IVF leden, únor 2013

l.u.c.i.e
15. lis 2012

Ahojky, tak mě čeká poslední IVF a to v únoru 2012. Je někdo na tom stejně? Z prvního IVF mám chlapečka Matěje (2 roky), před měsícem jsem byla na druhém IVF, bohužel biochemické těhotenství. Za necelé 3 měsíce mě čeká poslední hrazené IVF. Mám strach, že se to opět nepodaří. Já špatně reaguju na růst vajíček. U prvního jen 3, u druhého jen 2 vajíčka. Manžel má velmi špatný spermiogram. Co vy? Podělte se.

bara55
7. pro 2012

@absti prosím Tě co to jsou ty NK bunky a co znamená že máš pozitivní autoimunitu??? 😒

bara55
7. pro 2012

@absti a odkdy je IUI zadarmo??? jsi správně informovaná?? Já letos byla 2 krát na IVF / červen a září / a IVF jsme chtěli pouze proto,že nás v Caru informovali že od dubna 2012 je již čerpání IUI bráno stejně jako pokus IVF a je odečten jako jeden pokus. Proto jsme chtěli IVF že je to více pravděpodobný než IUI. Ted jsem z toho blázen??? ☹ ☹

absti
7. pro 2012

@bara55
Ahojky... 🙂
Nk buňky brání tělo proti všem různým bakteriím, infekcím a bohužel i otěhotnění.
IUI je určitě zadarmo. Byla jsem na něm teď v říjnu a i v listopadu a neplatila jsem vůbec nic. Kromě poplatku 30 Kč.
IVF nás ale vyšlo skoro na 30 tisíc, protože jsme měli prodlouženou kultivaci a mrazili vitrifikací a pak se ještě rozmrazovala.

l.u.c.i.e
autor
7. pro 2012

@bara55, IUI je zadarmo, i když v jiných centrech si to nechávají platit. Naštěstí u nás ne. Platí se jen 38 kč za pregnyl. Nic víc.
Když máš stimulované vaječníky hormony na IUI, tak se to pak bere jeko IVF, pak se ti odečte jeden pokus. Já jsem vždy šla na IUI bez stimulace a nic jsem neplatila. Naposled jsem byla v září.
Jinak moje první IVF mě vyšlo na 15500Kč a druhé jen na 7000Kč. Špatně jsem reagovala, takže nebyla ani prodloužená kultivace, zamražení atd. Centra mají své ceníky a tudíž se tím IVF částky liší.

iwuska19
7. pro 2012

@l.u.c.i.e hned jak přijdu večer domů tak napíšu jak se bude vše vyvíjet..... 😵

crime
7. pro 2012

@bara55 ahojky, správně máš nárok na 6 cyklů IUI za rok, alespoň já to tak mám. A co se týká IVF, pak to záleží na počtu embryí, která si necháš vložit. Když v prvním cyklu vložíte jen jedno, pak máš nárok celkem na 4 cykly. Pokud dvě, pak je nárok na 3 cykly, které jsou hrazené.

crime
7. pro 2012

@l.u.c.i.e ty jsi platila první IVF? jak to? já jsem platila jen doplatek na stimulaci, asi 700 Kč a pak 2500 za prodlouženou kultivaci, jinak nic. I když ono asi hodně záleží na tom, jakou máš pojišťovnu.

crime
7. pro 2012

Tímto bych se k vám holčiny ráda přidala, protože pravděpodobně budeme v únoru podstupovat druhé IVF. 🙂

bara55
7. pro 2012

Hele holky já fakt nevim odkud máte informace že IUI máte 6 krát do roka a že se to nepočítá jako pokus umělého oplodnění??? Už jsem oběhávala zdravotní centra,pojištovnu,doktora i CAR a všude mi dali stejnou informaci...tady Vám ji kopíruji,to je přímo novela ze zákoníka zdravotního pojištění s novou platnosi.....

bara55
7. pro 2012

Změnou zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, a zákona č. 373/2011 Sb., o specifických zdravotních službách dochází od 1. 4. 2012 ke změně úhrady zdravotní péče poskytnuté v souvislosti s umělým oplodněním.
Zákon č. 48/1997 Sb. uvádí v § 15 odst. 3 mezi hrazenými službami v oboru gynekologie a porodnictví zdravotní péči poskytnutou v souvislosti s umělým oplodněním, a to nejvíce třikrát za život, nebo (v souvislosti s novelizací zákona od 1. 4. 2012) bylo-li v prvních dvou případech přeneseno do pohlavních orgánů ženy pouze 1 lidské embryo vzniklé oplodněním vajíčka spermií mimo tělo ženy, čtyřikrát za život.
Zdravotní péče poskytovaná v souvislosti s umělým oplodněním je potom podle § 3 odst. 3 zákona č. 373/2011 Sb. definována jako:
a) zavedení spermií do pohlavních orgánů ženy (IUI),
b) přenos lidského embrya vzniklého oplodněním vajíčka spermií mimo tělo ženy do pohlavních orgánů ženy (IVF).
V obou případech se tedy z pohledu zákona jedná o rovnocennou zdravotní péči v rámci umělého oplodnění. To v praxi znamená úhradu umělého oplodnění 3× (respektive 4×) za život, a to v součtu IUI + IVF.
V současné době je připravován legislativní výklad záměru MZ ČR jako předkladatele obou zákonů, který bude k dispozici nejdříve v září 2012. Bude se týkat nejen počtu hrazených cyklů umělého oplodnění, ale i věkové hranice ženy pro úhradu umělého oplodnění z veřejného zdravotního pojištění. Do té doby bude VZP ČR hradit umělé oplodnění indikovaným ženám do dovršeného věku 39 let + 364 dnů.

bara55
7. pro 2012

tak ja to nechápu,jak to někdo má zadarmo, 6krát do roka a ješte k tomu 4x IVF hrazené pojištovnou??? To je blbost nebo ne??? Přeci nemuže mit někdo zadarmo a někdo ne... ☹

bara55
7. pro 2012

@absti ano to máš pravdu že za IUI platíš jen směšný poplatek, taky závisí od centra kdo má jaký CAR. Ale jsi si jistá,že Ti to na pojištovně nezapočítali jako využitý jeden pokus??? Nechci Tě strašit,ale na tvem místě bych si to ověřila u pojištovny, protože mi to je hrozně divný že by se to nepočítalo,protože se stejným problemem se mnou byla ted v záři na IVF /ona na IUI/ a taky to nevěděla že to má počítaný jako jeden z pokusu....na pojištovny bacha...jsou to svině!!!!

bara55
7. pro 2012

@absti prosím tě ještě mně zajímají ty zvýšené NK bunky...já byla na imuno na odběr krve a nezjistili mi tam nic.Akorát mi řekla doktorka,že tam mám zvýšené NK bunky ale ,že je lepší přijit za 3 měsíce aby to snad ještě nějak blíže prozkoumali. 😒 Mám se něčeho tedy obávat?? Kdyby se to potvrdilo, co to pro mně znamená?? Lečí se to nějak,nebo dá se to i vyléčit práškama??

l.u.c.i.e
autor
7. pro 2012

@crime, my jsme podstoupili ICSI, jelikož muž ma velmi špatné spermie + ještě jejich zamražení, manžel odjel na 3 měsíce do Rigy. Jinak by jsme to měli levnější. U prvního IVF jsem si platila i léky, chtěla jsem ty lepší. U druhého jsem si je nechala napsat na pojišťovnu.

l.u.c.i.e
autor
7. pro 2012

@bara55, možná to záleží na centru. IUI jsem prodělala v září v nativním cyklu a platila jsem jen pregnyl. Do IVF se mi to nezapočítalo, to by mě vaječníky museli stimulovat, pak je to jako IVF. Opravdu. V únoru prodělám posledním 3 IVF. Na čtvrté nemám nárok, protože u prvního IVF jsem si nechala zavést 2 embrya. V té době ještě neplatil tento zákon.
Navíc stimulaci ti vždy předem musí schválit pojišťovna, jinak centrum to bez vědomí pojišťovny nesmí udělat!

l.u.c.i.e
autor
7. pro 2012

@bara55, Z kopírováno z netu:
Ve snaze najít korektní řešení pro naše pojištěnky, bylo rozhodnuto aplikovat postup podle požadavku MZ ČR a nahlížet na legislativní změnu, kdy byl pojem „mimotělní oplodnění“ nahrazen pojmem „umělé oplodnění“, v tom smyslu, že ustanovení § 15 odst. 3 ZVZP bude nadále spojováno pro potřeby omezení frekvencí pouze s mimotělním oplodněním (IVF).

Pro potřeby § 15 odst. 3 ZVZP je do limitu poskytnutí maximálně třikrát (čtyřikrát, bylo-li v prvních dvou případech přeneseno do pohlavních orgánů ženy pouze 1 lidské embryo vzniklé oplodněním vajíčka spermií mimo tělo ženy) za život započítávána pouze zdravotní péče poskytnutá v souvislosti s mimotělním oplodněním (IVF).

Zavedení spermií do pohlavních orgánů ženy (IUI) se dále do tohoto limitu započítávat nebude, bude hrazeno v souladu se Seznamem zdravotních výkonů.

Zdravotnické zařízení musí zaslat na VZP ke schválení Žádanku č. 21, jak v případě IVF, tak IUI (pokud se musí aplikovat léky).

absti
7. pro 2012

@bara55
ahojky, s tím IUI je to přesně jak napsala @l.u.c.i.e . Pokud tě nějak nestimuluji před IUI tak máš nárok na 6 IUI za rok. Jen aby jsi věděla, tak letos jsem byla na třech IUI a jednom IVF a další IVF mi nabízeli hned v listopadu. Chodím do Prahy do Gennetu a tam se IUI nepočítá do procesu IVF.
No a na ty NK buňky předepisují Prednison, ale mě bohužel nezafungoval a to jsem ho brala od konce července. Takže jsem ho teď na začátku listopadu přestala baštit a šla jsem na kontrolní testy. Výsledky bude mít až 19.12.

@crime ty jsi za IVF platila tak málo, jo? jakto??

l.u.c.i.e
autor
7. pro 2012

@absti, Prednison jsem teď brala po 2 IVF preventivně + ještě Fragmin a Ultrogestan.
Myslím, že @crime, platila tak málo, že léky měla hrazené pojišťovnou a neměla ICSI. Jinak si to nedokážu vysvětlit.
Jinak já chodím do Natalartu v Plzni a taky zde můžeme jít 6x za rok na IUI, pokud není stimulován hormony, které schavuje pojišťovna.

absti
7. pro 2012

@l.u.c.i.e a ty mas tedy za sebou dve IVF? A vysledek?
Jednou jsem četla že dělají nejake IVF native, neni to to co měla treba
@crime ?
Já stimulovala gonalem. Za ICSI jsem priplacela taky.

l.u.c.i.e
autor
8. pro 2012

@absti, z prvního IVF mám kluka. Druhé IVF bylo jen biochemické těhotenství. Třetí bude v únoru. Snad budu mít více vajíček k oplodnění. U Prvního jsem měla 6 vajíček z toho 3 s jádrem, které se oplodnily. 2 jsem si nechala zavést. Chytilo se jedno. Teď jsem měla jen 2 vajíčka a oplodnilo se jen jedno. Bohužel se zase brzo pustilo. Navíc manžel má moc špatné spermie. Ještě máme nějaké zmražené, tak kdyžtak rozmrazí 🙂
Jinak do nativ IVF můžu jít taky, ale bojím se, že by mě nic nenarostlo, když teď mám vždy šílené dávky hormonů. levý vaječník reaguje vůbec, takže to všechno táhne pravý.
U prvního jsem stimulovala Puregonem, doplácela jsem přes 5000 Kč a teď jsem si to nechala napsat na pojišťovnu a měla jsem Menopur.

absti
8. pro 2012

@l.u.c.i.e já jsem z prvního ivf s ETem měla taky biochemické tehu a po KETu nic. Jinak jsem měla krátký protokol s Gonalem a zavadeli jsme jedno embryjko. Ted půjdu do dlouhého protokolu a asi zavedeme dve emryjka, tedy pokud je budu mít.

iwuska19
8. pro 2012

@l.u.c.i.e i všechny ostatní holky potřebuji tedy nasbírat co nejvíce info co za placené výkony ano a které vůbec ne.Já problém nemám,přítel má špatné spermio.Nějaká velice mizivá šance tam je ale na zázrak čekat nebudu.S ICSI počítám na 100%,ale co třeba léky stačí základ nebo ne.Poraďte!!!Díky 🙂

l.u.c.i.e
autor
8. pro 2012

@absti, škoda, že se to nepovede hned. Ty nervíky jsou šílené a pak ta prázdnota po nezdařilém pokusu ☹ Snad rok 2013 pro nás bude šťastnější a miminek se dočkáme 🙂

@iwuska19, pokud u tebe problém není, tak léky bych dala základní. Uvidíš, co ti poradí v centru 🙂

absti
9. pro 2012

@iwuska19 ahoj souhlasím s @l.u.c.i.e jestli ty jsi ok, tak bych taky řešila léky jen ty základní. Tebe čeká prvni Ivf?

iwuska19
9. pro 2012

@absti ano mě čeká první IVF ,ale stimulovala jsem před darováním vajíček puregon a to jsme měla 225 jednotek myslím....

@l.u.c.i.e už za 9 dní tam jdu tak hned jak budu doma podělím se o poznatky z centra...

l.u.c.i.e
autor
9. pro 2012

@iwuska19, to už uteče 🙂 Každopádně budu držet palečky 🙂

crime
10. pro 2012

@l.u.c.i.e aha, tak tomu už rozumím. 🙂 já jsem měla při prvním pokusu ty levnější léky a teď naopak zkusíme ty dražší.

crime
10. pro 2012

@absti asi mám dobrou pojišťovnu 😀 měla jsem ty levnější léky (klasické injekce) a pak jsem navíc platila jen prodlouženou kultivaci, spermio jsme měli dobrý, takže ICSI nebylo potřeba a nic jiného po mě platit nechtěli 🙂

crime
10. pro 2012

@absti kdybychom měli ICSI, tak nás to taky vyšlo mnohem dráž. Já stimulovala Menopurem a pak 4x injekce Cetrotide. Jinak jsem měla klasický krátký protokol. Druhý den MS injekce a 13. den cyklu byl odběr.

crime
10. pro 2012

@iwuska19 a nezkoušel přítel brát vitamin E, selen a zinek? nám to doporučovali, i když samozřejmě nejsou zázraky hned, musí to brát pravidelně aspoň třeba měsíc, ale pak tam určité zlepšení bývá