IVF květen-červen 2011. Plánujete také někdo?

petrala
9. bře 2011

Ahoj najde setu nekdo,kdo planuje ivf ve stejny mesic jako ja? 🙂

bublenudle
3. kvě 2011

Ahoj holky...takže po dnešni konzultaci v caru,jsme se domluvili že dalši ms se musi dodělat ještě jeden test a znovu horm.profil a pak mužu v červnu začit stimulovat a začatek července IVF,pokud vše bude ok...jupíííííí 😉

mmaxicka
3. kvě 2011

@veverka.dada urcite chci byt po ET doma... ne ze bych celych 14dni lezela ani se nehnula, ale doma se vyhnu pracovnimu stresu a rannimu vstavani .-))

veverka.dada
3. kvě 2011

@mmaxicka já pracuju sice hodně fyzicky...jsem recepční v hostelu, ale sama tam i uklízím celý hostel...a někdy je to dost náročné...ale naštěstí je můj šéf táta...takže by snad prošlo, že by těch 14 dní jezdil uklízet on a já bych jen seděla na recepci 😝 😵 každá koruna navíc se bude hodit...ale ještě uvidíme, třeba pak s embryjkama v břiše budu uvažovat jinak 🙂

tonytony
3. kvě 2011

@veverka.dada To jste hodné🙂 Moc děkuji... No, věřím... aspoň se musím snažit věřit, nic jiného mi nezbývá... Možná to je špatně a měla jsem to stopnout, ale v Caru mi sami řekli, že to problém není, tak se snažím věřit, že to tak je...

tonytony
3. kvě 2011

@bublenudle Super, kočko🙂 Moc držím palce na léto!!!

tonytony
3. kvě 2011

@veverka.dada Já u 1.IVF se trošku hlídala, ale neležela krom 1. dne, ale šetřila se... Pak, když to nedopadlo, vyčítala jsem si, že jsem měla ležet a šetřit se víc... Měla jsem výčitky... Tak u 2. jsem fakt z 90% jen ležela až do TT a embryjko byť bylo špatné se chytilo( asi měl vliv možá i Prednison a Anopyrin, které jsem u 1.IVF nebrala), ale prostě vím pro sebe, že jsem udělala maximum a nemusela jsem mít zbytečné výčitky- u toho 1.IVF, pokud se nám už nikdy nepodaří, si to budu vyčítat navždy☹ Tam jsem věděla, že je embryjko 100% ok a že třeba, kdyby... a za to to nestojí... Takže já teď opět po ET chci udělat maximum i vč. polehávání...

mmaxicka
4. kvě 2011

@tonytony presne takhle jsem premyslela u 1.IVF , chtela jsem udelat maximum a myslim ze jsem udelala, proste jsem se snazila vegetit, nedelala jsem zadne velke domaci prace (generalni uklid jsem udelala predem abych mohla 14 dni lenosit) takze pak to bylo takove to cudlani aby se domacnost jakz takz udrzela .-) a byla jsem rada, protoze jsem si alespon nemusela rikat ze kdybych byvala lezela tak se to mohlo povest, udelala jsem max.a ze to nevyslo je pricina jinde...uvidime tentokrat? .-)

amadores
4. kvě 2011

Chystám se koncem června na stimulku na 2.IVF, tak se taky s dovolením přidám...
Já to 1.IVF taky udělala, jak píšete s klidem, dokonce jsem si vzala 5 dní pak dovču z práce a myslím, že mi to akorát uškodilo, než by to bylo přínosné.rozhodně psychicky mi to nepomohlo, spíše ublížilo,a ta psychika je při IVF klíčová.Sice nám po ET od tohoto klidového režimu odrazovaly jak sestry, tak i doktorka, co nám dělala ET, ale chtěla jsem mít ten pocit, že jsem udělala maximum. stejně to nevyšlo, takže příště už budu mít po této zkušenosti úplně jiný přístup.Pokud bude vše o.k,, tak budu po ET ten den doma a pak už budu normálně fungovat...Pokud se mají bobísci chytit, tak to tímhle člověk prostě neovlivní...a nic si vyčítat určitě nebudu.
Kámoška, co šla na pokus v lednu,tak 3.den po ET musela skládat uhlí,které jí nečekaně přivezli ten den,tak myslela, že je to už ztracené a složila během týdne celou hromadu,a po týdnu skládání uhlí našla // ... 🙂

Co si rozhodně po 1.pokusu více ohlídám, je v CARu embryoložky, a cokoliv se mi nebude pozdávat, tak se nenechám do ničeho nutit.

tonytony
4. kvě 2011

Tak u nás holky další jobovka do toho všeho, aby toho nebylo málo, tak mi nevzali malou do školky☹ Takže paráda, vůbec nevím, co mám dělat, pokud se teď IVF nepovede, tak je to v prdeli a já prostě jsem nahraná- končí mi MD a v práci musím hlavně dát vědět, jak co bude a nebude, takže nejen že těhu nevyšlo, ale ani školka! Fakt super, líp už to vyjít nemohlo, takže další stres a pres☹ Jsem nebetyčně nasraná- a budu hnusná, ale za komunistů bych aspoň tu školku měla a hlídací babičku už v důchodu taky, tady nefunguje fakt nic!!! Proboha, jak mě by teď to IVF, kdyby dopadlo, vše vyřešilo☹

mmaxicka
4. kvě 2011

@tonytony no teda tak to je pech :-/ takhle to obvykle byva ze kdyz se neco se..e tak pak vsechno najednou ... ja jsem taky nedavno mela pocit ze se na me testuje uslovi "ze nikdy neni tak spatne aby nemohlo byt jeste hur ..." 😖 ale zkus se nestresovat, ver ze se ivf vyvede a vse se vyresi 🙂

tonytony
4. kvě 2011

@mmaxicka Jo, přesně ta fráze mě dnes napadla... Víš, pokud by to IVF dopadlo, tak je mi všechno úplně, ale úplně jedno- malou si doma ráda s miminkem nechám a práce prostě počká a ředitel má smolíka( nahání mě už přes rok z MD), ale to IVF je taková nejistota, vždyť víš, že spoléhat se na to nedá... Fakt jen závidím holkám, které si řeknou teď by se mi to hodilo y toho a toho důvodu být těhotná a hups do měsíce hlásí bříško!

mmaxicka
4. kvě 2011

@tonytony no nekdo ma proste stesti a situace se mu tehulkovanim az neuveritelne vyresi .-) jedna kamaradka mela problemy v praci dost blbym zpusobem ji zrusili misto , nechali by si ji tam ale na horsi pozici a za smesne penize no a sup pomyslela ze by tehu vsechno vyresilo a ono se jim hned zadarilo, ona teda o miminku premyslela dlouho predtim ale davali si pozor, no tak tomu nechali volny prubeh a bylo to .-)
o tom si muzem nechat jen snit... ale uvidis treba se ti to taky zadari a budes si uzivat dalsi MD a mala se s tebou bude starat o brasku nebo sestricku 🙂 lehko se rekne mysli pozitivne , ale vis co nic jineho nam nezbyva

tonytony
4. kvě 2011

@mmaxicka Máš pravdu, moc se snažím myslet pozitivně, že třeba by to mohlo už jen proto vyjít právě teď, vše by to vyřešilo, ale nevím no☹ Je to prostě zase jen o štěstí a to si nějak ke mě ne a ne sednout☹

mmaxicka
4. kvě 2011

@tonytony tohle tady asi citime vsechny ☹ ale jednou to preci vyjit musi !!!!!

rosnatka
4. kvě 2011

Ahoj všechny snažilky, co se snaží neztratit naději a optimismus. Taky se přidám se svou troškou do mlýna 🙂 . Poslední dva roky je to u nás v práci horší a horší. Vloni na jaře jsem si zlomila ruku. Když jsem nastoupila nemocenskou, tak jsem si v duchu říkala, že by bylo fajn prodloužit si to rovnou na MD (o mimčo jsme se snažili skoro rok). No a co byste řekly. Čekala jsem mimíska, ani nevím, jestli už před úrazem a nebo po něm. Jenže to bylo mimoděložní ☹ takže se smutným koncem. Pokaždé, když v práci skřípu zuby, když je to zas o něco horší, vybavím si, jak by bylo fajn s mimískem doma. Ach jo. Minulý týden jsme byli na první konzultaci v CARu, za 14 dní jdem na krev a na spermio a pak se uvidí, co dál. Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. A naděje se střídá s depkou. Nikdy nevím, co na mě skočí.

veverka.dada
4. kvě 2011

Holky, když bych měla popsat svůj poslední rok života bylo by to asi toto- léčba endometriozy, neuvěřitelné bolesti a přemýšlení, jestli někdy budu mít děti...měsíc před svatbou smrt manželovi maminky...soud o byt po manželově mamince, s manželovým bratrem, který je takový hajzl, že si to ani nikdo nedovede představit...starosti v práci, hlavně finanční....příprava na rekonstrukci domu a stěhování mě, manžela a velkého psa do 2 plus 1 k mojí mamce...a myslím, že jmenuju jen ty zásadní starosti, které mě buď trápí, nebo mi jen zabírají v hlavě spoustu místa 😵
ale můj názor je ten, že všechno špatné, je k něčemu dobré...a bez slz bychom si nevážili radosti 😉 a možná si každá z nás musíme tímhle projít, abychom něco získali...proto to nesmíme vzdávat a bojovat, dokud nevyhrajeme!

revilo
5. kvě 2011

holky,kdy jste dostaly dalsi MS po biochemickem nebo normalnim potratu? Ja po mem prvnim potratu krvacela asi 14dni a podle minulych MS bych mela dalsi dostat uz za 14dní. Jake s tím mate zkusenosti? my vynechame dva cyk. a pak jdeme na dalsi IVF - ISCI 🙂 Takze v cervnu,tak jen doufam,ze se mi MS nezblazni a vse bude probihat dobre.

mmaxicka
5. kvě 2011

@revilo u me bylo biochemicke jen v podstate par dni zpozdena MS, no a ten dalsi cyklus jsem mela 34dni (normal mam 28) o tom jak se zblazni MS me povidej... v sobotu jsem dobrala norehtisteron a cekam na MS, ma dojit po 3dnech a u me porad nic 😠 a to na ni cekam netrpelive abych mohla zacit se stimulkou

mufinka26
5. kvě 2011

ahoj holky, tak dneska sem byla na uz jestly nám vyrostly nějaký oocyty... a světe div se rotou 🙂 ale jsou ještě trochu menší než potřebují, takže ještě tři dny injekce fostimonu a mám k tomu již cetrotide 🙂 v pondělí další uz.. tam bysme se měly dovědět kdy půjdeme na odběr 🙂))

mmaxicka
5. kvě 2011

@mufinka26 tak to jsou dobre zpravy 🙂 a kolikaty DC jsi?

revilo
5. kvě 2011

@mmaxicka a 34 i ten dalsi mesic? protoze ja po potratu krvacela 14 dni a ted vlastne vubec nevim kdy to mam cekat. To jsem zazila naposledy pred praskama v 15letech, jinak jsem totiz mela kazdy cykl 28dni presne na hodinu 😀

mmaxicka
5. kvě 2011

@revilo no on se potrat neda srovnavat s biochem. kdybych par dni vydrzela a nedelala si test, tak jsem v podstate normal.odmenstruovala ani bych nevedela ze jsem byla tehu, i tu MS jsem mela klasicky 7dni no a ta dalsi prisla 34dc. ale po potratu to bude neco jineho 😒

mufinka26
5. kvě 2011

@mmaxicka dneska je to 7 den cyklu... půjdu na ivf poprvé.. tím, že u mě nedocházelo vůbec k ovulaci a to ani po clostíku, tak sem se docela bála, aby se na UZ něco ukázalo... 🙂

revilo
5. kvě 2011

@mmaxicka tak ja ten potrat mela v 6tydnu,coz ted neberu tak hrozne. Nejhorsi byl asi ten okamzik,kdy to ze me ve sprse vypadlo :( Ale ted uz se zaciname zase tesit na dalsi IVF. Vcera jsme se s doktorem v caru docela dost i nasmali. Tak usoudil,ze psychika uz bude v poradku 🙂 Jen s tim telem co to dela za divy... nejprve jsem hormonama pribrala hrozne rychle 3kg a pak jsem 6kg zhubla,coz mi nikdo nedokazal vysvetlit. Zacalo me to desit,protoze vaha ukazovala 46kg :( Ted uz se citim v pohode a aspon nemusim nic shazovat mezi IVF a dopravam si sladkosti,abych pribrala 🙂

revilo
5. kvě 2011

@bublenudle je to hrozny co se ti stalo,ale velmi pozitivni v tom,ze jsi otehotnela i normalni cestou, to gratuluji. A jak u tebe probihali IVF a ket? Vzdy jsi otehotnela? Me ceka teprve druhe IVF,ale ted uz se nebudeme soustredit na to ze to vyjde a uz znam ten prubeh. Poprve to bylo hrozne, vubec jsem si nepripoustela,ze by to nemuselo vyjit.

veverka.dada
6. kvě 2011

holky, tak už je to tu 🙂 ms dorazila!!! takže zítra mažu do caru...ale bojiiiiiim....nevím, jestli si pak ty injekce zvládnu píchat sama 😒

mufinka26
6. kvě 2011

@veverka.dada budu ti držet palečky... já chodim na injekce přímo do caru... sem poseroutka 🙂 😉

tonytony
6. kvě 2011

@mufinka26 Ahoj Mufinko, koukám, že budeme bojovat asi spolu🙂 V po jdu na další a asi poslední UZ a dozvím se, kdy bude odběr- tipuju středu🙂 Tak moc držím palce!

veverka.dada
6. kvě 2011

@mufinka26 děkuji 😵 já jsem asi taky poseroutka...ale bydlím 20 km od Prahy a že by se mi chtělo jezdit hodinu a půl tam a pak zase zpátky kvůli jedné injekci, to se mi teda nechce 😀
uvidíme...zítra budu vědět, jaká jsem hrdinka 😀

tonytony
6. kvě 2011

@veverka.dada Zvládneš, neboj, to je nakonec na celém IVF to nejlehčí, uvidíš🙂 Gratuluju k MS a startu🙂