IVF leden - únor 2011

ismet
18. led 2011

Ahoj holky,
je tady někdo, kdo se právě chystá na IVF a chtěl by si se mnou vyměňovat zkušenosti? Já si pozítří začnu píchat Puregon a na konci příštího týdne bych měla jít na odběr vajíček. Chodím do FN Motol a je to můj druhý pokus. Z prvního, v Sanatoriu Pronatal, mám skoro dvouletého chlapečka. S touto dobrou zkušeností věřím, že se to povede. Mezitím byl ještě jeden neúspěšný KET a předtím 3 IUI bez výsledku, tak teď spoléhám na čerstvá embryjka 🙂.

pejcoska
24. bře 2011

@ismet Ahojky ismetko,to viš,že zítra budu na Tebe myslet a držet Ti palečky 🙂 Ty jsi ale statečná,tak doufám a zároveň přeju,aby Tě to nebolelo,ale určitě nebude. No a ta sliznice i folikul,to je krásný,mooooooooooooooc Ti držím palečky 🙂 A v sobotu na plese si pořádně zatancuj dokud můžeš 😀 Tak se zítra ozvi,jo? Tak krásnou dobrou noc a pořádně se na zítřek vyspi 🙂

ismet
autor
24. bře 2011

@pejcoska Díky, zítra se ozvu a podám hlášení 🙂 .

ismet
autor
25. bře 2011

Ahoj pejcosko, tak už to mám za sebou. Bylo to nepříjemné, je to taková tupá bolest spíš jako bouchnutí nebo křeč. Měla jsem strach i z toho, že to dělala mladá doktorka, ta moje, která má velké zkušenosti, jí držela ultrazvuk a radila jí. Ale zvládla to, embryolog hned zkontroloval, jestli je tam vajíčko, a mohla jsem jít. Váhala jsem s ICSI a nakonec jsem si řekla, že to tentokrát pojmu víc duchovně a nechám to na přírodě (vím, že to zní trochu divně u umělého oplodnění 🙂 ). Zítra mi bude embryolog volat, jestli se vajíčko oplodnilo a v pondělí se dozvím, jestli můžu přijít na transfer.

A jak je Tobě? Už Ti začíná být špatně?

pejcoska
25. bře 2011

@ismet ahojky ismetko,tak to jsem ráda,že už to máš za sebou a hlavně si statečná 🙂 Dnes jsem celý den na Tebe myslela a čekala až se ozveš. Určitě to dobře dopadne a vajíčko se oplodní a v pondělí budeš mít konečně bobíska u sebe,už se určitě nemůžeš dočkat,viď 🙂 .

Jinak ismetko,po ránu je to nejhorší,mám žaludek jak na vodě a na nic nemám chuť a dost mě pálí žáha a taky jsem dost unavená,ale to je určitě normální. A co ty,jak se těšíš zítra na ples?

ismet
autor
25. bře 2011

@pejcoska Když je ti špatně, to znamená, že se miminko dobře vyvíjí. Je to paradox, ale říkala mi to tak moje gynekoložka, je jí už přes 60 let a prý kdysi, když nebyly ultrazvuky, tak se lékaři řídili i tím. Mně bylo se synem také hodně zle, brala jsem to jako daň za to, že můžu darovat život. Není to nekonečné.

To víš, že se na embryjko moc těším, doufám, že tentokrát to vyjde, že bude silné (nebo už je) a bude se chtít narodit. Nemůžu říct, že to vím nebo cítím, protože jsem podobně doufala i u dvou předchozích neúspěšných pokusů. Říkám si, že je to statistika, šance je 25% jako u přirozeného početí a čím víckrát to budeme opakovat, tím větší pravděpodobnost je, že se to povede.

Na ples se moc těším, dneska jsem byla u kadeřníka a zítra se nechám nalíčit. Psycholožka mi říkala, že pro otěhotnění je potřeba se dobře cítit, lépe prý pak proudí ženská energie. Také mi pokaždé, když k ní přijdu, hned říká, jak mi to sluší. Ale já to beru s rezervou, při kojení jsem přibrala 8 kilo a už se jich nezbavila. No a pak před plánovaným početím mě zase dr. před hubnutím varoval, tak jsem si řekla, že miminko je teď důležitější než figura. Maželovi se líbím i takhle, on nemá rád hubené ženy. Když mi to poprvé řekl, tak jsem ho moc ráda ujistila, že se nemusí bát, že by se mi to stalo 🙂 .

pejcoska
27. bře 2011

@ismet Ahojky ismetko,moc se omlouvám,že jsem neodepsala včera,ale vůbec jsem se k pc nedostala.Včera jsem měla kvapíka,musela jsem manžela zabalit a nachystat ho,dnes odjíždí pracovně do Německa,takže jsem včera neměla vůbec čas jít na internet a večer jsem usnula jak špalek 😉

Ismetko,moc Ti držím palečky,ale uvidí,že tentokrát to vyjde,musííííííííííííííííííííííííííí 😉 A co ,jak dopadl ples,tančila jsi? No určitě si byla krásná a velmi Ti to slušelo 🙂 Já te%d taky váhu neřeším,nejdůležitější je teď miminko a ne nějaké to kilo navíc 😉 Já si říkám,že po porodu na to budu mít času 😉 Mému manželovi se taky nelíbí hubené ženy,říká,že pořádná ženská má být krev a mlíko. Ismetko a co embryjko,volala jsi dr.?

ismet
autor
27. bře 2011

@pejcoska Ahoj pejcosko, ples byl super, zatančila jsem si se svým stárnoucím manželem (je mu 36 let, ale pořád má divné řeči, že je starý a tlustý a marně ho přesvědčuju o opaku, vypadá dobře) a vyhráli jsme v tombole čokoládový dort! To byla dobrota! Byla jsem načesaná, nalíčená, cítila jsem se moc dobře a to je teď hodně důležité kvůli energii a psychice.

Embryolog mi volal včera dopoledne, že má dobrou zprávu - vajíčko se oplodnilo spontánně. Měla jsem velkou radost, věřím mu, že bude silné, bude se pěkně dělit a zítra si pro něj pojedu. Ráno tam musím zavolat, tak na mě, prosím, mysli, ať si mě tam pozvou.

pejcoska
28. bře 2011

@ismet Krásné ráno ismetko,tak to je moc dobře,že se vám ples vydařil 😀 Tak to je skvělá zpráva,mám velkou radost,určitě je embryjko silné a dnes ho budeš mít už u sebe 🙂 Mooooooooc Ti držím palečky a myslím na Tebe a pak se ozvi,jsem zvědavá 🙂

ismet
autor
28. bře 2011

Ahoj pejcosko, píšu až teď, odpoledne jsem na tři hodiny usnula se svým chlapečkem. V 9 jsem dneska volala do Motola, jak se daří embryjku, byla ve mně malá dušička, ale dozvěděla jsem se, že je mu fajn a že si mám v 11 přijet na transfer. Ujel mi autobus, přijela jsem tam o čtvrt hodiny později, ale nikdo mi nic nevyčítal, ještě ani nezačali. Dr. mi říkala, že embryjko je osmibuněčné a že vypadá moc hezky. Dokonce mám jeho fotku, přiložila jsem ji sem. Pokud se vše povede, tak mu to jistě bude připadat zvláštní, až se na ni podívá....že byl/a kdysi jen shlukem buněk 🙂.

Po transferu jsem ležela v pokojíku s paní, se kterou jsme se seznámily takdy na Modrém koníku. Je z vedlejší vesnice. Tak jsme se smály, jak je svět malý. Před zákrokem jsem se pořádně napila, minule jsem měla pocit, že jsem to zanedbala, a měla jsem tak plný močový měchýř, že mi dr. nabídla vycévkování. Nikdy mi to nedělali, bylo to zvláštní, přišla jsem si jako mimino 🙂. Ale pak se mi zase lépe leželo.

ismet
autor
28. bře 2011

@pejcoska Tak takhle vypadá moje vánoční miminko tři dny po početí.

holubice.petra
28. bře 2011

@ismet tak ta fotečka je fakt super...to jen tak nikdo nemá..hlavně ať se mu u maminky daří!!!

ismet
autor
28. bře 2011

@holubice.petra Díky, to je novinka, u dvouletého syna mám první fotku až z 5+4 tt. Přišlo mi to od embryologů jako dobrý nápad. Akorát že tu naši léčbu před okolím tak tajíme, že to tomu človíčkovi budeme moct ukázat až v dospělosti, aby neprozradil naše tajmenství.

tonytony
28. bře 2011

Ahoj holky, chci se jen zeptat- nosíte ke svému gynekologovi, když jdete třeba na preventivní prohlídku nějaké papíry z Caru o IVF- myslím o těch NEúspěšných? Nebo jen mu řeknete, že chdoíte do Caru a třeba 2x to nedopadlo?Já jdu zítra a nevím, zdamám něco brát k němu nebo stačí mu to jen sdělit, kdy to třeba bylo a že výsledek nula... Já nemám ani žádnou vyloženě přímo zprávu pro něj, jen pro sebe???Díky moc.,Jo ještě upřesním, že já šla do Caru sama- bez doporučení mého gynekologa... Snad nebude naštvaný, že jsem ho obešla??? Máte zkušenosti? Díky.

tonytony
28. bře 2011

@ismet Moc gratuluju- koukám jen na posledních pár příspěvku a hned taková nádhera🙂

ismet
autor
28. bře 2011

@tonytony Ahoj tonytony, díky, ale ještě to nesmíme zakřiknout! Snad se malé/mu u mě bude líbit. Já jsem předchozí dva neúspěchy sdělila své gynekoložce jen ústně, nic po mně nechtěla a asi nebyl důvod mi nevěřit. Taky jsem šla před čtyřmi lety do Pronatalu bez jejího doporučení, protože by mi ho po půl roce snažení ještě nedala, a pak jsem se bála, že bude mít řeči, že jsem ji obešla. Ona je hodná a přátelská, jen jsem nevěděla, nakolik je i ješitná. Tak jsem jí přinesla kytku, říkala jsem si, že pak bude dobře naladěná. A nic mi nevyčítala, jen se smála a říkala, že kde selže příroda, tam pomůže věda. Doktorovi-muži bych nedala kytku, ale třeba bonbonieru nebo kafe.

tonytony
28. bře 2011

@ismet Díky moc... Jsem ráda, že nejsem sama... Jen doufám, že teda třeba Car samo neposílá zprávy gynekologům??? To by asi byl naštvanej hodně☹ a já se cítila taky trapně, že to ví z papíru a ne ode mě???Nebo myslíte, že to Cary dělají?

pejcoska
29. bře 2011

@ismet Ahojky ismetko,tak to je skvělé,ta fotka je nádherná 🙂 Moooooc držím palečky,aby se malé,malému u tebe dobře dařilo a pořádně se zakousl/a a váš chlapeček měl sourozence 🙂 To je tak hezký,když ti dají i fotku mrňouska,budete mít krásnou památku.....hlavně se opatrujte 🙂

ismet
autor
29. bře 2011

@tonytony Ahoj tonytony, jsem si téměř na 100% jistá, že jim žáné zprávy neposílají. Dávají jen zprávu o otěhotnění, když předávají pacientku a pak dávají info porodnice, ale obojí dostane pacientka do ruky a odevzdá to lékaři sama. Ničeho se neboj.

ismet
autor
1. dub 2011

@pejcoska Ahoj pejcosko, vidím, že se tady už pár dní nic neděje. Nové snažilky sem už nechodí a těhulky si asi píší jinde. Jak se cítíš? Je Ti stále špatně? Můžeš jíst maso a pít kafe?

Já mám zase syna u babičky, tak odpočívám, sleduju filmy a navlékám si korálky. Cítím se jako obvykle po IVF, tj. plná naděje a optimistmu. Dnes je mému embryjku týden, snad se mu daří a pěkně roste. V oblasti dělohy pociťuji různé tlaky a šimrání, ale to je zřejmě způsobeno Crinonem a také tím, že se víc pozoruju.

pejcoska
2. dub 2011

@ismet Ahojky ismetko,no já jsem vždycky nakouknu a nic nového tu není. Tak to jsem moc ráda,že se cítíš skvěle a jsi nabitá optimismem,určitě to je dobře a embryjku se u Tebe bude dařit 🙂 Držím Ti moc palečky a věřím,že všechno bude v pořádku a dočkáte se vánočního miminka 🙂

Představ si ismetko,že u nás to vypadá na ty dvojčátka. Ve čvrtek jsem byla na UTZ a paní doktorka tam viděla oba gestační váčky o velikosti 12mm a 11mm,ale srdíčka ještě nebyla.....tak musím ještě za 14 dní znovu na UTZ a to se prý uvidí,jestli tam budou oba. Jinak jsem hrozně unavená,maso mi chutná,ale kafe mi nejede,takže už ho nepiju,akorát někdy si udělám 3v1. No a chutě nemám vůbec žádný,nic mi nejede akorát jedinný na co mám chuť jsou polívky...a to jsem je nikdy moc nemusela...ale teď bych je mohla jíst 3krát denně. Jsem moc zvědavá,jak to všechno dopadne.....

Ismetko moc Ti držím paleč,opatrujte se a zase mi napiš,budu moc ráda 🙂

ismet
autor
2. dub 2011

@pejcoska Ahoj pejcosko, tak Ty budeš mít nakonec čtyři děti! To je krása! Moc Ti to přeju. Co na to říkal Tvůj manžel a kluci? Také jsem je kdysi chtěla, pak jsem slevila na tři a teď, když vidím, co je práce s mým dráčkem, tak už chci jenom dvě. Ta únava je typická, já už se tak cítím taky, ale u mě se dají ještě všechny příznaky svést i na Crinone.

Já jsem v těhotenství taky žádné chutě neměla, ani jednou, ale bylo mi děsně zle z masa, přišlo mi jako bych jedla mrtvolu. Můj manžel rád vaří, takže si dělal večeře sám a já jsem mezitím šla na zahradu, abych nic necítila. Ryby jsem nemohla ještě půl roku po porodu, tak to bylo silné. Poprvé jsem si dala steak v 6. měsíci, když mi ho nabídli na návštěvě a mně bylo hloupé ho odmítnout. Celkově jsem za celé těhotenství snědla tak půl kila masa, víc ne. Bylo to jako bych byla vegetariánka, lidi mě před tím varovali, ale dítě mělo 3,3 kg a 52 cm a bylo úplně v pořádku.

Z kafe mi bylo podobně zle, dokonce i z vůně a z pohledu na lidi, kteří ho pili. To bylo hodně divné. Zvedal se mi žaludek například při sledování filmu, kde v restauraci nalévali kávu. Nebo jsem jednou byla na návštěvě u kamarádky, která měla kuchyni dózu s nápisem KÁVA. A mně se z toho pohledu udělalo tak špatně, že jsem ji poprosila, aby ji obrátila nápisem ke stěně 🙂 . Byly to kuriózní problémy.

Přeji Ti krásný víkend a těším se na zprávičky od Tebe.

pejcoska
3. dub 2011

@ismet Ahojky ismetko,no už to tak vypadá,asi budeme mít dohromady 4 děti,ale říkám si ,lepší mít 4 než nemít žádné... 😉 Ale paní doktorka říkala,že to se všechno uvidí,až za těch 14 dní na dalším UTZ. Jinak manžel byl mile překvapenej,říkal,lepší,aby jsme měli dvojčátka,než kdxbx se neudrželo ani jedno...a to má pravdu..pořád mi říká,mámo spolu to zvládneme...a pořád plánuje co a jak bude,co všechno koupíme a nejradši by chtěl už nakupovat teď.....má velkou radost 🙂 No a kluci? Ten starší je vpohodě,říkal,že nám bude pomáhat a že se těší až bude vozit kočárek a mladší ten mi řekl,no tak jestli to budou dvojčata,tak já se odstěhuju.....ale to byla jeho první reakce,zdá se mi,že trošičku žárlí..... no a já už se nemůžu dočkat UTZ,jen aby bylo všechno v pořádku....

A co ty ismetko,jak Ti je,jak se Cítíš a jak dlouho jsi po ET?

ismet
autor
3. dub 2011

@pejcoska Ahoj pejcosko, máš kolem sebe samé fajn chlapy, určitě ta dvojčátka zvládnete. Taky si říkám, že je lepší mít 4 děti než žádné. A že se to stává. Navíc kluci už jsou velcí, takže nebudete mít práci se čtyřmi malými dětmi současně. V širší rodině máme příbuzné, kteří si také ke dvěma už dospělým synům pořídili ještě dva malé. Je jich plno, ale to úžasné rodinné prostředí.

Mému embryjku je dneska 9 dní, jsem 6 dní po ET bez PK (byly by to 4 dny s PK). Stále mě pobolívá břicho, různě mě tlačí a píchá. Určitě jsou to jiné pocity než klasický premenstruační syndrom, ale také to může způsobovat Crinone. Dr. říkala, že se přestal vyrábět, a že až ho doberu, budu muset pokračovat s Utrogestanem, který ale nemá stejné složení, tak to není ideální změna. Který lék bereš Ty? Mám velkou chuť na česnek, už třetí den jsem si dneska dělala extra silnou česnečku. Ale myslím, že tak brzy by se chutě neprojevily, navíc minule jsem je vůbec neměla.

pejcoska
4. dub 2011

@ismet Ahojky ismetko,no to máš pravdu,mám okolo sebe jen fajn chlapy,fakt jsou skvělí a jsem za to strašně moc ráda 😀 Já si také myslím,že to v pohodě zvládneme a jsem strašně šťastná a hlavně doufám,že všechno bude v pořádku 🙂

Ismetko,mně taky po ET bolelo břicho,ale nevím jaký je ten Crinone,nemám s tím zkušenosti. Já beru 2krát 2 Utrogestany a k tomu pořád půlku Prednisonu,myslím,že ten Utrogestan se snad bere až do konce 12.týdne.
Ismetko,co ty víš,třeba teď je to jiné a chutě se Ti projevují už teď.Ale to není špatný nápad,dala jsi mi inspiraci a taky jsem dostala chuť na česnečku.....tak to si jí dnes uvařím.....víš,skoro nic mi nechutná,do všeho se musím nutit,hlavně ráno,ale
polívky bych mohla jíst klidně 3krát denně 😀

Ismetko,strašně moc Ti přeju,aby vám to vyšlo a ono to vyjde a budete mít doma vánoční miminko 🙂

ismet
autor
7. dub 2011

@pejcoska Ahoj pejcosko, rozhodla jsem se, že si zítra ráno udělám test. Budu mít 29. DC, embryjku bude 14 dní, tak už by pravda mohla vyjít najevo. Dám Ti vědět, jak jsem dopadla, mysli na mě, prosím.

pejcoska
8. dub 2011

@ismet Ahojky ismetko,myslím na Tebe a mooooooooooooc Ti držím palečky 🙂 Dej mi prosím vědět,jsem strašně napjatá 🙂

ismet
autor
8. dub 2011

@pejcoska Ahoj pejcosko, udělala jsem si test a byl pozitivní 🙂 🙂 🙂 !!! Nejdřív to nevypadalo moc dobře, papírek zůstával bílý, ale pak se najednou objevil dušík a ještě během tříminutového limitu se vybarvil tak, že se o něm nedalo pochybovat. Čárka je stále světlejší než ta testovací, ale to snad nevadí, byl to ten méně citlivý Mamatest a embryjku je 14 dní.

holubice.petra
8. dub 2011

@ismet super moooc gratuluji!! teď bude čárka jen sílit 😀

pejcoska
8. dub 2011

@ismet Ahojky ismetko,mooooooooooooc gratuluji a mám strašně velkou radost,že vám to vyšlo 🙂 Je to skvělé,mám ohromnou radost,věřila jsem,že se to povede 🙂

ismet
autor
8. dub 2011

@pejcoska Ahoj pejcosko, děkuji za gratulaci, já už jsem pomalu ztrácela naději. Jsem teď moc šťastná, i když je to jen začátek a doufám, že embryjko je silné a skutečně z něj za 8 měsíců bude vánoční miminko.

Jak se cítíš? V kolikátém jsi týdnu? Já mám dneska 4+0, takže vlastně už v pátém.