IVF leden - únor 2011

ismet
18. led 2011

Ahoj holky,
je tady někdo, kdo se právě chystá na IVF a chtěl by si se mnou vyměňovat zkušenosti? Já si pozítří začnu píchat Puregon a na konci příštího týdne bych měla jít na odběr vajíček. Chodím do FN Motol a je to můj druhý pokus. Z prvního, v Sanatoriu Pronatal, mám skoro dvouletého chlapečka. S touto dobrou zkušeností věřím, že se to povede. Mezitím byl ještě jeden neúspěšný KET a předtím 3 IUI bez výsledku, tak teď spoléhám na čerstvá embryjka 🙂.

paja1
31. led 2011

@amadores To jo,ale asi jsou pěkné tak to bude lepší,myslím si ,že kdyby se jim to nezdálo tak rozhodnou jinak.držím pěsti. 🙂

tonytony
31. led 2011

@amadores Je, tak to bych si snad ještě zavolala jednou a ujistila se a měla klid v duši...

amadores
31. led 2011

@paja1 jsem z toho fakt přešlá.V pátek mi jasně říkala, že u dvou to vůbec nemá o PK cenu uvažovat, že ať budou jaká budou, že jim nejlépe bude u mě a ne v laborce a teď tohle.Stejně tak všem, co jsme byly na pokoji dělali ICSI.A problém se SPG neměl nikdo.A ke každé našla nějaký důvod, proč ho doporučuje.Pomalu z toho začínám mít pocit, že jim jde hlavně o peníze... 😒

tonytony
31. led 2011

@amadores Beruško, zavolej si tam ještě jednou a proberte to, třeba Ti to líp vysvětlí a tobě se uleví🙂

amadores
31. led 2011

@tonytony já nějak vůbec nemám sílu na nic..už je to stejně fuk,nějak to dopadne.doufám, že vědi, co dělají...
kdy ty si máš volat, jak to pokračuje, zase zítra??

tonytony
31. led 2011

@amadores Ne, ne- až ve středu- a ve čt ev. ET, pokud teda bude co... Zítra na Tebe budu moc myslet a držet vše, co mám! Dej pak vědět🙂

amadores
31. led 2011

@tonytony určitě pak dám vědět.budeme si navzájem držet palce a uvidíš, že to dobře dopadne a ET se obě dožijeme... 😉

paja1
31. led 2011

@amadores Jo zavilej si potřebuješ být na zítra klidná to je také důležité,ale určitě to mají dobře naplánované. 🙂

paja1
31. led 2011

@amadores Žádné ,že nemáš sílu,platíme od toho tam jsou a určitě ti hlavu neurvou,řekni jim narovinu,že jsi se zapoměla zeptat na .......................,a že by jsi nebyla klidná.a hotovo a pak nám písni.

paja1
31. led 2011

Holky neblázněte.Musíte myslet pozitivně,neštvěte mě,.Mě taky všechny podporujete a u Vás chmury.Co kdyny to vzdal každý?Chodíme na to protože ještě pořád věříme ne?Kdyby ne tak na to nejdeme,ale nám to stojí i za ty nervíky.Že jo? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

amadores
31. led 2011

Tak je embryoložka na OPU a bude až odpoledne.

@paja1 to jen takový výkyvy nálad, já tomu jinak teď už fakt věřím, že to do ET bobíši zvládnou.
🙂
A pak už to člověk stejně neovlivní..Krizi jsem měla po stimulce, kdy byly na UTZ jen 3 folíky, to jsem myslela, že už je konec a nedojdu ani k OPU.
Jasně, bojujem a věříme dále... 🙂

paja1
31. led 2011

@amadores tomu říkám pozitivní myšlení.to bude dobrý. 🙂

tonytony
1. únor 2011

@amadores Tak jak jsi dopadla????

Já jsem si dnes doma vše připravila, kdyby se jelo na ET už zítra, ale spíš to vidím, pokud teda bude co, na ten čt, jak říkali... Jsem docela grogy... Holky, já mám břicho jak v 6. měsíci- nekecám, vidět mě někdo, tak mi prostě neuvěří, že těhu nejsem☹ Což by mi teď teda fakt nepřidalo☹ To je děsný, kdyby jste to viděly... Kamarádka je v 7, měs. a zdaleka takový pupek nemá... Kdyby to byl těhu pupík, vůbec by mi to nevadilo, ale takhle to je teda docela dostat se do zbytečných problémů a spekulací!
Zítra se tak bojím toho telefonátu, že si to neumíte ani představit, mám obavy, aby tam pro nás nějaký Bobíček vydržel... Je to tak dlouhá doba, co tam jsou beze mě, samotný☹

amadores
2. únor 2011

@tonytony tak mám u sebe jednoho bojovníčka,druhej říkala embryoložka že se moc nedělil,tak to asi nemělo cenu ho dávat.Můžu se jen dohadovat, jak by to bylo, kdyby se vyprdla na ten 1 den PK, což podle mne nemělo vůbec cenu dělat.Jsem šťastná i za to, na to počáteční fiasko po stimulce je tohle super výsledek. 🙂
Mudra měla velkej problém s umístěním, mám tak zakloněnou dělohu že prý už to dlouho neviděla vůbec se nediví,že jsem ty roky neotěhotněla, i kdybych jinak měla vše v pořádku, což teda nemám. 😒
Snad ho umístila, tam kam se má...

Byla tam paní, co měla OHSS a ta teda chudák taky vypadala, jak v 7.měs.,do poslední chvíle vůbec nevěděla, jestli ET bude, nebo jí budou muset mrazit.
Moc držím palečky, ať ti to ustupuje a v telefonu se dozvíš jen dobré zprávy..
😵 Myslím na tebe a dej pak vědět.

tonytony
2. únor 2011

@amadores Tak moc gratuluju- díky Bohu i za jednoho mimíška🙂 Teď aby se chytil a pustil až za 9 měsíců! Moc držím palečky a budu vyhlížet //🙂

U nás k PGD vyšetření jsou jen 4 embryjka... Dnes ET ne... Zítra budu vědět ráno po tel. zase víc a padne pak definit. verdikt... Je mi na nic... Navíc mě od včera pořád škrábe v krku, manžel i malá kašel, rýma☹

amadores
2. únor 2011

@tonytony z toho určitě bude minimálně jeden bojovníček v pořádku, neboj.
tak hlavně hodně vitamínků, ať bacily nemaj šanci u tebe zahnízdit.držím palečky na zítra. 🙂

paja1
2. únor 2011

@amadores My tady ti všechny určitě držíme pěsti.
a všem ostatním-vid tony?i tobě tffuj,tfuj,tfuj,dej si med já dám lžičku do puse,lžičku do čaje a ještě med a citron.Nechci to zakřiknout,ale opravdu my medujem a jsme v pohodě.Děda je včelař a říká vždycky jak je zdravý a má jen dobré účinky.My od podzimu,kdy jsme si ho koupili tak máme už 3sklenice snězené. a zqatím to funguje. 🙂

Já jsem dnes 7den po ET,mám už obavy,břucho pořád pobolívá.Ještě jsem nebyla venku nikde,máme 4patra bez výtahu a bojím se.Ale uvažuju,že mě manžel hodí do města je to kousek -autem,on pojede ke tchýni s obědem a já pomaličku pěšky dom,přibrzdím si u maminky plknu a jen chvilku apujdu dom.Snad nic neposeru?Já vím ,že je to dobrý dělat vše,ale to jsem minule 2x dělala a nic.Tak asi půjdu na malou procházečku.
🙂 🙂

amadores
2. únor 2011

@paja1 díky, já taky vám všem tu moc držím palečky a věřím, že to dobře dopadne.
Já budu polehávat dnes a zítra a v pátek vyrazím už alepoň na procházku se psem.Jestli to má či nemá dopadnout, tak už tím neovlivním.
Koukám, že máme stejně velký dítka..
🙂

paja1
2. únor 2011

@amadores Ty máš dítko-to ani nevím,Kačjka měla na Silvestra 14.

amadores
2. únor 2011

@paja1 synátorovi bude na konci měsíce 15let.ale vypadá tak na 10let... 😀

paja1
2. únor 2011

@amadores No katka je po mně,Má 14 a vypadá na 18.je hodně macatá a vyspělá,ale zlatá.

amadores
2. únor 2011

@paja1 on je taky po mně, taky zrovna nevypadám na svůj věk.ale už jsem ve věku, kdy to začíná pomalu být výhoda 😀 😀 ,v 18, kdy jsem vypadala na 13 mě to teda děsně prudilo,teď se to hodí...
a ty jsi byla teď na 3.IVF, že jsi psala, že už jsi 2x ležela.??

paja1
2. únor 2011

@amadores Skus jít po zpátku to je na dlouho,kdýž tak zítra dcera mě už vyhazuje.Já mám 13 pokus ale darované čerstvé a ty mé 3 pokusy byli na nic nekvalitní.pak 5x darované celé embrya,a pak zase asi deváty pokus čerstvé -pozitivní odešli s menzesem,a pak mražené nic.Pak pauza 5let no a na podzim darované čerstvé a nic,pak mražáčky.ale měli jsme starosti v rodině,tak stresy asi pomáhali.Ted naposledy čerstvé a manželovo sperma.Jsem napnutá.Už ani nemám sil a hlavně finance.Stálo nás to už celkem 427tisíc,Nekradema i tak jsme jen šetřili.a půjčovali.

amadores
2. únor 2011

@paja1 tak to už toho máš za sebou hodně... ☹
to vás vůbec oba s manželem obdivuju, že stále v sobě nacházíte sílu jít dál.
U nás zkusíme jen ty 3 pokusy a končíme,nechci abych pak tímhle přišla o pěknej vztah, co s manželem 20let máme a hlavně už dítě máme,tak to nechci hrotit přes moc.Spousta rodin nemá ani to.Prostě jak to dopadne, tak to bude.
říkal mi doktor, že se uvidí, jak event. budu reagovat na příští cyklus, ale že mé vaječníky jsou v před přechodovém stavu a mluvil i o darovaných vajíčkách.Což u nás manžel rezolutně zamítl dříve, než jsem stihla o tom vůbec začít přemýšlet.

paja1
2. únor 2011

@amadores Já vím,ale u darovaných vajíček může být jeho sperma,ale to je věc názoru.Jasně vztah bortit nemá cenu a asi bych teda ještě skusila ty pokusy na pojištovnu at uděláš maximum a třeba se podaří.Holt musíme věřit i když je to těšké.

amadores
2. únor 2011

@paja1 já vím,jen manžel na to má poměrně jasný a negativní názor a pak to vůbec nemá cenu o té možnosti uvažovat.
Přesně tak, zkusíme ty 3 pokusy a jak to má dopadnout tak to bude.budeme vědět, že jsme udělali maximum a že to tak má být..život budeme mít krásnej a naplněnej i tak,máme spoustu plánů, pokud mimčo nebude,tak se pak vrhneme na jejich realizaci.
ale ono to výjde, já tomu věřím.... 😉
a tobě moc a moc držím palečky. 🙂

pentagras
3. únor 2011

@ismet Ahojky, můžu se přidat do diskuze? Sice ještě nejezdím na IVf, ale brzy doufám budu, dostala jsem sice žádanku, ale na imuno mi zjistili CMV a ted po půl roce to už snad konečně mám za sebou a jdu si dnes pro poslední výsledky, teda doufám že poslední a hurá do Gennetu 🙂

tonytony
3. únor 2011

Tak dnes jedeme odpoledne do Caru- ještě nic nevyšetřovali, takže nic ještě nevíme, ale rýsuje se zase nakonec prý těch 6 embryjek jako minule na dnešní vyšetřen PGD... Jen mi je bohužel fakt dost zle- krk, průdušky, manžel už 2.den teplotuje, takže to moc dobrý teď není a navíc mám fakt asi rozjetý hyperstimulák, protože to břicho je děs, ani ohnout se nemůžu a funím jak vagon... Takže, jak to dnes vše dopadne, teda nevím... Přemýšlím, jestli si neudělat aspoň výtěr, kdyby to bylo na ATB, že by to bylo možná lepší než mít bacila v sobě, ale spíš je to jen viroza a s tím nic nezmůžu☹ Každopádně jsem vděčná za to, že se rýsuje aspoň těch 6 embryjek jako minule k vyšetření, že by tam zase aspoň to jedno zdravé mohlo být... Jen se strašně bojím, že si ho tou nemocí zabiju☹ Nemáte někdo zkušenosti, jak moc to je průšvih být nemocná v době ET? Teplotu nemám- já na teploty ale netrpím, ale bolí v krku a na průduškách a prostě se cítím tak nějak nemocně, rýma ani kašel není... ale manžel i malá teploty měli, takže to bude asi to samé... Myslíte, že se to dá zvládnout nebo je to v háji zeleným předem?

amadores
3. únor 2011

@tonytony zkus se co nejvíce nadopovat vitamínama a zeptala bych se v lékárně, co bys mohla místo těch ATB, určitě to není ztracené předem.bojovníčci budou silní a zvládnout to i tak.odpoledne ti moc držím palce,zvládneš to... 🙂

paja1
3. únor 2011

@tonytony držím pěsti porad se i i pak s doktorem,Já nejsem chytrá moc ti přeju at vydrží ti nejlepší,ale možná je nejlepší ti je i dát do bříška.Pokud nemáš antibiotika,jak psali holky skuste koupit v lékárně něco přírpdního a nevím mě na krk a úplné znecitlivění pomáhá TANTUM.VERDE.Je to super-takové pastilky,ale musíš se zeptat co můžeš.A ještě prodávají sprej do krku z PROPOLISU,taky je dobrý,ale poptej se co můžeš.držím ti pěsti.