IVF květen-červen 2011. Plánujete také někdo?

petrala
9. bře 2011

Ahoj najde setu nekdo,kdo planuje ivf ve stejny mesic jako ja? 🙂

mufinka26
30. kvě 2011

@mourinka29 stejně je to divný... ale je fakt, že sem se toho strašně bála, tím, že neovuluju tak sem myslela, že to bude špatný... nakonec to předčilo očekávání i pani doktorky... mám vysoko vaječníky, což znamenalo, že na uty nejsou skoro vidět... takže to bylo obtížnější, pak mám i hodně zajizvenou dělohu a vaječníky... sem po císařskym řezu a nadělalo my to tam paseku

bohu_nka
30. kvě 2011

@mourinka29 Ahoj Mourinko, vítáme tě tady! Teda máš toho za sebou opravdu hodně, ale podle toho, co píšeš, jsi bojovnice!!! Fakt! Máš můj obdiv!!!
Podle tématu diskuze jsme tu skoro všechny po IVF v květnu, takže je asi ještě brzo na to, jestli jsme těhu nebo ne, ale několik // by se tu našlo: Esinka, TonyTony, já 😀 Ani nevím, kdo všechno...Teď čekáme na úplné potvrzení.

mourinka29
30. kvě 2011

@mufinka26 aha,no ale hlavně,že reaguješ,u mě zase čekali větší reakci 😒 😒 ,tehdy jsem byla na prášky z toho,ale když se mi podařilo otěhotnět s jedním bez PK ,tak od té doby to beru jinak a jedno stačíííí 😵 😵 😵 ,pokud je embryjko dobré,tak to bude dobréé a hotovo 😵 ,já s taky myslela,že otěhotním rycle,otěhotněla jsem přirozeně hned,ani jsme se nesnažili,podruhé u ivf taky a ted dva pokusy a nic 😖 😖 😖 😖 ,snad je to jen náhoda a budem zkoušet dál,já to nevzdávám,dokud se manžovi daři s podnikáním,tak toho využijem a investujem,ale už nás to stálo 96 000 🙄 🙄 🙄 ,hruuza,nikam si nezajedem,neutrácíme a jen platíme v CARU 🙄 ,ale kašlu,za mimi vše a než jet na dovolenou,to mám dva pokusy minimálky 😀 ,já ted všechno přepočítávám na pokusy 😀 😀

mourinka29
30. kvě 2011

@bohu_nka děkujii,tak ty si taky těhulka 😵 😵 😵 ,no to je kráásnéé 😵 😵 😵 ,strašně mě to nabíjí,že to prostě jdeee 😵

mufinka26
30. kvě 2011

@mourinka29 souhlasím, nezáleží natom kolik to bude stát, hlavně, že se aspon jednou zadaří a mimi bude zdravé.... 😀 😀 prvním úsměvem, prvním slůvkem mámá.. se všechno milionkrát vrátí 😀

esinka
30. kvě 2011

@tonytony tonýýýý,to je hooooodně krásné!!!!.já měla 13.den 475,6 a prý to je tak na jedno...ale najdeš určitě tabulky,kde se to dá vyčíst...po každých 48hodinách by to číslo mělo být,pokud jsem to dobře pochopila,jednou tak vysoké..a tichounce gratuluji..te´d už jen posečkat na srdíčko..
@mourinka29 jééé,jsem taky z Opavy..18let jsem tam vyrůstala..mám tam celou rodinu ,i tu manželovu..oba jsme z Opavy.. 😀

mourinka29
30. kvě 2011

@mufinka26 máš púravdu,jen jsme se s manžou včera smáli,že my se táák snažíme a bulíme a nakonec nás dětičky šoupnou do domova duchodcu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mourinka29
30. kvě 2011

@esinka to je super a ty jsi uuplně z Opavy,nebo někde kolem z vesnice,já právě z vesničky 😵

mufinka26
30. kvě 2011

@mourinka29 😀 😀 😀 😀 tak to samí si říkáme my taky 😀 😀 😀 😀 😀 ....

mourinka29
30. kvě 2011

holky počítáte ty dne od ET nebo oplodnění -punkce??

esinka
30. kvě 2011

@mourinka29 jsem přímo z Opavy.kousek od Západního nádraží.. 🙂

esinka
30. kvě 2011

@mourinka29 myslíš počítat den porodu?nebo dny,kdy testovat?

barabasek
30. kvě 2011

Ahojky omlouvám se že sem lezu, ale mám otázku.
Šla některá z vás druhý den po OPU do práce?

mourinka29
30. kvě 2011

@esinka myslím dny,jak si říkala,že si měla 13tý den hcg tolik...
@barabasek já ti neporadím,já jsem v domácnosti furt 😝

mufinka26
30. kvě 2011

@barabasek já byla doma, tim, že dělám krátký dlouhý týden, tak my to vyšlo na volno, ale stejně sem měla před tím dva ndy dovču a po ET sem šla na neschopenku

bohu_nka
30. kvě 2011

@mourinka29 No já počítám den testování od ET (podle našeho CARu bychom měli 14. den od ET), ale týden těhotenství a termín porodu se počítá 14. dní před OPU. Teda myslím.

bohu_nka
30. kvě 2011

@barabasek Já teda ne. Bylo mi blbě.

esinka
30. kvě 2011

@mourinka29 bylo to 13dní od ET..ale testík doma jsem dělala 8.den..a už tam byla druhá čárka..
@barabasek po OPU bych to neřešila..pokud je vše v pořádku..já měla hraniční OHSS,takže jsem si užila a práci bych nezvládla..spíše je důležité být tak 3dny v klidu a polehávat po ET...

barabasek
30. kvě 2011

Díky za odpověď 😉 Přeji všem brzo krásná těhu bříška 😵

esinka
30. kvě 2011

@bohu_nka napsalas to výstižně..si ještě živě pamatuji,jak jsem měla poprvé počmáranou těhuknížku..jsme se s manželem dobře bavili...v CAR mi před odchodem už ke své gyndr.napsali TP..ale gyndr mi to tam pořád nějak komolili a hádali porod na říjen..tak 3týdny před termínem z CAR.jsme nechápali,že když mají přesný datum oplodnění,tak to bude parádní přesný TP...a my pořád nevěděli..haha.no a pak na konci v porodnici,to bylo totální halooo.. 😀 tam se museli dohadovat hned tři doktoři a na mě se dívali,jak na exota..oni stále nechápali,že prostě při dlouhém protokolu je menstruační cyklus prostě dlooouuuhýýý... 😀 😀 😀 a oni vypočíttávali stále od MS a nevycházelo jim to se sonem..no sranda..ale v CAR nám termín vypočítali úplně přesně..což bylo den OPU+14dní přidat..takže tentokrát,pokud vše výjde,budu opět takto počítat..

bohu_nka
30. kvě 2011

@esinka 😀 To je mi jasný! Nojo, doktoři 😀 To já jsem se taky docela nasmála. Mám jednu kamarádku,která ví vždycky všechno nejlíp 🙂 A zrovna o víkendu jsem se s ní bavila, jak se počítá termín porodu. Ona říkala, že je to od 1. dne poslední MS i u umělého oplodnění. Tak jsem se jí snažila vysvětlit, že je to 14. dní před OPU. Protože kdyby to bylo, jak říká ona, tak bych byla už v 8. týdnu, a to jsem teprve 18dní po ET. Protože MS jsem dostala 4.4., pak se 3 týdny čekalo, až budu v přechodu, protože jsem nereagovala na léky, pak teprve stimulace atd. Prostě dlooouuuhý protokol 😀

jaruska111
30. kvě 2011

@bohu_nka mohu se zeptat na něco? moc se v tom nevyznám, jaký je rozdíl mezi dlouhým a kratkým stimulačním protokolem a když máš dlouhý proč to je?

olousek35
30. kvě 2011

@tonytony naprosto skvělý čísílko, můžou být klidně dvě. Je to hodně vysoké. Však na ultrazvuku uvidíš. Pak nám sem dej fotečku.

demima
30. kvě 2011

@mourinka29 čauky ,tak to máme kousíček 😉 my chodili do gyncentra a pak utekli do FN v OL.O tom Euru jsem slyšela ,jsi tam spokojená?

demima
30. kvě 2011

@tonytony gratuluju!!!!!

demima
30. kvě 2011

@gammaray mooc děkuju ,snad jo 😉

bohu_nka
30. kvě 2011

@jaruska111 Krátký začíná hned druhý den MS - začneš hned stimulaci (píchat hormony do břicha) a za 10-14 dní je odběr vajíček.
Dlouhý - 2.den MS ti dají injekci, která ti vyvolá přechod - prostě ti všechno zastaví a pak za 14. dní teprve začneš stimulaci vaječníků. Jinak pak už je to stejné. takže je asi o 14. dní delší.
Kdy doktor volí krátký a kdy dlouhý úplně přesně nevím. Já měla dlouhý, protože se mi občas během cyklu udělá cystička a ta by pak vyžrala hormony a netvořily by se mi vajíčka na jednom vaječníku. Takže takhle mi vyvolali přechod, cysta se objevila a oni mi ji odstranili a a pak se začalo stimulovat.

jaruska111
30. kvě 2011

@bohu_nka tak to jo, já měla teda kratký, druhý den MS jsem si šla pro stimulační léky..... Alespoň už vím jak to je..... Je to moje první ivf tak se v tom tolika nevyznám......

martinalibor
30. kvě 2011

@jaruska111 Ahojky Jarusko . Vítám tě 🙂
Já chodím taky do Pronatalu a teď máme po prvním IVF. JJ je to tam dražší, ale můžu říct, že ze zkušenosti s jiným CARem jsem tu max. spokojená a jak píšeš ty, taky mi až tady zjistili něco co mi v předešlým Caru neřekli a nikdo to neřešil . My za to první IVF jsme platili cca 25.-30.tis. Je to taky tím, že jsme měli u 10 vajíček ISCI + dlouhý protokol. Ale snad se to teď vyplatilo.
S tím, že máš 8 den nic na testíku bych byla v klidu, podívej se mi na fotečky . 8 den jsem tam taky nic neměla. Takže neboj a držím palečky ať to dopadne // 🙂 🙂 🙂

jaruska111
30. kvě 2011

@martinalibor Taky vítám 🙂 jsem si dneska dělala testy dva na jednom tam něco vidím jako druhou čárku ale jenom z jiného úhlu když ten test nakloním možná si říkám že to chci vidět proto to vidím, kdybych to někomu ukazala nic na něm neuvidí.... 🙂 😒 počkám ještě pár dní a zkusím to znovu.