IVF leden, únor 2013

l.u.c.i.e
15. lis 2012

Ahojky, tak mě čeká poslední IVF a to v únoru 2012. Je někdo na tom stejně? Z prvního IVF mám chlapečka Matěje (2 roky), před měsícem jsem byla na druhém IVF, bohužel biochemické těhotenství. Za necelé 3 měsíce mě čeká poslední hrazené IVF. Mám strach, že se to opět nepodaří. Já špatně reaguju na růst vajíček. U prvního jen 3, u druhého jen 2 vajíčka. Manžel má velmi špatný spermiogram. Co vy? Podělte se.

kveta25
11. únor 2013

l.u.c.i.e. ahojky no zatím má asi tak 12 folikulů, ale to jen z toho co jsem pochytila, dnes jsem byla na utzv. a ve čtvrtek ju na punkci tak uvidíme, bojím se, že to zase nevyjde.no jo.jinak stimuluju gonalem,cetrotide

kveta25
11. únor 2013

@l.u.c.i.e bylo to fajn poít přirozeně, nevěřila jsem tomu, malé bylo ted 5 let je to moje sluníčko 🙂 , malý zázrak, jinak jsem o ni málem ve 4 m. přišla, byla jsem v nemocnici, jinak o.k.

kveta25
11. únor 2013

@kata79 děkuju za podporu věřím, jen vím, jaké je to zklamání a děs ,když to nevyjde, tak proto

kveta25
11. únor 2013

@honzikovabarunka ahojky, no jo to já už dlouho , i když přerušovaně, 1 ivf. nedopadlo, tak jsem toho nechala a půl roku klid doma, pak ket neuspěch psychika děs 3/4 roku klid a ted znova tak se uvidí

natalie77
11. únor 2013

😉 .Ahoj, můžu se přidat?
Mám za sebou 7.neúspěšné IUI, před tím jednou zamlklé těhu v 10. tt a potrat v 7.tt.
V pátek jsem začala píchat Gonal, beru Prednison a Euthyrox s Jodiem, kvůli snížené funkci štítné žlázy. Ve středu jdu na ultrazvuk...kromě toho, že se mi chce zvracet mi nic není, ale to mám asi z nevyspání, syn je nemocný...
Jinak nemám velké očekávání, si říkám, že když nevyšlo 7.iui, tak proč by ivf mělo hned napoprvé...asi se bráním dopředu zklamání....no znáte to

honzikovabarunka
11. únor 2013

@kveta25 tak moc držím palečky, tentokrát to určitě vyjde!
@natalie77 ahoj, vítej mezi námi 🙂 U IVF je daleko vyšší šance než u IUI. Já absolvovala 2x neúspěšně IUI a přešli jsme k IVF, manžel ty neúspěchy snáší snad hůř než já a když slyšel, že IVF má větší šanci, nechtěl už na nic čekat. Budeme si držet palce 😉

natalie77
11. únor 2013

@honzikovabarunka Moc děkuji, také držím pěsti...já si zase říkala, že zkusím IUI, ale pak už jsem tam chodila, jako do Tesco na nákup....prostě žádné pocity, jen šup se, šup tam....no a pak mi došlo, že v mém věku už nemůžu něco zkoušet...
Můj muž to snáší zase všechno levou zadní, nevyšlo, to se nedá nic dělat a slzy to nezmění a hotovo...on je realista a není moc empatický, takže to bere tak nějak normálné, jen když vidí, že je mi mizerně, začne se víc starat o malého 😉 .

No koukám, že jsi mlaďoučká, tak to určitě vyjde...jen to čekání je vždycky na budku 😝 ...já jsem netrpělivá, takže čekání je pro mě utrpení, ráda bych to věděla hne...vyšlo-nevyšlo....a hned se smířit s tím, že to tak je...no co se dá dělat, musíme čekat a věřit, že to dobře dopadne....
Jen už jsem nějak nervní, ve všech diskuzích jsem byla vždycky v tabulce poslední, tak jsem pak přestala na MK chodit, nějak se hodit do klidu a teď snad vše dobře dopadne....
Držím všem pěsti 🙂 .

honzikovabarunka
11. únor 2013

@natalie77 Tak to ti na jednu stranu závidím, žes tam chodila bez pocitů, já i když si jdu jen pro blbý injekce, tak je mi zle a děsím se co mě tam čeká, při tom to zatím vždycky bylo v pohodě a nikdy na mě nebyli ošklivý 😀 ale pak právě to čekání... to je to nejhorší, snažím se vždycky na to nemyslet a říkat si, že to nějak dopadne a jestli se to má stát, tak se to stane, ale to se prostě nedá, taky bych to nejradši věděla hned. Aspoň, že už máš malého, ten tě musí držet psychicky docela nad vodou, ne? 🙂 Kolik mu je?
Děkuji za pěsti, uvidím po zítřejším UTZ, jestli vůbec to IVF tenhle měsíc přijde na řadu 🙂

ekk
11. únor 2013

@l.u.c.i.e Ahojky! Tak my uz se sice zname,ale rada bych se pridala i do teto diskuse,jestli Ti to neva.....
Takze info pro ostatni: Mam 12 letou dceru s prvnim manzelem. Cerstve vdana se snazim obstastnit manzela,ktery sve deti jeste nema a nedari se. Mam endometriosu,cysty ,srusty...atd atd. & gynekologickych operaci, 1IVF =jeden folikul, jedno vajicko, jedno embryo,ale nedopadlo to....Mam vysoke FSH, takze na stimulaci nereaguji...ted prave prochazim NATIV...teda s minimalkou. Dnes jsem dobrala Clostik a rano jdu na ultrazvuk. Tak uvidime....

Jinak bych vam vsem,teda nam vsem...chtela poprat,aby jsme se co nejdrive dockaly// 🙂

natalie77
11. únor 2013

@honzikovabarunka
První pokusy jsem byla plná očekávání....no a pak už jsem toho měla asi plné zuby, takže jsem otupěla....ale ten neúspěch jsem vždycky v koupelně ořvala....ale je pravda, že mám doma malého, bude mu 6 let.... na něj jsme si také počkali. To on mě drží nad vodou 😵 .
Zítra budu držet pěsti, aby bylo vše ok, já jdu ve středu....tak dej zítra vědět 😉 .

@ekk Zítra budu také držet pěsti....a určitě se nám všem brzo zadaří a budeme si tady povídat o tom, jak nám rostou pupky a že do ničeho nevejdeme 😀 .
Holky, držte se!

l.u.c.i.e
autor
12. únor 2013

@kveta25, 12 kousků je zatím pěkné. I kdyby z toho bylo 10 vajíček, tak se s tím pracovat dá 🙂 Každopádně držím palečky, aby vše probíhalo tak jak má a za pár dnů abys hlásila //.

@natalie77, vítej mezi námi. IVF vyjde! Je to sice větší stres, ale jednou určitě vyjde. Přece jenom je to větší šance než při IUI.

@ekk, ahoooj holka, na dnešek moc držím palečky a dej vědět co a jak 🙂 Vítej mezi námi.

aalias
12. únor 2013

Ahoj holky, moc vás prosím o radu. Čeká mě na přelomu února/března 2013 1 IVF. Minulý týden ( 22DC ) mi u Apol. píchli injekci Dipherelinu s tím, že bych to měla normálně dostat. Příští úterý 19.2. mám jít na ultrazvuk s tím, že by mi měli už píchnout první injekci Fostimonu a naplánovat další injekce. Jenže MS pořád nikde. Normálně to poslední dobou dostávám 25DC, takže jsem to měla dostat ve čtvrtek. Dnes jsem 30 DC a pořád nic. Prsa mě teda už bolej, i test jsem zkoušela a nic. Je zpoždění MS po injekci Dipherlinu normální, nebo ne. Přemejšlim, že si tam zítra zavolám, ale nechci zbytečně plašit. Máte některá z Vás podobné zkušenosti? Moc děkuji za odpovědi.

kata79
12. únor 2013

@natalie77 vitej a preju, at tenhle nakup uz vyjde !!

ekk
12. únor 2013

@l.u.c.i.e Ahojky! Tak dnes v pravo 1 drobny folik, na levo 3 ( 2 drobne a jeden vetsi 12mm). Ode dneska Menopur 4 amp denne, a Cetrotide do soboty. V sobotu rano znovu ultrazvuk.....No nic neni vyhrane....Ale snad to dopadne....
Musim se priznat,ze jsem celkem K.O.....ty prasky mi daly zabrat...nemuzu spat, jsem ubulena, unavena, vybusna...a ted jeste k tomu injekce..asi fakt hormonalni masakr!!! Chtela jsem se zeptat...jak rikaji,ze je nitno pichat injekce ve stejnou dobu, to mysli jako presne v danou hodinu,nebo jako proste rano v rozmezi treba od 8 do 10 hod...???

anerinka
12. únor 2013

Ahoj holky, jdu se k vám přidat, ať mám s kým brečet, až to zase nevyjde... Snažíme se tři roky, podstoupili jsme jedno IUI, ale díky špatnému spermiogramu nemělo další smysl. Teď ve čtvrtek jdu odebrat vajíčka, no a pak budu zase trnout. Chci se zeptat, zda budete dávat jedno nebo dvě vajíčka. Moc chci dvě, aby to bylo na stoprocent, dvojčátka mi nevadí, ale zase doktor mě od toho odrazuje, že příjdeme o další pokus, když dáme dvě, tak jsem z toho jelen...

anerinka
12. únor 2013

@ekk ahoj, s ubuleností a výkyvy nálad jsem na tom stejně - kolikrát si říkám, jestli se dříve než počneme spíše nerozvedeme 🙂 Jinak ohledně těch injakcí. Já jsem se ptala, jestli když je třeba víkend, můžu později, ať nemusím vstávat v šest a sestřička se úplně vyděsila, že interval MUSÍ být stále stejný a nesmí se měnit. Takže tak...

natalie77
12. únor 2013

@ekk mě říkali, že ve stejnou dobu, jako antibiotika...takže píchám každý večer v 9. Pokud se píchají dvě injekce, tak v rozmezí 30 minut.
Tak hlavně, že se tam něco děje a v sobotu se ukáže pořádná nadílka 😵 . U mě dobrý, směsice léků zatím nějak negativně nepůsobí...tak snad to vydrží. Dokonce ani nepřibírám, jak všude píšou...asi je to tím, že když piju pořád tu vodu, tak nemám ani hlad ani na nic chuť... 😝 .
Držím pěsti, ať je Ti brzo lépe. Já jdu zítra, dneska jsem 6.dc, snad bude vše ok a na ivf dojde...snad tělo reaguje dobře.
@kata79
moc děkuji, také bych si tento "nákup" chtěla užít a "zboží" si ráda vyzvednu za 9 měsíců 😵 😵 😵 😵 😵 😵

kata79
12. únor 2013

@anerinka ahojky, drzim palce, at jOPU probehne. Co se poctu transferovanych embryji tyce, kazdy se bude rozhodovat asi dle svych zhodnoceni, pocitu, zdravotniho stavu, financnich a "kapacitnich" a dalsich faktoru...zavedeni 2 embryji samozrejme sance zvysuje, ale stejne to neni zadna "tutovka"....my pred 3lety davali 2 embrya /ale tehdy to bylo dost bezne a prakticky nas od 1 dost zrazovali, byly proste 3pokusy, at clovek zavadel 1 nebo 2embrya....ja tehdy dost vahala, ani jsem se tolik nebala, ze bychom pripadne nezvladli 2miminka, jako spis pripadnych zdravotnich komplikacich /telesnych, mentalnich/ v pripade jejich nedonoseni.../, nakonec bylo nase IVF uspesne a chytlo se 1embryo....byla jsem moc rada . ...Tentokrat mame zavedene embryo jedno ...a uvidime, jak to cele dopadne....

l.u.c.i.e
autor
12. únor 2013

@aalias, jelikož to vypadá, že budeš mít dlouhý protokol, tak ti nebudu moci poradit, protože mám vždy jen krátký. Raději si do centra zavolej a zeptes se. 🙂

@ekk, tak to jsou dobré zprávy 🙂 Kdyby z toho byly aspoň 4 vajíčka, tak to by bylo skvělé. Můžu se zeptat na kolik ti vychází Nativ?
Ohledně píchání ve stejný den by mi taky zajímalo, protože vždy při stimulce jsem si to píchala ve stejnou dobu. V sobotu jdeme na ples a potřebovala bych si to píchnout o 3 hodiny dříve, zvlášť když si musím píchat 2 injekce.

@anerinka, ahoj a vítej mezi náma. Já jsem si nechala dát při 1. IVF 2 embryjka a mám z něho chlapečka. V té době nebyla možnost 4. IVF. Takže bych si asi nechala dát jedno, abys měla jeden pokus k dobru.
Na čtvrtek ti budeme držet palečky.

ekk
13. únor 2013

@l.u.c.i.e No me to dali na pojistovnu jako 2.pokus...... Neplatila jsem nic.. Nevim jak o tom rozhoduji,protoze kamoska si taky nativ musela platit a nedali ji to jako pokus.....

ekk
13. únor 2013

@anerinka aha,,,ja jen ze mi to pichli v CARU okolo pul devate rano...vcera a dnes jsem pichla pred pul osmou....zitra i pozitri pichnu uz stejne.....snad to je OK

aalias
13. únor 2013

@l.u.c.i.e. děkuji za info, ms přišla v noci, takže jsem si to asi přivolala tak to zpoždění je asi normální

l.u.c.i.e
autor
13. únor 2013

@ekk, pokud tě to počítají jako 2. IVF, tak doufám, že to bude úspěšné a vajíčka porostou. Snad brzo budeš těhulka. Bylo by krásné, kdyby nám to vyšlo. Musíme věřit.

@aalias, super, že dorazila. Hodně štěstí při stimuaci.

anerinka
13. únor 2013

@kata79 No my se asi rozhodneme až podle kvality vajíček, ale je to hrozné, tohle rozhodování... Tak držím palce, ať se to jedno vyvede!

anerinka
13. únor 2013

@ekk Já myslím, že jo, tam jde o to aby se to nepíchalo pokaždé jinak. Držím pěsti! 🙂

ekk
14. únor 2013

@anerinka ahoj! Jak jsi dopadla?

anerinka
14. únor 2013

Ahoj, tak z osmi jich bylo nakonec šest a teď se kultivují a v sobotu máme návštěvu a uvidí se, jestli už nebude transfér.
Fůůů, to jsem z toho nervózní 🙂

l.u.c.i.e
autor
15. únor 2013

@anerinka, bude, neboj. Držím palečky.

l.u.c.i.e
autor
15. únor 2013

@ekk
@anerinka, nechcete se k nám přidat do diskuze? Posílala jsem vám odkaz do IP.

ekk
15. únor 2013

@anerinka Jeeej supeeer!!! Drzim palecky!!! Ja zitra ultrazvuk,tak uvidime,jestli nam folici narostli...