IVF leden - únor 2011

ismet
18. led 2011

Ahoj holky,
je tady někdo, kdo se právě chystá na IVF a chtěl by si se mnou vyměňovat zkušenosti? Já si pozítří začnu píchat Puregon a na konci příštího týdne bych měla jít na odběr vajíček. Chodím do FN Motol a je to můj druhý pokus. Z prvního, v Sanatoriu Pronatal, mám skoro dvouletého chlapečka. S touto dobrou zkušeností věřím, že se to povede. Mezitím byl ještě jeden neúspěšný KET a předtím 3 IUI bez výsledku, tak teď spoléhám na čerstvá embryjka 🙂.

adenka84
9. únor 2011

@tonytony myslím si že dokud neznáš výsledek je zbytečné předčasně smutnit..na to je času ještě dost..zázraky se dějí každý den..třeba je to tvé embrio silný bojovník a třeba tě překvapí..

tonytony
9. únor 2011

@adenka84 To jsem si říkal u 1.IVF celou dobu a 2týdny\ žila na obláčku, že budu maminka a že to prostě 100% dopadne, ten pád na hubu byl pak strašnej, nebyla jsem schopná nic a dost dlouho, jak mě to sejmulo, takže teď hold mám postoj ustrašenej a zbabělej, vím☹ Ale moc chci tomu svému Broučkovi dát šanci a sažím se🙂

adenka84
10. únor 2011

tony tony..ten pocit zklamání znám moc dobře...zažila jsem ho ne jednou...ale musím říct, čím častěji chodil tak tím lépe jsem se stím prala...stále sjem si říkal já prostě maminka budu..a budu bojovat za mimi dál..ať to stojí co to stojí...člověk se nesmí vzdávat...to embio to cítí..je to přeci jen už živý tvor...musíš mu věřit, hladit ho...být pozitivní...
až když to nevyjde můžeš smutnit...dokud nevíš nic tak je prostě zbytečné se tím trápit do předu...
a to, že 1:IVF nevyšlo...neznamená, že 2.IVF také nevyjde...1.IVF bývá málokdy úspěšné...já osobně znám jen 2 holčiny..a to byli naprosto zdarvé, problém byl u partnera...takže nezoufej...šance je... 😉

ilik2011
10. únor 2011

@hoblinka8 Tak včera po kontrole super,folíky už jsou veliké 18 mm a v neděli jdu na opu,měla jsem jít v sobotu,ale neměli volno,tak jsem ještě musela přikoupit injekce,abych vydržela do neděle.Už jsem ráda že ty injekce končí,ted pár dní píchám klasicky,jehlou a stříkačkou a než to tam naptačím-strašně to štípe.Jsem ráda že je to víkend a manža si nemusí brát volno v práci.Už se moc těším,v březnu mám narozky a to už bych mohla mít ten nejkrásnější dárek na světě-tak snad to vyjde!!!!Držím všem palečky.....kdo to nezažije tak si nedovede představit jaká je to dřina to všechno kolem ivf.

ilik2011
10. únor 2011

@tonytony To zklamání dobře znám,měla jsem to samé když jsem byla po iui.věřila jsem tomu na 100%,všechno jsem cítila,prsa,břicho-ale to ovlivnoval utrogestan.Pak jsem si udělala test a málem jsem se zbláznila,ta bezmoc a vztek na sebe že to nevyšlo.Ted mě čeká ivf a nevím sama jak se budu cítit po et,ale určitě nebudu brzo testovat...budu se bát co uvidím....držím Ti moc palečky!!!Kamarádka dostala v caru šanci 4% z vlastních vajíček a už má doma malého cvalíka,takže zázraky se dějííííííííííííííííííííí. 🙂

tonytony
10. únor 2011

@ilik2011 Děkuju, přála bych si zažít aspoň jeden zázrak v životě- byla by to pro mě ta nejkrásnější věc na světě a hlavně na celý život... Uvidíme v neděli, je mi ale zle jen jak na test pomyslím, přesně jak píšeš, jak bylo na něm bílo po 1.IVF na to nezapomanu, jak jsem se složila- bylo to strašný, strašný, ta bezmoc, vše v háji... černo přede mnou...

tonytony
10. únor 2011

@ilik2011 JInak držím palečky v Tvé akci🙂 Jo, jak píšeš, kdo nezažil, nepochopí, co to je za nervy a stres...

adenka84
10. únor 2011

@tonytony Holky souhlasím s vámi kdo nezažije nepochopí jaká o je bolets...
Psychická bolest je totiž mnohem horší než fyzická...Na fyzickou si zvykneš nebo sama odejde, ale psychická je v tobě stále...
Sama jsem zažila tohle sklamání 6X, to nepočítám ta zklamíní z přirozeného snažení...
Ale holky, věřte, že se ta smůla jsednou prolomí a vy budete stejně jako jsem teď já šťastné těhulky...
Když se zadařilo nám,musí se zadařit i vám...

tonytony
10. únor 2011

@adenka84 Takže tohle bylo TVoje 6.IVF nebo mezi tím i nějaké KETY?

hoblinka8
10. únor 2011

@checule Moc moc gratuluju k prvnimu uspechu, tak hlavne at je to dal vsechno v poradku!!! 😎

hoblinka8
10. únor 2011

@ilik2011 Tak to je super zprava ze vcerejska! 🙂 Ja jsem dneska tak dobre nedopadla 😝 Reakci na stimulaci mam pry nestandardni. Nalevo jen dva folici 12 a 14 mm, napravo asi 15 foliku mezi 14 a 16mm. Takze OPU zatim nedomluveno a mam prijit jeste v sobotu. Vzdyzky jsem mela foliky jen napravo, tak si myslim, ze je ten levej vajecnik nejakej chabrus. Holt to musi zvladnout ten pravej sam 🙂 Prede mnou tam byla pani, co mela foliky 15-17mm a rekli ji, ze je vsechno ok a opu ma v nedeli. Tak si rikam, ze kdyz mam jen o 1mm mene, tak to snad nebude takova katastrofa a dobre to nakonec dopadne. Doktor taky rikal, ze i kdyz folici jsou, tak nevi nevi, jaka bude kvalita vajicek, ale na to se snazim nemyslet. Staci jedno nebo dve dobry, no ne? 😉

hoblinka8
10. únor 2011

@amadores
Tech soucitnejch pohledu se taky bojim. Ale u te rodiny to ani jinak neslo. Stejne to na me videli. Navic mam nejakou nemoc imunitniho systemu, takze se vlastne vzdycky vedelo, ze to nebudu mit s detma jednoduchy. A v praci mi to zas nedovolilo svedomi. Hodlam tam prestat chodit s prvnima realnejma priznakama tehotenstvi a v me situaci by byla fakt sprostarna je v tom jen tak nechat. A vsem trem verim, ze sve reakce ke mne, nevyjde-li to, zvladnou nejak kocirovat. V tom blbem pripade budu pak potrebovat praci jako sul, abych se mela do ceho jineho zakousnout...

ilik2011
10. únor 2011

@hoblinka8 Já mám asi taky jenom jeden vaječník dobrý,v tom levém vždycky něco je a hezky rostou,ale v tom pravém je to maličké,tak nevím jaká bude úroda.Taky si říkám že stačí když vyberou 1-2 bojovníčky.Já piju ještě kontryhelový čaj,zdá se mi že po něm mi víc roste sliznice a foliky taky rychleji přibívají,ale dneska už přestanu-sliznici mám 9mm.
Chtěla bych na to přestat myslet,ale nejde to.Myslím že i u tebe to bude dobré a opu bude třeba v uterý.Držím palečky at rostou!!! 🙂

checule
10. únor 2011

@adenka84
Ahojky,
na OPU jsem byla 25. ledna a ET proběhl 29. ledna, takže to budem mít opravdu hodně podobné 🙂 Tohle je mé první IVF, všichni mi říkali, že úspěšnost je vysoká, ale první IVF vychází jen výjmečně, většinou je úspěšné až to druhé. Od prvopočátku šlo všechno jak po másle, až jsem měla strach, že pak přijde nějaká rána a bude po radosti. Ale zatím to vypadá dobře. Na krev jdu v pondělí, tak to budu mít potvrzeno přímo od lékaře a opadne ze mě ten největší stres 😉

hoblinka8
10. únor 2011

@ilik2011 Ja jsem mela sliznici v pondeli 11mm a dneska 10mm (je mi trochu divne, ze byla v pondeli vetsi, ale kdo vi, jak to zmerili🙂 ). Kontryhel jsem pila driv a taky jsem brala Femigard, ale ani u jednoho jsem na sobe nepozorovala zadne ucinky, tak jsem toho zas nechala. I kdyz teda ten kontryhel mi chutnal, takze si ho obcas udelam jen tak pro chut🙂

Taky se na to snazim nemyslet. Dneska jsem si vzala dovolenou. Rano po tom utz jsem za to byla rada, protoze jsem z toho byla trochu spatna a chodit v takovy nalade do prace = nic moc. Ale ted uz jsem zas srovnana a civim doma na televizi, abych na to nemyslela. Ani cist mi nejde. Porad hypnotizuju hodiny, aby uz byla sobota 😀

ilik2011
10. únor 2011

@hoblinka8 No právě,když se nedaří jsem taky otrávená a protivná a mám strach abych to nepřenášela na malou.Manžel to musí vydržet,ty nálady 😀 Nejhorší to se mnou je,když přijde menst.Do poslední vteřiny doufám,že se to nerozjede a pak když to přijde jsem hrozně vzteklá na sebe.Ted se nejvíc bojím,že když se to náhodou povede budu se třepat strachy až do porodu,aby se něco nestalo,aby byla genetika v pořádku.......je to boj,ale holky ..........stojí to všechno za to,to co potom člověk prožívá s tím malým dáblíkem vynahradí všechny naše slzyčky. 🙂

adenka84
10. únor 2011

@tonytony ne to bylo moje 3.IVF....
před tím jsem byla 3x na IUI..2.IVF a1X KET....
@checule tak to jsem na tom opravdu skoro stejně, já měla ET o 4 dny dříve...
to jsem ráda, že se tu budu moc s nikým dělit o své pocity...
odkud jsi akolik ti je let, tedy jestli tě nevadí, že se tě ptám..
Jinak to že jsi měla 1.IVF úspěšné je opravdu moc krásný, to už si teřtí, kterou znám...

ismet
autor
10. únor 2011

@lampion Ahoj lampionku, je mi 33 let, v říjnu, až by se miminko z lednového IVF narodilo, už by mi bylo 34 let. O děťátko se snažíme od mých 29, to jsem na tom dokonce byla hormonálně o dost hůř než teď. Doktoři mě dokonce strašili už v 27 letech předčasným přechodem! Začaly mi řídnout vlasy nad čelem, což byl pro mě šok, vždycky jsme měla bohaté dlouhé vlnité vlasy. Asi to bylo i stresem v práci, protože teď mám hormonální profil perfektní, manžel má dobrý spermiogram, a přesto se nám to přirozeně nedaří. Kolik je tobě? Asi podobně, že? Chtěla jsem se tě také zeptat, jestli pociťuješ nějaký tlak v oblasti dělohy. Já už několik dní ano, takové šimrání, ale nechci si dělat zbytečné naděje, říkám si, že by také mohla být jen prokrvená od Crinone (Utrogestan v gelu).

val123
10. únor 2011

@adenka84 potichoučku mocinky gratuluji 🙂
@checule Taky potichoučku moc gratuluji 🙂

ismet
autor
10. únor 2011

@checule Ahoj checule, včera jsem tu nebyla a teď kouknu a čtu krásnou zprávičku od tebe!Srdečně blahopřeju 🙂 . Kolik dní po ET sis dělala test? Cítila jsi předtím nějaké šimrání v podbřišku? Nebo nějaké jiné příznaky?

adenka84
10. únor 2011

@val123 děkuji...

lampion
10. únor 2011

@ismet
Ahoj!! Už se mi stýskalo 🙂 . Jak jinak - je mi 33, ale v říjnu už by to bylo 34 🙂 . Snažíme se o miminko taky od mých 29, manžel je naprosto v pořádku, dokonce má hodně nadprůměrná čísla, ale já mám nějaké rozhašené hormony - hodně nepravidelné cykly. I když - přesně jak píšeš, teď na poslední kontrole mi pan doktor k mému překvapení říkal, že si myslí, že normálně ovuluju, čemuž se mi ani nechce věřit...... Poprvé jsem otěhotněla hned v těch 29 po IUI, bohužel to skončilo nešťastně předčasným porodem, ale smutek nám vyléčil syn, který se nám podařil půl roku poté při IVF.
Tentokrát mám ale nepěkný pocit, že to nevyšlo. Nechci panikařit, ale vážně si to myslím, břicho mě bolí jako na MS, vsadím se, že ji nejpozději o víkendu dostanu. ☹ Chlácholím se tím, že máme 8 mrazáčků v zásobě a taky tím, že mi dneska od babičky dorazil můj kuliferda. Tak si s ním tu stavím nádraží z Dupla a radši nic neřeším..........
Dneska jsi 8. den po ET, vid? Dávám ti velké naděje. Mně osobně utrogestan menstruaci nedrží, takže vím, že pokud se nezadaří, dostanu MS ještě před testem. Kdy se odvážíš testovat ty? U toho podzimního testu jsem měla // už 9. den, čímž tě nechci navádět, abys to uspěchala, v každém případě se ti to pekelné čekání už chýlí (doufejme, že ke zdárnému) konci 😉 . Držím palce!

ismet
autor
10. únor 2011

@lampion No to je neuvěřitelné, jak máme podobný snažilkovský osud 🙂 . Myslíš, že to nevyšlo? Pamatuješ si, že ses v těhotenství cítila jinak? Já jsem tehdy právě byla přesvědčená, že to zase nevyšlo, břicho mě bolelo jako před ms a už jsem čekala, kdy začnu krvácet. Takže podle toho se podle mě řídit nelze. Ale i kdyby ne, tak máš pořád velkou naději ze zmrzlíků, já už ale žádné nemám, museli bychom to všechn podstoupit znovu. A co horšího, protože u nás nenašli žádný zdravotní problém, tak se bojím toho, že by mě dr. přemlouvala, abychom to zkoušeli přirozeně. Ano, dneska mám 8. den po ET, títra bude mému embryjku 14 dní. Bojím se, bojím testovat. Mně Utrogestan po KET zpozdil ms. o neuvěřitelných 13 dní, tak jsem byla moc zklamaná a už jsem doufala. Test už mám koupený, ten citlivější Mamatest, ale asi to zkusím až ve středu ráno. Mám jít do nemocnice na krev, tak se to radši dozvím nejdřív sama doma. V sobotu máme oslavu druhých narozenin našeho chlapečka, tak mu teď peču dva dorty a zítra je naplním. Bylo by fajn už tam říct kamarádům, vesměs také se snažícím o miminko, že už je na cestě, ale asi to vydržím.

lampion
10. únor 2011

Jé, tak ať se dílo podaří! A rovnou dva, to nejsi žádný troškař 🙂 ! A koucourkovi přeji všechno nejlepší k narozeninám a vydařenou oslavu!!
S tím testováním jsi fakt drsná, já bych se takhle dlouho nevydržela týrat 🙂 . Věřím, že vám to vyjde. 😎 Bylo by fajn, kdyby se nám to podařilo současně....... Třeba bychom se potom potkaly v porodnici, hehe. Pokud jde o mé pocity, jsem přesvědčená, že už to na sobě poznám. Po tom podzimním KETu jsem ten 9. den tak nějak věděla, že tam ty dvě čárky budou, tak jsem se ani nebála.....
Tak tfuj tfuj tjuj, držíme si palce!

lampion
10. únor 2011

@ismet Zapomněla jsem tu poslední zprávu adresovat 🙂 .

ismet
autor
10. únor 2011

@lampion To by bylo fajn, mohly bychom spolu prožívat celé těhotenství 🙂 . My optimistky 😉 . Míváš předtuchy? Já moc 6. smyslů nemám, maximálně někdy myslím na někoho, kdo mi vzápětí zavolá nebo napíše smsku, jinak u mě spíš platí, že přání je otcem myšlenky. Odkud jsi? Já z Prahy, tedy z okolí Prahy. Nechci být příliš konkrétní, aby mě třeba nepoznali sousedi, naše IVF je přísně tajné. Tedy, ale nahlodala jsi mě! Přemýšlím, že si ten test zítra ráno udělám. Kdyby to bylo přirozeně počaté dítě, tak už by to byl den vynechání ms. Na druhou stranu, pokud by byl negativní, můžu si stále říkat, že je to brzy. Kdy jsi byla na ET ty? Jak máš starí embryjko? Myslím, že o 4 dny mladší než já, že?

ismet
autor
10. únor 2011

@lampion K té oranžové mám ještě jeden postřeh. Když jsem se probírala po OPU, tak vedle mě ležela lékařka, neuroložka, a vyprávěla mi o své zoufalé snaze o početí. Bylo jí už přes 40 let, měla zdravotní problémy a bylo to její 3. IVF ☹ . Říkala, že cvičí Mojžíšovou, taiči, chodí na akupunkturu, aby se jí prokrvila děloha, atd. Tak jsem jí řekla, co mi před několika lety poradila psycholožka: nosit oranžové prádlo, povlečení, pít z oranžového hrnečku, protože je to barva čakry břicha a příznivě ovlivňuje činnost pohlavních orgánů. Podivila se tomu a odpověděla, že se na to zeptá kolegů. No a když jsme se tam za 5 dní sešly na ET, tak byla celá v oranžovém! Tričko, kalhoty, spodní prádlo...hrneček a povlečení si prý koupila taky 🙂 . Říkala, že se ptala známých alternativních lékařů a ti jí blahodárný vliv oranžové barvy na plodnost potvrdili. Tak doufám, že se jí to tentokrát už podaří 🙂 .

checule
10. únor 2011

@ismet
Ahojky,
testovala jsem se 7. den po ET a na testu se mi asi po 5 minutách ukázal dušík. Další test jsem si dělala o dva dny později a to už mi tam ta druhá čárka naskočila do 2 minut. Nebyla sice ještě tmavě fialová jako je ta kontrolní, ale byla krásně plná a celá růžová 🙂 Naposledy jsem se testovala dnes ráno a byla zase o něco tmavší ( nebo se mi to aspoň tak zdá ) 😉 Jinak jsem měla klasický příznaky přicházející menstruace, byla jsem si jistá, že to každou chvilku musím dostat - citlivá prsa, nafouklý břicho, na čele "saddáma" ( manžel říká všem těm krasavcům, kteří mě zdobí v období menstruace "saddám" protože kdysi dávno prohlásil, že kdybych si ho vymáčkla, tak tím zabiju Saddáma Husajna ) a k tomu nálada pod psa. Potvora červená mě sice nedostala, ale prsa mě bolí čím dál víc a začalo mě pobolívat i břicho. Doktor říkal, že se mi postupně a velmi pomalu zvětšuje děloha, což je dobře a že to za chvilku přejde... A co ty?
@val123
Děkuju mockrát za gratulace, snad nejsou předčasné, mám děsnej strach, abych něco nezakřikla..
@adenka84
Mě je 29 let a jsem z Prahy. Chodíme do Iscaru k panu primáři Mrázkovi - je fantastickej! O miminko se snažíme skoro tři roky, ale až letos v lednu jsme podstoupili naše první IVF. Předtím jsem musela podstoupit několik gynekologických operací kvůli zpackanému zákroku, který všechno zkomplikoval.. Ale teď už snad bude jen a jen líp 😉
Ty už nějaké děti máš?

adenka84
11. únor 2011

@checule určitě teď bude už jen dobře...
Ne, já žádné děti nemám...O miminko jsme se začali snažit když mi bylo 23 let..a sočkali jsme se až teď je mi 27 let...

lampion
11. únor 2011

@ismet
Ahoj!! Tak jak dopadly dortíky? 🙂 A jak velkou oslavu na zítřek plánujete? 🙂 My jsme ty 2. narozeniny slavili natřikrát, až si na to ten náš drak zvykl a vyžadoval dort a dárky každý den 🙂...... . Teď je s ním úžasná legrace. Mluví jako kniha a má neuvěřitelné hlášky 😅 . Pořád prohlašuje, že chce bratříčka, ale s tou výhradou, že bude pít po narození vodu, protože moje prsa mu nepůjčí (kojila jsem ho dvou let, proto jsme taky s tou snahou o sourozence začali až teď)........
Jsem z Prahy, respektive "náplava" 😉
Moc veliká optimistka tentokrát bohužel nejsem (i když to já nikdy). Už jsem se vnitřně smířila s tím, že to nevyšlo. Fakt to na sobě citím. Kromě toho neklamného pocitu v břiše je mi až moc dobře. Dokonce i v krku mě přestalo škrábat. 🙂 Už jsem to oznámila manželovi.....Věřím, že se nám to 2. miminko dřív nebo později povede, ale teď by se to vážně hodilo - dřív než budou malému 3 roky. Právě tu řešíme školku, v únoru jsou zápisy.
Jo, na ET jsme byli 5. 2.
Když o tom tak uvažuju, tak o vlivu oranžové barvy na plodnost jsem už někdy slyšela. Taky jsem si prošla obdobím bylinek, akopunktury, čínské medicíny, léčitelů......a jedna léčitelka mi vyrobila oranžovou mandalu, abych si ji dala pod matraci. Pokusím se ji najít (jsme čerstvě přestěhovaní v novém a v bytě máme zatím krabicové uspořádání), mělo mě to napadnout hned před transferem, ne až teď. Aspoň, že spíme pod tou oranžovou peřinou 🙂 Jestlipak to té tvé spoluležící kolegyni vyšlo 🙂 .....