IVF leden - únor 2011

ismet
18. led 2011

Ahoj holky,
je tady někdo, kdo se právě chystá na IVF a chtěl by si se mnou vyměňovat zkušenosti? Já si pozítří začnu píchat Puregon a na konci příštího týdne bych měla jít na odběr vajíček. Chodím do FN Motol a je to můj druhý pokus. Z prvního, v Sanatoriu Pronatal, mám skoro dvouletého chlapečka. S touto dobrou zkušeností věřím, že se to povede. Mezitím byl ještě jeden neúspěšný KET a předtím 3 IUI bez výsledku, tak teď spoléhám na čerstvá embryjka 🙂.

tonytony
25. led 2011

@mourinka29 Imuno nemám, prý když mám normálně 1 dítě, tak by tam být problém neměl... Ale i tak Prednison raději teď beru- u 1.IVF jsme ho neměla...

mourinka29
25. led 2011

@tonytony bože to není vubec pravda,hodím ti článek dr, Madara z Podolí ,tam se píše i o tom,že jednou to jde a jednou né,ale když bereš prednison,tak to asi nemá moc význam,to by tam musel být vážnější problém,že ani on nezabírá,někomu právě stačí ho brát až období stimulkya někdo ho musí brát 3měsíce před,každopádně ted už stimuluješ né,tak už bych to nechala být, a v případě,kdyb to přinejhoršííííííííííím nevyšlo,tak bych to určitě zkusila 😉

http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-4-51
http://www.forumzdravi.cz/clanek-50-reprodukcni... kukni,obzvlášt ten druhý článek je takový logičtěji napsány 😉

tonytony
25. led 2011

@mourinka29 No, jak mi bylo řečeno, předávám... Nemůžu se hádat s dr., ale Prednison jsme siprostě nasadila pro svůj lepší pocit! Tak uvidíme a díky moc za odkazy...

mourinka29
25. led 2011

@tonytony já víím,uplně tě chápu,doktoři jsou tvrdohlaví,já si prostě na hematolku a genetiku zašla sama mimo car,když tam je to pro ně takový problém 😠 ,ale zase chodím k bezvadnému gynekologovi,dobře se známe s jeho manželkou,takže i proto a on mi napíše a vyšetří co se dá 😝 ,ale je to po známosti,takže chápu ,že jinak je to obtížné s něma někdy mluvit 😖

amadores
26. led 2011

@tonytonytaky máme jedno dítko, úplně bez problémů jsem otěhotněla a teď už je to samej problém.Našli jak zvýšenou BI u Madára, tak Leidena.Nenech se odbýt...
U nás asi k ET vůbec nedojde,takřka žádná reakce na stimulku,jen 4 folíky a to ještě nic moc. ☹ Reakce stejná, jako při Clostíku.V pátek mám jít na OPU, jestli vůbec bude co a uvidí se....
Každopádně mi moc nadějí nedali.Tak počkáme na duben, květen a zkusíme jinou stumilku...holt už jsem stará... ☹

tonytony
26. led 2011

Tak už jsem tu z posledního UZ v Caru- překvapení se nakonec konalo! Posunuli mi OPU ze so už na pátek- pozítří, asi mám už folíky naducaný před prasknutím... Takže jsem byla pěkně v šoku, ale což, jen musím pracně teď sehnat hlídání- máma v pátek pracuje, takže to by ta sobota byla lepší... NO, neva, nějak to musíme už udělat. Hlavně aby to dobře dopadlo, to ostatní je vedlejšíTakže dnes už budu píchat PregnylA už začínám být nervozní...

@amadores To je mi líto, že ta stimulka nefunguje- to u mě to vypadá, že stimulka je ok, jen pak na konci to je vše špatný díky těm vadám v chromozomech☹ takže stimulka mi je stejně ak k prdu☹ V pátek teda jdeme na OPU spolu🙂 Tak si budeme držet palce, ju? A věř, že někdy stačí jedno správné vajíčko a je to ok a někdo může mít 50 vajuch a nic z toho! Takže ještě neklesej na mysli- moc na Tebe budu myslet🙂

amadores
26. led 2011

@tonytony díky, budeme si navzájem držet palce.Vím, že je u nás šance minimální, ale třeba jeden bojovníček zabojuje a do ET vydrží... 😉

checule
26. led 2011

@amadores
Tak od úterka mám za sebou úspěšný odběr oocytů. Na ultrazvuku bylo vidět 10 folikulů, ale 4 z nich byly prázdné, takže jsme získali šest vajíček. Jelikož manželův spermiogram nedopadl nejlíp ( má vyšší poměr nepohyblivých spermií než pohyblivých ) tak jsme se rozhodli pro ICSI - to bylo úspěšný u 4 vajíček, které nám teď rostou a sílí 😉
V pátek mě budou z laboratoře informovat, kdy dojde k ET - vychází to na pátek odpoledne, popř. na sobotu na dopoledne, takže o víkendu už bych měla být "otěhotněná" a pak jen čekat 2 týdny na výsledek... 😕

amadores
27. led 2011

@checule takto je skvělý, to určitě dobře dopadne. 😉

tonytony
28. led 2011

@amadores Tak jak jsi dopadla? Moc na Tebe myslím! dej vědět🙂
@checule Tak jak jsi dopadla dnes Ty? Už máš broučky u sebe? Nebo až zítra?

už před OPu mě tentokrát děsně bolelo břicho- to minule vůbec, no a po probuzení teda děsný křeče a na zvracení... Sestra mi říkala, že mi hrozí hyperstimulák, že už mi dali 2 injekce a že mám ještě teď každý den píchat jednu- bdali mi je s sebou, ale k tomu nedali injekce ani stříkačky a jak jsem byla oblblá po narkoze a bylo mi zle, tak jsem si to uvědomila až v autě☹
No a taky mi dali injekci na bolest... No a výsledek je 21 vajíček- takže o 1 víc než minule, ale narozdíl od minule jsme si nechali oplodnit všechny, tak jsem moc zvědavá, kolik se jich oplodní a kolik Bobíčků z toho bude...

Je mi teda fakt nic moc...to u 1.IVF to bylo lehárko, přitom vajíček prakticky stejně, tak nevím, co a proč je jiné... ale to vem čert, hlavně ať to, BOže, vyjde...
Mám hodně pít a odpočívat, tak se o to jdu snažit...

amadores
28. led 2011

@tonytony tak to je skvělá úroda, ještě aby s vašima problémama jich to pár dotáhlo do ET ,viď??
Je fakt, že asi každé IVF je úplně jiné, o jsem tak zjistila od holčin, o se mnou ležely na pokoji.Jedna byla po druhý,měla oproti minule třetinu vajuch a bylo jí neskutečně zle...chudák..
Já dopadla asi tak, že ze 3 folíků byly 2 oocyty, takže nad očekávání tato fáze dobrá. 🙂
Ale manžel měl dost vadných, což nechápu.Bylo to prvně, minulé SPG byly vždy ukázkové, minulý byl před 2 měsíci,tak mi to hlava nebere, co to najednou. ☹
Takže obě zkusej dát na ICSI a uvidí se,jestli zabojujou do ET....Zítra si mám volat,tak se klepu už teď, co mi řeknou.
Zase tím, že ta šance není velká, tak můžu být jen mile překvapená,jinak jsem smířená s tím, že v květnu jdeme znova a doufám na jinou stimulku.
Díky,že jsi myslela na mě, já dnes držela a držím palce všem holkám, co na OPU byly. 🙂

tonytony
28. led 2011

@amadores Tím ICSI je velká šance a moc dobře víš, že stačí někdy jen to jedno jediné pravé! Tak přesně TO Ti přeju🙂

amadores
28. led 2011

@tonytony já vím, já jim věřím, na slzy je ještě čas..... 😉
a kdy ty budeš vědět, co a jak, kdy si máš volat?

tonytony
28. led 2011

@amadores Zítra, pak v pondělí, pak ve st a čt bude definitivně jasno, jestli bude něco k ET...

amadores
28. led 2011

@tonytony určitě bude,držím palečky. 🙂

ismet
autor
28. led 2011

@checule Jak to s tebou vypadá, checule? Už jsi byla na ET? Mně dneska odebrali vajíčka, bylo 9 foliklů, což je o 4 míň než minule, zítra mi dají vědět, kolik v nich bylo vajíček a ve středu půjdu na ET.Narkóza byla o.k., paní vedle mě si nechala vysát 5 foliklů bez uspání a prý jí to hodně bolelo. To bych neudělala.

tonytony
29. led 2011

tak já si teď volala a jsem trošku zklamaná, z 21 vajíček jen 16 bylo zralých k oplození a z nich se oplodnilo jen 12, což je nakonec stejně jako minule, kdy jsme nechávali oplodnit jen 15... Tak se bojím, že nezbyde po PGD nakonec nic☹ Když minule bylo jen 1 z těch 12 ok... Tak trošku zklamání... ale musíme bojovat dál...


@ismet tak jak jsi dopadla dnes ty?
@checule Jak jste dopadli vy?

Držím moc palce, oběma!

amadores
29. led 2011

@ismet tak to vypadá taky dobře, jste holky šikulky. 😉 Nám říkala embryoložka hned,kolik vajíček z folíků bylo,asi to mají různé v CARech.Držím palce na ET. 🙂

@tonytony nesmutni, určitě něco po PGD bude, neboj...

Já si dnes též volala a obě vajíčka máme oplozená a v pondělí ráno si mám volat.Tak už pomalu věřím, že budeme mít co vracet do bříška... 😉 po stimulce,kdy jsem měla jen 3 folíky, bude i jeden bojovníček zázrak. 🙂
@checule co ty, už máš bobísky u sebe??

tonytony
29. led 2011

@amadores Jé, tak to je super, u Tebe věřím právě v tu kvalitu na úkor kvantity, jak jsme Ti říkala a z toho většinou se fakt zadaří!!! Takže jásám už teď a moc držím palce🙂

amadores
29. led 2011

@tonytony no, mě a paní vedle mne co na tom byla úplně stejně doktorka po OPU říkala, že jdedem právě na kvalitu,tak doufám, že měla pravdu..
Jako přiznávám, že nervy jsou to hrozný,to jsem nečekala... 😒
Ty dopadneš určitě taky dobře, neboj.Stačí jen jedno, kvalitní, zdravé a oplodněné vajucho a bude to jasný...

tonytony
29. led 2011

@amadores často to tak fakt je, takže věřím vám moc🙂

amadores
29. led 2011

@tonytony jinak už je ti dobře??mě včera až do odpoledne vůbec nic nebylo a pak to přicházelo k sobě,moc jsem v noci nenaspala,ale dnes už lepší.tak to je asi běžnej průběh.

tonytony
29. led 2011

@amadores Mně je dnes už taky oproti včera zlatě🙂 tak jsem ráda...

checule
30. led 2011

Ahoj holky,
tak já už mám bobísky u sebe, včera jsem byla na ET. Procedura to byla naprosto bezbolestná, manžel si vymínil, že chce být u toho, tak jsem se cítila tak nějak bezpečněji 😉 Než mě odvezli zpátky na pokoj, tak mi dali fotku těch našich dvou embryjek, který jsme si nechali zavést pořízenou z mikroskopu, abychom prý měli první fotky našich miminek právě od nich 🙂
Pak jsem teda musela zhruba 30 minut odpočívat na pokoji, ale i to rychle uteklo a poté jsme jeli konečně domů. Mám tedy nařízen klidový režim, hlavně být psychicky v pohodě, nezvedat nic těžkýho, žádný horký koupele ani prášky, jinak žádné omezení. Za 14 dní jdem na kontrolu a pro výsledky gravity testu. Paní embryoložka nám při přenosu říkala, že ta naše embrya vypadají jako z encyklopedie, naprosto předpisově a že z tak krásných embryí budou krásný děti 😎
Vám všem, co to máte teprve před sebou moc držím palečky a myslím na Vás!!!! :-*

paja1
30. led 2011

@checule Z tebe jde tolik pozitiva,až to není možné.To by jsme potřebovali všechny.Že jo Tonytony?My se známe z jiných diskuzí,já sem jen zabloudila.A mám po ET dnes 4den,Ale už 13pokus.Tak optimismus mě už chybí.Drž se a věř,že se to povede.To jan já jsem taková rarita.Jinak jaké jsi měla embryjka?myslím stádium?jsem zvědavá.drž se. 🙂

ismet
autor
30. led 2011

@tonytony To je ale úctyhodný výkon, 21 foliklů a 12 odplodněných vajíček! To má málokdo. Byl by v tom čert, aby se mezi nimi neskrývalo aspoň jedno velké silné - budoucí miminko! A o to právě jde.

Mně včera zavolal embryolog, že nám oplodnili pomocí ICSI (původně jsme to nechtěli, ale doporučili nám to jako úspěšnější metodu) 8 vajíček, 2 se vůbec nevyvíjela, 2 jsou horší a 4 vypadají dobře. Zítra tam budu volat a ptát se, jak se jim daří. Také mi po odběru foliklů lékařka doporučila nechat si zavést jedno krásné embryjko a jedno slabší. Kudy chodím, tudy přemýšlím, jestli má riskovat dvojčata a tedy 3 děti. Cítím se v poslední době tak nějak vyčerpaná celodenní péčí o batolátko. Chlapeček je tak roztomilý a přítulný, ale pořád něco chce a ječí, když mu nevyhovím. A mně pak povolí nervy a zvýším hlas a pak je mi to líto.

tonytony
31. led 2011

@checule moc gratuluju, krása to číst...
@ismet moc držím palečky, at se dobře rozhodnete i stran počtu, ale pamatuj, že lepší 2 než žádné🙂

Nám včera nešel net, za chvíli volám do Caru, jak to s miminky vypadá a tak moc se bojím☹ Včera jsem musela ještě zvládnout porodnici- známá 3. dítě- všechny tři počala hned 1. měsíc snažení ani neví jak... Tak mě to zase fest vzalo☹

paja1
31. led 2011

@tonytony Volej a piš at jsme v obraze,víš ,že to musíme vědět 😀
Ale hlavně at zůstane i málo ,ale super kvalitní,to co vydrží až do kočárku.

tonytony
31. led 2011

@paja1 Tak 1 embryjko to už vzdalo, další 3 vypadají, že to taky vzdají... Takže 8 snad zatím bude ještě bojovat, ale je to už tak o 3 míň než minule, tak se fakt mám důvod bát, že nezbyde nic, když minule bylo jen 1( tenkrát z 11) v pořádku po PGD☹

amadores
31. led 2011

@tonytony neboj, určitě jeden bojovníček vydrží až do konce a bude se mu u tebe v bříšku líbit... 😉 moc ti držím palce...

Já si ráno volala, prý je vše o.k. a transfer zítra, ale mám ještě ráno volat.Tak mi to rozhodilo, že jsem se ani nezeptala, jestli drží obě.Embryoložka mi jasně při OPU říkala, že ET musí bez PK být dnes a na těch dvou ji dělat nebudou, ani k tomu nemají můj souhlas, tak mi to hlava nebere, proč až zítra.Jestli to do zítra vzdaj, tak se picnu..bude to už 4 dny a to se přeci už jedná o PK, nebo ne??