IVF květen-červen 2011. Plánujete také někdo?

petrala
9. bře 2011

Ahoj najde setu nekdo,kdo planuje ivf ve stejny mesic jako ja? 🙂

mufinka26
1. črc 2011

@tonytony to nedá mě ted dává zabrat i ten estrofem 😉 takže v práci je to fakt žůžo, pomohlo by my si alespon na hodku schrupnout, ale to nemůžu 😅 😅

tonytony
1. črc 2011

@mufinka26 No, tak já chodit do práce a střihnout si Utrogestan, tak mě odvezou na protialkoholní a nikomu nevysvětlím, že nechlastám🙂

mufinka26
1. črc 2011

@tonytony no... taky mám někdy ten pocit, že mě podezírajííí 😀 😀 naštěstí v práci, už jenom dva dny a od pondělí dovča a pak doufám, neschopenka 😉 😀

tonytony
1. črc 2011

@mufinka26 Paráda, jen si hezky vegetuj, žádný stres a námaha navíc🙂

mufinka26
1. črc 2011

@tonytony jak my šoupnou zpátky bobísky tak se budu ty tři dny jenom válet 😀 😀 a pak vyrážíme na chatu a tam budu vegetit a chodit na procházky, máme v plánu i nějaký ten hrad 😀 😀 žádný přepínání, jenom pohodičkaaaaaa 😀 😀 😀 a to by bylo aby se bobíšci neudržely 😀 😀

mufinka26
3. črc 2011

ahojky děvčata, koukám, že tu o víkendu bylo nějak "mrtvo" ... 😀 😀
Tak já dneska večer začínám z utrogestanem 😀 😀 a za čtyři dny si jdu pro ty svoje bobísky 😀 😀 Dneska sem naposledy v práci a pak si budu užííívat zaslouženýho volníčka 😀 😀 😀 😀 😀

eliska76
3. črc 2011

@mufinka26 Ahoj, přidávám se k vám 🙂 , jsem 9.den po ET a na krev jdu až 11.7. docela dlouho 😖 . Jsem z toho celá nervozní. Tak si budeme držet palečky 😵

spimy
4. črc 2011

@eliska76 Ahoj, zdravím, já jdu 7.7., ale vůbec se mi tam nechce... ☹
Co u vás, jaký byl průběh IVF, kolik embryjek, jak se vyvíjeli, chystáš se testovat doma? Jinak držím palce 😉

esinka
4. črc 2011

@eliska76 vítej!!
ahoj všem!!! v sobotu jsme si udělali výlet do Krnova za ségrou a její rodinou,tak i přes to,že byla zima,bylo parádně...opékačka,dortík,plno dobrot,no bylo super..jen ta nevolnost....ach ach ...ale už se to fakt zlepšuje..
do středy mám doma Verunku,tak si nemůžu válet šunky jako vždy..ale aspoň se tu v té zimě tulíme pod dekou a koukáme na pohádky..chci uvařit omajdu z mrkve a hrášku..na smetaně..ne dušenou..jen vůbec netuším,jak to udělat..jedla jsem to vždycky ve školní jídelně i v nemocnicích..ale nevím,jak se to jmenuje,takže ani nevím,co hledat..no ale něco v kuchyni spatlínkuju..naštěstí je Veru dobrý strávník,co se týče omáček.. 😀
tak papa

cuddle
4. črc 2011

ahoj holky po vikendu
v sobotu ultrazvuk - doktor ktery byl na ultrazvuku nic nerikal, jen ze asi zvysime davky dle vysledku krve, tak jsem se ho ptala, jestli ta stimulace nezabrala a on rika, ze to nelze hodnotit, ze jsme teprve v pulce, pak se opravil a rika, no teda za pulkou stimulace, ze foliku je tam dost, ale velikosti 8-9 mm, a ze se uvidi na dalsim ultrazvuku ve stredu, takze od vcerejska mam zvysenou davku na 300 iu a ve stredu rano je dalsi ultrazvuk, at pocitam jak pocitam i kdyby ted zazrakem porostly 2mm denne tak to bude max kolem 15-16mm, coz je zase malo
takze fakt nevim a nechci nato myslet beru vetsi davky nez minule a reakce je uplne stejna ne-li mensi , minule jsem mela myslim 7 den 9 a 11 mm a ted 8 den 8-9mm vice , takze tak - dam pak vedet ve stredu

cuddle
4. črc 2011

no a dnes jsem byla na pohovoru u embryolozky ohledne postupu IVF, samo mi to nedalo a opet jsem se ptala, ze co ta velikost foliku a vliv na vajicko, zrale, nezrale a tak a ona mi rika:
odsavaji se foliky tak od velikosti 8mm - a zrala vajicka byvaji i v tech co maji 8mm, ale od 10mm je to pry bezne, ze tam jsou zrala vajicka - ze podle velikosti foliku se nemam orientovat, ze je to ruzne, u kazdeho je to jinak, ze nekdo ma foliky 22 mm a vajicko v nich zrale neni a jiny 10mm a je tam
no takze mi asi chtela dodat optimismu 😉
ale rikala, ze v sobotu na ultr je zapsano na jedne strane 10 x 8mm a na druhe 4 x 9 mm a 4 x 8mm a ze jich je teda 18 celkem a ze do stredy to muze udelat dalsi skok a pak se domluvi punkce - takze uvidim co nameri ve stredu a pak by pripadne punkce asi vychazela na patek , sobotu

mufinka26
4. črc 2011

@cuddle tak to ti budu moc držet palečky aby folíci pěkně rostly a punkce byla co nejdřív, aby i měla bobíšky brzy v bříšku 😉 🙂
@eliska76 Vítám tě tu, já byla při ET taky nervozní, 😀 ale ted když mě čeká KET si to nějak nepřipouštím a strašně věřím, že bude vše ok a povede se to 😀 budu ti držet palečky 😀 😀

cuddle
4. črc 2011

@mufinka26 dekuji, jsem fakt zvedava na dalsi ultrazvuk a na vysledcih po OPU

spimy
4. črc 2011

Holky, jak probíhá zjištění pozitivity/negativity z krve? Odeberou a pak se volá pro výsledky, čeká na ně...?

esinka
4. črc 2011

@spimy u nás to bylo tak,že ráno na krev a dopoledne jsme měli dojít zpět do čekárny..pak si nás volal doktor a sdělil výsledek,u pozitivity sdělil další termín návštěvy na utz a u negativních výsledků se řešilo,co bude dál..ale někdo tu psal,že pak dopoledne, jen volal..tak je to asi všude jinak

eliska76
4. črc 2011

@spimy Ahoj 🙂 , měla jsem 12vajuch z toho 6 dobrých a podařilo se oplodnit 4kousky 😅. Takže docela dobrý. Zavedli mi dvě blastocysty a ty dvě prý na zamražení nebyly, takže zmrzlíky nemáme žádný ☹. Samozřejmě jako všichni tady doufám, že se mi to povede napoprvé. Testovat budu až v neděli, to budu 16.den, napřed jsem si myslela, že to nechci vědět dřív, ale je fakt, že v případě neúspěchu budu mít celou neděli, abych to nějak vstřebala a v po to u doktora nesla statečně 🙂

eliska76
4. črc 2011

@spimy Já mám jít v 9:00 na krev a v 11:00 na ortel 😅 . I s případným ultrazvukem. Chodím do Pronatalu v ČB.

eliska76
4. črc 2011

@mufinka26 Ahoj, děkuju 🙂 🙂 , budeme to tady všichni potřebovat 😵 .

spimy
4. črc 2011

@eliska76 Tak hlavně aby se těm dvěma u tebe líbilo, a mrazáčci nebudou třeba 😉 My sice mrazáčky máme, ale už oba dva s dárcem. A z více důvodů to byla první a poslední šance pro "naše" spermouše.
To tvoje testování naprosto chápu, taky jsem si to chtěla odbít doma (zklamání) a v CARu to pak už jen mít potvrzené. Složit se v CARu by byl trapas. Ale nějak se mi do toho testování doma nechce, takže nakonec...
Já do Sanusu v HK. Přijde mi, že mám ke všemu nulové informace, super, že přesně víš, jak to bude probíhat.

mourinka29
4. črc 2011

ahojte holky,mužu radu?? já nemám pruchodné vejovody a proto procházím ivf s minimální stimulaci,mám jeden vaječník a už jsem absolvovala dva pokusy s clostilem jednou denně a k tomu jsem připíchavala 100j puregonu a vždy jsem měla punkci-ovu 11,12dc 5foliku a velkých,ted mi zkusili dát 2clostyly za den+100j puregonua 7dc jsem m+la v caru folíky 11,12mm a 9tý dc,14,5mm,13mm a dva po 10mm,ale byla jsem na to u svého gyn,někde jsem se dočetla,že dr,. mužou mít rozdíl v měření,ale myslím,že ten rozdíl muže být tak 1mm ☹

potřebuju poradit,jak velké folikuly jste měly vy 9,10dc???

sara24
4. črc 2011

@mourinka29 ahoj, já když teď koukám na formulář léčby, tak jsem měla 10.DC 1x20mm; 2x18mm; 2x17mm; 3x16mm; 1x14mm; 1x 13mm; 4x12mm a sliznice 10.1. (7.DC to bylo 1x14mm; 4x 13mm a 10<12mm sliznice 8.50.)
Jestli z toho budeš nějak moudrá. Clostyl jsem nebrala, jen gonal první tři dny 187.5, pak 3dny 150 a pak tři dny 112,5. Folikulů bylo při odběru 20, z toho 17 vajíček...

mourinka29
4. črc 2011

@sara24 jj děkuji,tak tos měla krásééééé,nádherně reaguješ 😉

sara24
4. črc 2011

dneska jsem byla na UTZ, a jsem 6+4 a krásně viděl srdíčko 🙂 tak jsem šťastná a trošku se mi ulevilo 🙂 i když budu mít strach pořád...

esinka
4. črc 2011

@sara24 sari,minimálně první trimestr 😀 ,jakmile začne mimi v bříšku kopat,budeš mít už jen radost!!!..a pak už bude jen těšení se na porod!!! 😀 a neboj strach o dítě je taky pěkný mazec!!..takže užívej klidu a hooodně spi... 😀

eliska76
4. črc 2011

@spimy to je děsný fakt ☹ , to je mi líto. Tak hlavně, aby se to povedlo!!!! Chápu to dobře, že to teď také zkoušíte poprvé? Jsem z těch prášků, co všechno berem úplně hotová 😒 . Mooooooooooooooooc ti přeju, aby vám to vyšlo 😀 . A je fakt, že sestřička v pronatalu je moc fajn, je to o lidech, je taky nová, takže možná taky proto 🙂

spimy
5. črc 2011

@eliska76 Jj, poprvé a naposledy ☹ Díky, nápodobně, drž se 😉 Já kupodivu na ty prášky moc nereaguju, ale je to taky tím, že jsem byla doma a nic jsem nesměla (přítel byl jako bachař). Tak on se člověk pak nudí spíš, než že by si přišel hotovej.

revilo
5. črc 2011

ahojte baby,tak my byli vcera na ET, Z 16 nam zadne nezamrazili, nemeli dobrou kvalitu. A zavadeli jsme 2em,ale ani jedno nebylo uplne 100%. Tak s tim ani moc nepocitame,ze se ujme 😒

revilo
5. črc 2011

jeste mi reknete jak dlouho jste meli doporucenou sexualni abstinenci po ivf?

tonytony
5. črc 2011

@revilo Moc budu držet palce, vím, že to nezní ideálně, ale jsem tady už dlouho a někdy se až opravdu zázračně ujmou i ne 100%embryjka, tak jim dej šanci a bojuj až do konce, třeba budeš mile překvapena🙂 Jinak já si naordinovala sex. abstinenci sama- min. do konce 1. trimestru- prostě mám moc velký strach, manžel s tím byl smířen předem- u malé jsme sice nebyli po IVF, ale krvácela jsem až do 5. měsíce, takže sexík nebyl hoooodně dlouho, měli jsme ho zakázaný, takže teď to bude asi podobné, nechci si nic vyčítat... Ale každý to má nastavené jinak... Já jsem prostě plašan a strašpytel... Jinak vyloženě nám v Caru o sex. abstinenci a době nic neříkali...

revilo
5. črc 2011

@tonytony no uvidime, nastesti jedeme v patek na dovolenou,tak nebudu stresovat s testem a udelam si ho az se vratime. No a z toho duvodu sexualni abstinenci na dovolene si nedovedu predstavit 🙂 uvidim co mi odepise doktor 😉