IVF leden - únor 2011

ismet
18. led 2011

Ahoj holky,
je tady někdo, kdo se právě chystá na IVF a chtěl by si se mnou vyměňovat zkušenosti? Já si pozítří začnu píchat Puregon a na konci příštího týdne bych měla jít na odběr vajíček. Chodím do FN Motol a je to můj druhý pokus. Z prvního, v Sanatoriu Pronatal, mám skoro dvouletého chlapečka. S touto dobrou zkušeností věřím, že se to povede. Mezitím byl ještě jeden neúspěšný KET a předtím 3 IUI bez výsledku, tak teď spoléhám na čerstvá embryjka 🙂.

holubice.petra
11. bře 2011

@kiara81 my si je občas i v zimě kupujeme v tesku 😉 mají ty velké kanadskéa jsou dobré chutnají opravdu jako boruvky 😀

kiara81
11. bře 2011

@jolcap
@holubice.petra dla jsem na lékárnu no snad to pomůže ...no ale už je drzej tak to je mu už dobře ty 4dny byly hrozný

jolcap
11. bře 2011

@kiara81 a co má fialovou pusu od genciánky,nebo ti dali tu bílou, to jo tam ti taky pomohou

kiara81
11. bře 2011

@jolcap nene mám Kamistad
ale jako začíná mít tvář červenou se mi nezdá že by to měl od aftů ale dutiny

jolcap
11. bře 2011

@kiara81 tak to jsem neměla, hlavně at to nechytneš

kiara81
11. bře 2011

@jolcap no taky jsem si říkala to by bylo asi to poslední na mé nervy ale čemu se divit při mém štěstí

jolcap
12. bře 2011

@kiara81 myslím,že každá tady zažila nějakou tu jobovku,ale nechytit od rofiny chřipku to je záhul 😀

ismet
autor
14. bře 2011

@pejcoska Ahoj pejcosko, jak se cítíš?Pozoruješ se pořád,že? Omlouvám se, že jsem se tak dlouho neozvala,dělala jsem účetní závěrku, s tím byla spousta práce. Psala jsi, že IVF je vaše tajemství, že o tom s nikým nemluvíte. Můj manžel také nechce, aby o tom někdo věděl, bere jako velkou ostudu, že nemůžeme počít dítě normálně, ale já bych se o tom ráda bavila s kamarádkami. Jenže nemůžu, tak chodím sem a píšu si s ženami, které jsou na tom podobně.

Minulý týden to s mým nativem vypadalo bledě, v pátek jsem dostala ms, tak jsem se chtěla objedna na utz. , jenže sestřička mi řekla, že oba dr. z Motola mají tento týden dovolenou a tak se nedělají odběry. Byla jsem tak zaskočená, že jsem se na víc neptala a říkala si, že tenhle měsíc budeme muset vynechat a vánoční děťátko nebude. Dneska mi to ale nedalo, tak jsem tam znovu zavolala a zeptala se, jestli by mi nemohli udělat odběr příští čtvrtek. Sestřička zase argumentovala tou dovolenou a nutností odběru krve týden předtím, tak jsem byla moc smutná a řekla jí, že mi za měsíc končí RD a že pokud nebudu těhotná, budu mít problémy v práci, a ona mě nakonec pozvala na pondělí na utz a krevní testy nám uznaj ještě ty z ledna. Takže mi zase svitla naděje.

pejcoska
15. bře 2011

@ismet Ahojky ismet,to víš,že se pozoruju,ale jsem na sebe opatrná 😉 Včera jsem to nevydržela a udělala si test,byla jsem 7.den od ET a byla tam i // čárka,ale slabší,ale jelikož to mám od soboty dostat,tak včera ráno,když jsem se utřela po čůrání,tak jsem měla světloulince hnědýho no a pak už nic a dnes ráno zase,ale bylo to ještě slabší,dnes jsem 8.den od ET. V Pronatalu mi řekli při ET,že můžu klidně i slabě krvácet,ale že to nic neznamená,ale já nekrvácela. Tak nevím,co to bylo,ale jinak mi je docela fajn,občas mě bolí bradavky a prsa ze strany a trochu podbříšek,ale to mě pobolívá celou dobu,ale nejvíc mě bolí hlava. Víš nechci to zakřiknout ☹ No a jinak máš pravdu,taky bych si o tom ráda popovídala s mou kamarádkou,ale nechci zklamat manžu,když jsem mu to slíbila. Ale ikdyž mám hodně kamarádek,tak všem bych mi to neřekla,jedna mi dokonce řekla,že by v životě na umělý nešla.....Tak s tou bych se o tom vůbec nebavila,je to divnej člověk,když talhle mluví,viď. Raději si tady popovídám s vámi,vy jste všechny fajn a je pravda,že kdo to nezažil,nepochopí. Je to smutný,že v dnešní době se najdou takoví tupci. Víš nejradši bych se odsud odstěhovala jen s mojí rodinou do malého domečku někam na samotu,žili by jsme si v klídku jen my ,naše dětičky a zvířátka..... Víš jsem strašně přecitlivělá,pomalu vše mě rozbrečí....i teď když jsem viděla to Japonsko,tak jsem brečela,co chudáci lidi,je to hrozný a nejhorší je ta bezmocnost ☹

Ismetko,strašně moc Ti držím palečky,uvidíš,že všechno dobře dopadne 🙂 Takže nativ podtoupíš ještě tenhle cyklus? To by bylo super?Hlavně mi dej vědět,kdy půjdeš na ten nativ,jo? ........ 🙂 Budu na Tebe myslet a to by bylo,aby se to nepovedlo..... 🙂 🙂 🙂

jolcap
15. bře 2011

@pejcoska ahoj chci tě uklidnit taky jsem to měla a občas mám,vžy mě to trochu rozhodí,ale snad to není nic závažnýho na to špinění mě taky upozorňovali. my to máme doma jinak netajíme se s tím dokoknce chlap to vykecal i v hospě, je to úlevnější nedělat tajnosti dneska je to jako civilizační choroba 😀 ale mám kámošku taky jim to nejde,ona by šla do CARu,ale manža jí řekl,že když to nepůjde tak to tak bude někdy mi jí je líto tajně mi to šeptala, oni mají holku 14letou ale chtěla by mimi
tak držím palečky at // sílí

pejcoska
15. bře 2011

@jolcap Ahojky,moc Ti děkuju za povzbuzení,uklidnilo mě to,taky mě to trošku rozhodí. Víš, máš pravdu já se za to nestydím ba naopak,ale jsem z vesnice a tady jsou zlí a nepřející lidi,je tu hrozná drbárna. A taky myslím,že manžel se za to stydí,že nám to nejde přirozeně,ale já ho chápu,tady jsou lidi sto let za opicema. Vždyť,když jsem před kámoškou řekla,že chceme další miminko,ale že nám to nejde,tak její přítel na to řekl,že to chce pořádnýho bejka,ať prej vyměním chlapa, že umí hovno,no a to mi ho v tu chvíli bylo líto..... To víš,že jsem si manži zastala,ale s blbcema člověk nic nenadělá a těch je hodně.....

A co ty,jak ty se cítíš? Už máš nějaké těhu příznaky? 🙂

jolcap
15. bře 2011

@pejcoska a my taky bydlíme na vsi,ale nejsme jediní co podstoupili ivf, je fakt že o tom proč jsme na to museli ví jen několik velmi dobrých přátel, jinak můj chlap je v podstatě chovný býk jeho poslední spermio bylo 95mil/ml,ale bohužel selhává jinde, jinak u něj je jasně ukázáno,že funkčnost orgánu a plodnost spolu nesouvisí 😀
já jsem nějak v pohodě,ale možná mám těhu příznaky jen jak se sleduju už je nevidím a nějak mě neopouští strach taky proto nemám ani napsáno počítadlo i když vím jak dlouho jsem těhu 😀

pejcoska
15. bře 2011

@jolcap já si taky myslím,že určitě nejsme jediní od nás,co IVF podstuoili. Jů,tak to by jste ještě mohli mít kopu dětí,co? Dělám si srandu 😉 To je dobře,že jsi v pohodě 🙂 a proč bys taky být neměla,vždyť se vám to povedlo 😉 moooooc Ti to přeju 🙂 Já vím,pořád se budeme strachovat,ach jo,ale nedá se nic dělat,jen musíme věřit,že všechno dobře dopadne. A hlavně Ti děkuju,dnes si mě uklidnila..... 🙂 děkuju

jolcap
15. bře 2011

@pejcoska no to by mi muselo bejt aspon o pět let mín,ale budu ráda za jedno zdravé 🙂 nevím jak ty ,ale holku jsme měla normálně a přišla jsme na to až skoro ve třetím měsíci a to bylo trochu jiné hrozně jsem si to užívala, já si pořád říkám,že co se má stát se stane a neovlivníme to,takže zkouším na ty jobovky nemyslet, a popravdě když vidím chlapovi kámoše tady od nás jak mu přejí dvojčata a on se zubí,že bude poprvé táta jsem štastná jako blecha, musíme to vydržať, držím ti palečky a koukej psát průběh

ilik2011
15. bře 2011

@jolcap Ahojky když jsme u toho věku,já jsem na tom stejně 😠 a ted přemýšlím nad genetickými testy...máš promyšleno co všechno podstoupíš?Já udělám ten tripl test jako minule,ale ted jsem četla že není moc spolehlivý,ale plodovky se bojím...tak by mě zajímalo co ještě ostatní lidi podstupují.?

jolcap
15. bře 2011

@ilik2011 já se přiznám,že dost důvěřuju gyndaři a on je dost pečlivej tak to probereme,ale s plodovkou jsem smířená,, protože fakt nechci postižené dítko když se to dá zjistit,samozřejmě může se stát cokoliv,ale nejsem zastáncem vědět o tom nechat si ho,protože to není kvalitní život ani pro dítě ani pro rodinu,takže počkám až jak dopadne screening ve 13 týdnu a pak podrobná porada s doktorem

ilik2011
15. bře 2011

@jolcap Víš co taky nechci postižené dítě,ale četla jsem spoustu článků,že testy byli pozitivní a ditě bylo nakonec zdravé.Proto zatím o těhotenství nikomu nic neříkám,kdyby to nevyšlo.Myslíš že ta plodovka je 100% jistá? Chci být připravená,doktor na mě vyhrkne rizika,procenta a rozhodni se hned!!!

jolcap
15. bře 2011

@ilik2011 myslím,že plodovka je jistá zjistí z ní všechno, já doufám,že doktor to se mnou probere jako vždy a všechno a hlavně když budou mi to dělat v CARu kde mi dělali ivf tak to bych byla v klidu, já se přiznám,že bych to psychicky nevydržela čekat jak to dopadne a pak si to vyčítat, jinak podle holek těch screeningů je ted víc než kdysi a věda taky postoupila takže rozumnej doktor zváží rizika, ty to vydržíš neříct skoro do poloviny amniocentéza se dělá kolem 16 týdne

ilik2011
15. bře 2011

@jolcap Vydržím,minule jsem taky čekala na výsledky tripl testů.,ty první mě dělali v 11 týdnu,pokud budou ok,tak plodovku nechci,i tam jsou rizika.Ještě mám možnost si vybrat kam na ně půjdu,ještě se rozhoduju.A co ty a ult,už jsi něco viděla?Já jdu příští středu,jsem napjatá 🙂

jolcap
15. bře 2011

@ilik2011 u nás to tak nějak vědí,protože věděli o ivf,ale neříkáme to všem, na utz jdu až za 14 dní takže jen čekám a čekám, taky uvidím,třeba mi řekne,že to není potřeba ta plodovka,že všechno je v normě,dám asi na jeho úsudek

pejcoska
15. bře 2011

@jolcap no prosím tě,vždyť jsme ještě mladý holky,né 😉 Já když jsem čekala první miminko,tak jsem to vůbec nevěděla,měla jsem normálně měsíčky a doktor to zjistil až v 10 týdnu a to jsem si to užívala jen do té chvíle než mi vyšlo špatně AFP v 16.týdnu,doktor mi tenkrát řekl,že je riziko downova syndromu.Bylo těsně před vánoci 22.12.1995 a hrozně jsem brečela,musela jsem na odběr plodové vody do Prahy 8.ledna. No a pak to dlouhé čekání na výsledky,ale na štěstí vše dobře dopadlo a dneska je to kluk jak o buk,no spíš už pomalu chlap. Užila jsem si pořádně,až to druhé těhotenství a bylo to nádherný období,to jsem neměla vůbec žádný problémy. A teď,jestli to vyjde,tak to budu mít strach celou dobu,je to jiný,než to druhý těhotenství,máš pravdu 🙂 Taky Ti držím moc palečky a neboj v pondělí jedu na krev,tak dám vědět co a jak 😉 A ty se opatruj a odpočívej 🙂

pejcoska
15. bře 2011

@ilik2011 Ahojky,nevím jak je to s odběrem plodové vody teď,ale já jí podstoupila před 15 lety u mého prvního těhotenství,byla jsem v Praze u Apolináře a můžu říct,že jsem se samozřejmě bála,ale nic to není a je tam jen malá pravděpodobnost potratu. Dneska bych to podstoupila znovu,protože už vím do čeho bych šla 😉 Vůbec se neboj 🙂

jolcap
15. bře 2011

@pejcoska no před tak 15 lety by se mi všichni vysmáli,že chci dítko a at si počkám na vnoučata, jinak uvidíme,ale tak nějak jsem s tím vyšetřením smířená, nakonec IVF je taky riziko a hormonální stimulace není zrovna vitamín pro tělo, uvidíme až ta chvíle nastane, jinak sjem dopekla buchtu z bebe sušenek ta vydrží tak den dva

ismet
autor
15. bře 2011

@pejcoska Ahoj pejcosko, to je super, že jsi měla // a už 7. den! Povedlo se to, srdečně blahopřeju! To špinění může znametat, že se embryjka zavrtávají hlouběji a trošku poškodí sliznici, nebo že jedno odešlo, ale to by té krve asi bylo víc. Já jsem při svém úspěšném IVF jeden den krvácela černou krví, spíš to bylo takové jednorázové, skvrna na vložce a pak už nic a brala jsem to tak, že odešlo jedno embryjko. A skutečně na utz pak bylo jen jedno.

Děkuji Ti za podporu, já taky doufám, že nám teď to vánoční děťátko vyjde. Je pravda, že mezi lidmi stále existuje hodně pověr o IVF. Mám ve svém okolí holčičku, která takhle vznikla a v roce a půl dostala rakovinu. A několik lidí mi pak řeklo, že je to z toho, že nebyla počata normálně. Je to čirý nesmysl, měla jsem v té chvíli vztek, že nemůžu říct, že i můj krásný zdravý chlapeček je z IVF. Ale je to tajemství, také o tom nemluvím.

ilik2011
16. bře 2011

@pejcoska Moooc držím palečky,at je všechno ok.Taky tajíme všechno kolem ivf,protože malá je počata přirozeně a nechci aby se druhé dítě někdy dozvědělo že je ze zkumavky 🙂 ,kdo nezažije tu bezmoc,když se mimi nedaří,stejně to nikdy nepochopí.

holubice.petra
16. bře 2011

Tak holky čekáme jedno miminko dle UZ 6+3tt srdíčko už bylo vidět!! fotečku budu mít až ppři další kontrole a ta je příští týden ve středu 😀 jsem tak šťastná 😀 😀

ilik2011
16. bře 2011

@holubice.petra Veliká gratulace!!!!! To jsme na tom stejně,já jsem byla minulý týden 5+3,taky snad už uvidíme srdíčko za týden. 🙂

holubice.petra
16. bře 2011

@ilik2011 děkuji tak to jsme na tom opravdu stejně to určitě bude vidět když nám bylo vidět už dnes 😀

pejcoska
16. bře 2011

@ismet Ahojky ismet,neboj se určitě se vánočního miminka dočkáš,budu Ti mooooc držet palečky 🙂 Jinak já dnes od rána špiním,když se utřu a na vložce je to nepatrné,ale bojím se ☹

pejcoska
16. bře 2011

@ilik2011 Ahojky máš pravdu,že kdo to nezažil,nepochopí. Já dnes od rána špiním,když se utřu a na vložce je to nepatrně,ale bojím se ☹ Hlavně vy se teˇopatrujte 🙂 A děkuju 🙂