IVF leden - únor 2011

ismet
18. led 2011

Ahoj holky,
je tady někdo, kdo se právě chystá na IVF a chtěl by si se mnou vyměňovat zkušenosti? Já si pozítří začnu píchat Puregon a na konci příštího týdne bych měla jít na odběr vajíček. Chodím do FN Motol a je to můj druhý pokus. Z prvního, v Sanatoriu Pronatal, mám skoro dvouletého chlapečka. S touto dobrou zkušeností věřím, že se to povede. Mezitím byl ještě jeden neúspěšný KET a předtím 3 IUI bez výsledku, tak teď spoléhám na čerstvá embryjka 🙂.

tonytony
17. únor 2011

No, já si právě myslím, že po IVF to IUI nebude tak jednoduché jako další IUI po IUI- věřím, že IUI udělají klidně i každý měsíc bez pauzy( někde), ale IUI po IVF se obávám, že nepůjde hned a nebo, že to bude stejný jako po IUI☹
Jo a děkuju za kontakt...

ismet
autor
17. únor 2011

@tonytony Já myslím, že bude stačit měsíční pauza, víc ne. Ta psycholožka má zítra mezi 10.-12. hod. volno, protože jsem k ní byla objednaná já, ale onemocněl mi synáček, takže jsem to musela odložit na příští týden.

tonytony
17. únor 2011

@ismet Ona je v Praze?

ismet
autor
17. únor 2011

Ano, v Libni, odkud jsi Ty?

ismet
autor
17. únor 2011

@tonytony Nechceš zkusti nativní cyklus? Tam bys nemusela čekat, to by udělali klidně hned.

holubice.petra
17. únor 2011

@tonytony je mi to líto psychologa klidně zkus není to žádná ostuda já když mi je nejhůř tak si zase dělám radost při prvním nevydařeném IVF jsem jela na dovču s kamarádkou a teď jestli se to nepodaří tak jsem si řekla že si nadělím liposukci i kdybych si na to měla půjčit 😎 u mě taky nechozí k ovulaci když jsem chodila na IUI tak jsem na ovulaci brala clomhexal a vajíčko jsem vdycky po něm měla 😉

tonytony
17. únor 2011

@ismet Co to je? Já ale nemám ovulaci☹ Teda nemívám☹

ilik2011
17. únor 2011

@tonytony Před iui jsem brala glostilbegyt asi jen 5 dní,pak nic a podle ult. se píchne pregnyl na vyvolání ovulace a za 36 hodin to přijde.Jenou jsem měla 5000 jednotek pregnylu a ovulaci jsem necítila a když mi dali 10000 jednotek tak jsem přesně za 36 hodin cítila bolesti jak při menstruaci.Máme ale špatný spermiogram tak to nepomohlo ☹

ismet
autor
17. únor 2011

@tonytony Nativní cyklus je IVF bez hormonální substituce. U mě nikdy nebyly pochybnosti o ovulaci, folikly na utz přirozeně rostou, ale jestli jsou v nich vajíčka, to se nikdy neví. I taková vada je možná. Při nativním cyklu se nechá folikul (většinou je jen jeden) přirozeně vyrůst, pak se píchne Ovitrell na zastavení ovulace a bez anestezie se vysaje jeho obsah. Je-li tam vajíčko, tak se oplodní a nechá se kultivovat. Dr. mi to navrhla z důvodu, že jsem z 9 foliklů měla nakonec jen 1 embryo schopné transferu, takže vlastně stejný výsledek jako v přirozeném cyklu. Nejdřív jsem se zděsila toho píchnutí do vaječníku bez anestezie, ale dr. říkala, že to bolí asi jako odběr krve, ať se nebojím. Pojišťovna zaplatí práci lékařů, Ovitrelle, ale anestezii tentokrát ne. Budu statečná a ušetřím 7.000 Kč. Vezmu si na to 2 Ibalginy, to mě otupí.

ismet
autor
17. únor 2011

@holubice.petra Já také plánuju liposukci břicha a boků, ale říkám si, že je to zbytečné, když plánuju těhotenství. Nechci do toho dát desítky tisíc a za rok na tom být stejně. Já jsem v těhotenství nepřibrala, vlastně jsem po porodu měla o 4 kila míň než před otěhotněním, ale při kojení jsem hodně přibrala. Měla jsem nezřízenou chuť na čokoládu a při péči o maličkého chlapečka mi najednou byl jedno, jak vypadám. Pár měsíců jsem žila jen pro něj a bohužel se to dost podepsalo na mé postavě, už jsem to nikdy nezhubla, pořád mám pár kilo navíc. U druhého dítěte tohle nesmím dopustit, pak právě plánuju tu liposukci.

tonytony
17. únor 2011

@ismet No, jo, jenže když nemám ovulaci, tak to asi nejde? A to se děká s prodlouženou kultivací nebo bez?

amadores
18. únor 2011

Já taky nemívám ovuli bez léků,takže o nativu taky nemůžu uvažovat.A s Clostíkem zase mám moc velké folíky, cysty, takže taky k prdu.Se musím v CARu zeptat, jestli je na něco jiného, třeba jak psala Petra.Zkusila bych klidně 1-2x do podzima IUI, ale bez ovulky těžko...

@ismet a proč tu anestezii neplatí pojišťovna, se to počítá jako IVF cyklus i ten nativ, nebo ne??

My chtěli jet na dovču,teď po tom nevydařeném pokusu a díky Egyptu žádné Kanáry, kam jsme chtěli do konce března nejsou,takže budeme sedět doma... 😠 ☹ Koukneme alespoň po nějakém welness pobytu tady. 😉

lampion
18. únor 2011

Holky,
tak jsem byla dnes na odběru krve kvůli HCG. Jsem 18. den od OPU a 13. od ET a HCG mám 350. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂. Sestřička mi to teď sama volala a gratulovala. Jsem šťasná a doufám, že se syn dočká bratříčka nebo sestřičky 🙂 . Jen nevím, jak to vydržím do toho 1. ultrazvuku......Držte nám prosím palce, já vám držím taky, ze všech sil, a rozsévám tu těhubacily 😉 ....

ismet
autor
18. únor 2011

@lampion To je krásné číslo, budoucímu človíčkovi se daří 🙂 🙂 🙂 . Blahpřeju!

ismet
autor
18. únor 2011

@tonytony Nativ se může dělat bez PK nebo s ní, ale když o tom tak přemýšlím, tak asi nemá u jednoho embrya cenu. Určitě je mu líp u mámy než v Petriho misce a kvůli selekci to také nemá smysl dělat.

ismet
autor
18. únor 2011

@amadores Nativní cyklus se jako IVF nepočítá, není třeba o něj žádat pojišťovnu. Je to vlastě umělé oplodnění v původním smyslu bez doplňkových zákroků a služeb, které zvyšují jeho úspěch. Vpich do vaječníku se nepovažuje za tak bolestivý,že by byla potřeba anestezie, tak ji pojišťovna nehradí.

lampion
18. únor 2011

@ismet
Myslíš, že je to na 13. dní po ET ok? Já se v těch hodnotách hcg vůbec nevyznám, vím jen, že se ob dva dny zdvojnásobují. Jsou nějaké tabulky, ale je tam velký rozptyl. Sestřičká říkala, že oni berou dobrý, když je to přes 100......Bohužel jsem si nezaznamenala, kolik bylo hcg s malým.....Drž palce, ismetko 🙂 !! Zrovna dnes mě pěkně bolí břicho, přesně jako na MS, snad to je tím úplňkem, co dnes je 🙂

adenka84
18. únor 2011

@lampion tady máš krásně přehlednou tabulku sHCG..už jsem jí sem jendou dával..
můžeš být klidná tvé HCG je velice dobré...řekla bych, že by to mohli být i dvojčátka...
http://rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?id...

tonytony
18. únor 2011

@lampion Moc gratuluju🙂 To se tak krásně čte🙂

lampion
18. únor 2011

@adenka84
Děkuju! I když moc moudrá z toho stejně nejsem, jen vidím, že se vejdu do ref. mezí 🙂 ...Tys byla na krvi někdy 14. den po ET a mělas hcg 184, že? Ale bez PK. Já tedy doufám, že víc než 1 ufonek tam není, záměrně jsme chtěli jen transfer 1 embya, z vícečetného těhotenství mám upřímnou hrůzu. Adenko, a ty už máš za sebou i 1. ultrazvuk? Já jsem objednaná až na půli března, děsně dlouhá doba 🙂 . Jak ti je btw? Mně naprosto normálně až na občasné pobolívání podbřišku, příchod nevolností čekám s úderem 6.tt..... 🙂

@tonytony
Moc ti děkuju a věřím, že se zanedlouho taky dočkáš!! Hlavu vzhůru! 🙂

adenka84
18. únor 2011

@lampion ano já byla na HCG 14,den od ET..bez PK..ta nám nevyšla nikdy...
my jsme si nechávali zavést 3 embria a chytlo se nám jedno..jsme rádi i za něj...hlavně, že se konečně zadařilo..na 1.UTZ jsme byli včera jukni se do mého albíčka mám tam fotečku našeho Bobánka..další kontrolu mám 2.3.
to už bude prý vidět srdíčko...už se moc těším..

lampion
18. únor 2011

@adenka84
Krása 🙂 !

adenka84
18. únor 2011

@lampion děkujeme.. 😅

ismet
autor
18. únor 2011

@lampion Koukla jsem na ty tabulky a připadá mi to přesně v průměru na jedno dítě. Vypadá to moc dobře 🙂 .

lampion
18. únor 2011

@ismet
Kéž by 🙂 !! Ty mě pokaždé uklidníš. 😉 🙂 Snad je to ten šampión a hodlá se tam zabydlet na celých 9 měsíců.........

Akorát jsem si pročítala starý diář z roku, kdy jsem otěhotněla s dráčkem, a měla jsem tam o ultazvuk navíc - hned asi týden po krvi. Celkem bych to uvítala......

checule
18. únor 2011

Nazdárek vespolek!
Tak už i já mám konečně těhotenství potvrzeno z krve, byla jsem na odběru krve 15. den od ET a měla jsem HCG 620. Těm číslům ani trochu nerozumím, ale sestřička mi řekla, že je to pěkná hodnota. To mě uklidnilo 🙂 Na první UTZ jdem 4. března, to už by měla být vidět i srdeční akce. Jen nevím, jestli tak dlouho vůbec vydržím! 😀 Připadá mi, že každý den má minimálně 48 hodin..
Každopádně všem těhulkám čerstvým těhulkám moc moc gratuluji a na ty ostatní prskám těhubacily - tfuj tfuj ftuj 😵

ismet
autor
18. únor 2011

@lampion Já jsem v Pronatalu po 1. IVF vůbec nebyla na krvi. 21. po ET jsem si udělala test a za 14 dní jsem šla na utz. Pamatuju si, že jsem byla v 5+4 a už tam krásně blikalo srdíčko. Už mi také začínalo být špatně, ale ještě jsem nezvracela. Jako správná naivka poprvé těhotná jsem byla zklamaná, že nečekám dvojčata (2. embryo se neuchytilo), ale dr. mě utěšovala, že takhle je to lepší, že si ze mě miminko vezme všechno, co potřebuje. Dvě by se o to musela dělit.

ismet
autor
18. únor 2011

@checule Ahoj checule, to je krása, blahopřeju a v dobrém Ti to závidím. Mně to tentokrát nevyšlo, ale už mám na příští měsíc naplánovaný nativní cyklus a kdyby nevyšel, tak v dubnu půjdu na 4. IVF. Byla jsem v Institutu alternativní medicíny a objednala jsem se k psycholožce, která mi pomohla počít syna. Budu sledovat vaše těhotenství s říjnovými miminky a doufat, že mně se narodí před Vánoci nebo po Novém roce 🙂 .

holubice.petra
18. únor 2011

Ahojky holky tak koukám že se nám to tady začíná těhulkovat 😀 to je dobře jen tak dál a potichu doufám že se k vám přidám...dnes jsem 5den po ET...to čekání je nekonečné dnes mě občas trochu pobolívá v podbříšku tak doufám že to je tím jak se tam bobískové zavrtávají 😉

lampion
18. únor 2011

@holubice.petra
5. den, to už je dobrý 🙂 . Vydrž, dočkáš se! 😉 Držím palce!