IVF leden - únor 2011

ismet
18. led 2011

Ahoj holky,
je tady někdo, kdo se právě chystá na IVF a chtěl by si se mnou vyměňovat zkušenosti? Já si pozítří začnu píchat Puregon a na konci příštího týdne bych měla jít na odběr vajíček. Chodím do FN Motol a je to můj druhý pokus. Z prvního, v Sanatoriu Pronatal, mám skoro dvouletého chlapečka. S touto dobrou zkušeností věřím, že se to povede. Mezitím byl ještě jeden neúspěšný KET a předtím 3 IUI bez výsledku, tak teď spoléhám na čerstvá embryjka 🙂.

amadores
18. led 2011

Já začínám zítra se stimulkou na 1.IVF.Tak si můžem držet palce vzájemně. 😉

ismet
autor
18. led 2011

Ahoj, tak super, jsem ráda, že ses tu objevila. Je dobré nebýt v tom sama. Můj manžel považuje naši neplodnost za velkou ostudu, takže o naší léčbě nikdo neví, nemůžu o tom mluvit ani s kamarádkami. Kam chodíš? Jsi z Prahy?

tonytony
18. led 2011

@ismet Ahojky, sice už chodím dýl do starších diskusí, ale proč nenakouknout i sem a popřát Vám hodně štěstíčka🙂
Já začala dlouhým protokolem na konci prosince, od neděle teď stimuluju, OPU vychází cca na příští víkend... Je to už naše 2.IVF- první v srpnu bylo bohužel neúspěšné... Máme ICSI, PK i PGD...

tonytony
18. led 2011

@ismet Manžel to jako ostudu nebere, ale nechceme to taky nikde říkat- aspoň ne teď, dokud se to nepovede, domluvili jsme se, že to bude pro nás psychicky lepší🙂 My ale teda už dítko máme a skoropřirozeně, byť přes problémy s početím, potraty a komplikace v těhu...

amadores
19. led 2011

@ismet Chodíme do ISCARU v Praze.
My o tom taky s nikým nemluvíme, ne, že by se člvěk zaněco styděl, ale chceme se ušetřit těch soucitných pohledů, když se to nepovede a každoměsíčního se ptaní, tak co už??Takže až bude co říkat, tak pak to řekneme.
Ale jinak je to každého věc, spousta lidí nepřizná, že má dítě z IVF.

@tonytony uvidíme, jak tělo zareaguje, ale OPU mi vychází taky kolem víkendu, což nadšená nejsem. 😒

tonytony
19. led 2011

@amadores Jo, jo, stím říkáním o IVF to vidím stejně, když se to povede, klidně to pak přiznám a v pohodě, ale předem ne, ne, nikdo to neví ani v rodině, sice to je o to komplikovanější, že furt někam jezdíme a teď budu muset řešt velké výmluvy po ET, kdy nám to vyšlo fest blbě do rodinných akcí, proč nepřijedu atd., ale nervy ještě s tím, že se každý bude vyptávat, to nechci!

tonytony
19. led 2011

@amadores Mně zas vychází dost blbě ET, ale už mi to je fuk, hold vše ostatní musí jít stranou...

ismet
autor
20. led 2011

Ahoj holky, s tím nenápadným běháním po doktorech je to dost složité. Při minulém IVF jsem se musela neustále omlouvat v práci a teď si zase zajišťuju hlídání batolete a chodím "k zubaři, na kosmetiku" atd.

Včera jsem si začala píchat Fostimon a moc mi to nejde. Včera jsem píchla dost hluboko asi až na sedmý pokus a dneska to bylo ještě horší. Možná jsem neměla šetřit a měla jsem si nechat předepsat píchací pero za 2.500 Kč. Ale teď už se nedá nic dělat.

eviku52
20. led 2011

Ahojky, zdravím všechny a všem držím palečky. Já byla na 1IVF a 15.1.2011 jsem podstoupila ET. Tak jen čekám jak to dopadne. Na kontrolu jdu až 1.2., tak se teď válím doma. Jak se držíte??? 🙂

marlenee
20. led 2011

Ahoj holky já chodím do Pronatalu a v půlce února jdu na první IUI.
A úplně vám rozumím jaké to je nemít si s kým o tom popovídat.Naše rodina o tom taky neví a fakt mě nebaví datazy mojí mamky tak pořád ještě nic?už jsem jí o tom zakázala mluvit,ale je to snad ještě horší.
My se snažíme 2 roky muž má horší SPG.Všem držím palečky Ať se zadaří 🙂

ismet
autor
20. led 2011

Ahoj Marlenee, já jsem také chodila do Pronatalu a mám od nich krásného chlapečka, jsi tam v dobrých rukách 🙂. Můj manžel měl při tehdejším snažení také opakovaně špatný spermiogram, tak jsem mu začala dávat bylinky na plodnost a podstatně se to zlepšilo. Nicméně jsem ani tak neotěhotněla a museli jsme jít na IVF. To snad ale nebude váš případ. Chodila jsem i k psycholožce, protože jsem byla z naší zoufalé snahy otěhotnět už hodně špatná a psychicky vyčerpaná, a ta mi mj. doporučila nosit oranžové kalhotky připadně doma nosit oranžový pléd přes břicho, mít oranžové povlečení a pít z oranžového hrnečku. To proto, že oranžová je barva čakry břicha, takže se tím podpoří činnost pohlavních orgánů. Manžel se tomu smál, ale uznával, že když to nepomůže, tak to aspoň neublíží. No a embryjko se nakonec chytilo 🙂. Teď ještě beru kapky Gynex od firmy Energy, to má také nastimulovat organizmus pro lepší početí 🙂.

ismet
autor
20. led 2011

Ahoj Evíku, kam chodíš? A jak se cítíš? Nechala sis zavést jedno nebo dvě embryjka?

janulka1980
20. led 2011

ahoj dievcata, nase prve IUI v polovicke unora...rada si od vas precitam dojmy pojmy skusenosti 😉

janulka1980
20. led 2011

😉

tonytony
20. led 2011

@ismet Tak oranžová, jo? Tak to asi děláme špatně🙂 No, tak to asi se začnu oranžovou obklopovat- pravda je, že já ji nemám moc ráda... Takže jí moc kolem sebe neám🙂 ale napravíme🙂
Jak jde stimulka? Už se nám to blíží, viď? Já dnes stimuluju 5.den, byla jsem na krvi, tak snad vše ok, mám pokračovat dál jako doteď...
@eviku52 Tak to moc držím palečky a podávej zprávy🙂

amadores
21. led 2011

Tak oranžovou já ráda, máme povlečení oranžové i prostěradlo.Tak třeba to zabere. 😉 8.DC v úterý du na kontrolu na UTZ, tak uvidíme, jestli něco vyrostlo.

@tonytony já mám zase Leidena a dovyšetřovali mi spoustu dalších mutací, ale MTHFR právě už ne.Prý to pro ně už není rizikový marker.A mám to i v komentáři na výsledku.Co jsem četla na netu články a jednu studii,tak jak kdo na to má názor.držím palečky..

tonytony
21. led 2011

@amadores No, vidíš, tak já 8.DC budu v neděli a na ko a UZ jdu v pondělí- tak to máme fakt hodně podobné🙂 Jen Ty máš velkou výhodu, že jdeš na 1. IVF🙂 Tak držím palce! A dávej vědět. Čím stimuluješ?

ismet
autor
21. led 2011

@tonytony Jj, oranžová by měla opravdu pomoci, ta psycholožka nebyla žádná šarlatánka, ale PhDr. specializující se na léčbu neplodnosti. Mně nesluší na oblečení, jsem na ni příliš světlá, ale, je pravda, že je to veselá a optimistická barva.

ismet
autor
21. led 2011

@tonytony Co je to PK a PGD? Já jsem měla při 1. IVF velmi špatný hormonální profil, k mé hrůze mi řekli, že se mi blíží přechod, a manžel měl velmi špatný spermiogram, tak nám dělai ICSI. Teď, po dvou a půl letech máme výsledky výborné, nenašli jediný problém, ale přesto jsem za rok a půl milování bez ochrany, od té doby, co se mi po porodu vrátila MS, neotěhotněla. Takže mám nyní krátký protokol a nechají spermie proniknout do vajíček přirozeně. Jsem zvědavá, kolik jich bude. Minule bylo 13 foliklů, z nich vynadli a oplodnili 11 vajíček, ale jen 6 se dobře vyvíjlo. Dali mi 2 nejsilnějí, ale jedno se přestalo vyvíjet.3 později nepřežila rozmrazení a to poslední se přestalo vyvíjet po KET. Moc proto na KET nevěřím a doufám, že se uchytí čerstvé embryjko.

tonytony
21. led 2011

@ismet PK je prodloužená kultivace- nedají Ti embryjko hned třeba 3.den, ale až 5. nebo 6. po oplodnění...
PGD je genetické vyšetření embryí před transferem do dělohy, kdy se vyšetřují nejčastější vady chromozomů, takže pak se zavádí jen zdravé embryjko. My měli z 6 vyšetřených jen jedno v pořádku...

checule
21. led 2011

Ahojky,
i my se s manželem snažíme už víc než dva roky o miminko a teď nás čeká naše první IVF na klinice Iscare. Dneska jsem si píchla poslední injekci Gonalu před ultrazvukovou kontrolou, která rozhodne, kdy dojde k odběru vajíček. Zatím se mi jich vytvořilo devět, tak snad jich bude aspoň 5 použitelných 🙂

tonytony
21. led 2011

@checule Ahojky, moc držím palečky, kdy jdeš na UZ?

amadores
22. led 2011

@checule a kam do ISCARU chodíš, myslím do kterho města??

checule
22. led 2011

Sice nevím co je UZ 🙂 ale dnes jsem byla na ultrazvukové kontrole a v úterý jdu na odběr folikulů. Zatím jich mám 11 a podle doktora vypadají dobře ( jsou dostatečně velké ) - tak uvidíme jak dopadnu 😉

checule
22. led 2011

@amadores
Chodíme do Iscaru v Praze k panu primáři Mrázkovi. A ty?

mourinka29
22. led 2011

Ahojte holky,mužu se k vám přidat?já byla na ivf v září,ale neuspěšně,potom v říjnu a to uspěšně,i když mi zbylo jen jedno embrijko,ale to vyhrálo 🙂 ,ale ted jsem musela těhu ukončit z duvodu VV ☹ ☹ ☹ ,přišli jsme na to na screeningu v 12t ☹ ,ted jsem v šestinedělce a v unoru jsem objednaná na nativ,já ovuluju normálně a manžel je taky v pořádku,duvod je jen ten,že mi cysta zničila vejcovody,jeden je pryč a druhý špatně pruchodný 😢 ,tak ho potřebuju nějak obejít..

amadores
23. led 2011

@checule chodím taky tam a v úterý jdu na kontrolní UTZ,tak uvidíme, jestli stimulka zabrala.asi ale jo, neb mě už teď bolej vajeníky jak čert... 😒 😉

@mourinka29 to mi mrzí,určitě to bylo náhodné a příští těhu už bude v pořádku.držím palečky 🙂

mourinka29
23. led 2011

@amadores ahojky,jj byla to náhoda,vyšetřili mě i manžela,jesli nemáme dispozice k špatným chromozomum a díky bohu to dopadlo výborně a ze zprávy,z plodovky a placenty taky vyšlo,že šlo jen o špatné poskládání chromozomu,tudíš náhodu,která se bohužel děje 😔 .Mou jedinou utěchou je,že jsem během roku otěhotněla 2x ,že to prostě jde,jinak bych se asi zbláznila 😔 ,jediné,co ještě nemám,je hematologické vyšetření,všichni doktoři mi řkali,že s tímto nemá hematologie nic společného,ale když už jsme kompletně vyšetřeni,tak chci mít i hematolku,pro muj klid.napsal mi doporučení a zítra jdu na odběry 😒 a potom znovu hurá do toho,už se srašně těším,protože jedině další pokusy mě postaví na nohy 🙂 a nativ je uplně bezhormonový,tak se těším

tonytony
24. led 2011

@checule UZ je ultrazvuk🙂 Takže jsi se trefila správně🙂 Tak na zítra držím palce, já dnes byla v Caru na UZ taky Já dnes mám zatím dobré zprávy z Caru- sliznice na UZ je v pořádku- to se mi moc ulevilo, bála jsem se, jak byla min, cyklus nízká... No a vpravo mám 8 a vlevo dokonce 15 folikulů, takže zatím ještě víc než minule... Tak uvidíme, co z toho bude... V týdnu jedu ještě jednou na UZ- to se dovím dnes po 13.hod. kdy přesně a pak asi v sobotu nebo ev. neděli na odběr...
Jinak jsem měla pohovor i s embryoložkou a tak mi říkala, že fakt ta naše embryjka se vyvíjela úplně suprově celou dobu, že kdyby jsme nenechali dělat to PGD, tak budeme mít fakt embryjek na KET hodně, ALE že by z nich nic stejně nebylo, když mají vady... Takže pravděpodobnost, že teď to bude podobně- embryjek dost, vývoj super, ale ke konci zase velký odpad díky PGD Takže se nechci radovat předčasně U nás ten závěr je nejhorší...

@mourinka29 Tak držím do třetice palce, ať už je vše v pořádku! Ty jsi měla 2 IVF hned měsíc po sobě? Nebo to byl KET?

ismet
autor
24. led 2011

@mourinka29 Ahoj Mourinko, mrzí mě, že embryjko nebylo v pořádku. Proti tomu je stále medicína bezmocná. Ale statisticky vzato je velice pravděpodobné, že vám to nyní vyjde 🙂. Začneš už příští měsíc?

Já jsem dneska byla na druhém UZ v Motole, mám stimulovat dál a ve středu se zase přijít ukázat. Byla jsem také na konzultaci u embryologa a řešila s ním, jak to udělat, abych neměla dvojčata (tedy už celkem 3 děti), ale aby byla velká šance na otěhotnění. Pořád teď přemýšlím, o tom, jestli si nemám nechat dát dvě embryjka a risknout dvojčata. Vždycky jsem chtěla 3 děti, ale když teď vidím, kolik je práce s jedním, a to je můj chlapeček docela klidný, tak váhám, jestli by dvojčata nebyla příliš velké sousto. Dr. mi řekl, že pokud bude nějaké embryjko třídy A (dělí se na A,B,C,D), tak mi vloží jen jedno a to bude mít 50% šanci na uhnízdění. V západní Evropě se to už prý tak dělá, od vložení dvou embryjí se upouští.