IVF leden - únor 2011

ismet
18. led 2011

Ahoj holky,
je tady někdo, kdo se právě chystá na IVF a chtěl by si se mnou vyměňovat zkušenosti? Já si pozítří začnu píchat Puregon a na konci příštího týdne bych měla jít na odběr vajíček. Chodím do FN Motol a je to můj druhý pokus. Z prvního, v Sanatoriu Pronatal, mám skoro dvouletého chlapečka. S touto dobrou zkušeností věřím, že se to povede. Mezitím byl ještě jeden neúspěšný KET a předtím 3 IUI bez výsledku, tak teď spoléhám na čerstvá embryjka 🙂.

petapal
8. bře 2011

@holubice.petra my rozmrazenim budeme na 20tis když nepočitam benzin do Prahy

jolcap
8. bře 2011

@petapal není spravedlnost, ty nemůžeš a chceš a ony můžou a staraj se o ně jako kdyby nebyl jejich, já už se zařekla,že nebudu nadávat ted mě to navíc rozbrečuje

pejcoska
8. bře 2011

@petapal já nevím,ale ještě je třeba brzy na test,každá jsme jiná,uvidíš 😉 Strašně moooc bych Ti to ze srdce přála 🙂

petapal
8. bře 2011

@jolcap neplakej zlati nesmis se ted zbytečne stresovat

petapal
8. bře 2011

@pejcoska no zkusim jeste teda v nedeli testik jeste tu jeden mam . Ale pochybuji je mi teda souf od zaludku dva dny ,ale jak rikam můžou to byt nervy trpim na to. mela jsem to fakt poradne hodne jen 3dny konec. ale prsa me neboli jen na hodne zmačknuti ,ale to může byyt jeste z hormonů byla jsem v patek na tom vloženi ted v patek to melo byt na testovani ja to testnu teda bud vpatek nebo nedeli jestli to vydržim a počkam jeste na ulztrazvuk ,ale ja ted brala i paraleny holky dva dny bylo mi blbe od chripky

jolcap
8. bře 2011

@petapal já už bulím u každý reklamy 😀 to je norm u mě ted

pejcoska
8. bře 2011

@petapal no tak uvidíš,hlavně,že máš ještě v mrazáčku 🙂 Jé a ty máš yorkšíráčky? A máš pejsky nebo fenky? My je máme taky,pejska a fenku Maxíka a Missinku,jsou to zlatíčka,viď 😉

petapal
8. bře 2011

@pejcoska jo jo jsou to zlatička mam fenku wendy a šmudlu pejska pejskovi je 5let wendy je rok a půl. Meli jsme stejne stary pareček meli i stenatka,ale moji vinou a manželovou proste mi prejelo auto wendynku tamtu u baraku auto hnus holky des proste horor. Vystupujeme z auta jede auto zastavi ja myslela,že ji vidi a pani pry videla jen jednoho pejska a wendynka se vracela ke mne no byl to moment ,ale když ji mela pod kolama pani se rozjela ja sla do kolen hrozna bolest vyčitky nechci na to už myslet . Byla na miste mrtva . Tchyne mi dala korunky na novou tka jsem si za dva dny s vyčitkama jela pro jinou ,ale chybi mi . Tady ta je furt takova bojava a jak se krici tak se pochcije manža furt nadava me to nevadi ja jsem hodna ,ale poslouchat pak jeste durhou stranu to je neco kolikrat ot kamufluju když nekde učurne at neni zas zle.

pejcoska
8. bře 2011

@petapal jé tak to mě moc mrzí,tak už na to nemysli....No Maxíkovi budou 3 roky a Missince bude za měsíc rok. Maxík je hodně uštěkanej a Missinka je taková klidnější,ale zas má všechno na salámu,ale jsou to s nima radosti 🙂

petapal
8. bře 2011

@pejcoska 😀 prej na salamu to ja jak zasustim zradlem tak wendy už mam za zadama ona ma na to nejake anteny

ismet
autor
8. bře 2011

@pejcoska Ahoj pejcosko,to je super výsledek! 12 silných embryjek, to je nejlepší výsledek, o kterém jsem kdy slyšela. To by v tom byl čert, aby se to nepovedlo 🙂 . Co se týče klidového režimu, tak to určitě nepřeháněj s lenošením, jen by ses zabývala myšlenkami na to, co asi dělají embryjka. Nemělo by se nosit nic nad 3 kila, ale to je třeba pro nás maminky batolat nesplnitelná podmínka. Tam může být problémem napínání břišních svalů, které tlačí na dělohu, některým ženám to vadí a jiným ne. Dopředu se ale nedá zjistit, jak na tom která je. V nemocnici mi řekli, že pokud je embryjko silné, tak se udrží i při normálním režimu a pokud je slabé, tak stejně později odejde. CARy se prý ale radši chrání a doporučují klidový režim. Už musím končit, jdu vzbudit chlapečka a jedeme do mateřského centra na divadýlko.

pejcoska
9. bře 2011

@ismet Ahojky ismet,moc Ti děkuju za povzbuzení a taky za rady. 🙂 Víš,jsem právě moc neležela,nevydžela bych to a ani to nejde,když mám děti a pejsky,jen jsem se bála,abych něco neskonila a pak si to nevyčítala ☹ A jaké bylo včera divadýlko? Určitě se to vašemu broučkovi líbilo 🙂

pejcoska
9. bře 2011

@petapal Ahojky,no tak to Missinka taky je hrozná,když cejtí jídlo,ale myslela jsem to s tím štěkáním,že to má na salámu,víš 🙂

petapal
9. bře 2011

od včera me poboliva prava strana jako vaječniky a dolu do podbrisku nevim jestli to nejsou ,ale vetry 😀

ilik2011
9. bře 2011

@holubice.petra Tak jsem byla dneska na ult. v caru,hcg vyrostlo na 3529,2 a bylo vidět jeden váček,tak snad to bude zdárně pokračovat-dneska mám chut slavit,asi se vrhnu na nanukáč

holubice.petra
9. bře 2011

@ilik2011 gratuluji to je krása a pravý důvod oslavy...já si dneska taky zajela pro zákusek do cukrárny ale nic jsem neslavila jen jsem měla chuť 😀 😀 😀

ilik2011
9. bře 2011

@holubice.petra Víš co,je to tak krásné vidět na tom ult. alespon tu malou rozmazanou šmouhu 😀 po desítkách ultrazvuků vaječníků a sliznice.Ted už je to mezi nebem a zemí,léky mám přestat brát kromě utrogestanu a čekat co bude dál...jsem nějaká klidnější.Držím palečky at si to příští týden užiješ. 😵

ismet
autor
9. bře 2011

@pejcoska Ahoj pejcosko, vůbec jsem chlapečka nemohla vzbudit. Otevřel jedno očičko a snažil se mě přimět, abych se k němu přitulila a spala taky (Maminko hají sem, tuli 🙂 ). Ale nakonec jsme odjeli a líbilo se mu to. Zaujala ho zvířátka a komentoval to po svém. Nám to tento měsíc zase nevyšlo přirozeným způsobem, takže mě nyní čeká ten nativní cyklus. Četla jsem, že to kupodivu pomáhá některým ženám, kterým nevyšlo opakovaně IVF. Tak uvidíme. Tvoji kluci ví, na jakém zákroku jsi byla? Mluvíte o tom doma?

pejcoska
10. bře 2011

@ismet Ahoj ismet,to je zlatíčko ten tvůj brouček 🙂 Tak to mě moc mrzí,že vám to přirozeně nevyšlo,ale budu Ti držet palečky,aby vám ten nativní IVF vyšlo 😉 Víš nikdo to neví ani klukům jsme to neřekli,akorát se bavím o tom,že chceme s tatínkem další miminko. No a kluci se pořád ptají,tak kdy už konečně budu těhotná. Víš,my jsme jim to neřekli,protože oni co neví to nepoví a my nechceme,aby to někdo věděl,to by se z rodiny každý vyptával a nechceme to s manželem poslouchat,víš. Oba si myslíme,že je to takhle lepší,je to naše malé tajemství 😉

kiara81
10. bře 2011

ahojda holky tak sběžně jsem vás přečetla dost marodíme nevím ale myslím že jse mto nepsala ale Pátik má prasečí chřipajznu je to masakr dnes od neděle neměl teploty má hrozný dávivý kašel až ho to nutí na zvracení..no ted to můžu chytit já a KET se zas bude odsouvat mě už asi mrskne...já se těch 24 dětiček v mrazáku asi nedočkám....

holubice.petra
11. bře 2011

Ahojky holky dneska v noci mi bylo tak hrozně špatně že jsem myslela že se zblázním asi už na mě lezou ty nevolnosti...doufám že to nebude trvat moc dlouho.... 😎
@kiara81 páni prasečí chřipku? tak to je mazec tak hlavně ať jste brzo v pohodě!

jolcap
11. bře 2011

@kiara81 tak to je super nesmíš ho pouštět k čuníkům 😀 koukej se bránit vitamínama, jinak tchyně měla pneumokoka,ale nejdřív bylo taky podezření na prasečí chřipku

@holubice.petra tak a je to tady těhu nevolnosti čekám kdy to přijde,ale zatím se mi jen motá hlava

holubice.petra
11. bře 2011

@jolcap no mě ta hlava zatím pořád jen bolí a je mi na zvracení....

jolcap
11. bře 2011

@holubice.petra já mám takovej ten poopiční stav a hlava taky občas bolí stačí trochu víc pít vyvětrat a přejde to, jinak spím a spím a spím

ilik2011
11. bře 2011

@holubice.petra Ahoj Peti,já jsem v minulem těhu měla tyto noční nevolnosti až ve 3 měsíci,pomohlo mi ikdyž mi bylo hodně zle-zajíst to nějakou sladkou sušenkou a za chvilku byl klid,měla jsem v ložnici schované oplatky,aby je manža nesežral.Vždycky jsem tak ve dvě v noci seděla na balkoně a dlabala sušenku 😀

holubice.petra
11. bře 2011

@ilik2011 já jsem zkoušela ty lízátka, ale musím říct že mě po nich bylo snad ještě huř jak jsou hrozně sladký...ráno jsem si dala piškoty a čaj a už mi bylo lépe tak na tom budu asi teď ujíždět 😉

kiara81
11. bře 2011

@jolcap
@holubice.petra no jako jsme to podchytily ještě že jsem neodešla bez atb dr. chtěla počkat jí dámmmno tak jsme dnes první den bez teplot ale zas máme pusu plnou aftů důsledek horeček no tak má nateklou tvářičku ale je živej drzej ...tak to je v pořádku až na ten hroznej kašel...no ale to už je maličkost

jolcap
11. bře 2011

@kiara81 babská rada sežeň borůvky jsou na afty nejlepší

kiara81
11. bře 2011

@jolcap no tak to nevím kde bych je ted sehnala- 😀

jolcap
11. bře 2011

@kiara81 nejdřív bych zkusila dvanáct měsíčků a nebo mrazák, nebo kompot