IVF leden - únor 2011

ismet
18. led 2011

Ahoj holky,
je tady někdo, kdo se právě chystá na IVF a chtěl by si se mnou vyměňovat zkušenosti? Já si pozítří začnu píchat Puregon a na konci příštího týdne bych měla jít na odběr vajíček. Chodím do FN Motol a je to můj druhý pokus. Z prvního, v Sanatoriu Pronatal, mám skoro dvouletého chlapečka. S touto dobrou zkušeností věřím, že se to povede. Mezitím byl ještě jeden neúspěšný KET a předtím 3 IUI bez výsledku, tak teď spoléhám na čerstvá embryjka 🙂.

lampion
14. únor 2011

@hoblinka8
Tak jak to šlo 🙂 ??

lampion
14. únor 2011

@holubice.petra
Vítej! 🙂 Držím palce!

holubice.petra
14. únor 2011

@lampion děkuji děkuji no snad to konečně vyjde po nekonečném množství IUI...v létě jsme byli už jednou na umělku dělali nám ho formou ICSI ale bohužel se nám neoplodnilo ani jedno vajíčko tak jsme celý podzim lítali po všech možných vyšetřeních které dopadly dobře a začli další pokus...teď jsme měli 14vajíček z toho 13zralých..8se nám jich oplodnilo 2jsme si nechali zavést a 6do mrazáčku 😀 doufám že to konečně vyjde snažíme se už pět let...

tonytony
14. únor 2011

Já dnes plaším- přijde mi, že čárka dnes naskočila dýl než včera a je slabší, takže se bojím, aby to nebylo biochemický, který u nás hrozí- nevím, asi jsem neměla testovat hned další den,ale aspoň obden, zítra jedu do Caru na krev a pro léky...

@amadores co je to za test na tu zásobu vajíček? to by mě zajímalo... myslíš, že platí, že když dobře reaguješ na stimulaci, že jsou zásoby ok? to by mě moc zajímalo, protože bych taky ráda věděla, zda je problém u mě nebo u manžela nebo u obou... plánuju u manžela vyšetřit funkčním vyš. spermatu jeho DNA spermií- fragmentaci nějaký halosperm, to by nám taky mohlo ukázat víc... jde o to, co by to pro nás znamenalo, ale aspoň bychom zase věděli víc... kéž by to ale už nebylo třeba...
@holubice.petra ahojky, vítám tě u nás a držím moc palečky🙂

adenka84
14. únor 2011

@holubice.petra držím moc palečky...přeji ti to z celého srdíčka...

lampion
14. únor 2011

@tonytony
Nic si z toho nedělej, já zase plaším, že tam už od 7. dne mám dvě dálnice 🙂 . To si nevybereš......

Zjišťuje se nějaký ukazatel či hormon, má to legrační jméno. Mě dr. potěšila, že mám to číslo asi 4x vyšší než průměr, ale nese to s sebou zase větší náchylnost k hyperstimulačnímu syndromu......

tonytony
14. únor 2011

@lampion No, to by mě zajímalo, o co fakt jde, nevzpomeneš si? Hormon? Luteinizační? Folikulostimulační? Gonadotropní?
No, já mívám kolem 20 vajec a náběh na OHSS taky... ale zase přirozeně neovuluju a v rodině máme přechody už ve 40 letech☹

tonytony
14. únor 2011

Tak snad se mi to povede, tak koukněte- prostě je ta dnešní o fous slabší než ty včera, no...

tonytony
14. únor 2011
lampion
14. únor 2011

@tonytony
Jsi prdlá. 🙂 Okamžitě přestaň testovat. 🙂

tonytony
14. únor 2011

@lampion Jsem, uznávám, přestávám!

adenka84
14. únor 2011

@tonytony vždyť je máš krásně všechn ypozitivní...nemáš se čeho bát..jaký den si po ET?

tonytony
14. únor 2011

@adenka84 10.po ET s 6 denní kultivací a test je bohužel 10ka mamatest, představovala jsem si, že budou na 10ce prostě silnější... Testy, co mám s malou byly 25ka, ale ty už u nás neseženu, prý zákaznice chtějí ty 10ky, tak 25 už vůbec neberou☹

adenka84
14. únor 2011

@tonytony no, tak myslím, že už nemá opradvu u teb cenu testovat.ty jsi janá těhule..ty mamatesty 10 jsou mnohemlepší než ty 25..mají větší citlivost takže máš jistotu, že je to OK....
já je mám doma ještě také...kopila jsem si jeden jeden mamatest comfort umělohmotný...na památku..lépe se skladují než ty papírové...před čtvrteční kontrolu si ho pro klid v duši udělám...

amadores
14. únor 2011

@tonytony neblbni a nestresuj se testama...
Je to Milerův test, ale asi se to píše jinak, nevím.

tonytony
14. únor 2011

@amadores Díky, to slyším poprvé, moc díky...

@adenka84 Díky... nepochybuju, že těhu tam je, ale mám strach, aby zůstalo...

mourinka29
14. únor 2011

@tonytony moc moc ti gratulujuuuuuuuuuuuuu,čárka je krásná,neblázni,vždyt všichni dr. radí testovat až 14dní po ET a podívej,jaké kolejnice máš už takhle brzo 😵 😵 😵 😵 😵 😵 a čárka nemusí sílit uplně každý den,ted jsme to řešili na jiném servru pro těhulky,tam to dokonce jedné kočce o dost zesláblo a další den zase kolejnice,pokaždé nemáš stejně koncentrovanou moč,je to skvělé a užívej si 😵 😵 😵 a dokonce,někeré holky mají silnější testy z večerní moči,samozřejmě dvě hodky bez pití,je to neuvěřitelné,ale je to tak 😵 ,ráno měly čáry slabší než večer 😵

mourinka29
14. únor 2011

holky je to AHM,nebo AMH,antimuller hormon 😉

adenka84
14. únor 2011

@tonytony tak to já mám strach také..ale ten strach už asi bude stále...

adenka84
14. únor 2011

@mourinka29 tonytony tam mám čárky tak bzy, protože měla 6. dení kultivaci a ta to mnohem urychlila..jinak je opravdu nejlepší testovat až po 13 -14 dnech...dříve může být test falešně pozitivní.. a nebo pozitivní a v den ky by měl být pozitivní je už negativní...

mourinka29
14. únor 2011

@adenka84 já měla 3dny kultivace a 7den po ET jsem měla dušíká 😵 😵 😵 😵 😵 ,Ted mi je sice smutno,jak o tom píšu ☹ ,protože miminko už není,mělo těžkou vývojovou vadu a po nt screeningu ve 12 týdnu,jsem musela dá mimi pryč ☹ .Ale to s tím ted nesouvisí,bude to dobrý,a čárečky budou sílit 😵 😵 😵 😵 😵

mourinka29
14. únor 2011

@adenka84 spíše pidi dušíka 😀 😀 ,šel vidět jen na světle 😀 ,

ismet
autor
14. únor 2011

@holubice.petra Ahoj Petro, vítej mezi námi. Jen hezky odpočívej, jsi na neschopence? Je to Tvoje 1. IVF a první dítě?

tonytony
14. únor 2011

@mourinka29 To je mi, líto, já se toho u sebe taky bojím a mám právě velký důvod se bát- protože embryjko nebylo úplně ok po PGD vyšetření, jak by mělo být, takže mi i dr. řekl, že je velký riziko, že nebude v pořádku a nechytí se nebo ho potratím a pokud ne, že je nutná amnio☹ což mě děsí...a proto tady teď plaším o to víc už s čárkama... Ty jsi měla tenkrát IVF s ICSI nebo bez a řekli Ti důvod, proč byl problém, jestli teda nevadí, že se ptám?

tonytony
14. únor 2011

@mourinka29 jo a díky za ten antimuller hormon🙂

mourinka29
14. únor 2011

@tonytony ano já měla i icsi,ale já mám jen jeden vaječník a ten měl pár folikulu ale jen dvaoocyty a a zbyl po dvou dnech jen jeden bojovníček 😵 ,tak mi ho zavedli už po 3 dnech.miminko bylo na histologii a byla jsem na odběr klku a my jsme byli s manželem vyšetřeni geneticky a z toho všeho vyplývá,že to byla jen náhoda a další zvýšená rizika pro nás tam nejsou 🙂 ,šlo jen o špatné poskládání chromozomu,což se bohužel stává velmi často 😒 .. právě proto nám dělali to vyšetření,protože prý kdyby tam byly nějaké odchylky,tak by jsme taky museli na pgd,takhle to prý není nutné.

Chápu tvé obavy,já nebudu jiná,až zjistím těhu,toho se bojím už ted 😖 ,ale musíme to zkoušet ,jinak se toho mimiska nedočkáme a my se dočkáme,protože bojujeme a jednou to příjde 😵 😵 😵 😵 😵 😵

holubice.petra
14. únor 2011

@ismet jo jo jsem teď na neschopence...snažím se odpočívat ale hrozně se nudím...ach jo těhotná jsem už jednou byla otěhotněla jsem hned po prvním IUI ale bohužel v v 9+6týdnu se zjistilo zamlklé těhotenství a pak už nic...v létě jsme chtěli zkusit první IVF měli jsme pět vajíček ale žádné se neoplodnilo i když jsme šli rovnou do ICSI...tak letos nastal další pokus ICSI a oplodnilo se nám rovnou osm vajíček...včera proběhl transfér doufám že dopadne dobře 😎

hoblinka8
14. únor 2011

Ahoj holky, tak hlasim, ze jsem mezi zivymi...
Dopadla jsem... stredne progresivne. 7 vajicek. Mela jsem tam pry ale jeste nejaka endometricka cosi, co bylo plne nejake hnede tekutiny. Tak to odsali a dali mi na tyden antibiotika. Taky mam prijit ve stredu na krev a na utz, jestli tam nejsou nejake cysty nebo co... Setkaly jste se uy nektera s necim takovym?
No ted jen hlavne aby se mimisci zdarne vyvijeli. Kolik jich bylo zralych a jak se podari je oplodnit se dozvime az zitra. Kazdopadne jsme jim rekli, ze chceme 3x ICSI a zbytek normalne.
Jinak po odberu jsem byla uplne ok a ted jsem uplne ko. Boli me bricho a mam zimnici. Tal to snad do zitra prejde.

Neukazala se tu ilik2011?

ismet
autor
14. únor 2011

@hoblinka8 Ahoj hoblinko, kdo Ti dělal OPU? Dr. Uhrová? Dozvěděla jsem se, že dr. Šuchová podala výpověď, tak jsem se už na středu objednala k dr. U. a dohodneme se, co dál. Jaká je? Mně jen dělala utz a OPU a přišla mi taková málomluvná.

Já jsem také na jednom utz měla v břiše tekutinu a cystu, ale nic s tím nedělali a do příští kontroly obojí zmizelo. Prý se to stává, nijak to neřešli.

Držím Ti palce, ať se opolodní co nejvíc vajíček a ať se pak dobře vyvíjejí.

ismet
autor
14. únor 2011

@holubice.petra Snad to tentokrát už dopadne dobře 🙂. Nechala sis zavést jedno nebo dvě embryjka? A máš nějaké zmrzlíčky?