IVF leden - únor 2011

ismet
18. led 2011

Ahoj holky,
je tady někdo, kdo se právě chystá na IVF a chtěl by si se mnou vyměňovat zkušenosti? Já si pozítří začnu píchat Puregon a na konci příštího týdne bych měla jít na odběr vajíček. Chodím do FN Motol a je to můj druhý pokus. Z prvního, v Sanatoriu Pronatal, mám skoro dvouletého chlapečka. S touto dobrou zkušeností věřím, že se to povede. Mezitím byl ještě jeden neúspěšný KET a předtím 3 IUI bez výsledku, tak teď spoléhám na čerstvá embryjka 🙂.

pejcoska
3. bře 2011

@holubice.petra víš,je to smutný,ale myslím si,že jimjde jen o peníze a vůbec je nezajímá,jak se asi ty páry cítí a jak jim je. Já se dnes těšila,že budeme s manželem vědět kolik máme těch našich mimísků.....no a ono nic. Manžel byl z toho taky špatný,když jsem mu to volala do práce. Jemu se v Pronatalu nelíbilo hned od začátku a pořád mi říkal,že nemají vůbec žádný přístup a že jim jde jen o peníze.....

ilik2011
3. bře 2011

@jolcap Mě hnal můj mudr do caru hned jak jsem řekla že chci mimi,řekl zrovna, že to nepůjde a já jsem se ještě husa urazila a chtěla jsem pokusy přirozeně,pouze s podporou léků.Samozdřejmě na jeho slova došlo,ale zase si můžu říct že jsem dělala maximum,sice jsem si každý měsíc pobrečela,ale najednou jsem se do toho caru strašně těšila a věděla jsem že nám pomůžou.Brala jsem to od začátku jako tutovku 😀

pejcoska
3. bře 2011

@jolcap víš,já myslím pozitivně a věřím,že to vyjde,akorát mě mrzí,že v dnešní době je vážně zázrak,když se párum podaří počít přirozeně a je to dar,tak si myslím,že by se doktoři podle toho měli chovat,když to přirozeně nejde a NE upřednostňovat peníze.....

holubice.petra
3. bře 2011

@pejcoska no je pravda že k nám jsou naprosto super...ale za 1,5 pokusu (v létě nedošlo k ET) jsme už zaplatili cca 40tis.

jolcap
3. bře 2011

holky je to velký byznys a prachy v tom lítají o tom žádná a proto by se měli chovat tak,že ti není líto tý šílený částky, na druhou stranu před několika lety by se s náma nikdo nepáral a hned by nám řekl,že se máme smířit s tím,že dítko nebude nebo adopce

ilik2011
3. bře 2011

@holubice.petra No to je úplná fabrika na mimina,včera jak jsem čekala na krev-dlouho! Tak tam přišlo hodně nových holek co se učily píchat injekce,že jsem nechápala.Ted má snad každý nějaký problém,nebo se nechce lidem čekat ,nechápu-fakt tam byla skoro fronta 😎

holubice.petra
3. bře 2011

@ilik2011 jo to je pravda u nás je taky věčně čekárna narvaná...

pejcoska
3. bře 2011

@holubice.petra víš,člověk by dal nevím co,jen kdyby měl prcka,viď,o tom není pochyb,ale co já mám zkušenost s Pronatalem,tak tam bych už nešla. Doktoři si mají pacientů vážit a uvědomit si,že pacienti je živí. Samozřejmě,všichni nejcou stejní,například můj praktický lékař je super 🙂 Ale už na ně kašlu,hlavně aby to vyšlo a když né,tak si najdeme lepší car,že 😉

ilik2011
3. bře 2011

@pejcoska Hlavně tomu caru musí člověk plně důvěřovat,jinak to nemá cenu.Moje kamarádka prošla 3 cary než otěhotněla.

ismet
autor
3. bře 2011

@nikoza Ahoj Nikozo, vítej mězi námi. 9. den je ještě brzy! Někomu se sice objeví // už třeba 7. den, ale to není standartní situace. Mně radili dělat si test až 16. den po ET a dokonce mě varovali, že příliš brzy po stimulaci může být výsledek falešně pozitivní. Takže rozhodně nezázej flintu do žita, ještě máš na testování dost času. Kdy Ti řekli, že si máš udělat test? Hladina těhotenského hormonu stoupá individuálně, pokud má někdo // do týdne od ET, znamená to, že má těch hormonů hodně, ne že má lepší nebo silnější embryjko 🙂 .

ismet
autor
3. bře 2011

@pejcoska Ahoj Pejcosko, to je tedy pěkný ňouma, ten Tvůj gynekolog, hned bych od něj odešla. Ale máte tedy trpělivost, že jste se vydrželi tak dlouho snažit a neplašili jste 🙂 . Já jsem hodně cílevědomá. Ne ctižádostivá, to ne, ale když něco chci, tak pro to dělám maximum, až se tomu třeba okolí podivuje 🙂 . Takže když jsem dospěla ve 29 letech k rozhodnutí, že už chci dítě, tak jsem na něj nechtěla čekat roky. Když se nám nedařilo asi pět měsíců, zavolala jsem do Pronatalu v Praze, kde nechtěli doporučení od gynekologa (dr. by mi ho po tak krátké době nedala) a hned se zjistilo, že přirozeně počít nemůžeme. Pak nám udělali 3 IUI a nakonec IVF, které se povedlo 🙂 .

To, že Ti nechtěli říct nic o počtu embryjek do telefonu, je někde běžná praxe. Mně v Pronatu také nic neřekli, ale nyní v Motole ano, dokonce mi i sami volali. Jenže mi řekli, že mám 5 embryjek a z toho 3 se moc hezky vyvíjí, tak jsme s manželem stále řešili, jestli dvojčata ano, či ne, a když jsem přišla na ET, už bylo embryjko jen jedno. Vy jich ale určitě budete mít mnohem víc, měli jste skvělý výchozí počet 🙂 .

ismet
autor
3. bře 2011

@jolcap Souhlasím s Tebou, Jolcap, asistovaná reprodukce je hóódně o penězích. Proto se také tak málo dělají nativní cykly a soukromé kliniky je prý nabízejí až jako poslední možnost, někdy vůbec ne. Přitom je tam velká šance získat kvalitní embryo, aniž by si člověk zanášel tělo hormony. Já jsem se o této možnosti dozvěděla teprve nedávno, když mi selhalo 2. IVF. Než zkusíme 3. tak mi příští měsíc udělají IVF v nativním cyklu téměř zdarma.

jolcap
3. bře 2011

@ismet taky ti doktoři nenabízejí léky placené pojištovnou se slovy máme zkušenost lepší s těmi druhými, no nic člověk do toho jde,že to bude něco stát,ale já chci vrátit klidný spánek jsem úplně vymáslená jak se bojím,že to nevyjde. Dokud jsem si nečetla některé příběhy tady tak jsem si myslela to musí vyjít a už jsem na prášky

ismet
autor
3. bře 2011

@jolcap Samozřejmě to nevyjde vyždycky a některé příběhy člověka dost demoralizují, ale s tím se dá bojovat a tady skutečně platí víc než kde jinde, že trpělivost růže přináší. Když někdo dítě opravdu chce a je ochoten třeba i opakovaně podstupovat zákroky, tak se to nakonec podaří téměř všem A Tobě taky, neboj se. Jestli potřebuješ získat pozitivní myšlení a jistotu, že otěhotníš, tak ti můžu doporučit dobrou psycholožku, ke které jsem chodila před svým 1. (úspěšným) IVF.

jolcap
3. bře 2011

@ismet stačí mi,že jsi měla 1.IVF úspěšný, no zítra se to rozsekne jdu na krev,fakt mě to potěšilo že je to možné. Když jsem čekala zuzku bylo to hrozně hezký moc jsem si to užívala a ted jen sleduju, jestli se neděje něco špatně, jestli mě dost bolí prsa tohle mě nenapadlo, fakt jsem čekala, dobře 14 dní počkám,ale od pondělí jsem vzhůru ráno v pět a už kreslím katastrofické filmy

pejcoska
4. bře 2011

@ilik2011 Ahojky,no to máš pravdu a my jim s manželem nevěříme,tak pokud to teď nevyjde,tak si najdeme jiný car,myslím,že dnes jich je spousta,kde se k párům chovají úplně jinak,než tady. Jinak Ti moc gratuluju a přeju krásné těhotenství 🙂

pejcoska
4. bře 2011

@ismet Ahoj Ismet,nemysli si ty roky čekání byly hrozný,byla jsem zralá se z toho zbláznit,každou menstruaci jsem obrečela a to i přesto,že už děti mám. Ale když Ti doktor pořád říká,že jsem zdravá a že to chce čas a nic Ti o carech neřekne,že je možnost IVF a my jsme vážně o takovéto možnosti neměli ani páru. Až moje kamarádka mi poradila,že pokud se mmou nebude nic dělat,takže si najdu jinýho gyndaře.

Víš,já nevím jaký je Pronatal v Praze,ale v Teplicích je přístup na prd. Pokud nám to teď nevyjde,tak si s manželem najdeme jiný car 🙂 A děkuju za podporu,nemůžu se dočkat pondělí 🙂 A co ty ismet,jak se daří? moc Ti držím palečky a věřím,že teď vám to vyjde 😉

nikoza
4. bře 2011

@ismet Ahoj Ismed moc ti děkuji za odpověď. Počkám tedy s testováním ještě na později. V caru mi řekli, že je lepší se nestestovat abych se zbytečně nenervovala a za 14 dni od ET mám jít na krev. Což jsem asi měla poslechnout. No uvidíme co z toho bude snad dobrý výsledek. 🙂

petapal
4. bře 2011

holky dneska je to tyden od vloženi a mela jsem ted na vložce malinkou kapičku hnedou snad to neni zle znameni .

ilik2011
4. bře 2011

@petapal Myslím že špinění v období zahnízdování nevadí,horší by byla jasně červená krev a hodně.Pomáhá prý vitamín C,proti krvácení.Já ho beru preventivně.

jolcap
4. bře 2011

@petapal no já v pondělí měla hnědý špinění jen malinko

jinak už mám výsledka a jsou pozizvní jsem těhotná

ilik2011
4. bře 2011

@jolcap Veliká gratulace 🙂

holubice.petra
4. bře 2011

@jolcap júúú gratuluji!!! 😀

jolcap
4. bře 2011

postoupila jsem do dalšího levlu v téhle nervující hře

holubice.petra
4. bře 2011

jo jo to je dobře že se nám to tady rozrůstá...letos nás to čeká všechnz holky...ne nadarmo se říká že je letos plodný rok - rok zajíce 😀 😀 😀

ilik2011
4. bře 2011

@holubice.petra Ted mě moc zajímá kolik tu bude dvojčat 😀 To je super,že tento rok tak začíná !!

jolcap
4. bře 2011

kéž by letos otěhotbněly všechno co na to čekají

petapal
4. bře 2011

@jolcap gratuluji ja volalal do caru a rekli,že když budu spinit malo tak nevadi zatim malinko tak uvidime zda se to rozjede

jolcap
4. bře 2011

@petapal tak si jdi lehnout aby mě bylo dobře s pokrčenejma nohama já to taky udělala, holka takhle jsem si to nepředstavovala že budu na nerv

petapal
4. bře 2011

@jolcap mysliš,že tu na me nekdo bere ohled jsem vztekla manžel chce obed ja čekam holku na nehty nemůžu si lehnout až pak jedine se na to vyseru mam takovy tuseni,že je to v prdeli jak dlouho jsi spinila ty? jeden den ? nebo se může spinit i vice dnů