IVF květen-červen 2011. Plánujete také někdo?

petrala
9. bře 2011

Ahoj najde setu nekdo,kdo planuje ivf ve stejny mesic jako ja? 🙂

revilo
14. čer 2011

@amadores no taky mi prijde ze vsechny vetsinou presvedci o tom,ze ISCI a PK byla nevyhnutelna. Ale s tim nic asi nenadelame ☹

domca1221
14. čer 2011

@cuddle tak to je super, já jsem dneska byla na vyvolávačce, tak snad mrcha dorazí na čas

jinak teda asi do toho ICSI půjdeme je to sice už o penězích, ale co se dá dělat. Můžu se zeptat na kolik vás IVF zhruba vyšlo?? já už to mám asi tak na 22 000,-,

domca1221
14. čer 2011

@esinka děkuji, zkusím si přečíst pár stránek do zadu, ať se vás neptám zbytečně 🙂 , tak hold si budu muset počkat na každý ultrazvuk a uvidíme

cuddle
14. čer 2011

@domca1221 ja pujdu na prvni pokus, takze taky netusim kolik to bude, zalezi kolik bude embryii a jestli se bude zamrazovat, to to docela prodrazi
jinak nam napsal odhad 15000-20000, to by melo zahrnovat PK - 5500,- ( v pripade potreby delaji automaticky AH v cene ), kryokonverzace 1 embrya 4000,- a kazde dalsi 500,- a pocita se s doplatkem za leky - mam mit Merional a pojistovna hradi 26 ampuli, budu mit 3 denne, takze to je tak na 8 dnu a predpoklad je, ze budu potrebovat asi na 12 dnu , takze 12 ampuli dokoupit nejaky 3500,- doplatek za pregnyl, utros - pokud by bylo malo vajicek, tak ten ICSi k tomu

domca1221
14. čer 2011

@mufinka26 tak to na tom asi opravdu bude dost stejně aspoň se spolu budeme moc těšit na testíky 🙂 budu ti moc držet palce aby ti to vyšlo, necháváš si zavádět tedy dva a přeješ si dvojčátka? nebo je to jen na jistotu?

domca1221
14. čer 2011

@cuddle tak to je v celku to samé, já jsem dneska platila zálohu na puregon 6000,-, tak jsem zvědavá zda to bude stačit nebo zda ještě něco budu doplácet, uvidíme. Pochopila jsem tedy dobře, že ohledně toho ICSI se můžeš rozhodnout až na poslední chvíli, tedy ve chvíli kdy budeš vědět kolik máš vajíček?

cuddle
14. čer 2011

@domca1221 no ten doplatek to mas to co nehradi pojistovna u Puregonu, pac ty perove jsou drazsi nez napr Fostimon, Merional - tech 26 ampuli je bez doplatku, vidis to uz mas 6 tis rozdil, ale me docent v CAR rikal, ze ucinost a reakce jsou stejne , jen ze ty perove jsou uzivatelsky prijemnejsi , ja mela injekce u IUI stimulace a nedelalo mi to problem si je sama aplikovat, takze zvolime tu levnejsi metodu, zatim
ano odsaji ti foliky, zjisti kolik je tam vajicek, kolik zralych a vhodnych a dle toho se pak uvidi, jestli necaji vsechny prirozene a nebo se rozhodneme cast dat na ICSI - pokud to bude v poradku a uroda bude, ICSI vynechame

sedmitecka
14. čer 2011

@revilo ahojda, nás taky čeká druhý pokus, snad poslední 🙂 taky se nejvíc bojím toho čekání, to máš dobrý, že čekání budeš u moře, ureče to 🙂 já jsme ale srab a bála bych se jet, budu na neschopnece, na zahradě na houpačce pod stromem s knížkou 🙂 tak bojujem spolu, držíme si palce 😉

domca1221
14. čer 2011

@cuddle no vidíš, ale tohle ohledně puregonu jsem se dozvěděla až tady od vás, mě se nikdo na nic neptal nedal mi vybrat, mě nedělá vůbec problém píchnout do sebe jehlu, jelikož pregnyl jsem si taky píchala sama a bez problému, štve mě tahle komunikace, samozřejmě že bych byla raději, kdyby mi nabídla levnější variantu za cenu injekce, máš pravdu, že mam to péro, ale já už doplácela 4000,- za puregon jen při IUI

olousek35
14. čer 2011

@sedmitecka dnes to ber jako první den. Zítra začni píchat. Držím pěstičky, at to tentokrát vyjde.

sedmitecka
14. čer 2011

@olousek35 moc ti děkuji, jsi hodná 🙂 radši tam ráno zavolám, jestli mám jet fasovat 😉

mufinka26
14. čer 2011

@domca1221 ted nám zaváděli jedno a to nevyšlo, tak sme se z manželem rozhodly, že od ted chceme dvě 😀 nám by dvojčátka vůbec nevadila, dokonce sme se divyly, že nám zavedly jenom jedno, jelikož než sme na to vůbec šly tak sme byly z dvojčátkama smířený 😀 😀 a říkám si, že když tam nebude to jedno osamoceno tak se udrží 😀 😀 tobě taky budu moc držet pěstičky 😀 😀 věřím, že nám to vyjde a připojíme se tady k našim těhulkám 😀 😀 😀

domca1221
14. čer 2011

@mufinka26 já jsem právě taky pořád přemýšlela, zda zavést jedno nebo dvě, jelikož já jsme dříve dvojčátka moc nechtěla, ale v tuhle chvíli budu ráda i kdyby byly dvojčátka, hlavně aby už byly 🙂 , tak taky necháme zavést dvě - teda zda jich tolik budeme mít 🙂

mufinka26
14. čer 2011

@domca1221 určitě bude dost vajuch neboj 😉 .. já se už nemůžu dočkat na transfér, tentokrát tam bude i manžel 😀 😀 poprvé kvůli práci nemohl, ale ted si to nenechá ujít 😀 😀 já pořád říkám, je jedno kolik miminek v bříšku se uchytí, hlavně at jsou zdravííí 😀 😀 a drží se v bříšku jak blešky 😀

domca1221
14. čer 2011

@mufinka26 to s tebou souhlásím, hlavně aby bylo vše v pořádku a dětičky zdravé, tak to budeš mít podporu v manželovi to je dobře. Já už si taky říkám ať už to příjde, ale zároveň poté ty dny čekání na výsledek to bude hrůza

mufinka26
14. čer 2011

@domca1221 my naštěstí jedeme i z naší cácorkou na dovču, do jižních čech na chatu, takže nebudu jenom doma 😀 😀 pěkně na čerstvym vzduchu 😀 😀

mufinka26
14. čer 2011

@mufinka26 koukám, že sme se na koníka zaregistrovaly obě ve stejný den 😀 😀

mufinka26
14. čer 2011

@domca1221 už zase píšu sobě 😀 😀 😀 😀 😀

domca1221
14. čer 2011

@mufinka26 no jo, taky koukám 🙂 tak to ti přeju, Jižní Čechy jsou nádherné aspoň na to nebudeš tak myslet a budeš odpočatá 🙂 pak už si moc neodpočineš, příjde těhu, mimi a jsi v jednom kole 🙂

cuddle
14. čer 2011

@domca1221 vic co je to taky CAR od caru me v tom predchozim kde jsem byla na IUI a doplacela za IUI 4000 ,- taky pak rikali, ze doporuci Puregon, Gonal na stimulaci na IVF- jenze ja se sebrala a sla jinam, pac me to na statni zarizeni prislo teda pekne drahy zachazeni
kdybych mela stimulovat gonalem nebo puregonem, doktor mi rika, ze bych se nedoplatila, 6000 bych dala za ty jednotky co hradi pojistovna a kdybych potrebovala tech 900 IU tak to je dalsich 9000,-
ze u nich ma 95% pacientek Fostimon nebo Merional, pripadne jeste Menopur, ohledne tech drazsich se vyjadril spis tak, ze nepotrebuje za penize tech farmaceutickych firem jezdit na kongresy nekde ve stredomori
neni pravda, ze ty leky maji jine nebo lepsi ucinky, ze zalezi na spravne zvolene davce u me 2 ampule proste nestacily, tak budou 3 a kdyby vysledky krve nebyly jak maji muzou mi dat 4 denne
ono je dulezite si i neco zjistit, pac jinak clovek nevi naco ma vsechno narok a holt jim veri....

cuddle
14. čer 2011

@mufinka26 ja se vratila z jiznich cech v sobotu, krasa pohoda, samota u lesa, balzam na dusi 🙂

mufinka26
14. čer 2011

@cuddle byly sme tam celý víkend a jak píšeš opravdovej balzám pro duši, tajy proto sem se hnedka rozhodla, že tam strávím období po transféru 😀 zítra tam odjíždíme jenom z manželem, bude to poprvé za celou dobu kdy budeme samy, tchán nám bude hlídat malou 🙂 budeme mít takový malý líbánky 😀

mufinka26
14. čer 2011

@cuddle ted sem četla kolik peněz už tě to stálo ty jooo.... já doplácela akorád 3000kč za hormony na stymulaci, jelikož sem jich potřebovala víc, než pojištovna proplácí, měla sem to po čtyřech ampulích denně... a 3000kč sme platily za zmražení bobíšků...

esinka
15. čer 2011

dobré ráno...tak to vypadá,že i když chvilkama vypadám,jak zombie,nemoc je na ústupu..a vypadá to,že až nebudu brát ani utrogestan,tak mi bude opravdu mnohem líp ...
@domca1221 my dostali složenku na 18500..bylo by to o 3tisíce míň,ale měla jsem 21 vajíček a nechala jsem všechny napíchnout-ICSI..Takže to o 3tis. stouplo.. 😀 ale vždycky se nás ptali,zda to chceme tak,či onak..
ty brďo,tedy já zírám,jak to všechny máte...u nás se záloha dává pouze před OPU 3500 na PK.pak už dostanu jen složenku s celkovou částkou a žádné zálohy na léky tedy nemáme..léky se u nás platí až v případě,že dobereme limit,který dává pojišťovna..mám VZP a za léky jsem fakt nic neplatila..ale je možné,že každá pojišťovna to má prostě jinak..ale zírám,že VZP by dávala nejvíc.. 😀
no a jsem zvědavá,jak dopadneme zítra ve městě..bydlím 20km od města,kde jezdí jen dva autobusy a zpět taky tak..jenže je jaksi ta stávka,že...takže budu fakt zvědavá,jestli tam dorazí doktoři,jestli se budu moci s dcerkou dostat domů..no bude to zajímavé..vypadá to,že budeme muset počkat na mánžu ..hihi..no to bude něco..

spimy
15. čer 2011

@cuddle No to zírám 😲 Taky mám Puregon, stál nás už 6400 a pevně doufám, že nebudeme dokupovat... a nikdo se s námi o tom nebavil. Jen doktor mektal něco o tom, že doplatek už není tak velký proti jiným lékům, co se dělají z moči žen a je tam ta lepší aplikace (já se jehel bojím, ale píchá mi to stejně přítel) a i o něco lepší výsledky. Pochopili jsme to oba, že rozdíl je pár stovek maximálně. A že je rozdíl i v účinnosti. 😠

spimy
15. čer 2011

@esinka Taky mám VZP 😠

cuddle
15. čer 2011

@spimy no u pojistovny - myslim, ze je to jedno jake je to u vsech stejne mas narok pri IVF na 2000 IUI pri 1 stimulaci, takze celkem 3 x za zivot, tech 2000 jednotek je treba 26 ampuli fostimonu , merionalu- u toho je doplatek 0 czk , platis jen 30 za recept myslim a pokud mas Puregon nebo Gonal , tak u tech kdyz mas to baleni 2x900 iui, coz je 1800 jednotek - tak tam je dopletek kolem 5000-6000 tisic, pokud ti tech 1800 iu nestaci, tak uz dokupujes zbytek za vlastni pac nejmensi baleni je 300 iui - cena kolem 3200 czk , pokud potrebujes vic napr hned 900iu tak to uz je hned za 9000,- takze to stoupa, ono zalezi jak a na kolik iui reagujes, ja budu mit vetsi davky treba 3-4 ampule a to bych se nedoplatila za leky, bych mela 6000,- uz doplatek co nehradi pojistovna a pak jeste 9000,- to mas hned kolem 15tis jen za leky a pak samo ten zbytek k tomu, takze dejme tomu 30 tis za IVF
ale zase kazdy CAR pracuje s jinyma stimulakama, nekdo nabizi hlavne ty drazsi, jinde ti daji vybrat a reknou moznosti, ten fostimon a merional jsou z moci zen v prechodu, ziskava se z toho cisty hormon, ten puregon, gonal jsou umele vytvorene v laboratori - ucinek je stejny

cuddle
15. čer 2011

@mufinka26 no ja neplatila zatim nic, je to jen predbezna cena, IVF nas terpve ceka, ja platila 4000 za IUI, a to me vytocilo , takze jsem z toho CAR odesla jinam
uvidime pokud se vejdeme do 20 tis se vsim i pripadnym mrazenim , tak to bude dobry
jedna kamoska tam platila za vse 7500 ,- druha 20 000,- ale samo kazda s jinym problemem a jinym postupem
u me zalezi kolik budu potrebovat leku a kolik bude vajuch a jestli bude treba ICSI a mrazeni
cim jsi stimulovala?

esinka
15. čer 2011

@cuddle ty bláááho..za IUI 4tis..myplatili při IUI jen 300 za úpravu spermií a pak tak cca 200 za léky,co jsem doplácela..ale bylo to spíše 100kč..už si nepamatuji...nicméně,za IUI jsem neplatila relativně nic..holky,jak to tak čtu,tak to je fakt mazec...je fakt,že pokud bych šla na IVF ještě jednou,tak už musím platit veškeré léky,protože jsem tak tak vyčerpala limit..poslední dávku jsem si už měla platit,ale to mi nasbírali zbytky z těch per,co jsem píchala Gonal a aplikovali takto,abych už nemusela platit..no mosím řít,že u nás jsou fakt bezvadní,že se můžu spolehnout,že mi dávají to nejlevnější a netěží z nás..

cuddle
15. čer 2011

@esinka no vidis , ja si blahova rikala, pujdes do statniho zarizeni, to bude ok a prdlajs
dali mi jen 20 ampuli Fostimonu, narok mam pry na 26 - zjisteno pozdeji u VZP, pak jsem potrebovala jeste 2x2 ampule a na ty uz mi dali recept jako samoplatce a takze to bylo skoro 1300,- plus 2x 30,- pac to psali postupne, pak jsem platila transfer soupravu 1100,- ten kousek plastu cim to do tebe zavadi - VZP mi rekla, ze toto souvisi u ukonem a proplaci to - ale ze se mam podivat pak zpetne na vyuctovani, co nauctovali pojistovne, pokud to tam nebude, tak ze je to v poradku - nechaji si to zaplatit pacientem a maji ihned penize, ne jako v pripade pozdnich a kracenych plateb pojistovnou a pokud mas stimulaci leky jeste si pripocetli 1000,- za vedeni protokolu, to jako ze ti napisou 2 den 2 ampule, 3 den 2 ampule , 4 den 2 ampule no takze to me taky prekvapilo, plus pregnyl, ok to beru i kdyz i tady jsem slysela ruzne varianty, ze nekdo plati jiny ne, a utrogestan, plus nejaky ty poplatky, no fakt skoro 4000,- takze me ten jejich postup opravdu zamrzel a rikam si co pujdes se zeptat jinam, no a tam mi teprve doktor trochu objasnil ty moje vysledky a co teda je spatne a jak nato, a ze teda 2 ampule si mysli, ze opravdu jsou u me malo - nemam 50 kilo...., takze on by zacal na 3 ampulich a mozna dle vysledku jeste pridal , dle reakce, pac u IUI jsem mela malou reakci, filici sice rostly, ale pomalu a v den IUI byl nejvetsi 16mm, coz je pry na prasknuti a dozrani malo - bez leku neroste nic