IVF květen-červen 2011. Plánujete také někdo?

petrala
9. bře 2011

Ahoj najde setu nekdo,kdo planuje ivf ve stejny mesic jako ja? 🙂

demima
5. čer 2011

@tonytony určitě bude vše v pořádku 😉 já měla takový den včera ,že mi vůbec nepřišlo že se něco v bříšku děje a dnes jsme opět ve starých kolejích ,čůrání a spánek 🙂 16 ,tak to zavídím to máš už za pár ,já jdu až týden po tobě

ejviska
5. čer 2011

@demima
@tonytony Tady v UK je to tak, ze kdyz zjistis pozitivni test, tak jdes k obvodakovi, ten ti pogratuluje a kolem 10-11tt se dostanes slavnostne na UZ 😀
Takze zadne hcg, zadne srdicko v 7tt 😀

tonytony
5. čer 2011

@ejviska Takže vlastně mám být ráda, že jdu tak brzy... Mně to prostě přijde strašně dlouho, kor kdyby se někde něco dělo blbě- mimoděložní atd...

ejviska
5. čer 2011

@tonytony no mit uz az v tom 10tt. poprve mi taky prijde pozde. Ale tady nic nenadelas, proste te driv neposlou, i kdyby ses po.... 🙂 Jsou zvykli, tady to tak neresi. 😒

demima
5. čer 2011

@ejviska tak to je mazec ,vlastně teda můžem být rádi ,že tady vůbec berou hcg a UTZ je vlastně tak brzo 😵 Asi tam mají přelidněno ,že to tak neřeší

tonytony
5. čer 2011

@ejviska Ani si to nemůžeš nějak zaplatit, když by jsi vyloženě chtěla? No, je to mazec, ale ono to brzy bude asi i tady, když to tak vidím...

ejviska
5. čer 2011

@demima neee, oni tu nemaji preplneno. Oni to proste nechavaji na prirode 😎
Tady celkove to zdravotnictvi je jine, u nas maji lide vsechno a hned. Tady se ceka i na uplne obyc operace, typu zlucnik", treba tri ctvrte roku.

@tonytony no kdyz pujdes do privatni nemocnice, tak asi si to muzes zaplatit. Ale netusim kolik, tipuju, ze to budou tisice. Ale muzes mit nejake komercni pripojisteni, to pak do privatu muzes.
Ale myslim je levnejsi zaletet si do CR 😀

demima
5. čer 2011

@ejviska 😀 no to já bych tam asi na začátku těhotenství zešílela ,tady už pomalu stříhám metr kdy bude první UTZ a přijde mi to strašně dlouho.A jak tam funguje pohotovost?Když je něco akutní ,tak to člověka snad vezmou ne?

tonytony
5. čer 2011

@ejviska Tak máš aspoň důvod si zase zaletět domů, vi´d?

ejviska
5. čer 2011

@demima no na pohotovosti vezmou vsechny, to musi. Ale vysedi si to tam, klidne 5-6h cekani. 🙂
@tonytony 🙂

jaruska111
6. čer 2011

Ahojky, všem novým maminám gratulujíííííííííííííííííííííííííí :- 😀 😀 😀 ak holky volala jsem do CARU a na další postup až v září, co jsem to počítala budu to znovu řešit až v druhé půlce září 🙂 Je to hrozná doba ☹ , ve čtvrtek už půjdu do práce, ještě budu dva dny doma a pak tradá, poklidim si doma páč jsem nic skoro nedělala nastartuju se do normálního života znovu... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Holky všem Vám držím palce ať to dobře dotáhnete do konce 🙂 🙂 🙂 🙂

lili1989
6. čer 2011

Ahojte holky promynte,ale htela jsem se opitat, jak jste se citily po OPU? kolik jste pily tekutin na den? Včera jsem mnela opu a vipeka za den 3 litry vody,a 1 litr dřusu,stači to? jo boli mne vaječniky jenoc gdyš se hijbam,inak v pohodi,mohu mit OHSS docela mam strai,předem dikui za odpovedi.

olousek35
6. čer 2011

@lili1989 já pila po opu normálně, ale měla jsem jen 8 vajíček, takže žádný OHSS. Chce to se tolik nepozorovat.

ejviska
6. čer 2011

@lili1989 mne bolelo hodne bricho, mela jsem 22 foliku. Pila jsem 4 litry denne, poctive a jeste jsem mela Protifar, to je bilkovina v prasku. Ale ja to vsechno dodrzovala celou stimulku.
A bricho jsem mela po OPU nafoukle a jeste se zvetsilo po ET, splasklo az 5.den. ALe to je individualni.

ejviska
6. čer 2011

@olousek35 ahoj, tak co testik? 🙂 jsem napnuta 😎

olousek35
6. čer 2011

@ejviska ahojda, no řekla bych, že testík je stále stejný a začalo mě bolet břicho jako na mrchu, takže se bojím, že to nevyjde. Ale tentokrát jsem tomu opravdu věřila.

ejviska
6. čer 2011

@olousek35 ta bolest bricha asi nic neznamena, to rika skoro kazda, ze to tak mela. Hele, to zni, jakoby jsi to uz zabalila!!! 😉

olousek35
6. čer 2011

@ejviska nebalím to, ale koukni do alba. Není to moc povzbudivé. Ráno testnu znova a pak zajedu koupit další zásobu testíků.

esinka
6. čer 2011

hezké pondělí všem
@lili1989 no tak v prvé řadě by vás měli informovat v CARu.sama to nezjistíte..já měla hraniční OHSS a med to nebyl..ale od začátku mi říkali na co si dát pozor,co hlídat a jak postupovat v případě zhoršení..píchání a bolení po OPU je zcela běžné..i nafouklé bříško tomu odpovídá..myslím,že se bát nemusíte..už při OPU by vám zjistili vysoké hodnoty a pokud by náběh byl,museli by vám na to něco dát,já musela píchat injekce do břicha-fraxiparin..ale jak říkám,pokud nemáte jiné problémy,neí se čeho obávat..pokudmáte obavy,zavolejte si do vašeho CAR..

esinka
6. čer 2011

no a jinak neprospaná noc..dusno,bylo mi těžko..parádní noc..Verunka se snad co 5minut budila..měla zase svědění na kačce..a ráno byla rozškrábná do krve i po zodaku a mastičce..opět se nám vrátil ekzém..jenže ona ho má mezi nožkama..kačku už má tááák nehezky zjizvenou a stále nevíme,čím to je..takže jsme nešly do školky,ale do Olmíka na kožní a k praktické mudře kvůli zahlenění.to má už taky dva týdny..
no a dozvěděla jsem se,že Veru trpí atopickým ekzémem...jenže tím,že to má na tom místě dole,se to hůř hojí,protože to má pořád zakryté..zatím nás ničím nelimitovali,jen nám dali kortikoidy a sirupek...chjooo,už aby to měla v pohodě...už nás to trápí dva roky..stále se to vrací..spíše to má pořád,jen většinu času je to v nepatrné míře,co se dá ještě zvládat..ale jednou za čas toto..chuděra pak pláče,nespí,a když už spí,tak pláče i ze spaní..no děs...en nechápu,kde jsme k tomu přišli..nikdo z rodiny to nemá..a prý se to dědí z generace na generaci..buď s alergiemi nebo astmatem...nic z toho nikdo u nás nemá...tak je to záhada..se omlouvám za výlev,ale muselo to ven..mánža dojede až večer..
😉

ejviska
6. čer 2011

@olousek35 ja ti nevim, ale treba ten 7.den je slabsi a 8.den zase silnejsi 🙂 Nekdo rika, ze to je i barvou, kolik ji tam je... Tezko rict, ty testy znaci jenom, ze tam je hcg.

@esinka a nema to horsi po nejakych potravinach? Mleko, cokolada...

olousek35
6. čer 2011

@ejviska no nic, máti chce jet do kaufu, tak si tam koupím kaflandácký testy a zkusím a uvidím. Oni mají jen svý a citlivost 25. Mamatesty 10 mi čárku ukazují do půl minuty, tak snad se i na těchto něco ukáže. Budu doufat, že to bylo jen barvou a že budou jen sílit.
@esinka ty jo, malou teda opravdu moooc lituju. Musí to být hooodně nepříjemný. Chudinka malá. Snad to s pubertou odezní. ☹

bruni
6. čer 2011

@esinka já jsem byla silný ekzematik od dětství a z nejhoršího jsem se dostala až kolem 18ti let, ekzém je fakt prevít. Můj přítel ovšem měl ekzém v dětství a zmizel mu snad po dvou letech, takže není to u všech stejné. Já samozřejmě léčila na kortikoidech, na noc zafáčované ruce a nohy, neměla jsem to ale mezi nohama. To je dost blbé místo. Určitě je dobré se vyhnout jakýmkoliv přípravkům jak mýdla tak krémy s nějakým parfémem atd, jen čistě PH neutrální, co nejvíce provzdušněné kalhotky a na noc dát na ruce rukavice (pokud už nemá), to hodně zmírní škrábance nebo v nejhorší fázi zavázat s mastí na noc a dát Ditiaden. Určitě bych zkusila homeopatii nebo bylinky, ikdyž já sama jsem to nezkusila, protože moje mamka to neznala. Ale teď jak jsem starší tak to vidím, že nejdůležitější je pouze čistá voda, nemít se častěji než 1x za dva dny (pokud není potřeba), jíst hodně zeleniny (přestože mi ji naopak zakazovali) a hlavně na to postižený místo nesmí přijít žádná kosmetika, šampon, jar atd. to se ale netýká míst mezi nohama. Přeju ať se to zlepší. Jo a na 100% pomáhá středozemní moře a sluníčko, účinek je min na půl roku 😉

spimy
6. čer 2011

@esinka Já sama jsem trpěla na dermatitidu opravdu dost. Jako malá - to nakonec pomohl léčitel, který našim poradil, že mám jíst med, ořechy a pampelišku. Taky jsou moje vzpomínky na dětství spojené s dědou nesoucím na tácku dva macaté listy a stonek. Fuj 😎 Ale pomohlo! Tahle rada ale určitě není univerzální, chce to někoho šikovného, kdo odhalí příčinu problému. u dětí bývá ve vztazích rodičů a pod.
Pak se mi dermatitida vrátila v dospělosti, když jsem měla hodně stresu. Pomáhalo mi sluníčko obecně, moře také doporučuju, dieta určitě (obilniny, kořenová zelenina jako základ, vynechat maso, bílé cukry, bílou mouku). Kortikoidům bych se vyhnula obloukem. Já je kategoricky odmítla, i když jsem jsem celé tělo oloupané a rozškrábané do krve a hrozilo, že v páťáku na VŠ nedokončím, jak jsem se nebyla schopná na nic jiného soustředit. Ale chce to najít cestu ven a ne to potlačovat.
Držím palce, ať to vyřešíte!

esinka
6. čer 2011

jééé,jste zlatý...jste mě uklidnily..
@bruni no já vlastně nic jiného,než píšeš,nedělám..ještě taky žehlím všechny věci,co jsou od pasu dolů..Veru už má 3,5roku a je to dost umíněná osůbka,takže rukavice by u nás neklaply..sundala by si to,raz dva..ale jinak dodržujeme snad vše perfektně..jídlo..to je boj..miluje zeleninu i ovoce..no sladkosti samozřejmě taky..ale myslím,že ničeho nemá moc..raději ji dám ochutnat na zahnání chutě,než pak poslouchat řev,že to chce.což mi mudra dovolila..prostě jen kousíček ze všeho..máme smůlu,že to nemá jinde,než mezi nožkama..necestuje to...a moře..nooo,to by se líbilo i mně..jééénže na to není..a už vůbec ne po IVF...mám takový dojem,že Verunku cpala tchýně zase kiwinkama..Veru je miluje,ale stačí jen čtvrtka..jnže tchýně je doktorka,co všechno ví a protože Verunce chutná,tak ji dá kiwi dvě..protože se prý na ni hezky dívá..no a pak ještě trčila do vany s mnohem starší neteří do vany,že si spolu tak krásně hrají..no však po tom víkendu byla Veru červená,jak opice....ale to si tchýně prostě nenechá vymluvit..to je jediné,co mě napadlo,že ji muselo něco spustit..ve školce teď nic takového prý neměli..a doma taky ne..

esinka
6. čer 2011

@spimy moc děkuji za rady..snad najdeme brzy,co ji pomůže na dýl,než na pár týdnů..hlavně,že už víme,co to je..u nás jsme bojovali fakt dlouho a zabrali pouze ty kortikoidy,ale dávala jsem na postižené místo jen maililnkatou vrstvu a 2dny 2x a pak jen na noc po dobu týdne..ak jsme měli jít na kontrolu,ale po 4dnech to bylo pryč,takže jsme přešli dle rady kožařky na jiný krém bez kortikoidů a jen jsme měli promazávat apromazávat a promazávat....máme zatím slabší kortikoidy,ale i tak mám z toho hrůzu..

spimy
6. čer 2011

@esinka Jo, to věřím. A má to vážně na hrozném místě, chuďátko ☹ Doporučila bych Ti léčitelku, dává i telefonické konzultace, třeba by vám pomohla i na dálku. Každopádně držím palce!

spimy
6. čer 2011

@esinka Cizokrajné ovoce bych radši vypustila, to může být alergen ☹

tonytony
6. čer 2011

@olousek35 A kdy máš jít na HCG? Nechceš si zajít hned jako samoplátce a vědět, jak to vypadá?Moc držím palce, ty testy jsou fakt jen orientační a zase vyloženě něbledne...

ejviska
6. čer 2011

@esinka to mate teda ohromnou babicku a jeste je dr., tak by mohla trochu chapat... 😠