IVF květen-červen 2011. Plánujete také někdo?

petrala
9. bře 2011

Ahoj najde setu nekdo,kdo planuje ivf ve stejny mesic jako ja? 🙂

cuddle
12. črc 2011

@spimy jejda to je veda, ja jsem teda zvedava co mi reknou zitra, jestli to bude stejna maturita - abych si to zapamatovala, a nevis co musi embryjko splnovat, aby ho zamrazily?? u nas se pripadne 5 den PK dela transfer tech nejlepsi a pak 6 den se zamrazuje to co je dobre - ale jake jsou kriteria, to uplne netusim 😒

martas14
12. črc 2011

@spimy no já právě pročítám kde co aby člověk věděl, když pak na něj vybafnou něco u dr, tak abych aspoň měla představu co mi chce říct, už mi to kolikrát hodně pomohlo když docent chtěl něco vysvětlit a šel na to tak zvláštně od lesa 😀 ale toto jsem opravdu neviděla, ale to je spíš, že jsem to nijak cíleně nehledala jinak určitě už v diskuzých o něčem takovém někdo psal, bude to ale určitě mít nějaký vliv na to rýhování jak se ty embryjka při té PK štěpí na ty vícebuněčné, bych tak řekla

martas14
12. črc 2011

@cuddle co jsem tak četla, tak to má každý car jiné, někdo mrazí až blastocysty a jinde holky psali, že jim zamrazili i šesti a osmi buněčné, asi záleží na té progresivitě jak vypadá ten jejich vývoj jestli je dobrý nebo né. Někde říkají že ty malé nemrazí, že je to zbytečné tahání peněz za kryo, že pak nepřežijí rozmrazení ale zas na druhou stranu kolikrát se rozjede pěkně i to malé a přece jen nemusíš podstupovat celé IVF od začátku a máš tak víc možností zkusit jestli se mímu u tebe i přesto nezalíbí, než znovu jít od stimulky, přece jen ty hormony jsou dost záhul.

eliska76
12. črc 2011

@martas14 Ahojky Marti 😀 , jak se vá vede? Co mimísci? Už jsou krásně zahnízděný!!!!!! 😀 . Já se zítra dozvím to hcg, tak se to konečně rozlouskne, ms se ještě nedostavila, ale je fakt, že to může být práškama. Jinak mě nic nebolí a cítím se fajn 😒 .

cuddle
12. črc 2011

@martas14 prave, me to vysvetlovala embryolozka na obrazcich, ten postup embryjek, ze kontroluji 1 den - pocet oplozenych, 3 den jak se rychuji, 5 den - kolikati jsou bunecne, co je na transef a 6 ty den se pripadne rozhoduje o zamrazeni, ale nejak mi vypadlo jestli mrazi prave az morulky - no co to zjistim zitra nebo ve ctvrtek 😉

martas14
12. črc 2011

@cuddle máš pravdu ty cesty jsou fakt hrozný, teď to počasí do toho, to je taky dobrý záhul, asi je fakt lepší být ten týden určitě doma, aspoň si člověk pak nic nevyčítá a ví že proto udělal dost. I když jak říkal docent po ET, teď už to není na vás, vy už jste proto udělali co šlo, teď už je to na nich, když budou chtít, tak se zakousnou i když budete skákat bungee jumping, nedá se tomu bohužel pomoct, a i kdyby se nakrásně zakouslo, tak se musí ještě i správně vyvýjet aby bylo vše o.k. takže je to taková celková alchymie, musíme prostě jen věřit, že osud bude na naší straně 😉

martas14
12. črc 2011

@cuddle přesně tak zítra budeš vědět, bo opravdu to má každý car jinak takže by to stejně byli jen dohady, určitě i záleží na té kvalitě né jen na kolik buněk už je rozložené, kdo ví jestli by radši nezamrazili 8/1 než M/3 😕 🙂

spimy
12. črc 2011

Cuddle, to bohužel nevím, já tomu rozumím jako koza petrželi ☹
Co právě ani netuším, zda jsou 6 a 7buněčné ještě malé, jak píše martas14 nebo nejsou... ☹ Ono taky asi záleží, po jak dlouhé kultivaci...

cuddle
12. črc 2011

@martas14 no jo ja vysdela nejlepsi vajicka , manzel poslal nejlepsi bojovnicky, v mistickach se jim jeste vcera libylo, no naslibuju jim hory doly, jak se u nas budou mit zbytek zivota jak v bavlnce, takze doufam, ze to zabere 😀 😀 😀

cuddle
12. črc 2011

@spimy asi tak, ona je moznost, ze to rozmrazi a embryjko to nevydrzi - takze nezbejva nez verit, ze jsou to holt odbornici a vi co delaji

martas14
12. črc 2011

@eliska76 ahoj Eliško, já se furt povaluju, ale tak to je u mě normál i běžně 😀 😀 manžel mě opatruje jak oko v hlavě, asi by se mi těžko odvykalo, kdyby to náhodou nevyšlo 😖 Ta představa, že má člověk v sobě malé mimi, je tak hrozně krásná Eli, ty už jsi měla štěstí to jednou zažít, takže víš o čem to je, hrozně se bojím, že o ten pocit příjdu, ale jinak je mi výborně nic mě nebolí a cítím se dobře, tudíž těžko říct jestli je to dobře nebo špatně 😉 ty už jsi určitě zase napnutá jak to zítra dopadne, testík sis náhodou nedělala, jestli čárečka nezesílila? Tak budem zítra zase držet pěsti ať jsou ty hodnoty dobré a co nejvyšší 😉
a ty tam budeš Eli jenom volat nebo tam jdeš i na kontrolu?

martas14
12. črc 2011

@spimy přesně tak spimy, nejde o to kolik mají buněk ale který den, bo když zamrazí po dvoudenní kultivaci sedmi buněčné tak je to určitě dobré ale po šesti si myslím, že to by byl dost pomalý vývoj a to už by bylo špatné, ale taky nevím jen co jsem tak vypozorovala z netu

eliska76
12. črc 2011

@martas14 testík jsem si nedělala, nechám to na zítra 🙂 . A budu tam volat, jsou to nervy, do caru jdu až v po 18.7., už jsem byla smířená, že je po všem a teď zas trochu naděje. Ale jsem s tím optimismem opatrná 🙂 . Ty si hlavně užívej pohodlíčka!

martas14
12. črc 2011

@eliska76 jo jo pohodičky je dost, jen ten strach kdyby se dal někam zavřít 😉 a kolikátý jsi den od poslední ms, kdy ti měla příjít? určitě bude dobré znamení, že pořád nejde, já mám termín koncem týdne, takže se mi to překrývá, takže taky nevím jak na tom jsem.

eliska76
12. črc 2011

@martas14 Já jsem to měla dostat zhruba 8.-9.7. takže trochu přesluhuju 😀 , ale víš, že hoky tu psaly, že ten utrogestan to může držet, taky to některý dostaly až po vysazení. To čekání na výsledek, to je mučení co 😀 . Bude to dobrý uvidíš, určitě se mimiskum bude u tebe líbit!!! 😉

martas14
12. črc 2011

@eliska76 ale tak to je pěkné zpožděníčko, to by mohl být dobré znamení, ale to o tom utrošu jsem taky slyšela, v každém případě zítra už zlatíčko budeš vědět na čem jsi a já hned den po tobě 😉 takže tfuj tfuj a ať už to máme za sebou se samýma dobrýma výsledkama 😉

cuddle
13. črc 2011

tak jsme si byli pro bobiska - nakonec nam doporucili 1 a vysledky statisky davaji vetsi uspesnost, takze dnes 1 transferovane a 1 zamrazene - balstoscysty 5 den PK a zitra volam znovu co ten zbytek, mozna tam budou jeste 2-3 dalsi na zamrazeni , mrazi u nas jen blastocysty, ktere maji pak stejnou sanci pri ET , cili jen nejkvalitnejsi embryjka, nemrazi 6-8 bunecne , jen pokud by to bylo to nejlepsi po tom 6 dnu PK

martas14
13. črc 2011

@cuddle ahojky, tak už to máš za sebou a jednoho hráška v sobě, tak to gratuluju a teď jen ať pěkně hnízdí a ty odpočívej, navíc už máš jednoho sněhuláčka, k tomu ještě zítra nějací třeba přibudou, no suprové výsledky holka, moc přeju 😉

martas14
13. črc 2011

@eliska76 Zlato, tak copak ti řekli dnes z výsledku z krve? Já už zítra taky budu vědět na čem jsem 😖

cuddle
13. črc 2011

@martas14 dekuju 🙂

martas14
13. črc 2011

@cuddle a ET byl v poho? nic nebolelo? nechávali vás potom nějakou dobu ležet, nebo jste mohli vstat a jít domu?

cuddle
13. črc 2011

@martas14 nene nic nebolelo, na obrazovce ukazali embryjko, jak ho nabiraji do transfer soupravy , pak ho donesly a soupli dovnitr, na ultrazvuku mi ukazali kam ho dali a dali fotecku - pak jsem polezela 15 minutek a domu 😉 koukni na fazolku 🙂

olousek35
13. črc 2011

@cuddle no tak super, gratuluju maminko. Ted hezky vydržet a pak vložit pozitivní testík. Kam chodíš do caru?

cuddle
13. črc 2011

@olousek35 do Brna do Heliosu - dekuju , budu se snazit, aby se mu u me libylo , mam testovat uz 10 den po , to me prekvapilo 🙂

tonytony
13. črc 2011

Holky, já jsem děsná ostuda, pořád teď nestíhám, jak je léto- pořád samá návštěva a když ne,snažím sevynahradit malé, to jak jsem ji při IVF zanedbávala, takže fakt jsem out, ale nakukuju sem tam a koukám, že hodně z Vás čeká testování- tak tfuj, tfuj🙂

@cuddle Tebe musím speciálně pozdrvit- spoluheliosačko🙂 Moc držím palečky, úplně se mi vybavilo, jak zaváděki embryjka mně( bohužel 3x), ale bylo to krásný- ten okamžik- byla jsem jak v obláčkách🙂 Jinak 10.den je akorát, pokud to tam bude, tak už 10.den s BC budou //- tak se drž a odpočívej!!!

eliska76
13. črc 2011

@martas14 Ahojky Marti, tak si představ, že výsledky budou zítra 😒 , tak další den nejistoty 🙂 . A co ty? Jak odpočíváš?

martas14
13. črc 2011

@cuddle no to je tedy servis i s fotečkou 😉 to bude mít mimi krásné fotoalbum, všechno pěkně od první tečky až po velké mimi 😀 tak odpočívej a jak jsi se teda rozhodla, ležíš po víkendek nebo sis vzala volno i příští týden?

martas14
13. črc 2011

@cuddle chodíš celou dobu do Heliosu, nebo už jsi vyzkoušela i nějaké jiné CAR?

martas14
13. črc 2011

@eliska76 to snad není možné holka -)) jak tě můžou takto napínat, tak jsem ti záviděla neděli a teď to budeme mít v jeden den 😉 tak snad si zítra vyměníme dobré zprávy, já se ale strachy ani zítřka nedočkám 😀 a u tebe dobré? Mě dnes celý den pobolívalo břicho, tak kdo víc co to znamená 😖

cuddle
13. črc 2011

@tonytony dekuji, jo jo ted se holam pekne flakat, urco do nedele nic namahaveho delat nebudu a pak teda zkusim normalne 🙂 zatim vsechno v poradku, trosku me picha v podbrisku, ale tak uplne v norme - snad to tak bude pokracovat 🙂