IVF květen-červen 2011. Plánujete také někdo?

petrala
9. bře 2011

Ahoj najde setu nekdo,kdo planuje ivf ve stejny mesic jako ja? 🙂

bohu_nka
6. čer 2011

@esinka Esinko, já osobně s ekzémem problém nemám, ale kamarád se ho prý úplně zbavil díky čínské medicíně - šel k tomu doktorovi tenkrát s maminkou, doktor mu napsal, co nesmí jíst (některé složky potravy). Pak se to prý na měsíc šíleně zhoršilo, ale pak se toho úplně zbavil. Dodržuje sice nějaká omezení v jídle, ale fakt malá. Např. vím, že nesmí ananas a kozí mléko. Víc nevím, ale to se dá přežít!!! Určitě zkuste něco třeba i trochu alternativního...nějaký léčitel...ikdyž tomu člověk moc nevěří, tak za pokus nic nedáš a je to lepší než mastička, která to stejně nevyléčí.
Joooo a moře...no...to bych brala taky....

bruni
7. čer 2011

@esinka vaše dermatoložka je dobrá, je fajn že jak se to zlepší vysadí kortikoidy. Já je mazala několik let v kuse a nic mi není, jediné co to udělalo, že na jednom prstě nemám pigment, protože s těmi mastmi se nesmí na sluníčko a to prostě vždy ochránit nešlo, když jsme to mazali fakt často. Ale taky věřím že jsem se tomu mohhla vyhnout kdybych zkusila navštívit homeopata nebo bylinkáře, který tomu fakt rozumí. Něco málo jsme zkusili ale vůbec žádný efekt, myslím že to byl nějaký bylinný sirup, ale nechutnal mi takže tak. Je divné že to má pouze mezi nožičkama, to slyším poprvé, ekzém je nejčastěji v záhybech rukou a nohou, prsty u rukou, já měla i krk ale až starší. Může se to přesouvat po těle. Škrábání je opravdu největší spouštěč zhoršování, tudíž když se jakkoliv omezí škrábání tak se to líp hojí. Proto já prožila dětství zafáčovaná na noc a nebo rukavice. Ale teď v tom vedru... Já jsem přesvědčená že je to opravdu alergen v potravě a každý ekzematik má jiný, stejně jako alergie na pil, roztoče, plíseň,.... Jenomže nejsou testy na to aby to zjistili. Což nechápu. Škoda to moře ☹ to je jistota. Moc držím pěsti abyste to zvládli. Vím jaké to je, ekzém je velmi nepříjemný. Kdo nezažil, neví jak strašně to svědí. Jako kdyby jste denně byli poštípaní od spousty komárů a nesměli se škrábat. Kdo by to vydržel?

tonytony
7. čer 2011

@esinka Já byla taky kdysi u dr. Jonáše v Praze a fakt mi tenkrát moc pomohl- dal mi seznam věcí, co nejíst a co ano- taková dieta a taky nějaké kapičky na detoxikaci a fakt po roce a půl jsem byla naprosto ok a jsem doteď- měla jsem taky atopický ekzém a to jako dítě fest a taky alergii a astma... ZKusila bych něco takového... Jinak dobrá mastička je A derma exomega od firma A derma- je to z ovesných klíčků a fakt super na promazávání- u nás v lékárně ji buď mají nebo do 2.dne objednají, i na netu se dá podle mě sehnat.

esinka
7. čer 2011

dobré ráno..
moc vám všem děkuji za rady,zatím nám mudra neříkala nic o dietách ani,že bychom se měli něčemu vyvarovat...nemámeto prý v těžké formě..většinou mastička pomohla do tří dnů,tak uvidíme..je i stále dost nachlazená,takže jsem si ji ještě na dva dny nechala doma,což je tedy mazeeeec,protože jsem KO už sama ze sebe..rán mě ještě cosi prohnalo,myslela jsem ,že se potento do kalhot..a k tomu ještě potento do lavoru zvrchu..no začínám si to pěkně užívat..
No a protože si tady tak hezky testujete,tak jsem to taky ještě jednou zkoušela moc mě to potěšilo..do 5sekund už jsem měla obě čárky pořádně macaté,takže HCQ už pěkně vylezlo...tak jsem zase klidnější...
ještě aby bylo Verunce už lépe.naštěstí to má opravdu jen mezi nožkami a necestuje ji to..a tam se sluníčko snad nedostane..sice píšou,že by něměla do bazénu s chlorem,ale minulé léto ji to tedy docela rychle pomohlo..tak snad i letos pomůže..

bruni
7. čer 2011

@esinka tak to bude dobré, léto taky pomůže 🙂 Ještě mě napadlo, zda nemá gynekologický zánět, který to dráždí ale to jste asi řešili jako první. Často to odezní s věkem, tělo prochází různými obdobími. Teď mě napadá, když jsme tady všichni takový ekzematici a alergici, zda to nemá vliv na to, že se nám nedaří otěhotnět. Jste tady někdo kdo nejste vůbec na nic alergický? Napadlo mě to už dříve zda není nějaká spojitost mezi normo alergiema a alergiema na sperma, BI atd. 😨

olousek35
7. čer 2011

@bruni já nejsem naprosto na nic alergická a stejně jsem přirozeně nikdy neotěhotněla 😉

esinka
7. čer 2011

tak u nás taky žádná alergie..ani vzdálená rodina,proto nás to pěkně rozhodilo,protože je to prý dědičné....

@bruni nene,gynekologického původu to není určitě..vidím to spíše na tu potravinovou alergii..jen to konečně vtlouct tchýni do mozku..to bude ale fuška..

bruni
7. čer 2011

@olousek35
@esinka aha tak zase nic 😀 mě přijde že není vůbec žádné společné pravidlo proč to nejde. Každá to máme jinak a nejde to 😒 je to fakt divný. Jinak já jsem vám sem vlezla do diskuze ale na IVF jdu až na podzim pokud se prokáže BI a pokud se neprokáže tak v září. Držím tady všem palce, ať se zadaří a těhulím ať to krásně roste 😉

ejviska
7. čer 2011

@bruni ja sice alergik jsem ( pyly, prach...milion veci), ale prvni dceru mame prirozene a hned a o druhe se snazime 3,5 roku. Takze opravdu tezko rict.

slunicko_78
7. čer 2011

Ahoj, mám dotaz. V CAR nám řekli,že si máme po ET udělat test i když krvácíme. Mě to přijde trochu zbytečný,protože myslím,že krvácení je jasný konec. Přesto, dělali jste někdo test?

esinka
7. čer 2011

@slunicko_78 sluní,určitě to neznačí jasný konec..moje kamarádka,která je těhotná už přes tři měsíce,krvácela a to dost...a přestala až nedávno..myslím,že toto ti tu potvrdí hodně snažilek a těhulek...

slunicko_78
7. čer 2011

@esinka děkuji za odpověď. Asi nemusím popisovat,jak je to těžký...... Ale nějak mi nejde do hlavy,že když je krev (a tím nemyslím nějaké jednorázové zašpinění), že bych si měla ještě dělat test. Prostě nechápu,jak by se to mohlo udržet (na obhajobu dodávám,že biologie nikdy mým koníčkem nebyla....).

mmaxicka
7. čer 2011

ahoj holky, tak se po delsi dobe hlasim... byla jsem ted 4dny v nemocnici s hypertimulakem ☹ uz je to snad dobre,ale jinak dobre zpravy nemam hcg je negativni ☹ dneska jsme byli v caru tak ze nez bude ket tak udelame hysteroskopii a dalsi vysetreni aby se vedelo co je spatne 😒 ach joooo

spimy
7. čer 2011

@mmaxicka To je mi líto, maxxi. A jak ti je po tom hyperstimulaku? ☹ Další čekání, viď? už jsi objednaná na ta vyšetření?

ejviska
7. čer 2011

@slunicko_78 je to pravda, hodne holek krvacelo ( jako fakt cervena krev) a mimco se udrzelo.
A kdyz pominem IVF, urcite jsi slysela o nekom, kdo mel teba 3-4 mesice normalne ms a byla presto tehotna. Jo priroda, mozny je vsechno 🙂
@mmaxicka ahoj! No to jsou veci! Ty jsi mela takovy pozdni hyperstimulak?
Ja byla na HSK taky, to nic nebylo. Nebo mozna to zrovna udelat dohromady s laparoskopii.

esinka
7. čer 2011

@slunicko_78 no tak třeba ta moje kamarádka to třeba měla proto,že se ji dělaly vedle emrya (posléze plodu) myomy,které pak samy díky bohu praskaly..a tím ta krev..
@mmaxicka to je mi moc líto! ☹ i toho OHSS..já měla hraniční a už jsem myslela,že se zblázním..takže to mselo být fakt asi hrozný..a asi ho mám stále,podle toho,jak mi je.. 😅

slunicko_78
7. čer 2011

@ejviska děkuji. Jasně, že slyšela. Sice mi to trochu příjde sci -fi ....... Asi si tím CAR jistí tuto možnost.

slunicko_78
7. čer 2011

@esinka to zní hrozně. Ty nervy musely být strašné.

ejviska
7. čer 2011

@slunicko_78 no po IVF, pokud treba krvacis a mas pozit. test, tak muzes mit mimodelozni.. u IVF je vetsi pravdepodobnost mimodelozniho

slunicko_78
7. čer 2011

@ejviska začala jsem krvácet 8. den, takže to jsem test nedělala, protože to by stejně asi nic na testu nebylo. Sice tady píšou,že někdo už má test 6.den, ale nechci se ještě víc stresovat. Test udělám až v den, kdy řekli v CARu a pokud tam nic nebude, tak mě aspoň nebude užírat dušička, že třeba ten 8. den tam něco bylo.

olousek35
7. čer 2011

@mmaxicka nezoufej, po hyseroskopii je mnohem větší šance na to, že se mimísek chytne. Tak pak rychle šup na to a bude z tebe maminka. 😉
Hlavně, že ti je ted líp a hodně odpočívej. Mražáčci to jistí.

mmaxicka
7. čer 2011

holky vsem vam moc dekuju za podporu 😉 moc si ji vazim...
je me ale mizerne, ve spitale v patre nade mnou bylo novorozenecke, takze jsem otevrenyma oknama slysela kazdou chvili plac miminek a dneska v caru byla spousta tehulek, tak to bylo docela narocne ☹ ☹ ☹

tonytony
8. čer 2011

@slunicko_78 Už jsem Ti psala vedle na diskusi, nevím, jetsli jsi to četla, ale já s dcerou krvácela( ne špinila) až do 5. měs.- někdy víc, někdy míň... 2 dny před očekávanou MS jsem začala krvácet, takže jsme to obrečela, že zase nic a že MS dorazila, ale test jsem si udělatmusela( brala jsem tehdy léky na stimulaci ovulace a potřebovala jsem mít jistotu pro další braní, že nejsem těhu) a buch- byly tam //, byť teda hodně+ hodně šlabounká, ale sílila a já furt krvácela... HCG bylo pěkné, prostě těhu- a zvládly jsme to až do konce, ještě jsem přenášela🙂 Ob 2 dny jsem ale ty první měsíce lítala do nemocice nebo na gyndu a vždy se strachem, že je konec, na UZ nikde nic- žádný důvod, příčina, takže fakt se to dá... Určitě léky nevysazuj dřív než po krvi!!!

tonytony
8. čer 2011

@mmaxicka ☹ NA psychiku to musel být veliký nápor, je mi to moc líto, doufám, že teď před Ketem vše dovyšetříte a budete pěkně připravení a už to klapne- moc budeme tady všechny držet palce!

slunicko_78
8. čer 2011

@tonytony Moc děkuji za odpověď. Vysazovat nebudu, pro jistotu. Jenže mám zavádět Utrogestan a přijde mi,že když je krev,tak se to musí vyplavit.

tonytony
8. čer 2011

@slunicko_78 Pokud krvácíš nebo i jen špiníš, tak se Utrogestan nemá zavádět, ale polykat!!!A pokud můžu ještě poradit, tak si kup Ascorutin v lékárně a ber si 3x2 tabletky!!!

esinka
8. čer 2011

ahojda,dámy!
tak už jsem asi těhule se vším všudy..kudy chodím,tudy zvracím..takové jsem to neměla u Verunky tedy ani náhodou ..ble..co sním,jde ven..ale má to malé pozitivum..pak jsem schopná tak hodinu zase fungovat,jakoby mi nic nebylo.. 😀
takže jsem si po dlouhé době uvařila dobrý obídek a Veru jde konečně zítra do školky..no a já jdu KONEČNĚ!!! na srdíčko!!! tak snad bude vše v pořádku a já toho prdelínka uvidím..

tonytony
8. čer 2011

@esinka tak moc držím palce na srdíčko a moc závidím, já ještě 7 dní☹ A zrovna dnes pěkně+ zase vyšiluju, že mi vůbec nic není, mám strach...

olousek35
8. čer 2011

@esinka tak to ti taky závidím, snad se dočkám srdíčka a miminka i já
@tonytony taky se moc bojím, ale určo to musí být dobré. Co jiného nám zbývá, ne? 😉

esinka
8. čer 2011

@tonytony
@olousek35
nebooojte,taky tam srdíčko uvidíte a za pár měsíců budete mít uzlíček u sebe..
no a co vám budu povídat,těším se strašně mooooc...
oběd ve mě zůstal,tak jsem ráda..ale potřebovala bych,aby mi bylo tak dva dny fakt dobře..jinak tady zarosteme mechem..právě házím do pračky třetí pračku a ještě jednu musím stihnout,ať mám aspoň týden pokoj..ale co s tím úklidem,to je kalamita 😀
a na vztek jsem vše pověsila doma,že je venku škaredě a právě vylezlo sluníčko a převěšovat se mi to fakt nechce..a tahat těžký věšák taky nemůžu..to si nelajznu.. 😠
jdu zase na chvilku hají..hezké odpoledne