IVF leden - únor 2011

ismet
18. led 2011

Ahoj holky,
je tady někdo, kdo se právě chystá na IVF a chtěl by si se mnou vyměňovat zkušenosti? Já si pozítří začnu píchat Puregon a na konci příštího týdne bych měla jít na odběr vajíček. Chodím do FN Motol a je to můj druhý pokus. Z prvního, v Sanatoriu Pronatal, mám skoro dvouletého chlapečka. S touto dobrou zkušeností věřím, že se to povede. Mezitím byl ještě jeden neúspěšný KET a předtím 3 IUI bez výsledku, tak teď spoléhám na čerstvá embryjka 🙂.

amadores
3. únor 2011

@tonytony u nás v práci těhule mohla pastilky z vincentky, tak to mě ještě napadlo.

verounik
4. únor 2011

Ahoj holky, chtěla bych se k vám přidat. Ve středu jsem byla na OPU, kde mi odebrali 10 vajíček.
Včera jsem si volala a 8 se jich oplodnilo. Dneska si budu volat znovu abych věděla jak se vyvýjí a o víkendu v sobotu nebo v neděli půjdu na ET. Je to naše 1. IVF po dvou letech snažení. Problém nenašli ani u jednoho z nás. Jsem napnutá jak kšandy, ale nejhorší to bylo včera když jsem si měla volat pro výsledek, kolik se jich oplodnilo. Protože 10 vajíček mi přišlo hrozně málo a bála jsem se, aby něco zbylo.

tonytony
4. únor 2011

Omlouvám se, že píšu až teď, ale nemám náladu na nic... Nedopadlo to dobře... Nejdřív to vypadalo, že na ET nebude vůbec nic, ale pak dr. navrhl zavést jedno horší embryo, které spíš stejně potratím nebo se neuchytí, ale že to zkusíme, takže ho mám zavedené, ale šance je spíš nula... Kdyby se uchytilo, musím na amniocentézu, prostě vše špatně, takže se sice snažím ležet atd., ale je to spíš marný boj ...Vůbec nevím, co budeme dělat dál, přijde mi, že to je u nás bez šancí...
I přesto Vám moc děkuju za velkou oporu, co jstei mi dávaly...

amadores
4. únor 2011

@verounik 10 je krásný číslo, neblbni..já měla jen 2 oocyty,to jsou pak nervy.... 😒 mít jich tolik, tak skákám do výšky a jsem úplně klidná.tak držím palečky,ať si dojedeš pro svoje bojovníčky... 😉

@tonytony to mi mrzí, ale ztracené to přeci není.Hele, kdyby měli pocit, že vůbec nemá to jedno šanci,tak by ho rozhodně nedali.Takže pěkně odpočívej a věř svému bojovníčkovi, že si to vybojuje.Na smutek je dost času za 14 dní, pak buď smutná,ale teď ještě nee..

tonytony
4. únor 2011

@amadores Nevím, spíš to cítím, že nám dali aspoň něco, aby jsme neodešli s prázdnou, když nás viděli, jak jsme z toho na dně☹

ismet
autor
4. únor 2011

@verounik Ahoj Veroniko, 10 dost a 8 oplodněných také dobré, ničeho se neboj. Hlavně aby aspoň 2 dozrála do blastocysty a mohla sis je nechat zavést. Necháš si dát dvojčátka?

Nám také nenašli žádný problém a celkem se snažíme o dítě 3 roky s přestávkou na těhotenství po minulém IVF. Já jsem byla na OPU v pátek, vzali mi 9 foliklů a z nich nakonec bylo jen jedno ombryo zralé přenosu. Přišlo mi to málo, minule jsem měla 2 krásná a 4 horší, ale zase se tím vyřešil náš etický problém se zavedením jednoho nebo dvou embryjí, když už máme dvouletého chlapečka. Tak doufám, že toto jediné je silné a životaschopné a uchytí se. Dali mi ho ve středu 2.2. a 16. si budu dělat test. Šetřit se moc nemůžu, když se starám o batole, navíc hned druhý den syn snědl baterii, tak jsme jeli do nemocnice na endoskopii a měla jsem z toho dost nervy. Stále si ale říkám, že hlavně záleží na tom embryu a nikdy se neprokázalo, že by klid na lůžku přispíval k lepšímu otěhotnění.

ismet
autor
4. únor 2011

@tonytony Já si taky myslím, že by vám nedali embryo, které by nemělo žádnou šanci. Oni ti doktoři jsou někdy dost otrlí a zvyklí říkat krutou pravdu, taková milost mi k nim nesedí. Embryí jsou 4 typy pokdle kvality: A, B, C, D a ze všech mohou být zdravé děti. U Déček je menší šance než u Áček, ale stále tam je.

ismet
autor
4. únor 2011

@pentagras Ahoj Pentagras, za jak dlouho tě objednali do Genetu? Já jsem tam volala v říjnu a nabídli mi první konzultaci v únoru! Zavolala jsem tedy do Motola a tam mě vzali za 14 dní. Držíme ti palce, kdybys potřebovala cokoli vědět, tak se ptej. Jsme tady dost zkušené 🙂.

pentagras
4. únor 2011

Ahojky,jj, děkuju, já jsem tam volala a mám si zavolat až za 13 dní, prý maj do března pllno a na duben bude vědět termíny až pak 🙂

amadores
5. únor 2011

@ismet my taky pořád dumali, kolik si nechat zavést a pak jsme vůbec byli rádi za 1 bobíska.Ono se to vždy vyřeší nějak samo a nemá už příště cenu nad tím hloubat... 😉
Já byla na ET o den dříve a na Valentýna mám jít na krev,tak uvidíme..
A taky moc nevěřím tomu, že nějaké extra ležení k něčemu napomůže.Sestry říkaly, že to je těžké, že někdo leží 14 dní jak prkno a nic a někdo nepoleží ani den a chytnou se dvojčátka. 😉

@tonytony člověk je holt odkázanej jen na embryoložky.
Já příště se určitě ozvu hlasitěji a důrazněji než teď,když se mi nebude něco líbit.holt poučení...
Holčina na pokoji byla na KETu, rozmrazovali ji 5 a přežilo jen jedno a kvalita nic moc.Ale i prý z takového mají zkušenost, že jsou krásné a zdravé dětičky. 🙂

checule
5. únor 2011

@amadores
I já jdu 14. února na krev kde mi s definitivní platností oznámí, jestli se aspoň jeden z našich bojivníčků ujal anebo ne 🙂
Jinak naprosto souhlasím s tím, že to, jestli někdo po ET týden leží anebo jde druhý den do práce nerozhoduje o tom, jak úspěšný bude zavrtávání embryjek do děložní sliznice.. Naopak si myslím, že pokud se člověk cítí dobře, tak není důvod ležet v posteli a v zbytečně vyplavovat stresový hormony jen proto, že to člověka nebaví a nudí se. To je pak asi lepší se oblíct a vyrazit na malou procházku 😉

eviknufik
5. únor 2011

Ahoj holky, chtěla bych se k vám přidat. Vaše příspěvky si čtu již dlouho a také bych ráda přispěla svým. Jsem po 1. ET. Stimulovala jsem Gonalem 225 IU/den cca 16 dní. dene 19.1. jsem byla na OPU. Výsledek: 14 vajíček, z toho 7 vhodných k oplodnění. Druhý den se oplodnily pouze 4. Po 5ti denní PK mi byly zavedeny 2 kompaktní moruly. Vše bylo ok. 8. den jsem začala trošku špinit, 9 den to bylo už intenzivnější, ale ne jak MS. Byl to takový hnědočervený výtok. Bohužel 10. den ze mne něco vypadlo, asi kus děložní sliznice o velikosti cca 3x1-2 cm. TT negativní - samozřejmě jak jinak ☹ . Od té doby mi špinění přestalo. Má cenu ještě doufat? Myslíte, že třeba 1 embryjko mohlo přežít? jsem z toho zoufalá ☹ TT si mám dělat až 7.2.

adenka84
5. únor 2011

eviknufik ještě bych neházela flintu do žita, pokud vyloženě nekrvácíš není nic ztraceného...naděje umírá jao poslední...
a tak proto nezoufej, ale doufej...já také doufám,
mám za sebou 3IUI, 3IVF a 1 KET...není to málo, al ei tak neztrácím naději...
takže držím palečky a nebuď smutná na smutnění je ještě čas...

checule
5. únor 2011

@eviknufik
Ahoj Eviku,
já myslím, že nemá cenu propadat panice a podléhat nějakých chmurným myšlenkám - naděje přeci umírá poslední! 😉 Máme to hodně podobné - i já jsem stimulovala Gonalem, na OPU jsem byla 25.února a o 4 dny později mi zavedly 2 morulky. Dnes jsem sedmý den po ET, testovat se nemám dřív než příští týden a 14.února jsem objednaná na krev k doktorovi..
Špinění nebo lehké krvácení popisuje spousta holek po ET, některá hned třetí den, některá až po deseti dnech. Někdy je to dobrý znamení, jindy to znamená konec nadějím, to buhužel nikdo neví určitě 😖 Ty to ale rozhodně nevzdávej, uvidíš, že to dobře dopadne! Věřím tomu, že aspoň jeden bojovníček se zavrtal pěkně hluboko a už si tam někde pěkně roste 😉 Držím palce a myslím na Tebe!! 🤐

tonytony
5. únor 2011

Holčičky všem tady moc držím palce🙂 Nakukuju, ale moc nepíšu, snažím se dát i tomu slabému embryjkovi co největší šanci a polehávat, odpočívat... Ale jsem tady...

paja1
6. únor 2011

@tonytony Rozumné myšlení,šanci má a uvidíš,třeba zrovna to bude to pravé. 🙂 🙂 🙂

eviknufik
6. únor 2011

Holky diky za podporu 🙂. To je presne, co jsem potrebovala. Je fakt, ze nadeje umira posledni. Vystresoval mne prave ten kus, co ze mne vypadl. No uvidime. Dnes se mi jaksi divne mota hlava. Zitra pisnu, jak to dopadlo. Sice to moc nevidim, ale porad doufam🙂

val123
6. únor 2011

ahojky holky, můžu se k vám přidat? Ve čtvrtek jsme tak nějak začali, mám dlouhý protokol a tak 20. DC píchnut Diphereline. Mám z toho teď nervy, protože už dnes se dostavila MS a kontrola má být až 18.2.,kdy jdu na krev a dostanu ostatní léky na stimulku ☹ Nemáte s tím nějaké zkušenosti prosím?

adenka84
6. únor 2011

val123
já měla 2x krátký protokol...Gonal Cetrotide...
teď mám za sebou 3.IVF s dlouhým protokelem ...píchal jsem Gonal, Menopur a Decapeptyl...začínala jsem pícht 23.12. a píchám vlastně dodnes ..ale teď už jen Fragmin na ředění krve...
máš zhřejmě jinou stimulaci...
ta menstrulace je plánovaná nebo nečekaná...pokud je nečekaná tak bys měla informovat CAR..
já začala píchat týden před menstrulací...

adenka84
6. únor 2011

eviknufik neboj určitě to bude dobré...naděje umírá poslední...
mě čeká test zítar..mám hrozný nervy...a šílený starch, protože se cítím jako před mrchou...

val123
6. únor 2011

@eviknufik Moc držím palečky
@adenka84 Tobě taky moc moc držím palečky. No doktor říkal, že během té doby do 18.2. by se MS měla objevit, ale mě to přišlo strašně brzo. Normálně jsem ji měla dostat až tak příští sobotu a co jsem se tak dočetla,tak holky měli dokonce i zpoždění, tak mě to trochu vystrašilo, proto stále jsme jen čekali, než nám IVF povolili (zdr. problémy přes rok a půl), tak mám nervy,co do toho zase příjde.

adenka84
6. únor 2011

val12š neboj určitě to bude dobré...to může být také nervíkama...lepší když dorazila dříve, než kdyby se loudala aty na ni musel čekt atím vše prodlužovat...ikdyž nejlepší by bylo kdyby už vůbec nepřïšla, že? 😀

val123
6. únor 2011

@adenka84 Jej tak to by bylo naprosto úžasný, kdyby na 9 měsíců zmizela 😀 No doufám, že Tobě 100% na tu dobu opravdu zmizela 🙂

amadores
6. únor 2011

@val123 to fakt nevím, měla jsem jen krátkej protokol.Já bych zavolala do CARu ráno a uvidíš.

@adenka84 držím ti na zítra palečky,ať najdeš //. 🙂 jsi dobrá, že to tak dlouho vydržíš, to já bych nedala.pro mě by to bylo akorát prodlužování trápení.jsem si říkala,že si test udělám 11.po ET,ale už teď mě bolí břicho na mrchu,takže se obávám, že ani žádné za 5 dní nebude...

@tonytony správně, jen polehávej a žádný pesimismus předem. 😉

adenka84
6. únor 2011

val12š díky...hrozně se, ale bojím...ale stále doufám...tak uvidíme zítra nebo v úterý se rozhodne..

val123
6. únor 2011

@adenka84 to je dobře, že stále doufáš, to je potřeba, protože jakmile se člověk vzdá, tak to to tělé cítí a je to v háji, ale vím, že se to děsně lehce říká ☹

adenka84
6. únor 2011

amadores děkuji..i já tobě držím palečky...
já se právě cítím také jako před mrchou...
testuji tak dlouho, protože se bojím...bojím se, že to opět nevyšlo...je to můj už 4 pokus...
takže raději vždy čekám co nejdéle, abych si stále dával naději, že je to dobré...říkám si na trápení času dost...

amadores
6. únor 2011

@adenka84 právě, už jste si toho prošli tolik, že teď už to vyjít musí... 😉

pro mě je lepší vědět, na čem jsem, lépe se s tím srovnám, než si další dny dávat plané naděje a doufat.
a u mě nevěřím tomu, že by byl rozdíl mezi 11.a 14.dnem.Pokud by to dobře dopadlo, tak alespoň doušek by tam už byl i tak.A pokud nebude, tak je to jasné.
Když jsem v květnu otěhotněla přirozeně, tak jsem 12.DPO už měla na TT krásné stejné čárky,dálnice jak víno.

adenka84
6. únor 2011

amadores.určitě budeš mít // zase neboj a tentokrát to bude v pořádku..

paja1
6. únor 2011

@eviknufik A máš nějaké léky,které ti brzdí měsíčky,že bys je jako neměla mít?Já si myslím,že pokud by jsi špinila a i přes ten (kus),a zastavilo se to nemusí to být zlé znamení,Asi by jsi krvácela dál ne?A pokud nekrvácíš,tak dpufej.Jinak ti držím pěsti. 🙂