IVF leden, únor 2013

l.u.c.i.e
15. lis 2012

Ahojky, tak mě čeká poslední IVF a to v únoru 2012. Je někdo na tom stejně? Z prvního IVF mám chlapečka Matěje (2 roky), před měsícem jsem byla na druhém IVF, bohužel biochemické těhotenství. Za necelé 3 měsíce mě čeká poslední hrazené IVF. Mám strach, že se to opět nepodaří. Já špatně reaguju na růst vajíček. U prvního jen 3, u druhého jen 2 vajíčka. Manžel má velmi špatný spermiogram. Co vy? Podělte se.

l.u.c.i.e
autor
7. led 2013

@amy75, ahoooj, to víš, že tě ráda přidám. Je vše v pořádku z imunologie?

amy75
7. led 2013

@l.u.c.i.e Právě, že moc ne ... napíšu ti to do už do soukromé 😉

l.u.c.i.e
autor
7. led 2013

@amy75, ok, písni

ifet
7. led 2013

@besinka ahoj...ty taky podstupuješ minimálky? Já mám teda teprve první, ale chtěla bych vědět, kolik si měla vajuch a s čím jsi stimulovala...
Já mám zatím Synarel 2x denně do obou dírek a k tomu injekce Merional 150 jednotek 5 dní po sobě...

anitta
7. led 2013

Ahojky me ceka ketik take koncem ledna muzu k vam?

l.u.c.i.e
autor
7. led 2013

@anitta, přidána 🙂

monnci
8. led 2013

@l.u.c.i.e Ahoj. Dočetla jsem se tu, že chodíš do Natalartu v Plzni. Já podstoupila tři IUI a jedno IVF (bez úspěchu) v Centru prof. Zecha ve Smetance. Přemýšlím o změně CARu. V Centru je prostředí luxusní, vybavení špičkové, sestřičky úžasné, ale lékař, kterému jsme byli svěřeni, nám nesedí. Já bych ho nějak rozdýchala, ale s mým mužem si do noty nepadli a ta nevraživost z nich jenom čiší. Z každé návštěvy mám blbý pocit. Navíc se nemůžu zbavit dojmu, že se tam všichni chovají lépe k zahraniční klientele. Vím, že to tak může dopadnout i v jiném CARu, ale stejně se myšlenkou o změně zabývám stále častěji. Jak to v Natalu chodí? Jak se tam cítíš?

l.u.c.i.e
autor
8. led 2013

@monnci, ahoj, V Natu jsou strašně milý a hodný. Až na jednu sestřičku, ta je protivná od pohledu 🙂 Doktoři se ti věnují, vše vysvětlí atd., ale zase tady nedělají třeba metodu IMSI. Nemají na to ten speciální metodu. Jaký máte problém? Jinak je to tu levnější. IUI je tu zadarmo, jen platíš pregnyl, 40 kč. IVF s ICSI, kultivace a zamražení ti vyjde cca do 16000 kč.

ramdy
8. led 2013

ahoj děvčata, já jsem byla na jednom IVF a bez úspěchu, apk jedno IUI - taky bez úspěchu, teď mě čeká druhý pokus, tak uvidím.

ramdy
8. led 2013

@l.u.c.i.e Ahoj, já jsem po prvním neúspěšném IVF, udělali se mi jen dvě vajíčka a manžel má taky špatný SPG. Pak jsem měla IUI, ale taky bez úspěchu a teď čekám na druhé IVF, jedu 14. ledna snad už pro léky a instrukce, tak se to pak snad rozjede. Mám nízkou hladinu amh, což je nízká tvorba vajíček, takže mi musí dát prý větší dávky léků, aby se mi tvořily víc, tak snad se zadaří, ale taky se bojím, děti ještě nemám a už mi bude 34, tak jsem z toho docela špatná.

ramdy
8. led 2013

@lenny.anticek příště to určitě vyjde a když máte jen špatný SPG, tak to není tak hrozné, já mám málo vajíček, poškozený jeden vejcovod, takže musím fungovat pouze s jedním a manžel má špatný SPG, takže žádné velké vyskakování. Ale neboj určitě se nám to dříve či později podaří. Budu držet palce.

lenny.anticek
8. led 2013

@ramdy děkuju za podporu, taky ti moc přeji aby to druhé ivf vyšlo a byli jste rodiče 🙂

l.u.c.i.e
autor
8. led 2013

@ramdy, no já budu mít maxmální dávky co jdou, tak uvidíme, zda to pomůže. Uvidí se více po hormonálním profilu, pak UTZ a rovnou léky, tak budu o něco chytřejší. Už aby přišla mrška. Břicho bolí, ale zatím nic.

besinka
8. led 2013

@ifet ahoj, já měla fostimon 150j denně 11dní a výsledek 4oocyty (3embrya), bohužel výsledek negativní

ifet
8. led 2013

@besinka a to byl nativ s minimalkou nebo klasicky ivf?Zes mela nizky davky,ale zase 11dni, to neni malo...

ramdy
8. led 2013

@l.u.c.i.e tak ta moje mrcha ta chodí bohužel pravidelně, už aby nikdy nepřišla 🙂 Já taky čekám co budu mít za dávky, trochu se toho bojím co to se mnou zase udělá, už takhle jsem přibrala pět kilo.

besinka
8. led 2013

@ifet nativ s minimálkou, folikuly rostly trošku pomaleji, tak proto tolik dni

l.u.c.i.e
autor
8. led 2013

@ramdy, o mojí váze raději mlčím. Vždy po stimulce přiberu a to už teď jsem dost silná. Já to dostávám mezi 28 - 32 DC, tak čekám. Raději bych byla, kdybych to taky už nedostala.

ifet
8. led 2013

@besinka tak to jo...hlavne,ze vyrostly a mas vajucha😉
Me porad vrtalo hlavou,ze na klasickym ivf jsem mela 225 jednotek a nebylo to malo a pri minimalce 150 vic jak polovina klasicky stimulace...asi jsem cekala nizsi davky,ale to uz je ted jedno😉

monnci
8. led 2013

@l.u.c.i.e V Centru ve Smetance jsme platili 15000,- (IVF s ICSI, prodloženou kultivací a AH) + 5000,- za IMSI + cca 4000,- doplatek za léky. O ten peněžní rozdíl mi ani tak nejde. Vadí mi přístup doktora. Ze začátku nás měla na starost jedna doktorka, která pak otěhotněla. Dělala mi třikrát IUI. Pak už začaly být návštěvy centra docela stresující. Pořád jsem si říkal, že ten doktor je kapacita a hodně umí, ale stejně jsem z něj měla divný pocit. No a pořád jsem od svého muže poslouchala, jaký je to vůl apod. Fakt nevím, jak se rozhodnout.

ramdy
9. led 2013

@l.u.c.i.e o mojí váze se též nebudu zmiňovat, vloni jsem začátkem roku nastolila zdravou výživu a cvičení, zhubla jsem 12kg, ale po 1. IVF a dalších hormonech jsem zase přibrala, jen v prosinci 5kilo. Prosě to co jsem vloni zhubla mám už zase vše zpátky.

ifet
9. led 2013

@besinka tak jsem po UTZ a .am zatim 11 foliku...v patek mam dalsi kontrolu...tak hlavne,aby tam byly vejce😉
Co ty?

l.u.c.i.e
autor
9. led 2013

@monnci, jojo, slyšela jsem, že ve smetance tam nejsou vůbec lidštější. Mojí kamarádce tam dokonce ztratili zamražená embrya. Rok z toho byla špatná. O Natu tehdy nevěděla a k miminku jí tam nakonec dopomohli. Stejněto byl taky důvod proč jsme tam nešli. U nás jsou všichni doktoři milý a pomůžou. Můžeme jim kdykoliv zavolat a zeptat co a jak... Mají jeden služební telefon, který si předávají kdo má zrovna službu - pohotovost.
Jak říkám v Natu nedělají IMSI. Jedné dívčině co chodila do Natu nepomohli, až ve Smetance, kdy jí udělali právě to IMSI. Teď má půlročního chlapečka.

@ramdy, tak to znám moc dobře. Navíc, když jsem ve stresu, tak se jídlem uklidním. Takže váha lítá směr nahorů ☹

l.u.c.i.e
autor
9. led 2013

@ifet, tak to je krásné, uvidíš, že do té doby ještě něco naroste.

besinka
9. led 2013

@ifet já teď čekám až dorazí MS, půjdu na HP a koncen ledna konzultace na klinice a cca 15.2. bych měla začít stimulovat. 11 je dobrý počet, to zbude i na zamražení.

l.u.c.i.e
autor
9. led 2013

@besinka, jojo, taky čekám na mrchu. Pak rovnou na HP. Dnes jsem si dělala test a sněhobílo ☹ Jsem 29 DC.

besinka
9. led 2013

@l.u.c.i.e ne nadarmo se jí říká mrcha, když ji potřebuji někde se toulá, a když o ni vůbec nestojím, přijde si přesně!!

ivex
9. led 2013

Ahoj holky, můžu se taky přidat? mám za sebou 2x IUI z toho jedno muselo přejít na ivf kvůli nadměrné stimulaci, ale stejně bez úspěchu. Loni v červenci jsem podstoupila IVF sice úspěšně, ale v 8 týdnu potrat, no a teď stimuluji na další pokus a věřím, že už to vyjde, Mám takové tušení. Tak Vám všem taky přeju hodně štěstí a pevné nervy. 😉

l.u.c.i.e
autor
9. led 2013

@besinka, to máš pravdu.

@ivex, určitě už to musí vyjít! Kolikátý den jsi stimulky?

ivex
9. led 2013

11. den, zítra jdu na utz, tak snad už naplánujem odběr, byla jsem v caru včera a doktor říkal, že to vypadá tak na 6 na levé straně a tak na 5 na pravé, tak snad jich tam bude i víc a budou všechny plné, aby jsme mohli konečně mít i mrazáčky a za 3 roky udělat sourozence. Já si te´d opravdu věřím, že už to vyjde. Jinak už máme chlapečka, bude mu v dubnu 5, 🙂