IVF květen-červen 2011. Plánujete také někdo?

petrala
9. bře 2011

Ahoj najde setu nekdo,kdo planuje ivf ve stejny mesic jako ja? 🙂

mufinka26
23. kvě 2011

@bohu_nka já sem doma.. dostala sem neschopenku hned po ET.. dělám v prodeji dvanáctky a taháme tam docela těžký krabice a celou dobu stojíme na nohou... můžem si sednout jedině o pauze nebo na záchodě.. ☹ e jelikož mě to břicho fakt dost dlouho bolelo a nechtěla sem riskovat...

pavlina86
23. kvě 2011

Ahojky holky, můžu mezi vás? My na 1 IVF- ICSI jdeme v červnu, tak jsem z toho celkem napjatá. A jak to tak sleduju na 1 to vyjde málo komu! ☹ Ale chci věřit, že to bude o.k. 🙂 Jinak sem se chtěla zeptat, jak je to se stimulací ? (jak dlouho si pícháme léky a tak?)Dr. mi řekl že mám přijít 2den,jak bude menstruace a pak, že se nasadí léky.Jaká je tam doba, jak si začnu píchat do odběru vajíček?? Pořád v tom nějak tápu! ☹ Děkuji za odpověď.

bohu_nka
23. kvě 2011

@mufinka26 Já jsem taky od ET na neschopence, sice nedělám dvanáctky, ale učím 20 dětí 😀 A to je taky docela fuška! Hlavně občas do mě vlítnou na chodbě a riskovat to, to se mi nechce. a taky se někdy člověk dost rozčiluje, takže si taky válím šunky doma.

bohu_nka
23. kvě 2011

@pavlina86 Ahoj Pavlí! Jde o to, jestli budete mít dlouhý nebo krátký protokol. Nevíš?

pavlina86
23. kvě 2011

@bohu_nka no tak to netuším, jaký je v tom rozdíl?? Něco takového už jsem zaslechla, ale ne ve spojitosti s námi?? Prosím vysvětlit po lopatě! .-)

bohu_nka
23. kvě 2011

Krátký začíná hned druhý den MS - začneš hned stimulaci (píchat hormony do břicha) a za 10-14 dní je odběr vajíček.
Dlouhý - 2.den MS ti dají injekci, která ti vyvolá přechod - prostě ti všechno zastaví a pak za 14. dní teprve začneš stimulaci vaječníků. Jinak pak už je to stejné.

mmaxicka
23. kvě 2011

ahojky holky teda vy jste toho dneska napovidaly ... u nas se et posouva nejspis na zitra, zalezi jak se budou vajucha vyvijet, zatim jsou ok 😉 co ale neni ok je moje bricho, porad v nem citim desne napeti, a boli me vajecniky a ted tlak se me posunul vys , kolem zaludku tak je to fakt neprijemne a nedari se me toho zbavit 😒

tonytony
23. kvě 2011

@bohu_nka já jsem doma a šetřím se, ale jestli to k něčemu bude, nevím... u 1. jsem neležela a nic, u 2. ano a chytilo se i špatné embryjko- pak teda se pustilo...

anousek2010
23. kvě 2011

ahoj ženy ja jsem byla na ivf mela jsem strach ale dnes tu mam holčičku a byla na poprvi jestli mate otazky jsem tu

esinka
23. kvě 2011

ahoj ženyyy !!!hlásím se po náročném,leč příjemném víkendu na Slovensku..Vešky snad zůstaly v hlavě neteře,ale i tak to šlo docela v pohodě..jako my s tchýní nebudeme v pohodě dýl,jak 24hod,nikdy..ale i tak jsme měli výhodu,že jsme spaly každá jinde..ona u své sestry a my u bratrance manžela a jeho rodiny..což jsou perfektní lidé..počasí nám taky přálo,tak se i děti pěkně vydováděly..
no a po příjezdu jsem včera usla,jak mimino..a dneska ráno jsem šupajdila na krev..
HCG 475...vyadá to na jednoho mimouška..a 9.6. jdeme na srdíčko..tak jsem stále v napětí..radost mám převelikou,ale neklid zůstává..zítra vás snad dočtu,abych byla v obraze.. 😀

@pavlina86 ..hele,já mám po prvním ET dcerku a teď po 2.ET to vypadá,že se zase povedlo..takže šanci má každá z nás .. 😉

pavlina86
23. kvě 2011

@esinka jejda, tak to jsi mi udělala radost, potichoučku gratuluji!! :o) Já jsem o.k. ale manža má špatné spermíky, sice se to zlepšilo, ale pohyblivost žádná, tak z toho mám obavy, aby vůbec pak nějaké embryjka byly o.k. Ale snad to dopadne dobře.A moc děkuju..

esinka
23. kvě 2011

@pavlina86
moc děkuji...
no tak to máte taky velkou šanci..manžel na tom byl podobně a já neměla ovulaci..ale na vše vždycky ukázkově reaguji,takže jsme měli velké štěstí...te´d se jen držet a udržet...

pavlina86
23. kvě 2011

@esinka jj, tak doufám, že to bude vše o.k. a mimísek se posnaží!! .o) je to naše 1IVF-ICSI, tak jsem z toho nervózní!☹ Začínáme asi 8.6. tak jsem zvědavá jak budu reagovat na léky??

pavlina86
23. kvě 2011

@esinka ještě jsem se chtěla zeptat měla jsi krátký nebo dlouhý protokol??

mufinka26
23. kvě 2011

@esinka ahooojky... tak tec už jenom aby se HCG zvyšovalo... a zvyšovalo... 😀 tichá gratulllaaaceee kočko 😀 😀 to je skvělí... když to čtu, že se ti to takhle zadařilo tak sem i já plna naděje 😀 😀 😀 😀 ..... takže víkend si přežila a užila a to je hlavní 🙂 🙂 🙂 🙂

bohu_nka
23. kvě 2011

@pavlina86 Pavlí, já jsem taky po 1.IVF-ICSI, měla jsem dlouhý protokol, ale to mi doktor oznámil, ani se mě neptal. Takže nevím, jestli si můžeš vybírat. Já jsem byla ráda, že byl ten dlouhý, protože se mi na jednom vaječníku vytvořila cysta, která sice zmizí během cyklu, ale nevytvořila by se mi tam žádná vajíčka, takže takhle se na to přišlo včas a cystu mi odstranili ještě před stimulací. Takže tak!

esinka
23. kvě 2011

@pavlina86 u obojího jsem měla dlouhý protokol 😉

esinka
23. kvě 2011

@mufinka26 moc děkuji..jojo..bylo to v pohodě..teď už budu čekat jen na ty vešky..už teď ,jen jak na to pomyslím,se drbu a drbu a drbu a drbu... 😀
no a ještě ,aby šlo vše podle plánu...

mufinka26
23. kvě 2011

@esinka ten pocit znám.. taky když třeba slyšíme v televizi o srabu nebo veškách tak bych se udrbala 😀 😀 a určo půjde vše podle plánu 🙂

pavlina86
23. kvě 2011

@bohu_nka .tak aspoň že tak.Já netuším, jestli si můžu vybrat a nebo to určí Dr. uvidíme!! Já mám největší strach z toho odběru, bývá mi po narkótze dost špatně.Tak budu držet pěstičky ať to vyjde 😉 😉 A kolik máš embryjek?

mmaxicka
23. kvě 2011

@esinka tak to je dobre ze se vikend vyvedl...no a jeste lepsi zprava je to hcg 🙂 tak jen tak dal 🙂

holky ja se bojim zitrku, bricho me porad boli tak se bojim aby byl vubec ET aby se to nestoplo...

mufinka26
23. kvě 2011

@mmaxicka budu ti moc držet palečky 😀 já když šla na ET, tak mě taky hodně bolelo břicho.. neboj určitě to bude ok 😉

bohu_nka
23. kvě 2011

@pavlina86 Mně bylo taky blbě, protože jsem byla v narkóze kvůli té cystě a za 12dní zase kvůli OPU, takže při té druhé si mě tam museli nechat o hodinu déle,bolelo mě břicho, nízký tlak...a ještě asi 5 dní mi nebylo nic moc. Břicho už mě pak nebolelo, ale byla jsem děsně unavená. Jako po nějaké velké nemoci.

mufinka26
23. kvě 2011

@pavlina86 neboj, ta narkoza je opravdu chvilková... dokonce bych řekla, že ze všech těch narkoz co sem měla byla tahle nejlepšíí 😀 ikdyž já pod ní byla déle, ale já musim mít vždycky něco extra 😉 😀

bohu_nka
23. kvě 2011

@esinka Ahoj Esinko, gratuluju mooooc! Ty už jsi byla na krvi, jo? Kolikátý den se u vás v CARu chodí?

mmaxicka
23. kvě 2011

@mufinka26 a bolelo te brisko jako ze vajecnikny po opu nebo cele bricho jako ze nabeh na ohss...? ja jsem desny pokakanek

tonytony
23. kvě 2011

@esinka Krásný HCG- moc gratuluju, maminko🙂
@mmaxicka Zítra budu moc mačkat palečky!

Pro mě je OPU vždy to nejmenší zlo, narkóza ok, ET a to řekání ted je dalko daleko horší☹

Jinak teď večer mě začalo pobolívat břicho jak na MS, ale prsa stále nic☹

bohu_nka
23. kvě 2011

@mmaxicka Já souhlasím,nejhorší je stejně pak to čekání. Při OPU a ET se aspoň něco děje!!!

luciasek1982
24. kvě 2011

@bohu_nka Já teď chodím do práce, protože nám doktor doporučil jeden menstruační cyklus pauzu! Takže jsem si nechala ukončit nemocenskou, protože bych se doma v tom čekání asi zbláznila.... v práci mi to rychleji uteče 😉 Jinak od odběru vajíček jsem byla doma až do krevního výsledku, posledního pokusu 😉

mufinka26
24. kvě 2011

@mmaxicka měla sem ho tvrdé, bolelo mě jako když sem snědla dve kyla hrachu, pomalu až k žaludku.. a každý pohyb byl hustej ☹ ale jak říkám po třech dnech to bylo ok... hodně sem pila, vypila sem snad tři litry ne li více za den 🙂