IVF leden - únor 2011

ismet
18. led 2011

Ahoj holky,
je tady někdo, kdo se právě chystá na IVF a chtěl by si se mnou vyměňovat zkušenosti? Já si pozítří začnu píchat Puregon a na konci příštího týdne bych měla jít na odběr vajíček. Chodím do FN Motol a je to můj druhý pokus. Z prvního, v Sanatoriu Pronatal, mám skoro dvouletého chlapečka. S touto dobrou zkušeností věřím, že se to povede. Mezitím byl ještě jeden neúspěšný KET a předtím 3 IUI bez výsledku, tak teď spoléhám na čerstvá embryjka 🙂.

jolcap
27. únor 2011

@kiara81 tak to máš pěknou snůšku, nebyla si někde na radě u slepiček 😀
holka přijela z hor a má chřipku

kiara81
27. únor 2011

@jolcap no nebyla právě ve středu tam jich bylo 10 a v pátek už 20 dr. čučel na UZ ....jsem mu říkala že jsem jak papinák a on no to jo ...to určitě pak mi říkal že se nediví ..už aby to odsáli chodím jak před porodem
chudák tak at to rychle vypotí

jolcap
27. únor 2011

@kiara81 tak já skočím k těm našim a řeknu,že mají velkoukonkurenci, to bude dobrý uvidíš, trochu si tam odpočinou a pak si to užijou u tebe v bříšku
no jo láduje se čajem a paralenem

kiara81
27. únor 2011

@jolcap no jsem říkala jestli se zadaří tak pak je můžou rozdat někomu kdo nemá ...jako mazec tak já hlavně jdu na umělko kvůli chlapovi který má na prd spermiky jinak já mám bez hormonů cyklus jak vymalovanej

lampion
27. únor 2011

@kiara81
20 folikulů není, myslím, nijak přespříliš, škoda, že tvoje vaječníky zareagovaly takhle.....Já měla při prvním IVF 19 vajíček, teď 17 a ani jednou se mi hyperstimulační syndrom nerozjel. Mně se to stalo naopak po IUI, v souvislosti s růstem hcg....Tentokrát mi paní anestezioložka při OPU prozradila, že doktroři říkají ženským s 20 více oocyty "Xaverov". 🙂 Přišlo mně to děsně vtipný, tak doufám, že i tebe ro rozesměje 😉.....

lampion
27. únor 2011

@jolcap
Držim palce, ať tu chřipajznu nechytíš..... 😖

lampion
27. únor 2011

Holky, pro zpestření přidávám odkaz na pořad Pod pokličkou - díl, kde se zabývali těhotenstkou stravou:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/109259206...

Jak jste na tom vy, jak moc řešíte, co jíte a pijete?

kiara81
27. únor 2011

@lampion no ono je prý to že máš třeba 2folykuly a v nich je dohromady třeba 10vajíček ale folykul je váček s tekutinou a ta se zvětšuje ale to asi nemusím vysvětlovat vid a dr. se už zhrozil že tohle je už špatný ...no jako já nemůžu totiž mít něco normálního
a Xaverov??no už se tlemím ted 😀 to jsem nevěděla ...

kiara81
27. únor 2011

@lampion já sjem v těhulenství do 4 měs nic neřešila byla jsem ráda že jsem žila .....pila jsem jen džusy...ale za to pak jsem ládovala co jsem viděla ...takže jsem to neřešila jedla jsem normálně nejedla jsem za dva

lampion
27. únor 2011

@kiara81
A jak máš staré děťátko?? Já vím, že ne v každém folikulu nemusí být vajíčko, naštěstí se mi to nestalo, bylo to 17 na 17 🙂 . Je ještě šance, že by se doktoři rozhodli ET v tvém případě provést, pokud by se hyperstimulační syndrom stabilizoval?

adenka84
27. únor 2011

@lampion zdravím vás holky...
moc ráda ti poradím..počítá se to -14 dníd od dne OPU..takže já jsem byla na OPU 22.1. tudíš 22 -14 = 8
k 8.1. přičtu 40 týdnů a mám termín...15.října...dnes jsem přesně 7+1tt...
vysvětlovat mi to Mudr. v Caru...určitě to tak počítají všude...

petapal
27. únor 2011

holky ja mela 24vajiček ůz toho jich pry 22odsali nebo proste bylo k dispozici . 14jich oplodnili jeden den jich bylo krasnych 8 a nakonec když jsem sla na vloženi zbyli nam 4 dve mam v sobe od patku a dve zamrazili tak doufam,že se chytnou.

tonytony
27. únor 2011

Ahoj holky, po delší odmlce nakukuju a moc gratuluju všem s // a že vás tady je🙂 Škoda, že nepatřím taky mezi Vás a že mi ty moje // zmizely☹ Měla jsem z nich takovou radost...
Já pomalu končím delší MS po biochemickém a pořád je mi divně- pořád pobolívají prsa i mi teče z nich při zčknutí "mléko", BT mám stále výš než jindy v době končící MS( norm. mívám jen kolem 36,2-36,3 a teď pořád 36,7-36,8)... Tak nevím, zda tohle vše může být ještě po biochemickém těhu nebo po Utrogestanu, co jsem brala po ET- od 17.2. mám léky vysazené a od 19. byla MS, tak snad není někde nějaký průšvih a vše se dobře vyčistilo☹ a ty těhu příznaky skončí- je to ubíjející cítit se pořád těhotně a přitom vědět, že nic☹

holubice.petra
27. únor 2011

@adenka84 ? -14dní od OPU ale to mě vychází na 26.ledna ato jsem neměla ani ještě ms (dostala jsem jí 30.ledna) a to jsem ještě ani nestimulovala a to by mi vycházelo že jsem už v 5tt??? 😲 to jsem z toho zmatená...

adenka84
27. únor 2011

@holubice.petra ty jsi zjřejmě měla krátký protokol...stimulovala jsi asi jen 10 - 11 dní... u tebe to bude asi zase jinak...
já jsem měla dlouhý protokol...já už stimulovat od 23.12. až do 20.1....
takhle mě to vysvětlovat Mudr..že se to počítá už od de den kdy se začnou tvořit folikuli...ale pokud si ten den ještě neměla MS tak fakt nevím...
zeptej se svého Mudra ať ti to vysvětlí..

holubice.petra
27. únor 2011

@adenka84 ok děkuji no snad se více dozvím zítra jsem jak na trní 😉 😀 (jestli jsi otěhotněla 8.1. tak to bylo na moje narozeniny..chicht)

adenka84
27. únor 2011

@holubice.petra držím ti moc palečky....
já jdu na kontrolu ve středu už se moc těším..už prý uvidíme srdíčko...

holubice.petra
27. únor 2011

@adenka84 Tak to bude určitě ta nejkrásnější kontrola 😀 taky držím pěstičky!!

lampion
27. únor 2011

@adenka84
Adenko, já ti děkuju, ani nevíš jak!!! 😵 Jsi zlato. 😅 Mohu si svůj výpočet ještě u tebe ověřit, prosím? OPU jsem měla 1. února., takže fiktivní MS mi vychází na 18. ledna. a termín porodu na 25. října. Snad jsem si to vypočetla správně, jen ještě potřebuji vymyslet, kolikátý X+X tt dnes jsem. Uf 🙂 ....

lampion
27. únor 2011

@adenka84
Jé, ty se máš, že jdeš ve středu už podruhé na ultrazvuk 🙂 ! Určitě bude vše v pořádku, Taky mě dost uklidnilo tu svou bublinku už vidět, musím ještě skoro 14 dní počkat ☹ .....

adenka84
27. únor 2011

@lampion vypočítané to máš dobře...měly by si být tedy tudíž být 5+5tt...uvidíš jak ti to vypočte tvůj lékař..
jinak v 5+5tt jsem byal na svém prvním UTZ jukni se mi do albíčka, co už nosíš v bříšku..

adenka84
27. únor 2011

@lampion teď čtu, že zž jsi na UTz byla....Mudr. ti ještě neřekl alespoň přibližný temín?
už se moc na UTz těším..bude to zároveň naše poslední kontrola v caru..pak už budu chodit ke svému gynekologovi...

lampion
27. únor 2011

Holky, možná by nebylo špatné, kdyby někdo založil diskusi "TP říjen 2011" nebo "Těhotenství po IVF - říjnová miminka" nebo tak něco 🙂 🙂 🙂

lampion
27. únor 2011

@adenka84
Ještě jednou děkuju za pomoc! Doufám, že výpočet bude sedět, měla jsem totiž taky krátký protokol, ve skutečnosti MS přišla 20. ledna a stimalace byla od 21. ledna......Jsem zkrátka veskrze humanitní typ, hehe.....

Já na ultrazvuku bohužel ještě nebyla, mám jen HCG potvrzené z krve. Pozvali si mě, až když bude vidět srdeční akce......

adenka84
27. únor 2011

@lampion holky ta diskuze už existuje..jsem v ní také..máme ji uzamčenou...pokud chcete pošlu vám jméno holky, které když napíšete u Ip..tak vám povolí přístup..je nás tam už kolem 20 holek...

adenka84
27. únor 2011

@lampion určitě bude výpočet sedět a nebo se bude o den dva dyn lišit..počítal jsem ti to jak mi to vysvětlovat Mudr...

jolcap
27. únor 2011

@kiara81 no myslím že to hodně děláme kvůli chlapům, naštěstí už jsou ted rozumější než dřív to by je tam nikdo nedostal

lampion
27. únor 2011

@adenka84
Adenko, jestli nemáte skupinu mezi sebou uzavřenou, tak bych tě možná o kontakt na admina poprosila. Jste tam dobrá parta? 🙂 🙂

adenka84
27. únor 2011

@lampion jestli jsem dobrá parta? začínáme to terpve rozjíždět, ale myslím, že si budem rozumět...
taskupina je uzavřená...můžou tam jen ty co jim povolíme přístup...
tady na to jméno pošli IP a ona tě tam přístup povolí...denousek....

kiara81
27. únor 2011

@lampion no to by byla asi zázrak kdyby se tak rozhodli byla bych štastná ale mám vysazený prednison a nemohla jsem si píchat pregnyl ale jiný lék no uvidíme zítra budu moudřejší a to mě ani nenapadlo že by to mohli ještě změnit