IVF leden - únor 2011

ismet
18. led 2011

Ahoj holky,
je tady někdo, kdo se právě chystá na IVF a chtěl by si se mnou vyměňovat zkušenosti? Já si pozítří začnu píchat Puregon a na konci příštího týdne bych měla jít na odběr vajíček. Chodím do FN Motol a je to můj druhý pokus. Z prvního, v Sanatoriu Pronatal, mám skoro dvouletého chlapečka. S touto dobrou zkušeností věřím, že se to povede. Mezitím byl ještě jeden neúspěšný KET a předtím 3 IUI bez výsledku, tak teď spoléhám na čerstvá embryjka 🙂.

hoblinka8
12. únor 2011

@ismet Jo jo, jsem desnej planovac 🙂 Taky mam vsechno naplanovany a pak prizpusobuju plan realite 🙂 Nekdy mam i vic planu pro vic verzi 😀

lampion
12. únor 2011

@hoblinka8
Plán je dobrej 🙂 , já jsem uvažovala podobně, ale nakonec jsme ICSI ani jednou nepoužili. Ale kamarádka, co měla hodně vajíček, je taky rozpůlila, půlku nechali oplodnit přirozeně, z toho byla jen dvě embrya, která jí zavedli a jedno se ujalo 🙂

tonytony
12. únor 2011

@hoblinka8 Jenže já bych se na to necítila ani za rok☹ Nejraději bych šla rovnou na krev nebo kdyby za mě šel ten test udělat někdo jinej a přišel mi říct verdikt☹

ismet
autor
12. únor 2011

@tonytony Tak i kdyby to nevyšlo, tak to není tak hrozné, jako když jsme byly bezdětné. Člověk ani nemůže moc smutnit, ten malý človíček ho nenechá. Pokud si naši konverzaci čtou ženy, které se marně snaží o první dítě, tak mnohdy asi nechápou, o co nám jde, když už jedno dítě máme. Co by za to daly? Naštěstí ale žijeme v době, kdy po kratší či delší době otěhotní skoro všechny ženy, takže těch opravdu bezdětných lidí naštěstí ubývá.

tonytony
12. únor 2011

@hoblinka8 Určitě nahlásím, pokud to teda zvládnu... Zatím mám pocit, že ani na Wc nedojdu☹

hoblinka8
12. únor 2011

@ismet Ja myslim, ze snad budou vedet ktery jsou ktery. Jedna moje znama ma takhle dvojcatka. Jedno takove a druhe makove🙂 Pry obcas premysli, ktera je prirozena a ktera ICSI, ale ted uz se to pochopitelne nedozvi. Ale kdyz ji je davali, tak vedela ze je jedno tak a druhe tak...

tonytony
12. únor 2011

@ismet No, já před malou měla taky dlouhý snažení, potraty, problémy, ale po pravdě- je to paradox, ale te´d se bojím mnohem víc, že už dašlí dítě nebude než tenkrát- jsem už přece jen zase starší a ten pocit, že to nejde ani s IVF nepřidává☹ Navíc pro mě je to dítě tak moc, že si neumím představit teď, když ho mám, že bych to už nikdy nezažila znova, jestli mi rozumíš, jsem teď mnohem víc nešťastná než tenkrát, jakoby mi ujížděl vlak, prostě bio hodiny mlátí jako krávy☹ Ale chápu, jak to myslíš... Je to logický...

hoblinka8
12. únor 2011

@tonytony Tak si rikej, ze alespon budes vedet. Nejistota je vubec to nejhorsi. I kdyby to naaaaahodou nedopadlo, tak to alespon budes vedet a budes moc spradat dalsi plany v planech jinych planu... 😉

tonytony
12. únor 2011

@hoblinka8 Tak to je zajímavý s těmi dvojčátky🙂

hoblinka8
12. únor 2011

@tonytony A kolik ti je let? Jestli neva ze se ptam...

ismet
autor
12. únor 2011

Jejda, to jsme se rozepsaly! Už je skoro 11 hodin! Půjdu už spát, napíšu vám zase zítra. Dobrou noc.

Tony tony, držím Ti palce, ať to zvládneš, taky mi nebylo příjemné si ten test dělat, ale vzpomeň si, jak jsi byla šťastná, když sis ho dělala na začátku těhotenství s Tvou dcerkou! To byl přeci krásný pocit! Stále máš šanci, že bude pozitivní a i kdyby ne, tak život nekončí, jsou tu další možnosti.

tonytony
12. únor 2011

@hoblinka8 No, jen já chtěla ty plány mít ještě než najdu jen tu /☹ Ale nejde to, pokud člověk aspoň trochu chce mít byť malinkatou naději v toho Broučka v sobě, tak se blbě plánuje, co pak, když tady nebude...

tonytony
12. únor 2011

@hoblinka8 35 a kousek☹ Jenže máme i v genech dost brzké přechody, takže si myslím, že jsem po téhle stránce mnohem starší než je můj věk☹
@ismet Jo s dcerkou to bylo krásný- obrečela jsem, že těhu nejsem, neb dorazila MS v plné síle jak měla... Ale brala jsem léky na ovulaci a musela jsem těhu vyloučit před tím než je zase budu brát na začátku nového cyklu testem, tak jsem ho udělala- byl bílej, hodila jsem ho do koše a bulela a bulela, pak ho za pár hodin vytáhla a byla tam i druhá- sice skoro neviditelná, ale další dny už sílila- to bylo náderný... Dala bych za to vše- vždyť víte🙂

lampion
12. únor 2011

@tonytony
Tak hlavu vzhůru a zítra se určitě ozvi. Kdyby to náhodou nevyšlo, podržíme tě 🙂 . HOdně štěstí!

tonytony
12. únor 2011

@lampion Díky, zkusím taky spát, ale tiším, že to nepůjde... Dobrou a děkuju všem🙂

hoblinka8
12. únor 2011

@ismet Tak dobrou🙂 Taky uz pujdu...

hoblinka8
12. únor 2011

Holky, hezkej zbytek vecera a dobrou!
@tonytony Moc na tebe myslim a drzim palce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ismet
autor
12. únor 2011

@tonytony Ano, sama vím, jaký je to šok, když nevyjde IVF, ta poslední možnost otěhotnět. Člověk na to spoléhá a věří tomu a ono to sleže. Nic víc už není. Také na to myslím, už mám za sebou 2 pokusy, pojišťovna zaplatí ještě jeden, je to nápor na vaječníky, na psychiku...Včera, když jsem si udělala ten negativní test, tak jsem byla moc smutná, zklamaná a napadlo mě, že třeba už další dítě mít nebudu. Budeme se snažit dál, nevzdáme to, ale říkám si, že i to jediné dítě je obrovský dar a i kdyby to už nikdy nevyšlo, tak ke mně byl osud hodně štědrý, že mi ho dal. A to jsem vždycky chtěla 3-4 děti!

tonytony
12. únor 2011

@ismet Ano, i já chtěla min. 3 děti( nejdřív teda 6)- všichni se mi smály( myslím, kamarádky, pro které děti spíš byly v té době povinnost někdy hodně v budoucnu)... Dnes mají 2 a víc dětí ani neví jak a já bojuju☹ Ale ano, i za to jedno budu navždy děkovat🙂
Tak už jdu fakt zkusit spát... Dobrou a díky,..

amadores
13. únor 2011

Teda vy jste toho nakecaly, někdy v práci to snad dočtu... 😀

U mě zázrak nenastal, test negativní a mrcha se hlásí,takže snad někdy příště. 😉

Vám ostatním moc držím palce,ať najdete //.. 🙂

tonytony
13. únor 2011

Je tam- prostě tam je doušek!!!!Řvu tady jak blázen, že se mi to snad zdá!!!!!!!!!!!!!!!Já šla testovat s tím, že prostě nic, že to je jasný.... Manžel to ještě neví, chci mu to říct až zítra k Valentýnovi, jestli to teda vydržím.... Vůbec ale vůbec jsem tomu nevěřila a nevěřím ani teď Strašně se ale musím stále bát, jak říkal dr.- u nás tohle ještě zdaleka není výhra a velké riziko potratu nebo vady bude až do konce nebo min. do plodové vody, ale jsem šťastná i za ty nádherný //. Já se snad zblázním... Strašně moc Vám děkuju za dávaní naděje a velkou podporu, bylo by to krásný, kdyby tenhle zázrak fakt dopadl až do konce... Vím, že se nemůžu ještě zdaleka radovat, ale jsem šťastná za každý další krůček k mému štěstí- takhle šťastná jsem od porodu dcery ještě nebyla a že už to je doba! Budu se teď tolik bát, aby se to nepokazilo, ale chci moc bojovat... Moc všem děkuju, jsem úplně mimo...

Všem držím palečky, ať prožijí tu chvilku štěstí s //, která už nikdy neskončí🙂

amadores
13. únor 2011

@tonytony skvělý, moc gratuluju, první krok máš za sebou... 😵 😵 tak se opatruj!!!

tonytony
13. únor 2011

@amadores Děkuju... Jsem na obláčku štěstí, jen musím v sobě vybudovat aspoň trošku ochrannou bariéru, kdby se cokoli stalo- a jako že to u nás prostě riziko větší je☹ Ale nechce se mi z té radosti ven☹

amadores
13. únor 2011

@tonytony to je dobře, jen se na obláčku pěkně houpej, jestli se má něco stát, tak to stejně neovlivníš,tak si ten pocit jen a jen teď užívej a na nic blbého nemysli. 🙂

tonytony
13. únor 2011

ještě se zeptám, kdo berete nebo jste u ivf braly ten prednison, kolik ho berete? já beru po ET celých 10mg, jestli to nemám teď už trošku snížit? já si to beru sama, u nás v caru to norm. nedávají...

ismet
autor
13. únor 2011

@tonytony Srdečně Ti blahopřeju, tonytony, mám radost, že Ti to vyšlo. To je šok, že? Včera večer už to s Tebou vypadalo docela špatně, na depresi a teď takové překvapení. Je to i povzbuzení pro ostatní snažilky, které neměly ta nejnej embryjka. Prostě když to má v sobě, když chce žít, tak se udrží!

Já jsem Prednison brala při prvním těhotenství v Pronatalu, tam ho dávali všem. Ale teď v Motole mi nechali udělat testy na buděčnou imunitu, zjistili, že jsem v pořádku, a neberu ho.

adenka84
13. únor 2011

@tonytony potichoučku gratuluji apřeji, aby bylo vše OK?
Já prednison beru, ale jen půl tablety denně vždy ráno...mám to předepsané od Mudra...

tonytony
13. únor 2011

@adenka84 Půlku 5mg tabletky? Ony jsou ještě 20mg...

adenka84
13. únor 2011

@tonytony ano půlku 5 mg tablety....vždy jsem totak brala abere to tak každá holka v našem Caru..věř mi!

lampion
13. únor 2011

@tonytony
Velká gratulace + přání hodně štěstí 🙂 😎 !!!
Prednison beru tak,y, řekla jsem si o něj, i když problém s imunitou nemáme. Brala jsem ho i při prvním těhu, tak proto. Beru půlku tabletky denně, což je, myslím 2,5 mg. Jsou to nějaké kortikoidy snižující imunitu, nic moc......
Jo, a věřím, že i když se to vaše embryo zprvu nezdálo, samo se zmátořilo, na začátku vývoje vážně fungují samoopravné mechanismy, neboj. Jestli půjdeš na AMC, tak jedině kvůli věku.