IVF květen-červen 2011. Plánujete také někdo?

petrala
9. bře 2011

Ahoj najde setu nekdo,kdo planuje ivf ve stejny mesic jako ja? 🙂

luca77
15. čer 2011

@cuddle jj,dík za odpověd. 😉

luca77
15. čer 2011

@mufinka26 děkuji za odpověd 😉

ejviska
15. čer 2011

@domca1221 ja mela gonal, ICSI, PK a tak nejak to vyslo kolem 23.tis.
Ve zkratce.. pokud stimulujes od 2dc, tak OPU muze byt klidne 11dc, ale i 16dc. Pak pokud je prodlouzena kultivace, tak se dela ET 5.den po OPU, jinak driv. Takze cela "akce" je tak na 3 tydny cca.
A co se tyce ICSI, jiste ho doporuci vsem, protoze z toho maj prachy, ale taky samozrejme vetsi jistota pro nas, ze se neco oplodni. Lze udelat i pul na pul, pokud je hodne vajicek.

@cuddle podle statistik se ze synteticky pripravenych hormonu ( puregon, gonal) ziska vic vajicek. Ale je to vazne "statistika", kazdy reaguje jinak.. A pak je rozdil v aplikaci, ty dva maj pero. Ale opravdu je vyber na kazdem. ;) Vetsinou se za tyto lety doplaci tak kolem 6tis. za cyklus

spimy
15. čer 2011

@ejviska Hele, co ty děláš? Neučíš? Umíš hezky vysvětlovat 😉

ejviska
15. čer 2011

@spimy to je tajne... 😉 Neucim, ale mam za sebou IVF 😀

marmar79
15. čer 2011

Ahoj všichni! Už nějakou dobu si čtu Vaši diskuzi a pokud mohu, ráda bych se přidala. Jsem teď ve fázi stimulace na 2.IVF. Zítra jdu na UTZ, jestli folíci rostou 🙂

esinka
15. čer 2011

jůůů,jsem prospala celé dopoledne!!! 😀
@marmar79 vítej

spimy
15. čer 2011

@marmar79 Ahoj, vítej, to jsme na tom hodně podobně ;) Zítra jdu na druhý UTZ, jak folíci rostou, v úterý měli 10 mm a stimuluju dnes 6. den. Co ty? A kam chodíš? Já do Sanusu HK.

marmar79
15. čer 2011

Díky za přivítání.
Chodím do FN Olomouc.
esinko - mám dojem, že jsme se tam minulý čtvrtek ráno potkaly 🙂
spimy - já stimuluji 7. den

spimy
15. čer 2011

@marmar79 No tak to jsme na tom prakticky stejně 🙂 Zítra na tebe budu myslet, ať se folíci ukážou v celé své rostoucí kráse 😉

marmar79
15. čer 2011

@spimy díky

esinka
15. čer 2011

@marmar79 opravdu? no já tam byla,to je pravda..měla jsi béééknout.. 😀

esinka
15. čer 2011

@marmar79 jsem tam tentokrát postřehla jen paní,co mě předběhla..hihi 😀 😀 😀

marmar79
15. čer 2011

@esinka - no mě to došlo až doma, když jsem si četla Tvé příspěvky. Já šla až po Tobě, takže jsem Tě určitě nepředběhla. Když jsi byla u MUdr, tak jsem čekala v kabince. Zrovna volali do ordinace i Tvého manžela. Gratuluji k dvojčátkům 🙂

tonytony
15. čer 2011

Ahoj holky, tak my nakonec do Brna pojedeme už dneska- nebudeme riskovat, že se tam zítra nedostaneme, mám tam krom UZ ještě i kontrolu a odběry na hematologii, takže přespíme tam, pojedeme ale až na noc, tak do večera budu nakukovat🙂 Jinak se teda bojím jak malej strašpytel- děsně moc... Vůbec nejsem na špatnou variantu připravená☹

spimy
15. čer 2011

@tonytony Ta NEBUDE! Nesmí!!! Držím palce. Pěkně si užijte společnou noc v Brně a zítra očekáváme dobré zprávy! 😉

cuddle
15. čer 2011

@ejviska ano kazda klinika ma sve statistiky a sve leky, je to individualni, ja mela foliku po fostimonu dost, nato ze to bylo na IUI stimulace, ale zase ne dost velke, takze davka mala - u toho gonalu i puregonu bych dle vseho protrebovala jeste 900IU to nehradi pojistovna, takze ja bych fakt dala 15 ti jen za leky, takze zkusim ty levnejsi ve vetsi davce, pichala jsem si to sama a problem mi to nedelalo - slo to dobre , spatne se mi z toho nedela, takze to zkusime znovu

cuddle
15. čer 2011

@tonytony Brno dnes hlasi, ze pojede cast MHD, ale jen od 5-10 dopoledne a pak 14-19 vecer,proste dopracea z prace a jen nektere linky, po 10 minutach
ale ocekam, ze bude naval na cestach, takze urcite radeji driv a ve vetsim klidu, ty chodis na Obilnak? nebo se pletu...

ejviska
15. čer 2011

@cuddle to neni statistika kliniky, to je uplne nezavisly clanek pro gynekology, ve kterem to psali. Proste udelali studii. 😉

esinka
15. čer 2011

@marmar79 aha,tak to jsem byla určo já..hihi,sestři ho nemohla najít.. 😀 😀 😀

demima
15. čer 2011

téda koukám ,že se to tady pěkně rozjelo 😀 všechny ,,nové" zdravím.Tak koukám na ty sumy 😖 No já souhlasím s esinkou,že mě se teda CAR nějak nepokoušel vysát.Při stimulce jsem měla Puregon 900,menopur,gonal a nedoplácela jsem ani korunu,jen pouze za 2 injekce orgalutranu 2000,-.ICSI jsme nechtěli,protože manža měl dobrý spermigram a nevyplatilo se ,protože ze 17 dobrých vajuch se oplodnili 3 a přežilo pouze 1 i když je pravda ,že je to bojovník ,protože se drží doteď 🙂 ale příště bych neváhala a ICSI nechala udělat i při sebelepším sperm.Všem držím palečky 😉

ejviska
15. čer 2011

@demima takze i kdyz jste meli dobry spermio, tak si dr. ( nebo vy ) myslite, ze pri ICSI by byla vetsi uspesnost? Asi jo, ze?
A ty jsi neplatila nic za Gonal?

demima
15. čer 2011

@ejviska jj ,dr se nás sama ptala jestli to chceme nebo ne.Při minulé stimulce se jich oplodnilo z 12 9 tak jsme mysleli ,že to bude podobné a ejhle nebylo,tak při takovém počtu vajuch bych to řešila asi u půlky ICSI myslím ,že šsnci to určitě zvyšuje.Ne ne neplatila ,ale je teda pravda že jsem měla Gonalu pouze 300IU ,ale nechtěli po mě nic.

cuddle
15. čer 2011

@demima hele me minule ten doktor rikal, ze tim prirozenym oplodneni, proste ta nejlepsi spermie vyhlidne to nejlepsi vajucho a ze takto to je sance ze to vyjde - kdyz to udelaji tim ICSI nikde nemas zaruceno, ze to precka PK nebo pak nepotratis - pac zarodek nebude dost silny, takto mas prirozene to nejlepsi cos mohla dostat , a ten jeden bojovnicek vyda za 10, ktere by to treba vzdaly v prubehu, ten ktereho mas v sobe a ktery to vsechno vydrzel je ten pravy a jediny vhodny 😉 lepsi 1 uchyceny v brisku nez 6 v mrazaku , ne ?

demima
15. čer 2011

@cuddle tohle přesně nám řekla embryoložka ,když jsem byla smutná z toho ,že nám ,,zbylo pouze 1" ,že třeba z 10 oplodněných je pouze 1 to pravé.Ale zas když má někdo špatné spg.tak mu nic jiného nezbyde než ICSI a taky se z toho rodí mimi.Jinak já si určo nestěžuju ,jen ať to se mnou vydrží až do porodu 🙂

ejviska
15. čer 2011

@cuddle
@demima to si prave taky rikam, ze urcite neni marne zkusit to udelat prirozene, ze ta nej spermie si najde kvalitni vajicko. U nas to nejde, my mame spermie zamrazene. Teda ja myslim, ze to z tech zamrazenych nejde, ale nevim... A my meli vajuch hodne 17 zralych, po ICSI se oplodnilo a do druheho vyvijelo 12 a po PK byly dve.

domca1221
15. čer 2011

@esinka no, ale nejhorší na to je, že já mam taky VZP - dobrý ne? tohle mě fakt štve, no ale už s tím asi nic neudělám, zálohu už jsem zaplatila

demima
15. čer 2011

@ejviska jo není marné ,ale když je horší spg. a neoplodní se ani jedno nebo nepřežije Pk tak je to zase zbytečně vyčerpaná stimulka,ale zas někdo si řekne že to tak má být ,že nebyli ty pravé tak to je těžko..u tebe nevím ,ale taky myslím ,že ze zamražených to nepůjde i když kdo ví je třeba se na to poptat.

ejviska
15. čer 2011

@demima ja myslela, kdyz ma nekdo dobry spermio. Oni si totiz ICSI davaj skoro vsichni, at je spermio jake chce. Jeste existuje metoda PICSI, tam se snazi vybrat " lepsi" spermii

demima
15. čer 2011

@ejviska no já právě myslela ,že když je dobré spg.tak to není nutnost ,proto jsme to i my nechali jako by náhodě a co si budem povídat taky je to o financích.PICSI je myslím pro ty u kterých už je to opravdu na hraně nebo pro ty kdo chtějí mít nějakou jako by větší jistotu,ale myslím že tu nezaručí nic ...