IVF leden - únor 2011

ismet
18. led 2011

Ahoj holky,
je tady někdo, kdo se právě chystá na IVF a chtěl by si se mnou vyměňovat zkušenosti? Já si pozítří začnu píchat Puregon a na konci příštího týdne bych měla jít na odběr vajíček. Chodím do FN Motol a je to můj druhý pokus. Z prvního, v Sanatoriu Pronatal, mám skoro dvouletého chlapečka. S touto dobrou zkušeností věřím, že se to povede. Mezitím byl ještě jeden neúspěšný KET a předtím 3 IUI bez výsledku, tak teď spoléhám na čerstvá embryjka 🙂.

ismet
autor
8. dub 2011

@holubice.petra Ahoj Petro, díky moc za blahopřání. Jsem šťasná, že se to konečně povedlo po dvou nezdarech, v naturálním cyklu.

Jak je Tobě? Čekáš dvojčátka, že? V kolikátém jsi týdnu?

pejcoska
8. dub 2011

@ismet ismetko,uvidíš všechno bude dobré a do Vánoc se vám narodí vaše vytoužené miminko 🙂 Jinak já jsem teď asi 7+4 a 7+3,příští týden v pátek jdu na další UTZ,jestli obě embryjka mají srdíčko,jsem napnutá jak struna....A cítím se těhotně,celý den mám žaludek jak na vodě,strašně mě pálí žáha a je mi na zvracení,jsem dost unavená.....ale jsem za to ráda,aspoň vím že jsem těhotná a doufám,že bobísci prospívají... 😀

kiara81
10. dub 2011

ahojda holky srašně vás zanedbávám to je semnou hrozný....tak co tady nového jéé jste stoho nadrbaly 😀
no jako já měla mít už dávno ms ale poprvé za dobu co mám ms jsem dnes 37DC a jako nic se neděje ms nikde...no já se toho KET snad nedočkám
všem co se zadařilo moooooooooooooooc gratuluji a at vám je zpočátku hooodně špatně 😀 to je náznak že se miminko drží zuby nehty

jolcap
11. dub 2011

@kiara81 to jsou nervy,co si dojít pro provokačku mě ji taky museli píchnout před ivf

petapal
12. dub 2011

@kiara81 aqhojky myslim,že jsme to spolu minule dostali nejak ja taky čekam na KET a mela jsem ms dostat nekdy kolem 4.4. a objevila se mi ted 10.4. tak tam jdu volat.

ismet
autor
12. dub 2011

@pejcoska Ahoj pejcosko, tak jsem si čtyři dny pobyla mezi těhulkami, bylo to super, ale dneska mě rozbor krve vrátil zpátky mezi snažilky. Myslela jsem si, že je to víceméně formalita, když jsem měla už v pátek pozitivní test, takže byl docela šok, když jsem volala pro výsledky a sestra mi řekla, že byl test negativní. Ne tedy úplně, mám HCG 10, ale průměrná hodnota 32.DC, což mám dnes, je 350. Takže chvíli jsem těhotná byla, ale pak se něco stalo a embryjko se přestalo vyvíjet.

Musím říct, že nejsem tak zklamaná jako při minulých dvou pokusech, už jsem si na ty neúspěchy tak nějak zvykla, spíš přemýšlím, co je u nás špatně, proč se ve mně ta embryjka nechtějí usadit. Říkám si, jestli nemáme nějakou genetickou vadu nebo jestli prostě s manželem nejdeme dohromady-říká se, že někteří lidé nepočnou dítě spolu, ale s jiným partnerem pak ano. Ale na druhou stranu máme zdravého chlapečka, jednou se to už povedlo, tak snad je to jen o pravděpodobnosti.

mv
13. dub 2011

@ismet to mě mrzí,že to zase nevyšlo,ale máš k tomu celému dobrý přístup a nesmutníš,což je moc dobře,takže příště se to už podaří... 😉

pejcoska
13. dub 2011

@ismet Ahojky ismetko,strašně mě to mrzí ☹ ,obdivuji Tě za to jak si silná a vyrovnaná......je mi to moc líto,ale uvidíš,že příště to vyjde.....musí.

holubice.petra
13. dub 2011

@ismet jé to mě mrzí neboj se určitě to jednou vyjde...já jsem si už taky tak připadala a podívej sice jsem si mussela pět let počkat ale nakonec to vypadá dobře (ale dvojčátka to nejsou ale zaplať pán bůh i za jedno)

ismet
autor
13. dub 2011

Ahoj holky, děkuji za vaše pochopení a povzbuzení, jste moc hodné. Sama se divím, jak to zklamání snáším dobře, vyhodila jsem test i fotku embryjka a dohodla si v Motole, že si v pátek dojdu pro léky na IVF. Jsem moc ráda, že je moje dr. taková akční a orientovaná na výsledek a že nebude žádný zbytečný prostoj.

@holubice. petra Promiň, já to nějak popletla, měla jsem za to, že čekáš dvojčátka. Ale jedno miminko je také super, hlavně ať se mu dobře daří a pěkně roste. Pět let je dlóóuhá doba, to máš tedy výdrž!

holubice.petra
14. dub 2011

@ismet no ono nám nic jiného nezbylo než čekat...to je dobře že jdeš hned zase do boje tfuj tfuj teď to určitě vyjde!!!!

kiara81
15. dub 2011

@jolcap ahojda tak jak se máš těhulko????
@petapal ahodja a jak jsi na tom ty????
no a já holky stále ms nikde min. týden jsem bylan a vyvolávačce ted ve středu na dvojité dávce a stááále nic

kiara81
15. dub 2011

@ismet to je mi moc líto ale neboj dopadne to ...aspon je vidět že se to chytlo no a ted to jen dopilovat.....

ismet
autor
15. dub 2011

@kiara81 Ahoj Kiaro, děkuji za milá slova. Dneska jsem začala stimulovat Puregonem, dr. říkala, že jsem úplně zdravá a že je jen otázkou času, kdy se to povede. Tak doufám, že do třetice cyklů placených pojišťovnou to vyjde.

kiara81
15. dub 2011

@ismet tak od toho jsme tady abychom si psychicky pomáhaly taky mě tady holky dost pomohli..a poradily....
už máš třetí jééjej no tak to je jasný že se to povede...kolik jsi měla naposledy vajuch?hlavně nic neuspěchat nemá to fakt cenu..já jsem ráda že jsem na ET nešla byla jsem vycucaná jak hadr...z těch všech hormonů atd no ale ted??zas když nebyla sliznice tak se fláká ta věčně pravidelná ms někde ve světě jsem dnes 42dc ..já se toho KETu taky snad nedočkám ale říkám si nemám v sobě žádné hormony...tak hodně sil do dalšího snažení a upni se na první dítko mě to moc pomáhá fakt.... 😉

ismet
autor
16. dub 2011

@kiara81 Ahoj Kiaro, přesně jak píšeš, mně také hodně pomáhá péče o mého dvouletého chlapečka. Je tak roztomilý a přítulný a vyžaduje tolik pozornosti, že nemám čas na bědování nad svou neplodností. Při IVF, že kterého vznikl, jsem měla 13 vajíček a z nich 6 kvalitních embryjí. KET za 2 roky se nepovedl, při 2. IVF jsem měla 9 vajíček a z nich jen jedno embryo, které se ale nechytilo, pak naturální cyklus a z něho jen biochemické těhotenství a teď jdu na 3. IVF a stimuluji Puregonem, po kterém už mi to jednou vyšlo. Tak mi, prosím, drž palce.

Co podnikáš teď Ty? Pochopila jsem to správně, že čekáš na KET?

kiara81
16. dub 2011

@ismet no tak vidíš že neplodná nejsi a určitě se zadaří moc budu na tebe myslet ju?
jj já čekám na ket ale asi se nedočkám jelikož dnes jsem 43dc a ms nikde už jsem dostala tolik vyvolávaček a už už ale druhý den zase nic...přemýšlím že si nasadím esrofen a basta a uvidíme co se bude dít ...já měla ze stimulace 32 vajíček a 23 embrií mám v mrazáku...ale bůh ví kdy se jich dočkám těch mých miminek 🙂
syna mám přirozeně ale už jsem byla v centru a už jsem byla těhotná to bylo super tenkrát no a ted máme špatné spermiogram....no a já si myslím že neprůchodné vejcovody jelikož mi dávali 10 vajuch jen tak na zkoušku na IVF a 8 se jich samo oplodnilo no a zbytek šel na ISCI

jolcap
18. dub 2011

@kiara81 no já se mám celkem dobře čekám kdy mě přejdou nevolnosti a co ty kam se to posunulo?

kiara81
18. dub 2011

@jolcap ahojda no tak doufám že ti bude už jen líp a líp a tak máš jednoho broučka v bříšku?a já se konečně dočkala a 12jdu na UZ a pak na KET už dlabu estrofem no tak uvidíme

jolcap
18. dub 2011

@kiara81 je tam jedno,takže ted jsou starosti aby bylo zdravé
tak to je super mrcha přišla a budeš taky dávat dvě?

kiara81
18. dub 2011

@jolcap nene nebudu dávat dvě já mám ze zdravotních důvodů povoleno jen jedno ale snad se zadaří

petapal
20. dub 2011

@kiara81 ahojky no ja tam dneska byla a mam malou sliznici tak mi rekla,že bud se objednat za dva dny ,ale ,že mi může nabidnout hormony a ja se zhrozila zas placeni . Tak rekla,že to bude stat tak 300kč ,že nevi proč se to poprve nepovedlo a jestli mam poruchu jeste treba hormonalni protože mi vse roste pomaleji tak toto by zabralo ,ael nevyhoda,že to budu brat do 12tydne tehotenstvi když by se to povedlo . To jsem tu četla i u jinych holek ,že tu taky berou vzala jsem si naplasti. Takže jak to dostanu dalsi mesic druhy den začnu naplasti uživat objednam se 11den ms a pak se uvidi takže mam jeste skoro mesic zas čas .No když mrchu chces dostat tak zrovna na potvoru neprijde vid držim palečky my mame posledni dve zmrazene vajička pak už do toho asi nepůljdem pokud to nevyjde kvůli financim a hlavne jsou to nervy.

kiara81
20. dub 2011

@petapal ahojda no to je pech fakt jako když jí chceš tak nejde ach joooo a co to bereš za náplastě? já konečně 45dc ms dostala takže už beru estrofem na sliznici a 28jdu na UZ a vychází to počátkem května na transfér no tak jsem na to zvědavá ale víš jak to s náma je takže zatím s tím moc nepočítám .... 😀
neboj dvě se uchytí a kdyby teda nedejbože ne ale to je jen už kdyby jste chtěli další 😀 tak si alepon odpočineš od těch hnusných hormonů...já si říkala ted to zkusím 3x a pak na to kašlu a až příští rok...jao nebudu to hrotit jak jsem to předtím hrotila u IUI honem rychle..no a jak to pak dopadlo....ale neboj tento rok a toto jaro je prostě plodné už to bude naše.....

kiara81
20. dub 2011

@kiara81 nebudu dávat dvě ani nemůžu kvůli páteři a předchozímu císaři to nevím jak by to bylo při mé výšce 😀

petapal
20. dub 2011

@kiara81 dostala jsem naplaste extrahexal 100 mohla jsem si vybrat naplasti nebo prasky tak jsem vzala naplasti

kiara81
24. dub 2011

@petapal ty jo ani to neznám....hmmm všude maj fakt něco jiného....a tak co nového u tebe???

petapal
25. dub 2011

@kiara81 u nas noveho nic čekam na tu ms pak začnu brat naplasti a pak se to rozjede my mame posledni dve zmrazene tak dame obe a jeslti to nevyjde tak na to kaslem . Docela mi ted pribyli nejake lidi na nehtiky tak jsem rada nechci se nehteni vzdat vis tak snad to zvladnu nejak i pri miminku hihi. Dneska jsem tu mela kamosku co ma 1,5roku dvojčatka a to je mazec tak mi manžel rika jen si zvykej tak by možna i ty dve bral hihihihi. Dneska je den na h.. doma mame takovou hustou naladu vsichni jak syn tak manža tak ja jen kvůli tomu,že nam 1,5fenka yorksira učurava jak se boji nebo ma radost tak manza hrozne vyvadi a ja jsem z nej už psych. vyrizena aby se nepos.... čim vic bude rvat tim to ten pes bude delat fakt ten je dneska na zabit.

tonytony
26. dub 2011

Ahoj holky, nestíhám, vše se děsně zamotalo, pokomplikovalo, MS pozlobila, měla jsem 2 těhu testy pozitivní- ale bohužel falešně, ale nakonec se vše o měsíc dokonce urychlilo- nevím, zda to bude k dobrému, ale od soboty jsem v akci a píchám první injekce, od čt bych měla začít druhé a jestli jsem to dobře pochopila od dr., tak kolem půlky května budeuž OPU a ev. ET, jestli teda bude, co zavést... Mám nějaký poupravený protokol- kratší, ale ne vyloženě krátký nebo co, tak se jen trošku bojím, aby to nebylo fiasko už od začátku hl. stran počtu vajíček, neb u nás je "velký odpad" na konci díky PGD... Takže se Vám jdu jen nahlásit... Stále jsem z toho ještě v šoku, bylo to takový zmatený, urychlený a tak si to ještě ani nestíhám pořádně uvědomit, měla jsem ještě na ten měsíc tolik věcí na splnění, tak teď mám, co dělat a ani nemám čas na akci moc myslet- tak třeba to tak je lepší.... Uvidíme... však ono ty nervy ještě dorazí, to se zase teda nebojím...
Všem moc držím palečky v jakékoli fázi boje a budu nakukovat zase častěji a dočítat🙂

ismet
autor
27. dub 2011

@pejcoska Ahoj pejcosko,jak se cítíš? Chodíš sem ještě? Už máš fotečku dvojčátek? Představ si, co se mi stalo. Stimulovala jsem Puregonem, včera jsem byla na OPU a trochu se to zkomplikovalo. Dělala to nezkušená dr. , museli mi přidávat anestezii, takže mi potom bylo dost zle, ale získali jsme 13 vajíček. A dneska, když jsem volala do laboratoře, tak mi sdělili, že se ani jedno z nich neoplodnilo. Jsem z toho stále ještě v šoku, takové úsilí mě to stálo a vyšlo to vniveč, přišli jsme o další dva měsíce. Jediné pozitivum na celé situaci je, že se tento pokus z hlediska pojišťovny nepočítá, takže mi zaplatí ještě jednu stimulaci.

holubice.petra
28. dub 2011

@ismet ahojky přesně tohle se mi stalo loni v červenci ani jedno vajíčko se neoplodnilo a taky se mi to nepočítalo do pokusu....poté nás posílali na imunologii tam nám nic nenašli šli jsme letos do dalšího pokusu kde nám řekli že kdyby se to stalo zase tak nám doporučují vajíčka od dárkyně ale ty jsme nepotřebovali napodruhé se nám jich oplodnilo osm 😉 ...neboj se příště to už bude ok 😀