IVF květen-červen 2011. Plánujete také někdo?

petrala
9. bře 2011

Ahoj najde setu nekdo,kdo planuje ivf ve stejny mesic jako ja? 🙂

ejviska
15. čer 2011

@demima no neni to nutnost. My mame spermio dobre. Oni reknou, "jak chcete" a vestina ledi se tak boji neuspechu, ze radsi si priplati... Jako v cervenci budeme mit urcite zase ICSI, i kdyz podle embryolozky uplne nutne neni

olousek35
15. čer 2011

@ejviska já se vám do toho trošku připletu. My si icsi nedávali. Máme spermio super a přirozeně se nám opolodnila všechna vajíčka a všechna přežila i pk. Ani nám icsi nenutili. Nechali nás si vybrat a pak nám mudr.naši volbu potvrdil, protože podle něj by icsi bylo zbytečné vyhazování peněz.
A ze zmražených spermií se musí s icsi, protože jsou pak v horší kvalitě. Bohužel. 😉

ejviska
15. čer 2011

@olousek35 kolik jsi mela vajicek? Vam se oplodnily vsechny a vsechny prezily PK??? To ziram. To mate asi uzasny geneticky material 😀

demima
15. čer 2011

@ejviska to souhlasím u nás je taky v normě,ale pokud budeme chtít někdy druhé a asi jinak než opět IVF to nepůjde tak budu ICSI taky chtít ať je spermio sebelepší.Jinak v červenci držím pěsti štěstí 😉

demima
15. čer 2011

@olousek35 to koukám ,tak to jste opravdu dobří 😉

ejviska
15. čer 2011

@demima dekuju 🙂

olousek35
15. čer 2011

@ejviska měla jsem odebraných 7 zralých, oplodnilo se nám jich 8. Jedno ještě dozrálo. Pk přežila všechna, ale jedničkové kvality byla jen 4. Jedno šlo ke mně a 3 zamrazili. Horší kvalitu zlikvidovali.

ejviska
15. čer 2011

@olousek35 jak se mohlo ze 7 vajicek oplodnit 8? Mozna jich bylo odebrano treba vic, ale 7 bylo zralych a jeste jedno dozralo, ne? Kazdopadne to je velky uspech a opet to potvrzuje, ze neni dulezita kvantita, ale kvalita vajicek. Nekdo 30 foliku a pak nikde nic.. akorat hrozici OHSS

ejviska
15. čer 2011

@olousek35 a kdy jdes na ten UZ?

olousek35
15. čer 2011

@ejviska jj, asi to tak bylo. Ale je to paradox, v propouštěcí zprávě mám odebraných 7 a následně po telefonu mi třekli, že oplodněných 8. No, každopádně mě to potěšilo. Na uz jdu až 27.6. Byla jsem srab a nechtěla jsem dřív. To už by mohlo být vidět snad srdíčko. Budu 29.den po ET 5.denní blastulky.

cuddle
15. čer 2011

@olousek35 no to je ukazkova uspesnost a neni si nutne lamat hlavu ze jich bylo " jen " 7 nebo 8 kdyz jini maji 20 a vic, je to opravdu o te kvalite , staci klidne i jedno , hlavne kdyz vydrzi PK a pak se pekne uchyti... 🙂

cuddle
15. čer 2011

@olousek35 a testila jsi??? nejak jsem se v tom ztratila

olousek35
15. čer 2011

@cuddle jj, testy mám ve fotoblogu a hcg 12.den po ET bylo nad 400. Ted čekám na ultrazvuk. 😀
Jinak tě tu mezi námi vítám. 😉

ejviska
15. čer 2011

@olousek35 ja jsem napnuta, jestli bude jendo nebo dve 🙂 Srdicko je videt tak v 7tt, nekdy v 6tt

bruni
16. čer 2011

Přidávám se do statistiky zda ICSI nebo bez a my poprvé měli ICSI a z 11 zralých vajíček se oplodnily 3 a zbylo po PK 1 embrio, které se neudrželo. Podruhé jsme si ICSI nedali, protože máme ukázkové spermio a ani jedna spermie se nedostala do vajíčka. Slyšeli jste už o tom i u někoho jiného? Doktoři to nedokáží nijak vysvětlit, protože BI nemám. A termín tvrdá vajíčka asi u doktorů neexistuje 😀 Takže předem opravdu nikdo neví zda bez ICSI něco bude přestože je výborné spermio 😒 Jo a bez ICSI to není stejně to samé jako v těle ženy, protože tam chybí ta kyselina kterou přidávají při PICSI, která třídí zralé a nezralé spermie a tudíž oplození probíhá jinak přestože se spermie snaží sami 😉 Říkal mi to můj gyndař že prostě IVF není stejný průběh jako normo v tělě ženy 😒 Ale co, hlavně že to občas funguje, že? Vy jste toho tady na této hodně plodné diskuzi důkazem 😉

eimmy
16. čer 2011

@bruni ahoj, já to měla obdobně spermio na jedničku.měla jsem 15 vajíček 9 jsme nechala oplodnit normálně neoplodnilo se ani jedno a 6 ISCI oplodnilo se jich 5 a zbylo nám 1 na zavedení.... nic na zamražení. I přes to jsem neotěhotněla díky IVF ale přirozeně .takže ISCI jedině doporučii i přes dobré spermio.

cuddle
16. čer 2011

a AH jsi nemela ani pri jednom pokusu, jestli ma vajicko tvrdsi obal ....ale myslim se dela az tak 3 den po oplodneni, tak mozna uz nebyla moznost jej udelat

lili1989
16. čer 2011

Ahojte,dneska jsem 8 den po ET (4 dny PK) tak jsem sy udelala tt. a nic tam nebylo jen takovyj stin druhij čarky,je to styjne jako i u prvniho ivf,zase to nevyjšlo ☹ ☹ ☹ Jak jste to mnely vy stestovanim?

spimy
16. čer 2011

Ahoj holky, tak KO dopadla tak, že to vypadá na odběry na pondělí. V sobotu jdu zase, tak do doktor potvrdí.

olousek35
16. čer 2011

@ejviska měla bych být 6+6, tak to by snad už srdíčko mohlo být vidět, ne? Je fakt, že se slušně bojím 🙂

Všem ostatním přeji krásné stávkové ráno. 😉

demima
16. čer 2011

@tonytony ahojki ,pokud se nepletu tak dnes tě čéká utz ,tak držím palce a dej co nejdříve vědět 😉

ejviska
16. čer 2011

@lili1989 ahoj, proc by to nevyslo, kdyz je tam stin a jsi teprve 8.den. Pockej do zitrka, jestli bude carka silit. Nebo jeste lip to zkusit ob den, al eto asi nejde vydrzet 😀
@olousek35 tak to budes zacinat 8.tt, to je srdicko jak zvon 🙂
@bruni
@eimmy to je fakt zajimavy... porad ma hlavni slovo priroda 🙂
Ten AH nepomuze oplodneni, tedy tomu aby pronikla spermie do vajicka, ale pomuze uhnizdeni. Pokud se dela PK do stadia blastocysty, tak ty uz casto hatchuji samy, proste ten obal praskne.

bruni
16. čer 2011

@cuddle AH jsem neměla, ale asi by to ani nedělali když nebyly embria. Teď uvažuju si to připlatit k PICSI, víc už se udělat nedá 🙂
@eimmy tak takový scénář bych taky brala 😉 Jak se to dělá? 😀

eimmy
16. čer 2011

@ejviska
@bruni ono je to asi hodně o té hlavě... i když to zní jako klišé...

lili1989
16. čer 2011

ejviska dikui za odpovedj,kešby ta čarka silela,ale moc tomu neveřim,nektere holky mai aj 7 den pozetivny tt.navic u 1 ivf taky jsem mnela stin, a nic vic stoho nebylo,mam strah dal testovat.

bruni
16. čer 2011

@eimmy já zas věřím na náhodu 😉

ejviska
16. čer 2011

@lili1989 nektere holky maj sice pozit tt uz 6.den, ale nektere ho maj negat. treba 10.den a tehu jsou ;)
Tak to bylo biochemicke, ale tentokrat to muze byt uplne jinak. 😉
@eimmy no jo, je treba se na to vysr..., ale jak? 😀 😀 😀 😀

tonytony
16. čer 2011

Tak už jsem tady🙂 Jen jsme s manželem v řádném šoku, protože na nás opravdu na UZ vykoukly 2 bobci a i 2 srdíčka!!!... Jsme z toho fakt vykulený neskutečně... Jeden Brouček je 7+0 a druhý menší 6+4 a dýl v něm dr. hledal srdíčko, ale bylo tam taky. Tak snad to dožene. Dr. moc radost neměl ze 2 k mojí postavě a mým všem možným komplikacím, dokonce řekl, že by bylo lepší, kdyby to druhé to srdíčko nemělo, že se může pak stát cokoli v těhu a je to špatný s oběma- tak na to pořád musím nějak myslet, ale pak když viděl, jak jsme šťastný a v příjemném šoku, tak už pak jen dokola gratuloval... Jako upřímně strach s 2 je a bude vždycky větší, toho si jsem moc dobře vědoma... Takže nebojte, stresmanka zůstává i nadále mezi Vámi🙂 Jsem zvědavá, kdy se z toho s manželem probereme, fakt jsme to nějak nečekali, byť o tom manžel pořád mluvil, ale nevěřil, protože dnes pořád dokola opakoval- to bude nářez!!!
Taky jsem moc ráda, že jsem už i objednaná k Vlašínovi, co prý dvojčátka vyložěně dělá na ten NT screening...
Moc všem díky za palečky, bylo to neskutečně krásný, přeju to tady všem!🙂
Mám i fotečku- už se těším, jak ji dám mamce k narozeninám, co budeme příští týden slavit- teda jen kopii, s originálem budu i spát, abych uvěřila...

ejviska
16. čer 2011

@tonytony huraaaaaaaaaaaa! Tak moc gratuluju! Je to krasa 😵
Ja byla u vlasina tehdy taky.

olousek35
16. čer 2011

@tonytony no super, gratulace ohromná. Letos se s dvojčátkama roztrhnul pytel. Hlavně budte všichni v pořádku a v pohodičce. 😉