IVF květen-červen 2011. Plánujete také někdo?

petrala
9. bře 2011

Ahoj najde setu nekdo,kdo planuje ivf ve stejny mesic jako ja? 🙂

mufinka26
12. kvě 2011

@tonytony ahojky tak sem tu 🙂 dneska to bylo dosti zajímavé.. naštěstí vše dobře dopadlo a máme 14 krásných vajíček 😀 😀 akorád mě ted bolí břicho jak kdybych snědla kylo hrachu ☹ a co ty? jak si na tom ?

mufinka26
12. kvě 2011

@veverka.dada hlavně si těma injekcema moc neubliž 😀 😀 já sem tak ráda, že už to mám zasebou 🙂

valkat
12. kvě 2011

Ahoj holky...se přidám,můžu? Mám dlouhý protokol a dneska jsem 2.DC,byla jsem si pro Gonal,takže se budu opíchávat každý ráno,v pondělí mám utz.....a opu bude za chvilku,už se moc těším,ale taky strašně bojím,hlavně výsledku.......

esinka
12. kvě 2011

holkýýýý,já bych už tak testovala!!!! to se faaaaaaaakt nedá vydržet... 😅

tonytony
12. kvě 2011

@mufinka26 Co se dělo zajímavého? Povídej? Jinak gratulace k ideálnímu počtu, kde se snoubí dle mého kvalita s kvantitou v ideálním poměru🙂 Přeji Ti, aby jsi byla tou vyvolenou, které to vyjde! Mně břicho bolí fest, ale to se dalo čekat- hold jsem pořádná slepice! Mě čekají teď ještě denně do neděle injekce do stehna proti hyperstimuláku... Tak hodně pij, bílkoviny a odpočívat a držme si palce!

tonytony
12. kvě 2011

@esinka Nechceš pak testovat za mě? Já se na to teda vůbec netěším, ba naopak bch raději netestovala vůbec ajen šla na krev nebo raději ani to ne☹

veverka.dada
12. kvě 2011

hokyyyy, možná jsem zbytečnej plašoun...ale měla z vás některá alergickou reakci na nějaké léky při ivf??? já dnes začla píchat cetrotide a okolo vpichu mi to celé zčervenalo...a mám pocit, že to tam mám trochu i vystouplé... ☹

esinka
12. kvě 2011

@tonytony no tak strach mám,to určitě a veliký...jsem optimisticky naladěná a snažím se být v klidu..první ET mi tehdy vyšlo perfektně...takže mám z čeho optimismus čerpat..
ale určitě ve mě hlodá pár červíků.. a obávám se,že to každým dnem bude horší.. 😒
..a doufám,že každá z nás nakonec bude mít na testíku // 🙂

@veverka.dada myslím,že nejlepší bude,když si zavoláš třeba i do porodnice..takto byli u nás schopní většinou poradit nebo uklidnit..
Já zase řeším,že dva dny trpím na praskání žilek v očích..Holky,myslíte,že je to tím ředěním krve injekcemi ?

tonytony
12. kvě 2011

@veverka.dada Holky občas píšou, že jim to nějaké injekce lokálně udělají... No, zkus chladit a uvidíš... Kdyžtak musíš zkonzultovat...
@esinka No, souvislost to mít může, jsem zvědavá, co to bude dělat mně, každopádně to na úspěch mít vliv nebude, neboj🙂

Já zase řeším, že docela dost krvácím jasnou červenou krví- u předchozích ivf jsem jen slabě zašpinila po zákroku, pak už ok, teď jsem měla rudou vložku a na WC jasná červená, tak snad to do zítra bude ok a nebudu muset plašit- už jen kvůli Utrogestanu, aby nevytékal s krví ven a mohla jsme ho v klidu zavádět☹

veverka.dada
12. kvě 2011

@tonytony @esinka díky...jsem hroznej strašpytel, takže jsem radši volala na gyn.pohotovost...pokud se to do rána zvětší nebo přibudou nějaké další náznaky, tak zajdu přímo do caru...jinak zkusím zatím dělat jakoby nic 😀

veverka.dada
12. kvě 2011

@mufinka26 blahopřeju k úspěšné punkci 😉 to břicho teda nezávidím...ale snad se to brzy spraví!!! 😵
o ubližování mi nepovídej...jsem se píchla večer znova 😀

mufinka26
13. kvě 2011

@veverka.dada já to měla taky, ale druhý den to bylo v pohodě 🙂

mufinka26
13. kvě 2011

@tonytony byla sem dlouho pod narkozou, pani doktorka co my to dělala si musela zavolat na pomoc pana primáře, jelikož sem svojí první holku rodila císařským řezem a nemohly vůbec najít vaječníky. mám je prý strašně vysoko, takže my musely celou dobu silně stlačovat břicho... Při představě jak my pan doc. Řežábek skáče po břiše mě i docela pobavyla 🙂 ale včera to bylo šílený, nemohla sem sedět, ležet, nic jak to bolelo, ale naštěstí je to dneska už v pořádku. 😀 Když mě propouštěly tak my to pani doktorka říkala, že to bude hodně bolet, jak kdybych snědla kylo hrachu ☹
jinak dbeska v deset hodin si budeme volat do caru a dozvíme se kolik se nám těch vajíček oplodnilo a jak jsou kvalitní 😀 😀 sem pěkně nervozníííííí... ale uklidnovaly nás, že by to mělo být dobrý 😀
jinak folikulů nám vzaly 28 a z toho bylo 14 vajíček... tak sem tomu jenom moc nerozuměla..

tonytony
13. kvě 2011

@mufinka26 Je, já taky volám teď v 10- už mám jen malou dušičku☹ No ne v každém folikulu musí být vždy vajíčko... Taky ne každé vajíčko je zralé, ne každé se oplodní, pak to prostě klesá dolů... No, to jsi si teda užila, ještě, že jsito prospala a pěkně Tito pak jen popsali🙂
Já si dnes vnitřně dávám limit min. 12 oplozených vajíček, což bylo minule taky z těch 21 odebraných, jak bude míň, tak budu nervíkovat, že se tam ani jedno ok nenajde, byť to tak být nemusí, vím, ale pro ten můj pocit srovnání, by mě to uklidnilo... Samo, čím víc, tím líp... U nás fakt je důležitý, abya bylo dost zásoby na to skrouhnutí na konci, kdy to jde k nule☹
Jinak já včera dost i krvácela jasnou červenou krví, tak jsem byla pěkně vyplašená, vzala si Ascorutiny a dnes to už je snad lepší, u min. dvou IVF jsme jen slabounce zašpinila po výkonu, pak už nic, takmě to vyplašilo... Břicho taky bolí a spodek tlačí a píchá, když kýchnu nebo tak... Ale minule to bolelo ještě mnohem víc, poprvé vůbec, takže fakt co akce, to originál...

mufinka26
13. kvě 2011

@tonytony tak oplozených jich máme 10 😀 všechny se prý dobře vyvíjí 😀 takže v pondělí 10:15 jdu na transfér 😀 😀 budeme zavádět jedno, dvě by byly pro mě veliký riziko, kdyby se uchytily.. 😉 tak doufám, že to bude ok... počítám z oběma variantama, bud to prostě vyjde, nebo to nevyjde 😎 ... moc ti držím palečky

tonytony
13. kvě 2011

@mufinka26 Už v pondělí? Tak to my si počkáme až do středy, pokud bude co... No a jak jsem říkala, počet není rozhodující, u nás z 26 bylo jen 14 zralých a z nich se oplodnilo jen 11, což je o 1 méně než minule, takže trochu zklamání, poprvé z 12 bylo jen 1 ok a podruhé ani to jedno ok nebylo, takže to moc nadějí nedává, ale chci věřit, že tam to jedno zbyde a už se chytí... Další volání v neděli...
Drž se, mufinko!

mufinka26
13. kvě 2011

@tonytony ty se taky drž 😀 a určitě tam ta jedna bublinka bude připravená k uchycení 😀 😀 moc ti držím palečky 😀 😀

esinka
13. kvě 2011

dobré dopoledne..
u nás zataženo střídavě se sluníčkem..noc na houby..motala se mi hlava i ve spánku..ráno jsem dospávala nekvalitní spánek..při ranních dávkách všech léků a vitamínů jsem zjistila,že jsem si na noc vzala místo dávky prednisonu dávku euthyroxu..no paráda..k tomu mě stále pobolívá břicho,ale spíše je nepříjemné to nafouknutí...pobolívá mě hlava a k tomu všemu jsem po promluvení na zvířata zjistila,že pobolívání v krku už je zase trochu horší a dokonce ztrácím hlas..asi na mě leze laringoška..mívám ji skoro každé jaro..ale teda tak blbě naplánovanou jsem ji mít fakt nemusela.. ☹ ..s nervíkama -víte kde- jsem volala na CAR,kde doktorka neměla čas mi zodpovědět otázky,co dělat dál..i s těma praskajícíma žilkama v očích,protože to taky už pěkně řeže..
ale natrefila jsem na skvěle naladěnou sestřičku,tak mě ve všech směrech uklidnila a prý to bříško nemusí ustávat v bolení tím,že už mi začíná třeba růst děloha..no kééééž by..

ještě,že jsem poslala dcerku do konce týdne k babičce..aspoň se fakt můžu vyležet...a ta úúúnava,to je taky super...
se moc omlouvám za výlev,ale nervíky pracují na plné obrátky..krásný den vám všem.. 😉

veverka.dada
13. kvě 2011

@mufinka26 @tonytony holky, obě máte úrodičku slušnou 😉 tak teď držím palce, aby se vše vyvíjelo tak jak má a vajucha se hezky oplodnila 😵

veverka.dada
13. kvě 2011

@esinka teda já být tebou, tak si možná zajedu někam k očařovi s těma žilkama...a přeju ať bolení bříška znamená to, co si přeješ! 😵

esinka
13. kvě 2011

@veverka.dada hihihi..no to já taky,jen musím ještě tak dva dny ležet a ono je mi ještě dost šoufl,abych někam jezdila... 😀
ale jinak musím chváááálit náš CAR..jak jsem se nedovolala mudře,tak mi odpoledne sama zavolala,jak se cítím a co jsem potřebovala..pak mi vše hezky vysvětlila ...Toto je aspoň přístup!!!! Jsem čučela,jak puk..
Jinak všem vám přeji,ať se embroušci uchytí..Vás tady ještě moc neznám a plete se mi,co má kdo za sebou a před sebou..tak zatím moc nereaguji..ale všem brzké // !!!! 🙂 🙂 🙂

amadores
13. kvě 2011

@tonytony neboj a věř,tentokráte to dobře dopadne. 😉

Já našla dnes // na testu,HCG více jak 1000 a v děloze šmouha je, tak doufám, že to plánované IVF v červnu už nebude...vím, že to ještě nic neznamená a po loňském MA už stojím nohama na zemi, ale je to první z krůčků a mám ho za sebou...
všem držm palečky.. 🙂

tonytony
13. kvě 2011

@amadores Tak to je krááááááááááááááááása, kočko🙂 Chápu obavy, ale vypadá to moc moc dobře a super, že bez IVF! Drž se!

veverka.dada
13. kvě 2011

@esinka hmmm, tak to je nemilé 😖 ať ti ty dva dny rychle utečou a nezhoršuje se to 😉
tedy opravdu záviděníhodná dr. 😵 to mě opět (už podruhé) zvrtala sestra v caru jehly...minule mi je nedala a teď mi zas dala o dost větší a silnější...to bych si do sebe fakt nebodla 😒

veverka.dada
13. kvě 2011

@amadores tak to ovšem vypadá víc než slibně 😵 ať se hezky "šmouha" drží 😉

luca77
13. kvě 2011

Ahoj holky,mě čeká také IVF zřejmě v dalším cyklu (červen),ještě nic víc k tomu nevím,injekce ještě nemám.Využili jste ICSI?Jak jste prožívali odběr vajíček?Není to prý nic strašnýho,ale já se stejně asi budu bát. ☹ V únoru jsem byla na laparoskopii a to jsem měla také strach,ale zbytečně jsem se nervovala,po výkonu už to byla sranda.Naštěstí po odběru se tam leží tak dvě hodiny a jede se domů 🙂

amadores
14. kvě 2011

@tonytony byla jsem stejně jak ty na IVF únor a nic a ted jsme chtěli po dovče jít na další a ejhle...no uvidíme,jinak díky 🙂

@luca77 my měli při IVF jen 3 vajucha, takže tam bylo ICSI asi nutné, i když já stále o něj nejsem vnitřně moc přesvědčená.a OPU je asi hodně individuální a i podle počtu.holky, co maj 20 vajuch se asi po něm cítěj jinak, než já s těma pár kouskama.ale i ta na pokoji říkala, že za to "super" pospání to i tak stojí.vůbec se toho neboj. 😉

olousek35
14. kvě 2011

Ahoj děvčata, smím se k vám přidat? Od včerejška píchám puregon na 2.IVF. Jsem z Brna.

esinka
14. kvě 2011

@luca77 ahoj Luci...nebooooj,tohle bude taky brnkačka!!! během 10minut budeš zase vzhůru a už budeš jen radostně čekat,jakou máš úrodičku..injekce je nejhorší ta první..pak už taky pohoda..ty jehličky jsou tak malé,že to fakt ani pořádně nepíchne..já to poprvé nepřekonala a každý den jsem jezdívala 20km do CAR na injekce..ale tentokrát jsem to překonala...nějak jsem se vyhecovala,že porod byl určitě horší hihi..
ICSI jsme využili jak poprvé,tak i nyní..připlatili jsme si i AH..poprvé to takto vyšlo,takže jsme nad tím ani neváhali..
S @amadores souhlasím,že pokaždé můžeš po OPU reagovat jinak..poprvé jsem skoro nic nepociťovala a bylo vše OK..to jsme měli 12vajíček a po 5denní kultivaci při ET nám zůstalo 5 embroušků,z nichž šly 2 do pelíšku a 3 se zamrazily..bohužel pro KET je lepší zamrazit ten druhý,max.třetí den,takže loni v září se pak KET nepovedl..
teď u OPU jsem měla nakonec -minulý pátek- 21vajíček,a nechali jsme všechny napíchnout-ICSI a máme hned ze startu 6zamražených-2.den kultivace a zbytek pokračoval ve vývoji..nakonec se 2 zaváděly-4.den v úterý-a zbytek už ne,protože nevypadaly dobře..ale po OPU to tentokrát při tom počtu dopadlo trochu hůř a doteď mám auau..ale dá se to vydržet.. 😀
jsem se zase rozepsala...juj.. 😀

esinka
14. kvě 2011

@olousek35 vítej!!!! 🙂