IVF květen-červen 2011. Plánujete také někdo?

petrala
9. bře 2011

Ahoj najde setu nekdo,kdo planuje ivf ve stejny mesic jako ja? 🙂

mufinka26
10. kvě 2011

@tonytony.. jojo moje 1. IVF, doma už mám devítiletou holčinu 😀 a 26 my bude v létě 😀 😀 v caru nám říkaly, že se zavádí většinou 5.den 😉 věřím, že to u tebe dobře dopadne 😀 a bude co zavádět, to doufám i v našem případě 😉 😉

mufinka26
10. kvě 2011

@sedmitecka děkuji 😀 😀

veverka.dada
10. kvě 2011

@tonytony už jsem slyšela víckrát tvrzení, že pro mě je to možná lepší...že se ta imunita trochu oslabí a vajíčko se líp zavrtá 😉 ale v tom případě mohla ta nemoc ještě chvilku počkat, páč do tý doby z toho budu dávno venku 😀
no přesně jak píšeš...hlavně aby manžel byl oka! 😉

veverka.dada
10. kvě 2011

@mufinka26 jj...přesně takhle jsem to měla já 😉 vzala mi léky a nechala mě tam čekat...a pak mi to honem honem píchla a už mě vyháněla...no ještě že už tam na tu pohotovost nemusim...nikdy jsem tam ty sestry neměla ráda, ale tentokrát to byl extrém...
tak to se tam ve čtvrtek budem zase míjet 😀 já tam jdu na první utz...tak to ti budu držet palce, ať máš pěknou úrodičku 😉

veverka.dada
10. kvě 2011

tak já už jsem úplně zkušená píchačka 😝 😀
řeknu vám, že se mi děsně klepaly ruce a měla jsem hroznej problém nasát tu tekutinu všechnu do tý stříkačky...ale pak se nám to s manželem nějak povedlo a už vím jak na to 😉 a nakonec to samotné píchnutí mě vůbec nebolelo...ale možná to bylo tím jak jsem z toho byla v nervu 😀

holky pod jakým tak úhlem si to vpichujete? sestra v caru mi říkala tak těch 45 a moje ségra se divila, že si to nepíchám kolmo 😨

esinka
10. kvě 2011

ahoj snažilky
můžu se přidat?jsem asi malinko dopředu od vás..Chodím do FNOL a dneska u nás proběhlo už ET,tak teď ležím..
V roce 2006-podzim 3x IUI-negat.,pak únor 2007 1x ET pozitivní..bez komplikací..
Mám za sebou dlouhý protokol s Gonalem+Menopurem,Prednison a od OPU ještě vag.Utrogestan..
Bohužel jsem přehnaně reagovala,tak je mi stále od pátku-OPU-dosti těžko a ode dneška mám zase píchat do břicha až do stanovení HCG Fraxiparine..prý ET proběhlo na 1,ale i tak jsou obavy..přeci jen jsem poprvé neměla žádné problémy a vše jsem zvládala skvěle..Nyní se bojííííím...tak bych ráda s vámi trávila dobu čekání...

esinka
10. kvě 2011

@veverka.dada píchala jsem vždy kolmo k řase..takto nás to učili v CAR

mmaxicka
10. kvě 2011

@veverka.dada no vidis jak ti to pichani jde... manza je dobry ze asistuje 😉
me v caru rikali vpichovat kolmo tak to tak delam ,ja zase tapu nad tim jestli tu kozni rasu po vpichnuti pustit nebo drzet celou dobu co mam zapichnutou jehlu... ale jsou to asi detaily ktere nejsou rozhodujici...

mmaxicka
10. kvě 2011

@esinka ahoj esinko, vitej 🙂 ty se mas ze uz mas po ET a kolik mas bojovnicku? jednoho nebo dva? tak drzim palecky at se zavrtavaji .-)
co znamena ze jsi prehnane reagovala?

veverka.dada
10. kvě 2011

@esinka @mmaxicka díky za info...tak to zítra taky teda radši zkusim víc kolmo... snd je to opravdu jen detail a nic jsem tím nezvrtala 😉

@esinka taky by mě zajímalo, co znamená to, že jsi přehnaně reagovala...
jinak každopádně držím palce! a neboooj, nejdůležitější je myslet pozitivně 😉 s námi ti tu aspoň rychleji uteče čas 😅

mufinka26
10. kvě 2011

@veverka.dada tak to ti taky držim palečky at ti uz dopadne dobře... 🙂 já tam mám nástup už v sedum ráno 😀 a v půl druhý by mě měly snad propustit 🙂 🙂

esinka
10. kvě 2011

@mmaxicka děkuji za přivátání..nechali jsme zavést dvě embryjka..kdysi jsme měli taky dvě,ale uchytilo se jen jedno,ze kterého mám Verunku..ale kdyby se uchytily obě,byla bych neskutečně šťastná... 😉
přehnaná reakce je to OHSS-hyperstimulační syndrom..jen já byla na hranici,je to dané nějakými hodnotami a já je měla dost vysoko..ale ujistili mě,že to rozchodím,embolka nehrozí,jen na rozpuštění tekutiny v břichu musím ještě píchat ty injekce,naštěsti ty hodnoty samy začaly klesat a včera večer už i bolesti začaly ustupovat..je to vlastně na ředění krve..ale říkala jsem,že kdo pak už má to OHSS,tak to musí být opravdu už síla..už to,co jsem měla od pátku já,až do včerejška,to byl pěkný mazec..

esinka
10. kvě 2011

@veverka.dada moc děkuji,pozitivní jsem tentokrát až moc..až si říkám,že mě to pak snad tolik nesrazí na kolena,kdyby to nevyšlo..hold s tou naší pronceznou se to zvládá určitě lépe,než když čekáte na první vytoužené miminko

mmaxicka
10. kvě 2011

@esinka no ja se prave OHSS desim 😒 me boli bricho pri ovulce kdyz zraje jedno vajicko, tak jak to bude kdyz jich bude vic 😒 a kdy ti to zacalo az po OPU?

esinka
10. kvě 2011

@mmaxicka nene,začalo to vlastně už den před OPU,ale já myslela,že je to jen podrážděný žaludek po obědě..jenže ono to po OPU nechtělo přestat..pak začaly bolesti k ledvinám,pak už jsem večer myslela,že mě bolí klouby jak při horečce,byla jsem nafouklá a hlavně se mi dost špatně dýchalo..tohle jsem měla až do neděle,kdy jsem poprvé volala,jak se vyvíjí embrya a kdy půjdu na ET..když jsem jim o tom řekla,tak z nich vylezlo,že už při punkci byly hodnoty vysoké :o( no ale ustává to a jsem již pod dohledem..musím se hlídat a kdyby se to vracelo,tak první ,co mám dělat,je měřit se v oblastni pupku a obvod se nesmí zvětšit víc jak o 5cm..pak je příznakem i málo močení,protože tekutina zůstává v bříšku..
Ale ženy!!! nestresujte...doktorka mi dneska řekla,že to OHSS prožívá úúúplně každá stimulující žena...jen hold každá jinak reaguje nebo většinu nereaguje..a tohle se stává opravdu málokdy!!!! tak doufám,že jsem vás nevystrašila..

veverka.dada
10. kvě 2011

@mufinka26 já tam mám být ve tři...říkám, že se tam vyloženě mineme 😀

veverka.dada
10. kvě 2011

@esinka když to nevyjde, tak je ten smutek podle mě vždycky stejný...ať tomu věříš, nebo ne...ale pro samotný průběh je určitě dobře, když věříš 😉 je krásné jaro,všude se všechno rozmnožuje, tak my tady musíme taky 😀

esinka
10. kvě 2011

všude to pučí,a nám nikdo ,,nepučí"... 😀

mufinka26
10. kvě 2011

holky to souhlasím 😀 😀 letos je to jaro takový plodný 😀 😀 😀 tak u nás všech tady musí být taky 😀 😀 😀 😀

veverka.dada
11. kvě 2011

nazdárek děvčata 😵 mám dotázek...
jak je to během IVF cyklu se sexem?? 😕 je nějaký úsek, kdy by bylo lepší se chránit? nebo nějaký, kdy třeba sex vůbec nesmí být?
snad to není moc hloupá otázka 😀 ale zase jeden známý vždycky říká -líná huba holý neštěstí 😀

mufinka26
11. kvě 2011

@veverka.dada my to máme už tři dny zakázaný ☹ .... ale jinak sme se moc neomezovaly 😀 😀 😀

veverka.dada
11. kvě 2011

@mufinka26 takže se nesní před opu? napadlo mě, že to bude nějak kolem toho...ale asi ti to sami v caru řekli, že? takže počkám taky na zákaz a zatím to nebudu řešit 😵

mufinka26
11. kvě 2011

@veverka.dada na tom informačnim papíře co sme dostaly spíš doporučujou sedmý den stymulace se chránit ochranou, no a v caru nám to zakázaly ty tři dny před odběrem, aby byly čerstvý spermijky 😀 😀 😀

veverka.dada
11. kvě 2011

@mufinka26 jeee, no vidíš, už si vzpomínám, že to tam psaly...sem hlava děravá 😀
ještě se chci zeptat...pobolívalo tě po těch injekcích břicho? mě docela jo 😒 není to teda žádná velká bolest, jen ho prostě občas cítím...hlavně při pohybu...nejdřív jsem to spojovala s ms, ale už mám dva dny po a pobolívání nepřestalo...

mufinka26
11. kvě 2011

@veverka.dada mám to samý.. kolikrát mě i trochu píchalo v podbřišku... a dneska mám břicho jak v desátym měsíci slonice 😀 😀 a sem pěkně nafouklá... to bude prozměnu tim ovitrelle 😎

veverka.dada
11. kvě 2011

@mufinka26 ještě dotaz 😀 kolikátý den stimulace teď jsi?

mufinka26
11. kvě 2011

@veverka.dada dokonce mě zezačátku injekcí bolelo v kříži.. ale to možná bylo tim, že v práci 12 hod. stojim na nohou ☹

mufinka26
11. kvě 2011

@veverka.dada dneska je to 13. den

veverka.dada
11. kvě 2011

@mufinka26 tak to se mi ulevilo 😉 říkala jsem si, že když se uvnitř děje něco nepřirozenýho a vzniká tam těch folíků víc než je obvyklé, musí se to nějak projevit..ale znáš to, člověk potřebuje ujistit 😵

mufinka26
11. kvě 2011

@veverka.dada prodlužovaly my protokol dvakrát.... a ty?