IVF leden - únor 2011

ismet
18. led 2011

Ahoj holky,
je tady někdo, kdo se právě chystá na IVF a chtěl by si se mnou vyměňovat zkušenosti? Já si pozítří začnu píchat Puregon a na konci příštího týdne bych měla jít na odběr vajíček. Chodím do FN Motol a je to můj druhý pokus. Z prvního, v Sanatoriu Pronatal, mám skoro dvouletého chlapečka. S touto dobrou zkušeností věřím, že se to povede. Mezitím byl ještě jeden neúspěšný KET a předtím 3 IUI bez výsledku, tak teď spoléhám na čerstvá embryjka 🙂.

jolcap
4. bře 2011

@petapal no já to měla jen den,ale spíš jen odpo a dvakrát a je fakt že jsem si šla lehnout bez ohledu na to co chlap a dítě mají ruce tak at se obslouží, jinak ,ale nemusí to nic znamenat neboj taky jsem lítala na záchod jeslti náhodou nekrvácím a není vše v prdeli, uvař si čajík nebo slabý kafe a hod záda

petapal
4. bře 2011

@jolcap pokusim se dekuji ti za uklidneni

jolcap
4. bře 2011

@petapal nermálně zahlaš není mi dobře musím si lehnout

petapal
4. bře 2011

@jolcap manžovi jsem to už ohlasila ,ale zakaznici musim udelat jeste ,ale u toho sedim tak si pak lehnu

jolcap
4. bře 2011

@petapal jo ty děláš nehtíky, tak v klidu a pak hned odpočinek máš dvě embryjka

petapal
4. bře 2011

@jolcap jasnačka treba pani nedorazi nakonec

petapal
4. bře 2011

@jolcap a ty mas dvojčatka,? vložene dve

jolcap
4. bře 2011

@petapal jo dvě vloženy ale podle hcg je asi jen jedno

petapal
4. bře 2011

@jolcap tak hlavne,že to aspon treba tam nakonec dve taky budou ,ale i za jedno by byl človek stastny

jolcap
4. bře 2011

@petapal u nás byl boj chlap chtěl jen jedno a já dvě, vůbec jsem neřešila kolik jich zůstane,ale vím že ta pravděpodobnost že se chytí je větší a dvě se dají zvládnout

ismet
autor
4. bře 2011

@nikoza Ahoj Nikozo, určitě počkej, doktoři vědí, proč se má testovat až minimálně 14 dní po ET. Je to Tvoje 1. IVF? Zkoušeli jste předtím i něco jiného? Nechala sis zavést jedno nebo dvě embryjka?

ismet
autor
4. bře 2011

@pejcoska Ahoj pejcosko, věřím, že ty opakované naděje a zklamání tolik let byly k zbláznění. Jak jsem psala, my jsme to zkoušeli přirozeně jen pár měsíců, ale i z toho jsem byla smutná a připadala jsem si neschopná, protože v mém okolí skoro všechny ženy otěhotněly hned, aspoň to tedy říkaly. O IVF jsem věděla jen něco málo z časopisů a myslela jsem, že je to jen pro hodně nemocné lidi, nikdy mě nenapadlo, že to čeká i mě. Taky mi pak chvíli trvalo, než jsem se s tím srovnala. Ale beru to tak, že taková je doba, že neplodnost je civilizační choroba, je to daň za náš pohodlný životní styl a že to není moje vina nebo chyba. Když jsem pak sledovala, jak ve mně roste dítě, jak moje tělo jinak bezvadně funguje, tak mě to fascinovalo. Však to znáš, ty krásné pocity 🙂 .

Já mám dneska 20. den cyklu čili jako bych byla 2 dny po ET. Nemůžu si pomoct a sleduju různé příznaky, každý tlak či píchnutí v břiše hodnotím jako těhotenský příznak 🙂 . Ale vím, že podle toho se to nedá poznat. Kolikrát už jsem si takhle myslela, že jsem v tom a naopak, když jsem opravdu byla, tak jsem to ani nečekala. Takže nezbývá, než ještě počkat.

petapal
4. bře 2011

tak ja jsem začla mit i slabou menstruaci holky bojim se ,že je to konečna ☹

ismet
autor
4. bře 2011

@petapal Mrzí mě to, petapal, ale už Ti nechci dávat falešné naděje. Jak se objeví červená krev, tak to je většinou skutečná menstruace, nejen špinění. I když některé ženy krvácí i v těhotenství. Jistotu budeš mít až po krevních testech.

petapal
4. bře 2011

@ismet ☹ to jo zatim je to slabe rikam si co když odeslo jedno embryjko ,ale spis si myslim ,že je to v kelu tak uvidime to byli hrozne nervy

petapal
4. bře 2011

@ismet co když odeslo ted jen jedno mam to fakt malo ,ale mam

holubice.petra
4. bře 2011

Ahojky no mě dneska taky tak nějak pobolívá bříško doufám že se prckové jen zase pořádně zavrtávají 😎 jsem z toho opět na mrtvici....na kontrolu až 16.3.což je ještě dva týdny mě snad z toho čekání brzo omejou...

ismet
autor
4. bře 2011

@petapal I to je možné, pokud se to nerozeběhne. Já jsem si při 1.IVF také nechala vložit 2 embryjka, pak jsem slabě krvácela a na UTZ v 6. týdnu bylo jen jedno embryjko. Řekla jsem si tehdy, že s tou krví odešlo slabší dvojče. Těhotenství pak pokračovalo dobře. Uvidíš, jestli se to zastaví, tak to tak mohlo být.

jolcap
4. bře 2011

@petapal může to být,že to jedno nezvládlo a nebo taky nic vem si že ženský normálně maj mrchu a jsou těhotný, zatím to není ztracený,ale vím že ujklidňování je těžký, ty jsi po prvním ivf?

jolcap
4. bře 2011

@holubice.petra tak to vím o čem mluvíš asi se zase nervově poseru utz 29.3. do tý doby uvidíme, kdyby to šlo začnu chlastat

nikoza
4. bře 2011

@ismet Ahoj snažíli jsme se normálně něco přes tři roky. Moje doktorka mi vždy řekla musíte to zkoušet. Po třech letech mi napsala žádanku rovnou do caru a neudělala žádné vyšetření. V caru zjistili, že přítel má špatnéspermíky a já zvýšený prolaktin takže nejspíš nedochází k ovulaci. Bylo navrhnuto rovnou ICSI. Nedřív jsme do toho nechtěli jít, protože bych spíš aby nás někdo vyléčil ale pak jsme si řekli že to zkusíme. Je to tedy můj první pokus. Jinak máme zmražené ještě 4 embrijka. Zavedený mám rovnou dvě. Já ty příznaky taky furt pozoruju je to fakt hrozný ale s toho co mám já za příznaky ( jako bolest břicha před mrchou, bolest hlavy a trochu se mi motá ale to si myslim že dělá ten Ultrogestan) se mi asi děje běžně.

holubice.petra
4. bře 2011

@jolcap jo to jsem si taky říkala....člověk nervy jako blázen a nemůže se ani ožrat..chicht 😀 😎

jolcap
4. bře 2011

@holubice.petra už jsem si uvědomila,že tohle těhu nebude taková pohoda jako se zuzkou, budu se strachovat od kontroly ke kontrole, taky se porád pozoruju a když mám divný pocit běžím na záchod no hrůza a děs

holubice.petra
4. bře 2011

@jolcap jo tak to taky dělám....pořád přemýšlím co se tam ve vnitř děje....už jenom ta naděje že bylo do teď vše ok HCG atd...jestli to nakonec nevyjde tak se asi opravdu zhroutím, ale pořád věřím že se konečně dočkáme toho vytouženého prcka (vytoužených prcků?) 😉

jolcap
4. bře 2011

@holubice.petra to jsem ráda,že to je u všech stejný, mě říkal doktor myslete pozitivně a dojal mě chlap kterej když jsem včera bulila jak se bojím,že to nevyjde tak mi řekl,že on je pžesvědčenej že jsem těhotná
snažím se hodně zabavit knížkama chodím po kámoškách a tak ještě jsem se rozhodla provádět kontrolní testíky že je to v pohodě a varánek nebo varánci tam jsou

holubice.petra
4. bře 2011

@jolcap jo já jsem dělala kontrolní testík včera abyl mooc hezký tak snad to bude v pořádku 😀 ale vždycky když mě někde píchne tak se hned leknu ...

jolcap
4. bře 2011

@holubice.petra já dostala dneska hcg takže to chvíli nechám jo taky kejchám v předklonu jak mě bolí břuch lehám

petapal
5. bře 2011

@jolcap meli jsme ICIS v pondeli odber a v patek mi teprve vkladali dve tak jeste budu malinečko doufat,že odeeslo jedno ,ale mam pocit,že je to ztracene jeste mame zmrazene dve.

holubice.petra
5. bře 2011

@petapal A pořád ještě špiníš?

petapal
5. bře 2011

@holubice.petra rano jsem mela jen trosinku hnedyho na vložce a ted jsem byla na velke tak jak jsem se utirala tak krev tak ja nevim doufam,že odeslo jedno a druhe tam bude ,že to neni konec musim počkat do čtvrtka pak se testnu 😢