IVF leden, únor 2013

l.u.c.i.e
15. lis 2012

Ahojky, tak mě čeká poslední IVF a to v únoru 2012. Je někdo na tom stejně? Z prvního IVF mám chlapečka Matěje (2 roky), před měsícem jsem byla na druhém IVF, bohužel biochemické těhotenství. Za necelé 3 měsíce mě čeká poslední hrazené IVF. Mám strach, že se to opět nepodaří. Já špatně reaguju na růst vajíček. U prvního jen 3, u druhého jen 2 vajíčka. Manžel má velmi špatný spermiogram. Co vy? Podělte se.

l.u.c.i.e
autor
5. únor 2013

@kata79, vítej mezi náma. Jak se cítíš? Kolik bylo vajíček? kolik se jich oplodnilo? tvoje první IVF?

kata79
5. únor 2013

@l.u.c.i.e dekuju za privitani 🙂, citim se vyborne /kdyz pominu bolavy vajecniky.../, vajicek bylo 10/9premiovych zralych,1se uvidi/ z 21folikulu. Je to uz nase 2. IVF, to prvni pred 3.lety skoncilo uspesne holcickou....tak nevim, jestli je vubec sance stejny uspech zopakovat, zvlast, kdyz budeme zavadet jen 1 embryo.

kata79
5. únor 2013

@l.u.c.i.e, kolik se jich oplodnilo a prezilo /teda spis prezije/ vubec netusim, dozvime se zitra....minule jsem mela jen 5vajicek a zavadeli se 4.den, tentokrat maji den navic

l.u.c.i.e
autor
5. únor 2013

@kata79, taky mám z 1. IVf dítě - klučíka. 2. IVF skončilo jen biochemicky a za týden bych měla začít stimulovat na 3. IVF. U mě je problém, že mám malo vajíček a muž katastrofální spermiogram.
Věřím, že u vás to vyjde. Musí! Budu držet palečky.

kata79
5. únor 2013

@l.u.c.i.e Děkuju moc za podporu, strašně moc si přeju, aby to vyšlo, ale přijde mi, že minule to byl všechno jeden velký zázrak, který se snad ani zopakovat nemůže...ale na druhou stranu jsem tentokrát mnohem klidnější, resp. nemám nějak ani čas nic moc prožívat, vše se točí kolem holčičky...to biochemický těhotenství mě moc mrzí, ale určitě už to tentokrát vyjde...kolik míváš vajíček? U mě z těch 5ti vajíček /z 21folikulů/ při první stimulaci taky nikdy moc nejásal, naštěstí nakonec stačily, tentokrát mi při stimulaci nasadily Luveris/ a bylo jich 2x tolik...Jinak máme taky špatnej spermiogram a já asi PCO /ale to nikdy nikdo vlastně pořádně nepotvrdil/, po výsledcích spermiogramu bylo jasný, že IVF je nutností...Jak snášíš to čekání na MS?

l.u.c.i.e
autor
5. únor 2013

@kata79, u 1. IVF jsem měla 11 folikulů, z toho 6 vajíček, ale jen 3 zralá, 2 zavedeny, třetí zničeno, bylo moc napřed. Uchytil se malej. U 2. IVF jen 2 folikuly s 2 vajíčky, oplodněno 1, zavedeno, biochemické. Teď půjdeme do PISCI, tak snad to vyjde. Doktor říkal, že je to větší šance na zdárné oplodnění.
Snáším to dobře, malej zaměstnává 🙂 I když už se moc těším, tak snad nebudou zase nějaké jobovky jako u 2. IVF.
Uvidíš, že to vyjde. Kolik si jich necháš zavést? přemýšlela jsi? Já pořád o tom přemýšlím. Manžel chce jen jedno, ale malej byl ze dvou, tak nevím...

kata79
6. únor 2013

Budu držet palce, aby byla tentokrát kupa vajíček 🙂. Neuvažujou nad změnou protokolu, aby byla šance na větší množství? Měla jsi podruhé stejný protokol jako poprvé? Mně právě tentokrát nasadili ten Luveris, který měl pomoci dozrání více vajíček ve folikulech /aby jich nebylo tolik prázdných, tedy můj laický výklad/, nicméně je pak o dost větší riziko OHSS. Necháváme zavést jedno /sice s tím teď trochu bojuju, ale stojím si za tím//, dvojčata opravdu nechci riskovat /ani se tak nebojím, že bychom je případně nezvládli, jako spíš zdravotních komplikacích pro děti v případě jejich nedonošení...říkám si, že to riziko nám za to nestojí, když už jednu ratolest máme, minule jsme ale zaváděli 2/. Dnes kolem 12 jdu na transfer a zároveň se dozvíme, jaký osud měla naše embrya, PiSCI jsme měli taky, tak snad to celé akci pomůže 🙂

l.u.c.i.e
autor
6. únor 2013

@kata79, protokol mi nezměnili, protože mi vysvětlili, že krátký co mám je nejbrutálnější. Akorát mi doktor zase změnil léky. Teď budu píchat 150 j Gonalu a 150 j Merionalu. Takže prý koňské dávky. Zbytek si doplatím ze svého. No, uvidíme, jak teď bude reagovat 🙂
Tobě držím palečky na dnešní transfér. Pak dej vědět.

japro
7. únor 2013

@kata79 ahoj to jsme na tom podobně já jdu na transfer v pátek , držím moooooc palečky a pak napiš co a jak 🙂

japro
7. únor 2013

dobré ráno holičny 🙂 tak včera jsem začala poctivě brát UTROGESTAN jen se pořád vařím nad tím že toho ve mě je tolik že tam ten doktor přes ten lék nemuže ani ne ten transfer ani koukat :D vím no máme to všechny ale jak řikám jako pocit že jsem špinavá to sem celá já :( ...... jinak doufám že u Vás vše jde tak jak má a co nejlépe , ani vám vubec nevím nikdy jsem na transferu nebyla je to rychlovka to vím ale pak ? má se bejt nák v klidu? ležet? nebo jak ? je mě jasné že večer na disco nepujdu :D :D

honzikovabarunka
7. únor 2013

Ahoj holky, vmísím se k vám do této skupinky, jestli mohu 🙂 V úterý jsem si začala píchat menopur před 1. IVF a následující úterý jdu na ultrazvuk. Mám za sebou 2x neúspěšné IUI a hrozně doufám, že IVF vyde. Je něco na co se dopředu připravit před odběrem vajíčkem, před transferem atd? Není to nic bolestivého, že ne?

vendulka83
7. únor 2013

Ahoj holky nevadi kdyz se k vam pridam? 2.2. jsem po ET 1 embryjka po 3denni kultivaci z ICSI a AH,,dnes jsem tedy 5 den po ET a uz mam trochu nerviky na pochodu denne sedim u pc a ctu si ruzne diskuze v listopadu lonskeho roku mam za sebou 1 IVF 1 blastocysty ale neuspesne, ted nam jeste zbyl jeden snehulacek, je tady nekdo taky uz po ET? 😉

l.u.c.i.e
autor
7. únor 2013

@japro, u nás je to tak, že přijdu, převlíknu se do noční košile, pak přijde embryoložka řekne co a jak. Později doktor. Jdu na sál, tam mi dají embryjka a ze sálu jedu v posteli s nohama nahorů a ležím 2 hodiny. No a pak se obléknu, jdu si vyzvednout papíry a léky a hurá domů 🙂 Záležitost 3 hodin.

@honzikovabarunka, vítej. Samotný výkon se dělá pod narkozou, takže nic tě nebolí. Až později ti bolí břicho, ale zvládnout se to dá. Neboj se to zvládneš Držím palečky. Jaký máte problém?

@vendulka83, ahojky, chápu tvé nervíky. Taky jsem to tak prožívala. Musí věřit, že to vyjde! Hlavně brzo netestuj, aby jses zbytečně nestresovala jako já. 🙂

honzikovabarunka
7. únor 2013

@l.u.c.i.e problém...no ono těžko říct jestli je to problém. Já bych měla být naprosto v pořádku, ale manžel je po nehodě na vozíku a tohle je jediná cesta jak otěhotnět, proto navštěvujeme CAR. Myslela jsem si, že to bude jednodušší, že se mi poštěstí hned při prvním IUI a ono ejhle... 🙂

l.u.c.i.e
autor
7. únor 2013

@honzikovabarunka, aha, ale IVF vyjde. Nám taky vyšel hned napoprvé. 🙂 Jen druhé dítko se nedaří ☹

honzikovabarunka
7. únor 2013

@l.u.c.i.e no nevim jestli tomu, že to vyjde mám věřit tolik jako jsem věřila prvnímu IUI anebo být tentokrát skeptičtější 🙂 Jaktože se nedaří druhé, když po prvé to byl takový fofr? Něco málo jsem tady od tebe pročítala, chystáš se na 3. IVF?

kata79
7. únor 2013

@l.u.c.i.e. a spol
tak mam po vcerejsim transferu,, 1embryo vlozeno, 3v mrazaku 🙂 , mam trochu nabeh na OHSS, ale snad to srovna dostatkem tekutin....Vcerejsi ET probehl bez problemu, dneska relaxuju a flakam se, dceru hlida zcela vyjimecne babicka 🙂 , tak jsem zvedava, jak to vsechno dopadne....
@l.u.c.i.e konske davky hormonu urcite zaberou 🙂 a dekuju za podporu!
@vendulka83 ja taky po ET- 6.2.- drž se!!!
@honzikovabarunka ja myslim, ze optimismus je dulezitej, jen se clovek pak nesmi pripadne moc nechat semlyt spatnymi zpravami...urcite to vsechno brzo klapne!!!

pistalinda35
7. únor 2013

@kata79 držím palce 🙂

l.u.c.i.e
autor
7. únor 2013

@honzikovabarunka, horší se čím dál více spermiogram a navíc jsem nějak špatně reagovala na stimulku. Jojo, jinak každým dnem bych měla začít 3. IVF. Neboj se, vyjde to! Pokud je vše ok, tak to bude raz dva. IVf má větší procenta než IUI.

@kata79, to jsou skvělé zprávy! Mám z tebe radost. Tak odpočívej a hodně pij! A ať za pár dní hlášíš pozitivní výsledek.

kata79
7. únor 2013

@l.u.c.i.e moc děkuju!!! a jdu se na to napít /vody 🙂/

coralin
7. únor 2013

@absti Ahoj, mohu se zeptat, jak jsi reagovala na prednison, a jiné léky?
Mám asi podobný problém jako ty, vysoké obranné látky proti otěhotnění. Tak se snažím zjistit co nejvíce info, protože imunologii řeším teď už skoro rok. Chtěla jsem jít vloni v dubnu na poslední IVF, ale imunoložka nám rovnou řekla, že to nemá cenu, ale neklesají mi nyní hodnoty po léčbě prednisonem, dexamedem, pendometrem atd....Teď beru metypred a doufám, že to klesne, čekám na výsledky z testů....
Díky moc za info

absti
7. únor 2013

@coralin
Ahoj, mě dělali imuno testy v březnu 2012 a výsledek byl ten, že mám NK buňky 18%. Na IVF jsem šla v srpnu s tím, že Prednison 5 mg jsem začla užívat už koncem července. IVF nebylo úspěšné, protože skončilo biochemickým těhotenstvím. Prednison jsem ale užívala dál a v září byla na KETu a výsledek nulový. Přesto jsem Prednison brala dál a to až do konce října. V listopadu mi dělali nové odběry na imunitu a zjistilo se, že za tu dobu co jsem prednison užívala se moje NK buňky snížily pouze o 2% a to na 16% 😠
Teď v únoru jedu k nej.imunoložce do Plzně..a poté mě bude čekat druhé IVF.
Jaké máš hodnoty ty??

honzikovabarunka
8. únor 2013

@kata79 i já moc držím palečky! to byl tvůj první ET? Kolik máš zavedených embryjek? Zkusím se tedy dle tvé rady naplnit optimismem a dám vědět až a jestli mě po úterním ultrazvuku bude čekat odběr a snad následný ET... Holky, kolik dní po odběru je ET? Pět? Nebo je to různé?
@l.u.c.i.e četla jsem o koňské dávce hormonů, tak reakce na stimulku tentokrát určitě bude dobrá! ;) Jak ty hormony vůbec snášíš? Moc držím palce ať to 3. IVF vyjde! Kolik ty si necháváš zavést embryjek?

kata79
8. únor 2013

@honzikovabarunka Je to mé 2. IVF, tedy druhý ET (z prvního IVF před 3 lety máme holčičku). Posledně jsem měla zavedena embrya 2 /pouze 1 se ujalo/, tentokrát jen jedno.

Kdy proběhne ET bude záviset mnoha faktorech: na počtu odebraných vajíček, resp. vzniklých embryjí a jejich následném vývoji při prodloužené kultivaci...když je embryjí více a dobře se vyvíjejí, tak je většinou lepší je nechat déle kultivovat, protože se tak lépe odhalí jejich případný nestandardní vývoj a 5. den se zavádí to nejlepší embryo (nebo embrya), které se tak do dělohy dostává v přirozeném stádiu blastocysty, kdyyž je embryjí málo, nebo jenom jedno, tak se zavádí dříve, protože naopak v těle může mít větší šanci na přežití než ve "zkumavce". Toto je můj hodně zjednodušený laický výklad, skutečnost je samozřejmě mnohem složitější a je na zvážení embryologa, jakou cestu zvolí /v našem CAR si vždy voláš a dozvídáš se, zda už máš přijít na transfer, či se bude pokračovat v kultivaci.../

l.u.c.i.e
autor
8. únor 2013

@honzikovabarunka, snáším je dobře, jen po nich přibírám ☹ Děkuju za držení palečků. Nevím kolik si jich nechám ještě zavést. nechám asi rozhodnutí na embryoložce. Malej je ze dvou embryjek.

honzikovabarunka
8. únor 2013

@kata79 ahá.. takže to budu asi taky volat... No uvidím ještě jak dopadne ten úterní ultrazvuk 🙂 Kam chodíš do CARu? My jezdíme do Pronatalu do Prahy.
@l.u.c.i.e přibírání je to nejmenší, hlavně když to vyjde ;)

kveta25
10. únor 2013

ahojky můžu se k Vám přidat, čeká mě 2.ivf v po jdu na 2 utzv. a uvidí se pak pujdu asi ve středu na punkci a pak se uvidí, mám za sebou 4 iui a 1 ivf. a ket neuspěšně, takže mám strach,že to špatně dopadne.jinak mám jednu holčičku počatou přirozeně mezi léčbou, zdravotně jsme oba v pořádku.TAky jezdíme do pronatalu v Praze.

l.u.c.i.e
autor
11. únor 2013

@kveta25, vítej mezi námi. Držím palečky, aby to tentokrát vyšlo. Kolik je malé? Muselo to být krásné počít přirozeně. Jak se cítíš? S čím stimuluješ a kolik budeš mít folikulů?

kata79
11. únor 2013

@honzikovabarunka drzim palce na zitrejsi navstevu. A v Pronatalu pozdravuj 🙂, my jsme take jeho klienti a prave odsud mame holcicku 🙂

@kveta25 vitej a at to tento tyden vsechno dobre dopadne!!!!hlavu vzhuru, je treba verit 🙂

holky, ja vim, ze se clovek musi obrnit trpelivosti...ale ty dny se ted tak strasne vlecou....jsem 5. den po ET a uz na sobe pozoruju /ac se snazim nepozorovat.../ vsechny mozny tehotensky priznaky... 😝 - /tak nevim, jestli je to dobry znameni, pri nasem prvnim a uspesnem IVF jsem absolutne nic nepozorovala /zato predtim ty dva roky snazeni minimalne kazdej mesic..../

honzikovabarunka
11. únor 2013

@kata79 moc děkuji 🙂 manžel tu na mě zrovna prská, ať přestanu plašit, protože si stěžuju, že mě skoro nebolí břicho a že určitě nebudou žádný folíky... 😖 To je fajn, že vím, že je nás tu víc pronatalových a i úspěšně 🙂
@kveta25 vítej 🙂 jsem takoé pronatalová 😎