IVF leden, únor 2013

l.u.c.i.e
15. lis 2012

Ahojky, tak mě čeká poslední IVF a to v únoru 2012. Je někdo na tom stejně? Z prvního IVF mám chlapečka Matěje (2 roky), před měsícem jsem byla na druhém IVF, bohužel biochemické těhotenství. Za necelé 3 měsíce mě čeká poslední hrazené IVF. Mám strach, že se to opět nepodaří. Já špatně reaguju na růst vajíček. U prvního jen 3, u druhého jen 2 vajíčka. Manžel má velmi špatný spermiogram. Co vy? Podělte se.

absti
16. lis 2012

@l.u.c.i.e
Ahojky.
já se snažím dva roky a nic. Podstoupila jsem 5x IUI a jedno IVF, které taky skončilo biochemickým těhotenstvím. Myslím, ale že máš nárok na 4 IVF, ne? Tedy pokud jsi vkládala jedno embryjko.

l.u.c.i.e
autor
16. lis 2012

@absti, při prvním IVF jsem si nechala vložit 2 embryjka a z toho je malej. Nic nebylo na zamražení. Teď jen jedno, protože druhé vajíčko se neoplodnilo. Takže na 4. IVF nárok nemám. Na IUI jsem byla jen 2x, protože to u nás nemělo cenu. Jaký máte problém vy? Máte mrazáčky?

absti
16. lis 2012

@l.u.c.i.e
já mám zvýšené NK buňky takže pozitivní autoimunitu. Jinak jsme ok. Mrazáčky už taky nemám, protože během prvního IVF jsem měla ET i KET.
Na dlaší IVF bychom šli po novém roce a mezi tím chodím na IUI.- to je zadarmo..

ramdy
16. lis 2012

@l.u.c.i.e ahojky, já byla na IVF v červenci, ale neúspěšné, teď jsem po IUI, tak čekám, jestli z toho něco bude, ale myslím, že nic, takže mě čeká po novém roce 2. IVF, uvidíme. Manžel má taky špatný spermiogram a já mám průchodný jen jeden vejcovod, protože durhý mi poškodili při laparoskopii ☹

l.u.c.i.e
autor
16. lis 2012

@absti, co ty víš, třeba IUI vyjde. Jak už jsem psala u nás to nemá cenu. Každopádně držím palečky, abys na 2. IVF nemusela 🙂

@ramdy, tobě taky držím palce, abys na IVF nemusela a IUI bylo úpěšné 🙂 Vidíš to, já jsem laparoskopii odmítla, protože jak doktor říkal, průchodnost vejcovodů u nás problém nevyřeší. Vždy musíme podstoupit IVF s ICSI. Snad to v únoru vyjde. Jsou to nervíky 🙂

ramdy
16. lis 2012

@l.u.c.i.e nám taky řekli, že je hrozně malá pravděpodobnost přirozeného početí, dle SPG, no tak uvidíme. Přeji ti ať ti to vyjde, držím palce

l.u.c.i.e
autor
16. lis 2012

@ramdy, děkujeme. 🙂

iwuska19
20. lis 2012

Ahoj,
snažíme se no už dlouho raději ani nebudu psát jak.Ale problém je v partnerovi má špatný SPG,já jsem naprosto v pořádku mám dceru 14 let.Už před dvěma lety jsem se odhodlávala jít na IVF,ale nakonec tomu události nedali možnost.A tak začátkem prosince jdu na gynekologii a myslím že na začátku roku 2013 pokud se domluvíme v Caru začnu to realizovat. 🙂

l.u.c.i.e
autor
20. lis 2012

@iwuska19, tak to budeme držet palečky. Možná vám vyjde IVF hned napoprvé 🙂 Jen to asi nebude hned. Nejprve bude různá vyšetření, pak konzultace a když bude vše v pořádku, tak samotná stimulace 🙂

iwuska19
21. lis 2012

@l.u.c.i.e jelikož jsem prošla darováním vajíček a mám různá vyšetření i genetuku již za sebou tak asi jen konzultace a možná asi SPG,ale to se asi uvidí a pak snad hup......uvidíme však si to tady budeme sdělovat NE??? 🙂

l.u.c.i.e
autor
21. lis 2012

@iwuska19, tak to už bude fofr, když už máte všechna vyšetření. To víš, že si to tu budeme sdělovat. Jsem ráda za každý pokec a radu. Nejdůležitější je podpora! Kolik jsi měla vajíček, když jsi je darovala? Kolik jsi za ně dostala?

barakara
21. lis 2012

ahoj, tak ja asi budu patrit do teto skupinky 🙂 mame sice 1.IVF naplanovano az na brezen 2013, ale doufam, ze nebude vadit kdyz tu budu obcas s Vami holky 🙂

@l.u.c.i.e promin, ze se ptam, ale to kdyz mas jedno dite z prvniho IVF to se nepocita pak zas od zacatku jako ze mas znova 3xIVF?

l.u.c.i.e
autor
21. lis 2012

@barakara, vítej tu mezi náma. Pojišťovna mi proplatí jen 3x IVF. 1. IVF jsem prodělala v roce 2009, 2. IVF před měsícem a na poslední IVF můžu nejdřív jít v únoru.

barakara
21. lis 2012

@l.u.c.i.e dekuji 🙂 no tak to je pekne na pytel ☹ Ja neziju v Cechach proto sem se asi tak blbe zeptala. Koukala jsem, ze se ti tvori malo vajicek, to me moc mrzi, zkouseli ti testovat AMH? Ja mam problem spis opacny, mam za sebou nekolik pokusu o IUI nektere se i uskutecnili, ale nekolik bylo zruseno z duvodu prestimulovani.

l.u.c.i.e
autor
21. lis 2012

@barakara, já mám levý vaječník úplně nefunkční. Pokud se mi tam vytvoří folikul, tak je vždy prázdný. Pravý reaguje, ale špatně. Důvod neví. Respektivě i teď doktoři byli překvapení, že jsem tak špatně reagovala. U prvního jsem aspoń měla 6 vajíček, i když 3 bez jádra. Co je to AMH?
Proč nechodíš na IUI v přirozeném cyklu? Takto jsem byla 2x, i když mi teda rovnou řekli, že to nevyjde, z důvodu špatného spermiogramu.

barakara
21. lis 2012

@l.u.c.i.e aha no tyvado, ani hormonama to nemuzou nejak nabudit? Tak ono fakt staci jedno, kdyz bude kvalitni...jestli ti to vyslo hned napoprve se synem, tak to je zase celkem povzbudive.
Ja sem na IUI v nativu take byla a pak ty dalsi dve co probehli byli v podstate s minimalni stimulaci skoro zadnou, ale taky nic pak sem mela narok jeste na jedno IUI, ale jak se to porad rusilo kvuli prestimulovani a cystam, tak sme to vzdali....ta sance mne neprisla az tak velka v porovnani s tim kolik energie sem na to vyplacala 🙂
To AMH ti zmeri ovarialni rezervu, je to vlastne test plodnosti, dela se z krve kterykoliv den cyklu.

l.u.c.i.e
autor
21. lis 2012

@barakara, věřím, že IVF se u vás podaří napoprvé. Musíme věřit.
Z krve mi akorát dělají hormonální profil. Zkusím se na to zeptat až půjdu v lednu do centra.

l.u.c.i.e
autor
21. lis 2012

Jak jsem se teď dočetla, tak AMH se dělá z hormonálního profilu a ten mi vždy vyšel v pořádku.

barakara
21. lis 2012

@l.u.c.i.e ty si hodna dekuji 😵 ja verim tomu, ze nam to vyjde pristi rok oboum...musime verit!
no moza ti to uz delali akorat ti nerekli vysledky, je to urcite mozny.

iwuska19
21. lis 2012

@l.u.c.i.e nevím přesně ale myslím že na jednom 16 a na druhém asi 20 tak nějak ale nemám to nikde napsané tak přesně nevím jen jsem tenkrát na ultrazvuku koukala doktorce pod ruku co píše.Bylo to 15000Kč.Ale je to 3,5 roku na zpět.

l.u.c.i.e
autor
22. lis 2012

@barakara, to je možné. Až mi v lednu budou nabírat znovu náběry, tak se na to zeptám 🙂

@iwuska19, tolik? Pane jo, ty jsi ale nosnice 🙂 Pěkná částka, i když jsem si myslela, že se dává víc.

iwuska19
22. lis 2012

Jo tak doufám že jich budu mít dost i sama pro sebe,ale tolika si zase ne jsem rozhodnutá to zkusit jednou když to nevyjde nebudu to lámat více přes koleno už jsem na to stará.....No nedává je to pořád stejné,ale zase na druhou stranu pomůže to oběma stranám i když ta co potřebuje vajíčka dárkyně zaplatí mnohem víc.Je to trošku blbý,ale nic s tím neuděláme!!!!!

l.u.c.i.e
autor
23. lis 2012

@iwuska19, to je mi jasné, ale zase na druhou stranu uděláš nějakou ženu šťastnou. Možná i více. To ty vajíčka použijí v tom samém centru nebo je pošlou do jiného města? Jak to vlastně funguje?
Uvidíš, že to vyjde. Malej se taky povedl napoprvé. Asi to bylo i tím, že jsem byla více v klidu a neprožívala to tak jako teď. Psychika dělá hodně.

iwuska19
23. lis 2012

Tak to nevím jestli je použijí tady v Brně nebo jinde.Jo to určitě a nejlíp si to uvědomí člověk jako já co má první dítě ani neví jak a neplánované-nechtěné 😢 a najednou jsi dlouho s někým kdo to dítě mít nemůže a říkáš si že to ani není možné a tak jsem šla darovat a teď snad to vyjde no když ne tak co na plat!!!!!!

l.u.c.i.e
autor
25. lis 2012

@iwuska19, ono to vyjde 🙂 Uvidíš, že jo! Musíme věřit 🙂

iwuska19
25. lis 2012

Tak věřím,ale přece jen proroci nejsme takže stát se může cokoliv 😒

l.u.c.i.e
autor
26. lis 2012

@iwuska19 , to je pravda, ale naděje umírá poslední 🙂

iwuska19
26. lis 2012

@l.u.c.i.e to máš pravdu.Ráda a často na ní spoléhám tak snad ještě nemám vybráno 😀

iwuska19
6. pro 2012

Takže sjednaný termín na konzultaci do Caru jdu 18.12 😉

l.u.c.i.e
autor
6. pro 2012

@iwuska19, to je super. Něco se bude dít. Já se mám objednat po novém roce. Měsíc zase bude na ty všechny vyšetření a pokud bude vše ok, tak v únoru bude stimulka 🙂