IVF leden - únor 2011

ismet
18. led 2011

Ahoj holky,
je tady někdo, kdo se právě chystá na IVF a chtěl by si se mnou vyměňovat zkušenosti? Já si pozítří začnu píchat Puregon a na konci příštího týdne bych měla jít na odběr vajíček. Chodím do FN Motol a je to můj druhý pokus. Z prvního, v Sanatoriu Pronatal, mám skoro dvouletého chlapečka. S touto dobrou zkušeností věřím, že se to povede. Mezitím byl ještě jeden neúspěšný KET a předtím 3 IUI bez výsledku, tak teď spoléhám na čerstvá embryjka 🙂.

mourinka29
25. led 2011

@ismet
@tonytony holky děkuji,snad to do třetice vážně vyjde a ano,pokud doraí ms sama a pokud bude děloha zavinutá a sliznice krásná,tak do toho pujdu hned,včera jsem byla ještě na hematologii na krev na trombofilie,a tímto má všekéré šetření skončilo,jelikož už mám vše 🙂 .jinak mi taky říkali,že pokud budou dvě embryjka jedničkové,tak zavedou jedno,ale u mě šo o postavu,jsem hodně drobná a znám kočku,která měla dvě embryjka a jedno se ještě rozdvojilo,tudíš čekala 3,ale už je po redukci a čeká jedno,není to sranda.Mi zbylo naonec jedno,tudíš jse nemělaani PK a uchytilo se a vubec toho nelituju,bylo to nejkrásnějšího čtvrt roku co jsem zažila,a doufám,že náš malý andělíček nám brzo pošle další miminko 😔

tonytony
25. led 2011

@ismet
@mourinka29 Holčičky, já jsem před 1.IVF taky váhala, zda 1 nebo 2, nakonec zbylo jen jedno a teď upřímně- chci dvě, pokud budou, taky jsem drobná, ale raději 2 než nic a to, že se chytí jen 1 ze 2 je velká pravděpodobnost... Jenže u nás asi 2 nehrozí, budeme ráda, když najdeme aspoň jedno zdravé...

tonytony
25. led 2011

Já jsem z dneška pěkně vynervíkovaná, protože malá vypadá, že bude nemocná, něco na ni leze, tak se bojím, abyhc to taky nechytla- zrovna teď, jak na potvoru- rok byla 100% zdravá ani rýma a teď to vypadá blbě, uvidím, zda to bude na to jít k dr., kde můžu chytit ještě větší svinstvo, navíc jsem si malovala, jak mi ji pohlídá mamka, až pojedeme na OPU a pak ET, ale pokud bude nemocná, tak to taky nepůjde- naši nic neví, takže nějaký důvod, pokud bude zdravá si v pohodě vymyslím, ale když bude nemocná, tak těžko☹ Takže se vše zase pěkně komplikuje, do prčic☹ Fakt jak naschvál... Už mám taky pocit, že mě bolí v krku, beru ten Prednison- o to spíš se s ním něco chytí a nemůžu ani nic na imunitu, kterou si jím cíleně potlačuju na přijetí mimíska, je zto fakt k vzteku☹

mourinka29
25. led 2011

@tonytony no já s jedním vaječníkem taky zrovna nevyhrávám,folíku nic moc a embryjko jedno,ale já jdu ted už jen do nativu,já ovuluju normálně,vlastně já vždycky fungovala normálně,u mě jsou zádrhel jen ty vejcovody 😒 , a u nativu na výběr mit ani nebudu,jelikož mi oplodní jen to jedno moje,,jeto vlastně přirozený cyklus 🙂 ještě jem uvažovala,že bych zkusila clostil 😒 ,ale to až někdy,kdyby nevyšly dva tři pokusy nativu

tonytony
25. led 2011

@mourinka29 Já díky Clostilu mám holčičku, jinak ale neovuluju☹ A problémů mám až až... Stimulace u mě probíhákrásně, ale ty vady embryjek pak nám to zkrouhnou tak, že fakt budeme rádi za jedno zdravé☹
Musíme věřit a držet si palečky, holky, že se jednou dočkáme, jen těch sil moc není, co?

mourinka29
25. led 2011

@tonytony no právě,ty síly jaksi docházejí,mě drží jen manžel,nebýt něj,tak už jsem někde v blázinci 😔 .,Jinak vy máte teda problém v dělení embryjek jo?o tom jsem včera četla,že to je problém genetiky 😒

mourinka29
25. led 2011

@tonytony no právě,ty síly jaksi docházejí,mě drží jen manžel,nebýt něj,tak už jsem někde v blázinci 😔 .,Jinak vy máte teda problém v dělení embryjek jo?o tom jsem včera četla,že to je problém genetiky 😒 kukni

mourinka29
25. led 2011

@tonytony no právě,ty síly jaksi docházejí,mě drží jen manžel,nebýt něj,tak už jsem někde v blázinci 😔 .,Jinak vy máte teda problém v dělení embryjek jo?o tom jsem včera četla,že to je problém genetiky 😒 kukni

mourinka29
25. led 2011

@tonytony no právě,ty síly jaksi docházejí,mě drží jen manžel,nebýt něj,tak už jsem někde v blázinci 😔 .,Jinak vy máte teda problém v dělení embryjek jo?o tom jsem včera četla,že to je problém genetiky 😒 kuk

mourinka29
25. led 2011

@tonytony no právě,ty síly jaksi docházejí,mě drží jen manžel,nebýt něj,tak už jsem někde v blázinci 😔 .,Jinak vy máte teda problém v dělení embryjek jo?o tom jsem včera četla,že to je problém genetiky 😒 kuk

mourinka29
25. led 2011

@tonytony no právě,ty síly jaksi docházejí,mě drží jen manžel,nebýt něj,tak už jsem někde v blázinci 😔 .,Jinak vy máte teda problém v dělení embryjek jo?o tom jsem včera četla,že to je problém genetiky 😒 ty

mourinka29
25. led 2011

@tonytony no právě,ty síly jaksi docházejí,mě drží jen manžel,nebýt něj,tak už jsem někde v blázinci 😔 .,Jinak vy máte teda problém v dělení embryjek jo?o tom jsem včera četla,že to je problém genetiky 😒 ty už máš nějaké

mourinka29
25. led 2011

@tonytony no právě,ty síly jaksi docházejí,mě drží jen manžel,nebýt něj,tak už jsem někde v blázinci 😔 .,Jinak vy máte teda problém v dělení embryjek jo?o tom jsem včera četla,že to je problém genetiky 😒 ty už máš nějaké vyšetření za sebou ?

mourinka29
25. led 2011

božinku to co je 😕 😕 😕 ,omlouvám se,douho to najíždělo,tak jsem mačkala 😝

tonytony
25. led 2011

@mourinka29 Hezky jsi se rozepsala🙂 No, my máme problém v chromozomech embryjek, vyvíjí se a dělí suprově, ale pak při jejich genetickém vyšetření(PGD) se zjistí, že mají vadné chromozomy a takové se zavést nemohou- buď by se nechytily nebo potratily nebo se narodilo postiženéd dítě s vadou☹ Takže se dky PGD hledá TO zdravé embryjko... Minule nám zbylo fakt jen jedno zdravé, ale ani to se nechytlo, což je ale vždy i u zdravého embryjka těch 50 na 50 jako v přírodě...

mourinka29
25. led 2011

@tonytony takže i vy jste geneticky vyšetřeni,mysím tím kayotypy?jeden z vás má nějaký ,nevím jak to napsat,chromozomální problém?

tonytony
25. led 2011

@mourinka29 Ne, genetiku, bohužel paradoxně nemáme- dr. se do toho nehnal, když máme zdravou dceru... Jenže i potraty a když jse rovnou chtěli to PGD, tak se to vlastně svým způsobem obejde, ale pokud se nepodaří ani teď, tak si genetiku necháme udělat celou, ať víme víc...

mourinka29
25. led 2011

@tonytony ježiš tak to se teda divím 😕 ,ono pokud chcete pgd ,tak je to as i jedno,protože by jste do pgd šli asi ,i kdyby genetika dopadla jakkoli,my byli na genetiku odeslání právě kvuli těm VV co se nám ted stalo a genetička nám oznámila,ža naše karyotypy jsou v pořádku,což znamená ,že nemáme sklony k tomu,že bychom měli postižené miminko vždycky,víš jak to myslím? a dle vzorku z plodovky a vzorku placenty a plodu nám bylo potvrzeno,že jsme měli špatně poskládané chromozomy ,tudíš náhoda 😖 ,právě proto mi chtěli odebrat ten vzorek z plodovky,protože kdyby něco něco našli,tak v tom případě by jsme museli pro příště jen přes pgd,takhle tím pádem né,protože zvýšené rizika nejsou a další těhu bude bez zvýšených rizik jako u běžných páru,tudíš pade na pade 😖

tonytony
25. led 2011

@mourinka29 Jasně, nám tohle právě+ to PGD vyloučí ty základní vady, což je u nás podstatný...

mourinka29
25. led 2011

@tonytony ale i tak bych si krev na karyotypy nechala vzít,už jen ze zvědavosti,abych věděla jak jsme na tom my dva,jako partneři 😒 ,

tonytony
25. led 2011

@mourinka29 Jo, to taky chci, kdybch tušila, že se nám to čekání na 2.IVF kvůli Vánocům tak moc protáhne, tak jsem si genetiku už dávno objednala a už ji i měla hotovou, no tak jako záloha, pokud to neklapne ani teď, no☹ nFakt, že mě to taky zajímá, kde je problém ...

mourinka29
25. led 2011

@tonytony ono se taky muže stát,že problém není a prostě je to jen náhoda,prošla jsem hafo diskuzema,po potratech a tak a mužu ti říct,že všechny mají už dětátka,ono ty nezdary taky nemusí nic znamenat 🙄 ,ale ted promin,ted nevim,jestli ty si potrácela,nebo nejde otěhotnět 🙄

ismet
autor
25. led 2011

@tonytony V čem spočívá to genetické vyšetření? Jen odeberou krev? Jak dlouho se čeká na výsledky? Nám dělali imunologické vyšetření, jestli si sama nezabíjím embryjka, ale bylo to o.k. Při minulém IVF mi dali Prednison, teď chodíme jinam a tam to nepovažují za nutné. Také se bojím, abych neonemocněla, a tak radši nechodíme do kolektivu.

tonytony
25. led 2011

@ismet No, já na tom nebyla, ale dělá se pohovor- co ev. v rodině za zátěže genetické vada atd. a plus ta krev... Taky je v rámci toho trombofilní mutace a ty se dají udělat i zvlášť jen ze stěru z dutiny ústní- to teda dělaný mám a mám 2 mutace☹ Ale zetím nemám nic píchat, až bych ev. byla těhu, tak přijít na hematolku a budu kontrolovaná...

mourinka29
25. led 2011

@ismet jj jen vám odeberou krev na zjištění karyotypu 😉 ,u nás v CAR taky davají prednison a anopyrin,já jsem proto ráda 🙂

tonytony
25. led 2011

@mourinka29 Jo, může to být náhoda, já mám problémy jak otěhotnět, tak potrácím, takže si vyber, no... Nemám ovulaci, cykly dlouhý, nepravidelný, víc krvácím než nekrvácím, mívala jem i vyšší prolaktin, non teď jsme díky IVF v pořádku- hormony srovnaný a stejně se embryjko nechytlo, byť bylo zdravý- ale to je prý i tak 50 na 50... No a potrácím naštěstí hned v začátcích těhu...

mourinka29
25. led 2011

@tonytony já byla na hematolce včera přímo na krev na trombofilní stavy,ale taky to dělají některá centra 😒 .takže ti něco zjistili,no já jsem zvědavá,jak dopadnu 😒

tonytony
25. led 2011

@mourinka29 jo, jo, mám 2 mutace mTHFR- v jednom homo a ve druhé heterozygot... Ale krev vyšla dobře( srážlivost atd.) a já v těhu krvácím, takže dr. měla spíš strach mi něco dávat hned, abych zase nepotratila z krvácení, já jsem divný případ☹ Spíš si ale myslí, že je problém u nás v tě ch chromozomech než v tomhle, nevím, no...

mourinka29
25. led 2011

a imuno máš? nedali ti v car prednison?

mourinka29
25. led 2011

@tonytony jinak to je zvláštní,co já právě vím,tak ty holky s takovou diagnozou právě dostávaly injekcena ředění krve 😒 .

No já jsem zvědavá,jestli něco najdou mi,možná bych něco i uvítala,člověk by si pak aspon řekl,joo,třebato byl duvod toho zamlklého 😒