IVF leden, únor 2013

l.u.c.i.e
15. lis 2012

Ahojky, tak mě čeká poslední IVF a to v únoru 2012. Je někdo na tom stejně? Z prvního IVF mám chlapečka Matěje (2 roky), před měsícem jsem byla na druhém IVF, bohužel biochemické těhotenství. Za necelé 3 měsíce mě čeká poslední hrazené IVF. Mám strach, že se to opět nepodaří. Já špatně reaguju na růst vajíček. U prvního jen 3, u druhého jen 2 vajíčka. Manžel má velmi špatný spermiogram. Co vy? Podělte se.

crime
10. pro 2012

@bara55 já teda nevím, ale přijde mi to fakt jako blbost, už jen proto, že já jsem podstoupila 3x IUI a jedno IVF a v únoru se chystáme na další IVF. Takže bych už tím pádem byla přes limit. Ale podle mě záleží na tom, jestli jsi před IUI stimulovala léky. Pak se to možná započítává. Pokud nestimuluješ, tak se to nezapočítává.

absti
10. pro 2012

@crime
Mi máme spermio taky v pořádku, ale šli jsme na jistotu. bála jsem se, že bych mohla mít třeba tvrdší obal a oni by se tam nemohli dostat..
A teď mě holky napadá, nevíte jestli ICSI mohou použít až po tom co zjistí, že spermije se do vajíčka prostě nedostanou?

iwuska19
10. pro 2012

@crime jo koupila jsem vše co jsem vyčetla bral to asi tak týden a to jen když jsem mu to nachystala,ale nevím jak u Vás,ale u nás no myslím jako chlap.Na konzultaci jdu sama a pak už ani nebudeme dělat spermio až před IVF jinak bych se z něj zbláznila hroznej flegmoš 😖

l.u.c.i.e
autor
10. pro 2012

@iwuska19, manžel bere vitamínky poctivě už měsíc a ještě měsíc bude. Pak by měl být vidět teprve nějaký výsledek. Po 2 měsících by měl být mezi vitamíny pauza. Aspoň takto nám to naordinovali na genetice. Předtím to bylo zlepšení, ale když jsme šli za 3 měsíce potom na IUI, tak bylo zase zhoršení, takže jsme šli pak na IVF. Za dobu 3 let se mu to jen a jen horší. Jak říkám, můžeme být rádi, že máme ještě 2 dávky spermií zamražené.
Jinak na konzultaci jsem taky vždy chodila sama. Manželovi jsem akorát řekla, kdy má jít na krev a bylo to. Kontrolní spermiogram u nás ani nedělají, stejně ví, že je to mizerné.

@absti, ono asi taky záleží na tom kolik budeš mít kvalitních vajíček. Vím, že třeba u nás holky si nechávají při 20 vajíček 10 oplodnit normálně a 10 ICSI. Je pravda, že při ICSI se jich oplodní třeba 8 a normálně jen třeba 4. To bych se s nima domluvila v centru. uvidíš co poradí.

bara55
10. pro 2012

@absti určitě to tak nejde zkusit obyčejne a až potom Icsi. I my to tak chtěli a nešlo to 😒

iwuska19
10. pro 2012

@l.u.c.i.e taky myslím buďto věřit na zázraky což nevěřím a nebo to vzít jak to je!!!!!
😉

crime
10. pro 2012

@absti aha, jasně. Jinak potom, co se spermie do vajíčka nedostanou sami, už prý nelze použít ICSI. Na to jsem se ptala doktorky, protože mě to taky zajímalo. Pak už je na to pozdě. ☹

crime
10. pro 2012

@iwuska19 já jsem do toho přítele taky musela dokopat, ale jemu se spermio hodně zlepšil, jsme úplně v normálu. Když měl špatné výsledky, tak měl stres v práci a do toho jsme rekonstruovali byt, takže to bylo asi tím. Ale jinak si na něj nemůžu stěžovat. 🙂 Všude chce být se mnou a nebo chce, abych mu pak hned zavolala a vše popsala. 😀

iwuska19
10. pro 2012

@crime já nemůžu říct že by byl proti ale prostě chlap kdyby to šlo nejjednodušeji tak to tak udělá.Jinak taky hned chce abych podávala hlášení telefonicky 😀 ,ale když toho vyřídím sama co nejvíc a on jen musí dodat materiál tak to mu vyhovuje nejvíc a asi by ani nepohrdnul kdybych materiál mohla dodat za oba já 😅 .Vitamíny jíst asi nebude a opravdu někomu to nezabere u nás je ten spermiogram takhle hroznej 5 let a vůbec se to nezlepšuje a i můj gynekolog říkal že by šel hned do Ivf a moc to nenechával náhodě.

crime
11. pro 2012

@iwuska19 jo, tak to máš pravdu, přítel se tomu sice nebrání, ale vlastně by byl taky rád, kdybych to všechno obstarala sama 😀 je to hrozný s těma chlapama 🙂 tak budu držet palečky, my jdeme na druhé ivf v únoru, teď nás čeká imunologické vyšetření a cvičím Mojžíšovku. Tak snad už to potom klapne. 🙂

barakara
11. pro 2012

@crime ahoj jak se mas? A jak jde cviceni? To te obdivuju, ja bych se k tomu asi nedokopala. Jinak my jdem taky na vysetreni imunologie v Cechach, jeste chci aby mi udelaly testy na prolaktin, jednou mi vysel vysokej a tady v UK to nikdo neresil. A IVF mame az v breznu, odpocitavam dny, prijde mi to nekonecny. Tak jsem aspon rada, ze jdeme na to vysetreni v Cechach tak se to aspon jakoby zkrati 🙂

mooncaa
11. pro 2012

Ahoj, mohu se přidat? Taky máme v plánu poslední 3. IVF na přelomu ledna a února.
Jinak manžel zobal vitaminy a spermio se mu zhoršilo. Tak od té doby už nebere nic, hlavně je do něj už nedostanu po této zkušenosti.

l.u.c.i.e
autor
11. pro 2012

@mooncaa, ahoj, vítej. Koukám, že máš hodně dětí. To je dobře, taky bych si přála velkou rodinu. Jaký máte problém? Kam chodíš?

iwuska19
11. pro 2012

@crime,to jsem ráda že to tak máme v podstatě všechny stejné no prostě "PÁNOVÉ" 😀 .Holky narazila jsem na nějakou metodu IVM - http://www.gennet.cz/ivm.html slyšely jste o tom něco nebo některá to i podstoupila???

l.u.c.i.e
autor
11. pro 2012

@iwuska19, teď jsem to četla poprvé. Je to zajímavé a pro ty, co mají hodně vajíček.

iwuska19
11. pro 2012

@l.u.c.i.e no hlavně jsem si přečetla pro mladé tak to tedy není pro mě 😀

l.u.c.i.e
autor
11. pro 2012

@iwuska19, pro mě to taky není, protože i když jsem dost nahormonována, tak vyprodukuji jen 2 vajíčka.

iwuska19
11. pro 2012

@l.u.c.i.e asi si počkám do 18.12 ale myslím,že i později protože toho 18 jdu teprve na konzultaci k vedoucímu lékaři který mě předá nějakému jinému lékaři takže tam to bude asi takové informativní.......až pak se budu s lékařkou domlouvat dále....

l.u.c.i.e
autor
11. pro 2012

@iwuska19, jojo, nejprve je ta konzulatace a pak různá vyšetření a až pak se něco bude dít.
Já do centra budu volat začátkem ledna, tak uvidím co a jak.

mooncaa
11. pro 2012

@l.u.c.i.e Chodím k Apolináři. Ta nejmladší je z 1. IVF, zadařilo se hned napoprvé. Měla jsem 2 embrya zavedená a jedno se pravděpodobně pustilo, bo jsem děsně moc krvácela, ale Eli se naštěstí udržela. Teď na podzim jsem byla na 2. IVF, taky se zadařilo ale na konci 5. týdne jsem potratila. Pak ET a to jsem měla zase pozitivní test, ale nesílil, špinila jsem a MS zpoždění 3 dny. Jsem si myslela, že to zase pujde hned napoprvé. Teď mám strach, že to poslední zase nevyjde. V CAR mi teď nabrali krev a budou dělat imuno a nějaké testy krve, jestli není problém tam. Když nebude problém tak chci 3. IVF na přelonu ledna února (jak to vyjde) - všechny děti byly počaty v tuto dobu, tak tomu termínu nějak víc věřím.
Jinak manžel má horší spermio a já mám jeden vejcovod neprůchodný, 2. mi zprůchodnili, ale chybí mu fimbrie (packy co si podají vajíčko z vaječníku).
Já vím, já jsem asi exot, že mi 3 děti nestačí.
Co ty?

mooncaa
11. pro 2012

@iwuska19 Ta metoda zní zajímavě. Ani si nemyslím, že by nebyla vhodná i pro starší. Dokonce to vypadá, že bude i levnější. Je tam menší zátěž na léky, takže asi bude vhodná při opakovaných IVF. Ale já chodím jinam a tam to asi nenabízí.

l.u.c.i.e
autor
11. pro 2012

@mooncaa, tak to jsme na tom podobně jen s tím rozdílem, že mám jedno dítko z 1. IVF. taky jsem měla 2 miminka v bříšku a v 6tt jedno odešlo. Teď v listopadu jsem prodělala po 2. IVF biochemické těhotenství. Vždy bez mrazáčků. Na 3. IVF bych měla jít teoreticky v únoru, jestli za leden stihneme zase všechna vyšetření. Možná jim budou stačit ty předchozí. nevím, jak staré musí být výsledky. Jinak mám taky jen jeden vaječník funkční.
Exot nejsi. Chceš mít velkou rodinu, tak proč proto neudělat všechno, když to nějak půjde.

iwuska19
11. pro 2012

@mooncaa tam co budu chodit já to taky nenabízejí.No jen aby mě nevyvedli z omylu a nebylo potřeba i jiné výkony,ale asi nejmoudřejší budu až po setkání s lékařkou ke které bych měla chodit což bych viděla až na leden.Ale hned jak budu vědět podělím se.Já z toho začínám být krapet nervozní 😖

mooncaa
11. pro 2012

@l.u.c.i.e Tak to jsme na tom podobně, jen já mám o 2 děti víc. Já měla teď jednoho mrazáčka, protože jen si nechala zavést jen jedno a jedno zbylo na zamrazení. Po mě teda znovu vyšetření nechtěli, mám je teď ze srpna.

mooncaa
11. pro 2012

@iwuska19
@l.u.c.i.e
Holky, a kam chodíte? Já Apolinář v Praze.

saurer
11. pro 2012

ahoj holky, neabsolvovala jste některá ivf kvůli pco? mám tuhle diagnózu, teď stimuluji injekcemi na iui, ale po pěti injekcích na folikulometrii ani ťuk..zvýšili mi dávku, tak uvidíme...bojím se, že nic nevyroste ani na iui a po novém roce půjdeme do 1. ivf

iwuska19
11. pro 2012

@mooncaa, já Reprofit Brno 😉

crime
11. pro 2012

@barakara ahojky, cvičím teprve pátý den, takže moc nemůžu soudit... ale je to fakt opruz, šest uvolňovacích cviků cvičím ráno a pak tři posilovací večer... už teď mě to nebaví ☹ za 10 dní mám z 5 opakování u každého cviku přejít na 10 a pak se mi to zvýší ještě i na dvacet, takže to bude mazec. Tak snad to aspoň pomůže. My bychom měli jít na druhé IVF v únoru, cca v polovině asi začneme se stimulací, záleží, jak taky dorazí MS. Tak držím palečky, ať ti dopadnou vyšetření dobře. 🙂

crime
11. pro 2012

holky, fyzioterapeutka Babičková mi říkala, že ideální termín pro početí je konec února a březen... i příroda prý moc dobře ví, proč jsou v téhle době srnky a vůbec všechny zvířátka březí. 😉 Tak věřím, že nám to tady všem hezky vyjde. 🙂

crime
11. pro 2012

@mooncaa já chodím do Gennetu v Praze na Letné.