IVF leden, únor 2013

l.u.c.i.e
15. lis 2012

Ahojky, tak mě čeká poslední IVF a to v únoru 2012. Je někdo na tom stejně? Z prvního IVF mám chlapečka Matěje (2 roky), před měsícem jsem byla na druhém IVF, bohužel biochemické těhotenství. Za necelé 3 měsíce mě čeká poslední hrazené IVF. Mám strach, že se to opět nepodaří. Já špatně reaguju na růst vajíček. U prvního jen 3, u druhého jen 2 vajíčka. Manžel má velmi špatný spermiogram. Co vy? Podělte se.

ramdy
25. led 2013

@l.u.c.i.e jé moc děkuji, věřím, že to vyjde, rok 2013 je rokem miminek

modena11
25. led 2013

Hm já měla vždycky okolo třiceti,ale u mě byla zase hodně špatná kvalita🙂natěšenost z množství,ale kvalitní byly většinou jen čtyři 😉 říkala sem si,že někdo se začínal bát,až jestli se to povede a já po těchto zkušenostech sem se bála už při odběru 😒

bobyna
25. led 2013

@l.u.c.i.e no dívala jsem se na to a asi to tam zkusím 🙂

l.u.c.i.e
autor
28. led 2013

@modena11, tak to fakt na palici, když z tolik vajíček je jen pramálo kvalitních ☹ Čím je to dané? Kdypak jdeš na další IVF nebo už stimuluješ?

@bobyna, určitě to zkus. Naděje umírá poslední 🙂

modena11
28. led 2013

l.u.c.i.e jo bylo to fakt náročný,špatná kvalitá těch mých takže pak i těch nastimulovaných 😉 Hm já už tohle mám za sebou po párletém boji,jen sem občas zajdu a snažim se nějak pomoci,nebo poradit těm které to čeká!!!!Já osobně vím,že mi to pomohlo jen rada nebo jen vyslyšení,ikdyž pak na ten boj pak zůstává člověk sám 😒

bobyna
28. led 2013

@l.u.c.i.e to jo jsem optimista 🙂 v únoru jdu ke svému doktorovi a uvidím co mě řekne a snad by bylo dobré aby jsem měla nějakou žádanku nebo zprávu největší strach
mám z hormonů jde to i bez nich ?

l.u.c.i.e
autor
28. led 2013

@modena11, tak to jo. Je to od tebe moc hezké. Děkujeme 🙂

@bobyna, lze dát jen minimálku tzv nativ. Doktor ti poradí. klidně ti můžou odebrat vajíčko jen z přirozeného cyklu. uvidíš sama co a jak 🙂 Jak dlouho se snažíte a v čem máte problém?

modena11
28. led 2013

Jejda,to neni za co,hm člověk jen nazapomíná jak mu bylo a jak se taky chytal každého stébla když mu bylo ouzko 😉 😉 😉

bobyna
29. led 2013

@l.u.c.i.e Ahojky no snažíme se nebo spíš si nedáváme pozor 12 let hrůza co 🙂 mám 14 letého syna kterého jsem měla cs .No pak jsem byla na laparu s tím že průchodný je jen jeden vaječník a manželův spermio dopadl asi tak že se ty malý příšerky točí dokola 😀 tak nevím .To bylo asi před 7 lety .Pak jsme začali rekonstruovat dům a čas letěl jak voda a ted jsem zjistila ,že my bude 35 a že je to poslední příležitost mít ještě mimouše a nejhohší na tom je ,že je tu tolik informací který jsou pro mě španělská vesnice 😀 .A ještě ke všemu mě doktor našel 3 cm miom .Ale s tvořením vajíček jsem myslím problém neměla .

l.u.c.i.e
autor
29. led 2013

@bobyna, uvidíš, že se zase zadaří. myom by měl zmizet léky, ne? Při IVF ani průchozí vejcovod nemusí být. Koukám, že skoro každý kdo tu je, tak je problém ve spermiích. Však i to se nějak podá. Půjdete tedy někam do centra? Oni ty ceny zase tak hrozné nejsou. 1. IVF jsem se vešla do 16 tis, 2. IVF bylo jen 8 tis. No a teď počítáme cca 20 tis. V státním caru by to mohlo být levnější.

bobyna
29. led 2013

jo Brno fakultní nemocnice tak jsem zvědaváá s těma spermiema je to asi tak nějak všeobecně problém ☹ za všecno můžou slipi 😀

bobyna
29. led 2013

@l.u.c.i.e a to jdeš ted už někdy ?

l.u.c.i.e
autor
30. led 2013

@bobyna, zítra jdu na UTZ a když bude všechno ok, tak rovnou vyfasuji léky na stimulku a začínám hned od 2DC menzesu.

modena11
30. led 2013

l.u.c.i.e. tak držím moc pěsti,at to vychází jak má🙂

sarinka83
30. led 2013

čau baby, tak jsem po ET od pondělí... jsem P E K N E nervozni.. s mimisem mluvim a premlouvam aby zustal tam kde ma... holky je tu nekdo v podobnem stadiu jak ja? a holky je tu nekdo kdo chodi do gyncentra ostrava?

bobyna
30. led 2013

@l.u.c.i.e Tak to držím palečky Luci 🙂

maraida
30. led 2013

@l.u.c.i.e co je ta metoda IMSI,co tu zmiňuješ?Znám ICSI,PICSI,ale toto ne???

sarinka83
31. led 2013

taky jsem měla IMSI..a chci se zeptat jaký je rozdíl... tady se něco snaží popsat ale...

Intracytoplazmatická injekce spermií (ICSI)
V případě snížené schopnosti oplodnění partnerovými spermiemi standardním IVF postupem (společnou kultivací spermií a vajíček) je možné použítí mikromanipulační metody: intracytoplasmatické injekce spermií. Při tomto postupu je do každého vajíčka injekčně vpravena jediná spermie, s nejlepší pohyblivostí a vlastnostmi.
ICSI je vhodná především při mužské příčině neplodnosti (snížený počet spermií, zhoršená pohyblivost spermií, apod.), vždy při operativním získání spermií, u imunologických příčin neplodnosti, pokud dojde k selhání oplodnění při IVF po opakovaných selháních umělého oplodnění, vyšším věku, užití kryokonzervovaných spermií, užití dárcovských spermií či vajíček a v některých dalších případech. Tato metoda má velmi vysokou úspěšnost. Přes tento aktivní zásah do přirozeného výběru, nebylo jednoznačně prokázáno zvýšené genetické riziko.

Velmi užitečná je metoda IMSI. Jde o modifikovanou metodu ICSI. Spermie jsou vybrány dle kvalitativních morfologických znaků, jsou proto vyšetřeny pod mikroskopem s velmi vysokým rozlišením.

PICSI (preselected sperm intracytoplasmic injection) | Metoda PICSI, umožňuje vybrat k oplození vajíčka zralou spermii. Principem metody je vazba zralé spermie s hyaluronanem. Tato látka je důležitou přirozenou součástí obalů vajíčka. Zralá spermie se pak dobře a rychle připojí na hyaluronan v buněčné membráně vajíčka. V laboratorních podmínkám se spermie váže na hyaluronan ve speciálním gelu, odkud pak spermií izolujeme pro použití metodou vpichu do vaječné buňky (ICSI).
Metoda PICSI eliminuje použití nezralých spermií a tím snižuje riziko poruch vývoje embrya, poruch implantantace a riziko časných potratů. Metodu volíme, je-li poměr oplozených oocytů nízký, embrya se opakovaně řádně nevyvíjejí nebo dochází k časným potratům.

www.eurofertil.cz

l.u.c.i.e
autor
31. led 2013

@maraida
@sarinka83, IMSI nedělají všude, je na to speciální mikroskop. Tuto metodu se v Plzni dělá jen v jediném centru a to http://www.ivf.at/cs-cz/behandlung/künstlichebe.... Samozřejmně, že je to i v jiných městech.

l.u.c.i.e
autor
31. led 2013

@sarinka83, tak to ti držím palečky. Kolikadenní embryjko máš v sobě?

l.u.c.i.e
autor
31. led 2013

Ahoj holky, tak jsem byla v ordinaci přes půl hodiny. Doktor zkoumal mé dřívější protokoly a nakonec budu píchat 150 jednotek Gonalu F a 150 jednotek Merionalu od 2 dne menzesu. 5 den půjdu na UTZ, jak reaguji. Jinak pojišťovna mi schválila jen 225 jednotek na den, takže nad si budu doplácet sama ☹ Souhrn jednotek po celou dobu stimulace si už nepamatuji. UTZ v pořádku, všechny výsledky taky. Už jen dostat menzes, ale to si budu muset ještě 10 dní počkat.

l.u.c.i.e
autor
31. led 2013

@modema11, děkuji za držení palečků 🙂

japro
1. únor 2013

ahoj holky tak se k Vám přidávám ..... v pondělí jdu do CAR na odběr vajíček........

modena11
1. únor 2013

l.u.c.i.e. určitě neni za co,tak začíná to pěkně tak jen tak dál,at se vše daří jak má🙂což určitě bude!!!!Měla jsem ráda tyhle začátky,pěkně to zapadalo do sebe,klapalo to jak mělo,vždycky sem z toho byla taková dobře naladěná 😉

japro
1. únor 2013

@modena11 jj chápu já už mám taky něco a sebou neboj se nic už jednou mě to stálo první manželství no co já bych mohla něco vyprávět 🙂

japro
1. únor 2013

@japro a sakra já myslela že to píšeš jako mě :( omlouvám se :D

japro
1. únor 2013

@modena11 a sakra já myslela že to píšeš jako mě :( omlouvám se :D sem se tu do toho nák zamotala PROMIN

l.u.c.i.e
autor
1. únor 2013

@japro, vítej tu mezi náma. Je to tvoje první IVF? Jaká jsi měla protokol?

@modena11, jojo, začátky jsou vždycky tak nadějné 🙂

japro
1. únor 2013

ahoj no už druhé první travo asi pul roku a dopadlo rozvodem ........ protokol dlouhý .... už podruhé ted přidané hormony tak už mě docela hrabe ;)

l.u.c.i.e
autor
1. únor 2013

@japro, to se ti nedívím, že tě z toho hrabe. Kolik očekáváš folikulů? Snad bude rozumné množství.