?
já už třetí večer cítím pohyby..fakt brzy,ale 100% jsou to ony..spíše to nejsou pohyby,jen jak se tam mimo převaluje,tak mi vždycky na chvilku ukáže přes břicho zádička nebo hlavinku..to nevím,co..ale vždycky to na tom místě ztvrdne a pak se zase schová..koplo mě jen jednou a sloabounce,když jsem si zmáčkla trošku bříško..no kdybych ten pocit neznala z prvního těhu,tak se hádám..ale teď je to jasná věc...je to vrtošek...ale takto se mi ukazuje jenom když ležím večer na zádech s nataženýma nohama..a vrtět se začne,když začnu hluboce nádech výdech..je to už sranda..jinak nevolnosti jsou už jen minimální,zvracím už málo..jen jsem moooc unavená.ale to doktorce vysvětluji,že asi potřebuji pořádné injekcové dávky magnezka,jako u prvního těhu..ale pořád mi je nechce předepsat..jen mi zvedla dávky magnezka,ale necítím změnu...už občas chytám i křeče do prstů u nohou,což mi jen potvrzuje,že mám pravdu..záda po delší tůře po městě,stejně jako kostrč,cítím taky pořádně..no tohle jsem pociťovala až tak v 7měsíci..takže jde vidět,jak moje tělo stárne..hihi..
tak se mějte bezvadně a občas tu ještě napište,jak se máte..

gerdusha
15. srp 2011

ahojte baby,

mozem sa trochu pripojit? chcela by som vas poprosit o vas nazor. dnes som 14. DpoET, uz niekolko dni si robim testy, su to v podstate stale len tieniky. na teste s citlivostou 10 je ta ciarka zretelnejsia, test s citl. 20 je velmi slaby tienik. Mam pocit, ze tie testy su 3 dni rovnake. Embryjka som mala vkladane na 3. den. Pri predchadzajucom ivf boli vkladane na 4. den a ciarky na 14. den boli zretelnejsie...som trochu v pomykove.

dnes som bola na krv na hcg a lekar mi povedal, ze naco budeme brat krv, ze kukneme ultrazvukom...14. DEN PO ET!...tvrdil, ze tam vidi, ze "to" tam je...ja som sa ho pytala, ze mne to tam pripada vsetko rovnake machule, ako to tam moze vidiet...povedal, ze 15 rokov praxe...tak snad...aj ked mi uz raz diagnostikoval ohss bez toho, aby som ho mala...takze nie celkom mu verim...vraj, naco budeme brat krv, ked to na sone vidime...

baby, skuste posudit tie fotky, ci je to na 14. den po et dobre, prosim...

cuddle
15. srp 2011

@gerdusha ahoj tak 14ty den po ET, ale mela jsi jen 3denni, tak ten s 10 tkou by mohl odpovidat, mela jsi 1 nebo 2 embryjka?
hele je uplne divne, ze ti hlavne nevzali jako prvni krev a nenechali potvrdit HCG a tim i tehotenstvi, to jsi byla v caru??? ja bych tam zasla znovu, chci vzit krev a rict hodnoty a kdyz by mi to neudelali, poprosila bych sveho gynekologa, nebo si zasla a nechala udelat odber a zaplatila to nekde v nemocnici ...

gerdusha
15. srp 2011

@cuddle ,

ja som bola u svojho gynekologa, ktory mi tu krv nechcel zobrat...asi setri peniaze poistovni, alebo co...fakt neviem...hned ma dal na ultrazvuk, kde videl malu bodecku...

do caru chodim do CR...inak byvam na SVK..vkladali mi 3 embryjka

cuddle
15. srp 2011

@gerdusha a pojedes do caru na kontrolu, jestli to jde zjistit, zkusila bych kde je mozne si nechat udelat samovysetreni krve a zjsitit hladinu HCG , v cechach to normal jde, nevim jestli zato chteji 200-300 mozna

gerdusha
15. srp 2011

@cuddle ,

ja som si to chcela aj zaplatit, to hcg...ale silou mocou ma presviedcal, ze ved na sone sme videli...normalne vo mne vzbudil dojem, ze si mysli, ze mu ako lekarovi neverim 🙂...

cuddle
15. srp 2011

@gerdusha tak zalezi na tobe, na vysetreni krve mas urcite narok, aby se tehotenstvi potvrdilo a zjistila se hladina HCG navic se zjistuje i jeji narust, jestli je to v poradku atd...prece nebudes porad chodit na ultrazvuk , jestli bublina roste dle meritek...

martas14
15. srp 2011

@gerdusha ahojky, ono je s doktory někdy potíž každý má nějakou jinou taktiku a filozofii, ale pokud ti řekl že tečku vidí, tak by to tak mělo být. Je sice zvláštní, že nevzali krev i třeba k tomu utz, kterým zjistí výsledek hned a na krev by musel čekat do odpoledne, ale jako na potvrzení, to určitě udělat měl. Mě tedy brali krev i podruhé, i když už mě taky brali na utz, ale vím, že říkali, že jak už se jednou pozoruje a hlídá na utz, tak je to přednější a směrodatnější než krev. Tak se snaž upokojit a věřit, však ono už brzy bude víc růst a pěkně se ukáže i na utz, stejně nám nic jiného než věřit doktorům nezbývá 😉 Bojovníček(nebo bojovníčci) musí zabojovat, prý od transféru už je to jen a jen na něm, takže ani ta krev by nepomohla. Určitě bych to že ho viděl na UTZ brala jako důležitější, tak tfuj tfuj a na piš jak pokračujete

gerdusha
15. srp 2011

@martas14 ,

dakujem dakujem! u nas je problem v tom, ze hcg robia len 1 den v tyzdni, tak mi mudr povedal, ze nez by sme mali cakat na vysledok, pozrieme ultrazvukom...tak snaaaaaad to tentokrat uz konecne vyjde a az do stastneho konca....

drzim aj tebe a aj ostatnym palce

martas14
15. srp 2011

@gerdusha no vidíš, proto nedělal krev, nechtěl tě trápit a natahovat, tak se radši rovnou jukl, ono jak se říká dvě čárky jsou teprve začátek boje, a i to že ti v prvních dvou týdnech poroste hcg, bohužel ještě není výhra.
Ale neboj určitě to tentokrát vyšlo a mímo se bude pěkně mrskat a růst 😉 ta nejistota je hrozná, taky jsem byla před měsícem na tvém místě, ona stejně není jiná možnost než počkat ještě pár dnů co zase ukáže obrazovečka na utz, tak hodně síly holka

bohu_nka
15. srp 2011

@esinka Ahojky! Tak to je dobře, že už ti je lépe od žaludku! Mně blbě není vůbec, akorát mě od začátku těhu trápí zácpa, ale už je to taky lepší. Ta nejhorší únava mi zmizela kolem 13tt, teď už jsem unavená míň. ale i tak si po obědě schrupnu🙂
Já tu měla teď týden synovce (2,5 roku) - ségra byla na menší operaci. Takže na únavu nebyl čas, ale to ty znáš s Verunkou.Ale bylo to skvělý ho tu mít! Nebyla jsem tu přes den sama a je s ním sranda! Je šíleně ukecanej 🙂 Je mi po něm smutno. Teď hlídá babička, ale uvažuju, že si ho vezmu zase na víkend.

Holky nevíte někdo, jestli měří všichni doktoři miminka stejně? Holka, se kterou jsem se poznala v CARu, byla na OPU o 9 dní přede mnou. A když moje miminko měřilo 10cm (od hlavičky po zadeček), tak mi říkala, že její mimi měří 16 cm. To mi přijde divný! Že by za těch 9 dní vyrostlo o 6 cm??? Nebo to měří některý MUDr. i s nožičkama?

tonytony
15. srp 2011

@ejviska Moc držím palečky, koukám, že máš u sebe nakonec fakt 2 mimísky, tak na Tebe čekám s dvojčátky a moc na Tebe myslím... Měla jsem tady teď trochu pauzu- byli jsme pryč bez netu a pak mi nešlo připojení 😒 Ale mám radost,co čtu a moc Vám věřím!!!

esinka
16. srp 2011

@bohu_nka
tak tě uklidním,opravdu to tak je..na začátku roste prtě opravdu rychle..a +/- to sedí s tabulkami..já ráda jukám ještě sem,kde se dozvídám,jak a co už miminku narostlo..
http://www.naseporodnice.cz/tehotenstvi/tehoten...
moje mimi mělo 15,4cm v 15+0 tt..ale ono je to opravdu +/-..kdekoli jsem byla,měřili tedy vždycky jen bez nožiček.. 😀
holky dneska svítí sluníčko,vnoci jsme trochu plavali,protože máme blbě udělanou zahradu,ale nakonec to dopadlo dobře a voda zůstala pouze vzadu ve skladišti..ale teklo nám to dole už i sodem záchoda..no mazec..ale naštěstí po tom ani památky,takže dneska musím opět pořádně dezinfikovat a sušit sklad..ale mám v plánu si na hody udělat aspoň trochu hezké posezení na zahradě,kdyby nááááhodou bylo o víkendu pěkně..máme to tam momentálně jako džungli..až je mi to líto..tak hezký den..

bohu_nka
16. srp 2011

@esinka Esinko, díky info. Ty stránky znám. Já doma koukala do knížky, tak je to skoro o centimetr jinak. Tak asi to je v pořádku. To je stejně síla, jak ty miminka rostou, co? Jaký pokrok udělají za pár dní. Mě dneska ráno taky šťouchalo v bříšku🙂 Šla jsem na záchod, pak jsem ještě zalehla do postele, že si budu číst a mimčo na mě zaťukalo🙂 asi se nějak převalo. Tak jsem hned volala přítelovi a došlo mi , že po telefonu to asi neucítí, ale sdílel se mnou radost 😀 Esi, ty už to cítíš i do ruky? Já to cítím uvnitř, do ruky mě nekoplo.
Tady u nás teď začíná bojovat sluníčko, pršelo včera, tak doufám, že už bude líp. Tak ať už u vás taky neprší a můžeš připravovat posezení!

ejviska
16. srp 2011

@cuddle tak u nas je biochemicke tehu, hcg je jen 18, coz by melo byt na 13.den po ET uz vic. I kdyz test mam silnejsi nez je na te fotce od gerdusha. Ale zdani klame.

esinka
16. srp 2011

@bohu_nka ťuklo mě jen jednou a slabučce,ale jinak je to spíše pohyb v bříšku..když se otáčí a vystrčí zádička nebo hlavinku..to poznat ještě nejde,ale je to větší plocha,takže mi na tom místě bříško stvrdne..a havně to jde cítit,že se hýbe..dneska už mám pohyby i přes den,když jsem v klidu..je to takový zvláštní tlak zevnitř,který znám už od Verunky..takže vím,že to je ono..
@ejviska ☹ máš to už potvrzené od lékaře? snad to tak nebude a budeš těhulkovat s námi..moc ti přeji dobré zprávy..

cuddle
16. srp 2011

@ejviska aha no ja mela 0,5 HCG takze tam to bylo uplne jasne, tak skoda, budete zkouset znovu, nebo timto koncis?

bohu_nka
16. srp 2011

@ejviska Achich ouvej, to mě mrzí!!! a co dál? Mluvila jsi s doktorem? Já se v těch hodnotách hCG tolik nevyznám...není ještě šance, že to "dožene"?

bohu_nka
16. srp 2011

@esinka Já jsem si taky jistá, že to ne mě zaťukalo miminko! Už se těším, až to bude častěji....taková kontrola, že tam je🙂
a už víte jestli čekáte kluka nebo holku? My zatím ne, až 1.týden v září jdeme na ten velký utz., tak tam už to asi bude vidět. ale teď poslední dobou nějak nevím, jestli to nemáme nechat jako překvápko...je nám to totiž úplně jedno.

ejviska
16. srp 2011

@esinka no ja byla v CARu, dr. se netvarila, i kdyz rikala, ze zazraky se deji 🙂
@cuddle urcite uz zadne ivf, ani nic jineho. My jsme oba zdravi ( resp. nic nenasli), takze max. domaci snazo. Navic dceru mame prirozene.

ejviska
16. srp 2011

@bohu_nka dikes 😉

esinka
16. srp 2011

@ejviska tak přeji,aby to dopadlo jen dobře.. 😉
@bohu_nka jojo,je to nádhera,já mám 1.9. na utz ke své gyndr a 14.9. na druhou genetiku..tak se taky těším...zatím se nám prtě ukázalo ze všech směrů,jen ne pohlaví.ale genetika nejpozději ukáže..to je jasné.. 😀

ejviska
16. srp 2011

@esinka dekuju!

cuddle
16. srp 2011

@ejviska tak to jo to mate sanci, ze se zadari za nejaky mesic prirozene

mufinka26
17. srp 2011

@esinka
@bohu_nka ahojky těhulky, tak tady už to tluče na buben 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to je krásný 😀 já ted měním taktiku, rozhodla sem se, že třetí ET prostě budu první tři dny ležet a pak se vracím do práce a stan se vůle boží. 😀 😀 spíš se už z manželem připravujeme na další injekce 😝 a 2.IVF.... Ale z vás mám radost jak krásně těhulkujete 😉 😀

mufinka26
17. srp 2011

@martas14 a jak se má naše další těhulka? 😀

esinka
17. srp 2011

@mufinka26 moc toho bubnování ještě není,ale je fakt,že je moc fajn cítit,že ten tvoreček tam je!! 😀 😀 😀
jinak všem krásné ráno,je plné sluníčka a já zase budu muset makat v baráku,aby má sestra neutekla hned ze dveří..kdyby uviděla,jak teď žijeme-jako prasátka-tak by ani neuvažovala,že dojedou 😀 ..no ale chci stihnout do víkendu tu zahradu..včera jsem nakonec byla,jak pytlem praštěná,unavená a spavá..takže opět ležing..ale dneska se pumpuji energií už od probuzení a hlavně mě očkuje ten kravál před barákem..dědinku skrášlují a seká se tráva,tvarují keře,no vše jen pro hody 😉 ..a já moc miluju tu vůni posekané trávy,takže tu luftím se snídaní u okna a říkám si,že dnes snad ten prales zmizí i z naší zahrady.. 😀
tak krásný den všem!!!

mufinka26
17. srp 2011

@esinka 😀 tak t hlavně nepřepínej. at ten mrnousek nemá šok 😀