IVF květen-červen 2011. Plánujete také někdo?

petrala
9. bře 2011

Ahoj najde setu nekdo,kdo planuje ivf ve stejny mesic jako ja? 🙂

bohu_nka
18. kvě 2011

@esinka Jůůůůů, tak to jsou dobré zprávy hned takhle ráno!!! Graaaatuuuluuujuuu!!!

bohu_nka
18. kvě 2011

@esinka S tím cestováním to taky řeším, rodiče bydlí 90 km od nás a chtěla bych tam zajet. Přítel má občas nějakou služební cestu, takže tak jednou týdně tu spím sama☹ Tak jsem si myslela, že bych jela k našim, ale bojím se cesty, abych je "nevyklepala" 😀

lili1989
18. kvě 2011

Ahoj mmaxicka tak to budeš mit heske tih vajuh super,to maš bit moc nafoukla co?
ja taky hodim do arlety,mam dlouhij protokol piham sy Diphereline a pak přidam GONAL hcyse zaptat mnela jsy taky před stimulaci antikoncepce? Ja jo včera jsem spolka posledni tabletu a prij ms ma dorazit za 4 dny ale ja špinim od včerejška mam strah anevim jestli byh mnela zavolat do caru .

esinka
18. kvě 2011

@bohu_nka moc děkuji..jen to zatím šeptám.hezky potichoučku,ať to nezakřikneme.. 😀 no,tak 90km bych se nebála..já byla už v sobotu-4dny po ET autem 70km..pokud jsi měla dobrou sliznici a jsi v pohodě a víš,že cesta je klidná,tak bych jela..
@lili1989 určitě si tam zavolej,oni ti řeknou,že je to v pořádku a budeš pak klidnější...

mmaxicka
18. kvě 2011

@olousek35 zitra jdu na dalsi utz, a opu bude na 90% v sobotu, uvidime co zitra pan doktor uvidi... uz bych to ale nejradeji mela za sebou 😉 a jak jsi dopadla dnesky ty? mas dobrou urodicku ? .-)

@esinka no tedaaaaaaaaaaa to jsou zpravy po ranu 🙂 🙂 🙂 tak to je super, tak potichoucku gralutuju aby se to stesticko nezaleklo 🙂

@lili1989 koukam ze protokol mame uplne stejny 🙂 no a s tim spinenim ti moc neporadim protoze ja spinim vzdycky pred kazdou MS, tak to bylo i tentokrat, 2mesice pred IVF jsem brala norethisteron , po dobrani jsem do 4dnu mela dostat MS ale uz pri posledni tablete jsem spinila a MS dorazila az 6den po dobrani prasku...

lili1989
18. kvě 2011

Holky diky za odpovodi mmaxicka ty jsy mne uklidnila asy to i ja tak budu mit jako jsy to mnela ty budu špinit pak dorazi mrha uš to nebudu řešit neham to bit abudu pokračovat ve stimulace.
esinka a tobe moc gratuluju je to super sprava.

mufinka26
18. kvě 2011

holky mám dotaz, ty které maji již po ET.. bolel vás taky podbřišek.. bolí mě jako bych to měla dostat... ☹ ale ne pořád...

esinka
18. kvě 2011

@mufinka26 ano..podbřišek,střílení k vaječníkům,bříško nafouklé,až jsem měla pocit,že mě tlačí až na žaludek.,nalití prsou,pobolívání prsou...zvláštní pocit při doteku dvorců..to vše jsem měla od začátku..díky těm problémům jsem to řešila s mudrou a uklidnila mě,že to je zcela v pořádku,že je to po té stimulaci..v normáním cyklu bys měla mít jedno správné vajíčko a po stimulaci jich tam máš více...je to právě ta přehnaná reakce na stimulaci..a pokud máš normální hodnoty,tak je to v pořádku..já měla hodnotu vyšší,než je zdrávo, 😀 ,takže proto ty velké problémy a nyní píchání fraxiparinu..tohle tě znepokojovat nemusí.. okolo 5-6-7dne až do 12..to je ten kritický týden,kdy se zavrtávají embroušci do peřinky,..od toho 12dne bys měla už mít i viditelný výsledek na těh.testu,já to už po týdnu (o víkendu) začala i tušit a cítit,že to výjde,takže proto ta pohoda..jen aby to tam bylo v pořádku i dále 😅 ....snad jsem něco nepopletla.. 😅

mufinka26
18. kvě 2011

@esinka moc děkuju za uklidnující odpověd 😀 😀

olousek35
18. kvě 2011

@mmaxicka no, snad to bude dobré. Vlevo 3 větší a dost malých, vpravo hodně malých. Tak uvidíme v pátek. Jdu na ultrazvuk znova.

@esinka gratulace velikááááááááá

esinka
18. kvě 2011

@olousek35 moc děkuji...a já to měla tak podobně..tak se těš na pěknou úrodičku.. 😉

olousek35
18. kvě 2011

@esinka no, kéž by. Chtěla bych pro lepší pocit i mrazáčky. Minule nic nebylo.

esinka
18. kvě 2011

@olousek35 já měla při OPU 21 folikučátek 😀 ,z toho 18 oplodněných vajíček,6máme zamrazených a ze zbytku máme 2 v pelíšku a zbytek už se nemrazil,protože kultivace byla 4.den,tak už by nebyla moc velká šance při rozmražování.... držím palce,ať se povede co nejvíce!!!

mmaxicka
18. kvě 2011

@olousek35 tak to mas hezke pocty 🙂 a kdy bys mela jit na opu? v nedeli? v pondeli?

sedmitecka
18. kvě 2011

@mmaxicka mmaxi, to vypadá na krásnou úrodičku, tak ti moc držím všechny palce na OPU!!!! takže dlouhý protokol funguje mnohem líp než minule ten krátký viď? supeeeeer 🙂 🙂 🙂 🙂

jaruska111
19. kvě 2011

@mufinka26 Ahojky, tak vajíčko se zatím se rozdělilo v jednu buňku ☹ takže poslední možnost prodlužená kultivace. Mam zase volat až v neděli ráno, no nevím jestli to vydržím, vidím to ale bledě ☹

tonytony
19. kvě 2011

Ahoj holky, tak u nás se stal zázrak- předevčíry jsem celou noc, jak nám řekli, že to vypadá, že na vyšteření nebude ani jedno embryjko, jsem nespala a modlila se a modlila... a ráno volala do Caru se slzami i v hlase, kde mi embryoložka řekla, že "zkusí" vyšetřit 2 embryjka, která by snad nějak mohla jít vyšetřit... a začala se ptát, jestli nám má volat, kdyby to dopadlo špatně, abychom zbytečně nejezdili- což se nikdy u předchozích ivf neptala, prostě automaticky jsme měli vždy přijet, takže samo, že jsem z toho cítila, že naděje je hodně mizivá... Já, že ne, že určitě přijedeme ať tak nebo tak, že to budeme stejně chtít konzultovat... šla jsem pak dopoledne ještě do kostela a modlila se celou cestu do Brna... Manžel- optimista mi upřímně tentokrát řekl, že mám počítat, že to je konec, že tomu sám taky nevěří( jindy věřil až moc) a o to větší šok byl, když nám řekli na místě, že obě ta embryjka jsou zdravá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Mám je obě u sebe- nechtěla jsem riskovat, že by se ev. tod ruhé nerozmrazilo, kdyby to nedopadlo, vím, že moje tělo na dvě asi stavěné není, ale strašně moc chci věřit, že aspoň to jedno to po tomhle všem nějak vybojuje, pokud ne, tak už amen s námi, takovouhle šanci už nikdy mít nebudeme! Takže kéž by, přijde mi to, jak zázrak, byť ještě není nic jisté- resp. vůbec nic, ale jsem za tohle nesmírně vděčná, byli jsme tak v šoku, že jsme brečeli oba a já se snad stokrát ptala, jestli to myslí vážně, že jsou obě zdravá a k ET! prostě psycho... Nevím, proč mě v tom tel. tak stresovaly, když to jindy před tím nedělaly, jestli to fakt vypadalo tak blbě a taky nevěřily, nevím, ale já teď musím bojovat! Za 11 dní máme výročí svatby a byl by to ten nejkrásnější dárek na světě!
Strašně se uvnitř "raduju" a zároveň moc bojím, ale jsem vděčná za tuhle pro nás až neskutečnou šanci! Moc všem díky za oporu, u nás to je jak na houpačce tohle IVf- šílený naděje a pády, kéž by na konci bylo to naše ŠTĚSTÍ!

esinka
19. kvě 2011

ahojda
@tonytony no tedááááááááááá!!!!!!!!!!!!! to jsou krásný zprávy!!!!!!!!!! už jen to,že už je máš v pelíšku !!!!mooc na tebe budu myslet a přát ti,abys našla na testíku to samé,co já včera!!!!!!!!!!!!!!!!...dneska nic nezesláblo,tak to snad opravdu klaplo... a u vás to klapne určitě taky...Moooc se opatruj,lež s podloženým zadečkem a jen mysli na to,že máš embryjka u sebe!!!hodně pij tekutiny,jez zeleninu a ovoce,mlsej,na co budeš mít chuť a koukej na POHÁDKY. 😀 .. Dnešní medicína je opravdu už úžasná !!!Díky Bohu za ni !!!!
@jaruska111 nám prodloužená kultivace,ICSI a AH hodně pomohly..tedy myslím si to..u Verunky a zřejmě i teď..tak neztrácejte naději!!! 😉

tonytony
19. kvě 2011

@esinka Gratuluju k //- já to až teď četla🙂 Včera jsem byla mimo! Super zprávičky!

esinka
19. kvě 2011

@tonytony moc děkuji,však ty je tam budeš mít taky 😉 jen si dej na sebe pozor...5-12 den po OPU je prý nejdůležitější,dochází k zavrtávání..

jaruska111
19. kvě 2011

@esinka ICSI mi dělali, a od dneška PK do neděle, mam volat v neděli ráno,ale už jsem k tomu ale skepticka.... ☹ jak jsem předtím psala mam jedno vajíčko a je to můj první pokus, tak je pravděpodobnost že se to nepovede.... Ale nepřestávám doufat 🙂))

esinka
19. kvě 2011

@jaruska111 jen doufej a doufej a doufej..nám se povedla napoprvé Verunka a teď asi taky napoprvé..takže šance už jsou velké..hlavně to nevzdávej.... 😉 budu držet i tobě moc palečky.. a posílám všem mooc těhubacilek..pilv pliv pliv..tfuj tfuj tfuj... 😀

jaruska111
19. kvě 2011

@esinka , jedno vajíčko je si myslím strašně malá možnost, a u Tebe byla kultivace proč? jestli teda nevadí že se ptám? díky

mmaxicka
19. kvě 2011

@sedmitecka jj tentokrat jsem zareagovala ocividne lip .-) zase az moc..dneska na utz pocet zustava stejny - kolem 25foliku a pekne vyrostli, takze opu v sobotu, ve zprave mam hranicni ohss a doporucen transfer 1embrya po PK... tak se trochu desim jak me bude a co to se mnou udela...no nic daly jsme se na boj tak musime bojovat...
@tonytony no to jsou neskutecne zpravy - takze zazraky se deji, jo? 🙂 🙂 to je skvele tak ted jen dekovat za tu sanci a verit ze tenhle zazrak bude mit stastny konec 🙂

tonytony
19. kvě 2011

@jaruska111 Je jedno málo, ale může stačit- znám pár holek, co ho měli kvalitní a prostě mají miminko! Tak držím palce, ať to tak je i u bTebe🙂 Já jich měla 26 a nakonec zbyla jen 2 a i za ty jsem po tom všem vděčná, takže v počtu to není, ale chápu, že jsi čekala a víc a jsi zklamaná, musíš se teď za to jedno modlit avěřit...
@mmaxicka Přesně tak- pro nás fakt zázrak, jen aby vydržel až do konce- to je prostě pořád nic jistého, vždyť víš... Ale snažím se moc🙂

esinka
19. kvě 2011

@jaruska111 no my se mohli rozhodnout s kultivací sami..a tak nějak jsme si po telefonu s embryoložkou vždycky říkali,jestli počkat,nebo ne,takže došlo poprvé k ET až 5.den..teď nám odhadovala 3.den,ale podle toho,jak se vyvíjely,jsme to ještě o jeden den posunuli,aby byly ještě silnější..my chtěli udělat vše proto,aby se nám to povedlo..takže proto to všechno..četla jsem někde v diskuzi,že prý je AH zbytečný,že už samotné ICSI je poškození toho obalu (pardon,jestli jsem to četla tady,už fakt nevím,kde to bylo)..no nám řekla,že je to mnohem větší šance..a to musím podotknout,že náš CAR není opravdu vydřidušský,jak se někde jinde CARy jeví..te´d nám řekli,že to nepotřebujeme,ale my si to pozichrovali.. 😀 ..bylo to čistě na nás..

jaruska111
19. kvě 2011

@esinka Je to můj první pokus, jsem ze všeho malinko vyplašená. řekl mi dneska že to neni moc dobrý že po dvouch dnech ze rozvinula jenom jedna buňka, že teda zkusíme tu PK a v neděli mi řeknou jestli transfér nebo přerušení, kdyby bylo víc těch vajíček byla bych víc v klidu ale jak je jenom jedno je to náročný, ale stejně to neovlivním a nemá cenu asi nad tím přemýšlet když to stejně nemůžu ovlivnit, tohle mi radí manžel možná má pravdu ale mužský to snáší jinak než my... 🙂 Budu možná skeptická ale pak v neděli budu mít možná radost a půjdu na transfér.... 🙂 🙂 řeknu Vám že to neni jednoduchý a že nás možná čeká ještě hodně dlouhá doba k mimču, myslím si že kdyby tohle vyšlo měli by jsme moc štěstí a to na nás moc nesedí 😒

jaruska111
19. kvě 2011

@tonytony Držím TI taky palečky aby se to dotáhlo už do konce a udrželo se to mohla jsi být štastná 🙂 🙂 🙂

mufinka26
19. kvě 2011

@tonytony to je úžasná zpráva.... 😀 😀 jsem moc štastná za tebe 😀 😀 😀 😀 nejlepší zpráva dneška 😉

mufinka26
19. kvě 2011

@jaruska111 tak uvidíš, jak dopane ta prodloužená kultivace, budu ti moc držet pěstičky 😀