IVF leden, únor 2013

l.u.c.i.e
15. lis 2012

Ahojky, tak mě čeká poslední IVF a to v únoru 2012. Je někdo na tom stejně? Z prvního IVF mám chlapečka Matěje (2 roky), před měsícem jsem byla na druhém IVF, bohužel biochemické těhotenství. Za necelé 3 měsíce mě čeká poslední hrazené IVF. Mám strach, že se to opět nepodaří. Já špatně reaguju na růst vajíček. U prvního jen 3, u druhého jen 2 vajíčka. Manžel má velmi špatný spermiogram. Co vy? Podělte se.

malinka_02
28. pro 2012

@l.u.c.i.e MUSI 😉
@verca35 no presne, porad opakuje jaky je chudak..kdyz ji bylo spatne na zacatku. tak mi rekla ze bych nemenila ze nevim o cem mluvim..ma nejlepsi kamaradka..

barakara
28. pro 2012

ahoj holcicky. Doufam, ze prozivate krasne svatky a uz se tesite na silvestra na tu nasi posledni alkoholovou pitku, protoze pak uz dozajiste budem tehulky a uz nebudem moct 😀
Ja hlasim, ze magneticka rezonance nic neodhalila a pricina vysoke hladiny prolaktinu je tedy neznama. Takze zacnu zobat nejake prasky. Ted jeste cekame na vysledky imunologie.

saurer
28. pro 2012

ahoj holky, na 1.IVF začneme stimulovat v příštím cyklu, takže tak zhruba za tři týdny...ale už jsem tak strašně netrpělivá 🙂
taky se ve vás mísí pocity štěstí a strachu? připadám si už jako schizofrenik 🙂
strašně se těším, že třeba se zadaří a budu těhu, pak se bojím, že to třeba nepůjde i s pomocí IVF a co by pak bylo... je to strašný 🙂

saurer
28. pro 2012

TABULKA:

absti 6IUI + 1.IVF(ET biochemické těhu+KET negativní) .........23 DC
iwuska19 -mezi 4.1-6.1.2013 odběry krve a začátek února nebo března 1 IVF
l.u.ci.e - 1.IVF v roce 10/2009 - syn Matěj, 2xIUI, 2. IVF 10/2012 biochemické, 3. IVF snad 2/2013..... 16DC
mooncaa - 1.IVF 1/2010 - Eli, 2. IVF 10/2012 5tt ZT, KET 11/2012 4tt biochemické, 3. IVF cca1-2/2013, 6DC
barakara - 6xIUI - neg, 1.IVF 3/2013, 23DC
kathrin17 - 20.12. prve lieky na 1.IVF....10DC
damai - 1.IVF 2/2013
crime - 6x IUI - neg, 1.IVF říjen 2012 - neg, 2. IVF únor 2013, teď cvičí Mojžíšovku emoticon
consti-2 x IUI neg, 1 IVF leden 2013
Verca35- 1 IVF/10/2008, 1KET/10/2009, 2 Ket/11/2010, 3 Ket/9/2011...2DC
sarah321 - 2 IUI neg., 11/2012 1IVF, neg
malinka_02 - IVF (06/2012),KET (09/2012), 2.KET (11/2012) ...15 DC
saurer - 1.IVF 2/2013 ....... 25DC

barakara
28. pro 2012

@saurer mam to uplne presne jak popisujes. Na jednu stranu se tesim z toho pro me neznama, ze to vyjde a na druhou stranu se desim, ze to nevyjde a uz vlastne neni jina cesta jak by nam mohli doktori pomoct.

verca35
28. pro 2012

Holky, žádné strachy, prostě se to povede a hotovo, nesmíme myslet na to špatné a jen se pozitivně naladit, však ono to malinké miminečko čeká na každou z nás, takže vzhůru do boje a s úsměvem, já už se těším a taky bojím, ale pevně věřím a to je hlavní, většina holek co se mnou byla na IVF už mají mimča, je to těžké, ale jdu prostě dál a nevzdám se jen tak

l.u.c.i.e
autor
28. pro 2012

@malinka_02, budou ti to hlídat když to máš hraniční? Vždyť se to kdykoliv může změnit, ne?

@barakara, tak to je taky dobré, že neví od čeho máš zvýšený prolaktin. Snad léky pomůžou.

@saurer, tvoji netrpělivost chápu 🙂 Já se nemůžu dočkt až půjdu zase na konzultaci. To už pak půjde rychle a snad v únoru začnu stimulovat. Držím palečky. Obavy při prvním IVF jsem měla taky, ale ono to nic není. Nejhorší je to čekání! A pak strach!

saurer
28. pro 2012

@l.u.c.i.e právě, ta radost míchaná se strachem a do toho nejotravnější čekání...to je vážně zatrest 🙂
tak snad to určitě všechno brzy zvládneme a nastanou nám zase jiný starosti 🙂

malinka_02
28. pro 2012

@saurer ono to tak je,ale z vlastni zkusenosti vim ze neni dobre se na to uplne upnout.. Ja si taky myslela ze to proste musi vyjit a s kazdym dalsim trasferem uz to u mene verim..
@l.u.c.i.e je to slozite..ja chodim do Podoli a tam porad propaguji nativ,ale vzdycky vidim holky tady jak dostanou neco na podporu ketu a naroste jim sliznice 12mm a hned to vyjde a me porad opakujou ze kdyz ovuluji tak ze je lepsi prirozene a ze je vetsi sance,ale furt to nevychazi. A o imunologii sem si rekla sama a on mi rika aa vy ste byla na internetu a rekl mi ze imunologii je takovy zlastni obor a ze stejne vetsinou vysledek je stejne jen gumosex a prednison .. No a kdyz se pak clovek podiva zjisti ze opravdu jen doporuci tohle.. Jenze nejsem doktor abych tomu rozumela. Zjistili mi i vyssi prolaktin rikali ze to pri 1.ivf zajisti lekama a pak taky rekli ze je to zbytecne a ze bych pak brala leku 7druhu.. No a dnes sem se na to ptala a prolaktin je ted taky hranicni a rekl nam ze prolaktin je hranicni ale zadna katastrofa, imunologie je hranicni a zadna katastrofa a ze dulezitejsi je psychika. A ze jsme teprve na zacatku a az budeme mit za sebou 30 transferu a 4ivf a nativy a minimalky a bude mi 44ze se muzu zacit hroutit.. Jenze tohle se krasne rika ale jak to udelat? A musim rict ze predstava ze ve 44 jdu na 30 transfer me moc neuklidnila.. A spis sem si rikala jestli jim nejde o prachy. Ale manzela ten pristup nadchnul hned mi zacal rikat ze vlastne je to super a ze mu veri a spis misto abych od nej citila podporu mi prijde opak.

saurer
28. pro 2012

@malinka_02 to je nějakej zvláštní přístup, ne? a neuvažovala jsi o změně caru? ikdyž chápu, že to musí být těžký...
já teda mám pco, takže ani ms ani ovu...zkusila jsem clostyl a ijenkčně nízkou dávku hormonů a bohužel bez folíků...takže ivf je jediná šance, jak mít v blízké době dítě...no ale spouta holek normálně ovuluje a přesto jdou do ivf, ikdyž třeba přesná příčina, proč nemají mimi, není...já bych teda do 44 nevydržela se nehroutit...nehledě na to, že ivf není zrovna levná záležitost na to, abychom na ni nemuseli přeci jen trochu šetřit.

absti
28. pro 2012

@malinka_02
hele a co to je ten nativ? kolik to stojí??

malinka_02
29. pro 2012

@saurer nomprave..uz nas to stalo 50 tisic a to nemluvim o penezich o ktere prijdu na neschopence a o neevedh a lecich ktere beru treba jen k tomu- letrox na stitku a kyselinu listovou uz 2 roky.. Ja jsem prave chtela zkusit tady jeste jedno ivf protoze si myslim ze udelaji vsechny testy a pak te poznavaji a hned jit zase jinam tak bude zase trvat nez cloveka poznaji s jeho problemy..
@absti nativ je v podstate ze te nestimuluji,jen ti odeberou vajicka co se ti sami udelali,bez narkozy a pak je oplodni..je to v podstate kdyz ti dojdou pokusy hrazene pojistovnou a nemas 100 tisic na dalsi.. Nebo pak minimalka to je obdobny ale s minimalni stimulaci.. No to je teprve masakr,kdyz si vezmu jak sem se bala na opu a pak tam s nami byli 2 holky co sli bez narkozy a pak hned domu..husty..

l.u.c.i.e
autor
29. pro 2012

@malinka_02, to je ale hodně hnusný přístup. Jak vůbec něco takového můžou říct? To nechápu.
Na kolik ti vyjde jeden Nativ? I když mám hormony, tak vypotím jen 2 vajíčka, takže hrůza hrůzoucí! Jak to, že to dělají bez narkozy? u nás i u Nativu dávají Narkozu, která trvá cca 7 minut. Poležíš si 2 hoďky a šup domů.
Jinak jsem ani na imunologii nebyla, protože mi to sice teď doktor nabízel, ale druhým dechcem dodal, že když jsem u prvního IVF otěhotněla hned, tak je to zbytečné, že by mě stejně doporučili jen Prednison a ten mi už předepsali stejně preventivně. Prý vidí problém ve spermiích a v tom, že by potřebovali aspoň 10 vajíček. teď prý budu mít čtyřnásobné dávky Menopuru. Více budu vědět v tom lednu po konzultaci.

iwuska19
29. pro 2012

Holky tak jsem z papíru vyčetla že budu stimulovat Menopur a Oralgutan máte s tím některá zkušenosti při darování Vajíček jsem aplikovala Puregon a ještě mám doma puregon pen daruji.....

malinka_02
29. pro 2012

@l.u.c.i.e a ty tedy uz mas dite nebo to nedopadlo? Me prave nikdy nedopadlo nic ani naznakem,vajicek sem mela 6 tak doufam ze by ted podruhe mohlo byt vic. A presne to o te imunologii rikali..jenze tim ze nikdy nic nevyslo si rikam ze tam nejaky problem byt musi..

l.u.c.i.e
autor
29. pro 2012

@iwuska19, Puregon jsem měla při prvním IVF. Taky tu mám ještě Puregon pen. Při druhém IVF jsem měla Menopur a později Orlagutan. Je to pracnější na přípravu a někdy jsem s tím dost bojovala, protože ne vždy se mi podařilo to sklo rozlomit. Pak už to bylo jen a jen lepší.

@malinka_02, mám 2,5 letého chlapečka z prvního IVF, kde jsem měla 3 zralá vajíčka a ty se oplodnily. Zaváděli mi 2 embryjka, z toho se uchytil malej. Teď naposled jsem měla jen 2 zralá vajíčka a oplodnilo se jen jedno. Z toho jsem měla jen biochemické těhu ☹

iwuska19
29. pro 2012

Začíná mě pobolívat břicho jak před MS tak doufám,že se začátek pozdrží aspoň do silvestra abych stihla 1,2 nebo 3 den MS na krev do CARu.......
@l.u.c.i.e no uvidíme jak s tím zabojuju snad to bude dobré... 😠

malinka_02
29. pro 2012

@l.u.c.i.e aha,no tak dobre ze mas aspon jednoho raubire!

l.u.c.i.e
autor
29. pro 2012

@iwuska19, já chodím na krev vždy mezi 2-5 den cyklu. Špinění se do toho nepočítá, protože to nepovažují za menzes.

@malinka_02, taky jsem za něj neskutečně vděčná, ale strašně bych si přála ještě jedno miminko, aby nebyl jedináček. Já jsem jedináček a vím, jak mě to do dneška mrzí ☹

l.u.c.i.e
autor
29. pro 2012

TABULKA:

absti 6IUI + 1.IVF(ET biochemické těhu+KET negativní) .........23 DC
iwuska19 -mezi 4.1-6.1.2013 odběry krve a začátek února nebo března 1 IVF
l.u.ci.e - 1.IVF v roce 10/2009 - syn Matěj, 2xIUI, 2. IVF 10/2012 biochemické, 3. IVF snad 2/2013..... 17DC
mooncaa - 1.IVF 1/2010 - Eli, 2. IVF 10/2012 5tt ZT, KET 11/2012 4tt biochemické, 3. IVF cca1-2/2013, 6DC
barakara - 6xIUI - neg, 1.IVF 3/2013, 23DC
kathrin17 - 20.12. prve lieky na 1.IVF....10DC
damai - 1.IVF 2/2013
crime - 6x IUI - neg, 1.IVF říjen 2012 - neg, 2. IVF únor 2013, teď cvičí Mojžíšovku emoticon
consti-2 x IUI neg, 1 IVF leden 2013
Verca35- 1 IVF/10/2008, 1KET/10/2009, 2 Ket/11/2010, 3 Ket/9/2011...2DC
sarah321 - 2 IUI neg., 11/2012 1IVF, neg
malinka_02 - IVF (06/2012),KET (09/2012), 2.KET (11/2012) ...15 DC
saurer - 1.IVF 2/2013 ....... 25DC

iwuska19
29. pro 2012

@l.u.c.i.e jenže já špiním jako by 2 dny pak jen den a půl cca silné krvácení a pak cca 4-5 den konec takže nevím.... 😝

l.u.c.i.e
autor
29. pro 2012

@iwuska19, tak to máme podobné 🙂 Tak se zeptej sestry až se budeš na hormonální profil objednávat. Mě právě objednala až 5 DC, protože to špinění nechtějí, ale třeba to v tvém centru dělají jinak.

iwuska19
29. pro 2012

Jenže já se nemám objednávat mám tam jít prostě 1-3 dc.Už když jsme byla darovat vajíčka tak to bylo stejné a vlastně tam jsem to i řešily s paní doktorkou kdy teda a tak říkala až budu špinit tak teda v podstatě 3 protože to je v podstatě 1 krvácející......No tak uvidíme......

l.u.c.i.e
autor
29. pro 2012

@iwuska19, aha, tak uvidíš. Jak jsem říkala každé centrum to má jinak 🙂

iwuska19
29. pro 2012

@l.u.c.i.e asi jo 😉 jenže já Ti mám takovej strach že bych musela čekat zase až do února jen na tu krev a vše by se to opět posunulo. 😒

l.u.c.i.e
autor
29. pro 2012

@iwuska19. podle mě to bude v pohodě. Kdybys to dostala zítra, tak toho 2.1. na krev stihneš. Špinění nepočítej, jen to krvácení, aby ten hormonální profil nebyl zkreslený.

jdemenato
29. pro 2012

Ahoj 🙂
ráda bych se k vám přidala,ale napřed bych se chtěla optat,jeslti nechcete udělat soukromou diskuzi,protože se tady přece jen píše "o všem" 🙂

eva5
29. pro 2012

@l.u.c.i.e Ahoj Lucie,už je to skoro dva roky co jsem společně,ještě s několika holkama řešily naše těhotenství po ivf,ketu apod 🙂 nevím jestli si na mě vzpomeneš,hledala jsem další holky,ale nějak se to nedaří-třeba gabulik máš ji v kamarádkách .....dnes jsem konečně narazila na Tebe.....HURÁ.....do diskuze můžu přispět max zážitky z roku 2010,kdy to bylo opravdu divoké 😉 a momentálně spíš posílám povzbuzení a pevnou vůli pro všechny co začínají anebo pro ty co zkouší dál a dál------nikdy nic není ztraceno.viz např já --a to příště --teď už klidnou noc 😔

absti
30. pro 2012

@jdemenato
Ahoj a vítám tě tu.. já bych pro soukromou diskuzi byla...

malinka_02
30. pro 2012

@l.u.c.i.e to je jasny, ja bych taky chtela deti dve..