IVF leden, únor 2013

l.u.c.i.e
15. lis 2012

Ahojky, tak mě čeká poslední IVF a to v únoru 2012. Je někdo na tom stejně? Z prvního IVF mám chlapečka Matěje (2 roky), před měsícem jsem byla na druhém IVF, bohužel biochemické těhotenství. Za necelé 3 měsíce mě čeká poslední hrazené IVF. Mám strach, že se to opět nepodaří. Já špatně reaguju na růst vajíček. U prvního jen 3, u druhého jen 2 vajíčka. Manžel má velmi špatný spermiogram. Co vy? Podělte se.

l.u.c.i.e
autor
9. led 2013

@ivex, tak to máš dobrou úrodu. Já vždy jen 3 z 1. IVF a 2 z 2. IVF ☹ I tak se při prvním podařil malej. Váš malej je přirozeně? Každopádně držím palečky a dej vědět. Podle mě bude odběr každým dnem 🙂

ivex
9. led 2013

@l.u.c.i.e No, při tom nečekaném ivf jsem měla 9, ale jen 6 z toho se oplodnilo a z toho zbyly jen výborné 2 blastocysty metoda ICSI, při druhém stejně, tak teď snad bude i víc, už i pozoruji, že mě bolí v podbřišku jak kdybych to měla dostat, to jsem předtím vůbec neměla. Malý je přirozeně po clostilbegitu. A malý má kolik?

l.u.c.i.e
autor
9. led 2013

@ivex, do blastocyst jsme se nikdy nedostali. Můžu se zeptat včem je u vás problém? Ve spermiích? Bolest je od toho, že tam máš už tolik vajíček. Uvidíš co ti na to řekne doktor. Rozhodně pij hodně tekutin.
Malému je 2, 5 roku 🙂

ivex
9. led 2013

@l.u.c.i.e Já mám polycystické vaječníky a anovulaci, do toho leidenskou mutaci, takže si píchám injekce i na srážlivost krve. No a manžel ty spermíky nemá taky 100%, ale není to taková hrůza, spíš je problém u mě. Podle genetiky, ale jinak vše ok. No, tak snad jich tam bude úroda 😉 a ty máš jaký problém? tak to ti bude za chvilku končit i mateřská, co.

l.u.c.i.e
autor
10. led 2013

@ivex, toho máš teda taky dost. Před porodem jsem taky měla PCO, pak v těhu našli nějakou mutaci krve, takže taky budu muset píchat injekce na ředění krve a navíc po porodu jsme si s malým vyměnili protilátky. Mám je pořád pozitivní, takže musím pak brát další léky. Jsem totiž rh faktor -. No a manžel má katastrofální spermiogram.
Jojo, za půl roku mi končí a proto se už 18 měsíců aktivně snažíme o druhé miminko. Snad konečně budeme mít štěstí.

ivex
10. led 2013

@l.u.c.i.e Tak jsem právě dorazila od doktora. Odběr vajíček bude v úterý, jsem první na řadě. Jinak je jich tam spousta kolem 10mm a i pár těch dominantních, ale až do neděle si budu ještě píchat injekce, tak určo ještě porostou. No ty injekce na to ředění jsou šílené, mají hodně tupou jehlu a než to vůbec pichnu do toho břicha, tak katastrofa, jinak se to dá. Ty už taky stimuluješ?

l.u.c.i.e
autor
10. led 2013

@ivex, tak to ti už uteče raz dva. Věřím, že ještě něco doroste. Jo, tak to znám, naposled jsem takhle píchala měsíc v kuse. Břicho samá modřina. To dělá ta moje mutace. Stimulovat bych měla s příští menstruací. Už se těším 🙂

ja_klara
13. led 2013

Dobrý večer všem. Jsem po 2.IVF. Poprvé v létě 2012, nechala jsem si dát jen 1emb. po 5ti denní kultivaci. Brala jsem Utrogestan 2x denně. Menstruace se spozdila o 4dny, ale pak se dostavila ☹. Teď jsem byla na KET 29.12. už jsme dali 2embryjka, opět beru 2xdenně utrogestan. Menzes pořád nic! Snad je to doprá zpráva, protože jsme si v pátek dělala test a byl negativní ☹. Myslíte, že je to možné a třeba těhotná jsem?Máte s tím někdo osobní zkušenost, nebo nějaké kamarádky? Na kontrolu jdu teď ve středu...Jsem podrážděná, už mi to leze na mozek....

l.u.c.i.e
autor
13. led 2013

@ja_klara, zkusila bych testnout ještě den kontroly a pokud test bude nagativní, tak je to jasný. Já jsem po ET měla slabě pozitivní testy a bylo to k ničemu, prodělala jsem biochemické těhu. držím palce, ať máš větší štěstí.

pistalinda35
18. led 2013

Ahoj všem. Jestli mohu, tak bych se přidala k této diskusi. Dnes jdu na kontrolu do CARU a domluvíme se na 1.IVF. Jsem zvědavá, co nás čeká. Všem vám přeji, aby vám přálo zdravíčko, aby partneři po vašem boku věrně stáli a aby vám vyšlo to vaše největší přáníčko. 🙂

l.u.c.i.e
autor
18. led 2013

@ja_klara, jak jsi dopadla? Doufám, že máš pro nás dobrou zprávu!

@pistalinda35, vítej. Pak dej vědět jaká byla první konzultace. Jakej máte problém?

ja_klara
18. led 2013

ahoj holky, tak bohužel, žádná dobrá zpráva se nekoná ☹. zase nejsme těhotný ☹, teď si dáme pauzu, na další KET nějak nemám sílu ☹

l.u.c.i.e
autor
18. led 2013

@ja_klara, tak to je mi neskutečně líto. Vím, jak se cítíš ☹

modena11
19. led 2013

Dobrý večer,všem co si tím procházejí přeji hodně sil a trpělivosti 🙂 Znám jak je to obojí důležité,nejhorší je vydržet a nemyslet si,že vám se štěstí vyhlo obloukem,však ono přijde a pak se pohled na svět změní,takže hodně zdaru 😉 😉 😉

ramdy
20. led 2013

@l.u.c.i.e můžu se zeptat co je biochemické těhotenství?

gerdusha
20. led 2013

ahojte baby,

mozem k vam?

tiez sme planovali ist do 6. ivf teraz v lednu, ale odlozila som to, pretoze sa bojim chripky, co zuri vsade. Dalsia vec, co ma trochu znepokojuje je ta, ze som si na internete nasla rozne clanky a studie,ktore ukazuju, ze zimne ivf byvaju najmenej uspesne...pisala som na neplodnost.org aj lekarovi, ktory tam odpoveda na otazky, ten mi napisal, ze je to samozrejme blbost...na druhej strane by bol asi blazon, keby napisal, ze ano ano, je to pravda...ved to by potom vsetky CAR mohli v zime zatvorit prevadzku...tak neviem, som stale strasne nerozhodnuta.

na jednu stranu by som stimulovala uz uz uz...na druhu stranu sa bojim, aby to nebol do vzduchu vyhodeny pokus a peniaze a dalsie 3 mesiace nasledneho cakania...

l.u.c.i.e
autor
20. led 2013

@ramdy, biochemické těhotenství je, že dojde k oplodnění, uhnízdění, krev je pozitivní na hcg, ale po krátké době začne klesat a dostaví se silná menzes.

l.u.c.i.e
autor
20. led 2013

@gerdusha, ahoooj, vítej mezi námi. Tak uvidíš sama, jak se nakonec rozhodneš. Jaký máte problém?

ramdy
20. led 2013

@l.u.c.i.e aha, děkuji za vysvětlení

ramdy
20. led 2013

@gerdusha ahojky, myslím, že je to nesmysl, někomu naopak vyhovuje spíš zima a navíc není tolik bakterií, proto se třeba v létě neoperuje

modena11
20. led 2013

Pokud moho přidat svoji zkušenost,tak jsem byla vždy bud na podzim nebo v zimě a bylo to vždy neúspěšné,pak mi byl doporučen červen a výsledek se dostavil 😉 těžko říct jak moc o štěstí to bylo,nebo prostě náhoda 😉 😉 😉

l.u.c.i.e
autor
20. led 2013

@modena11
@gerdusha, malého mám z IVF koncem října.

gerdusha
20. led 2013

Rijen este nie je zima, telo cerpa silu z leta, kdezto v lednu a unoru ma telo menej moznosti cerstvych vitaminov, menej energie a sily. Telo potrebuje denne svetlo, ani toho vela nie je.

To vsetko som sa docitala na webe a nieco na tom bude

modena11
20. led 2013

Určitě jde jen o náhodu,mě to takhle vyšlo🙂

l.u.c.i.e
autor
20. led 2013

@gerdusha, já to každopádně risknu, tak snad to vyjde 🙂

ramdy
21. led 2013

@l.u.c.i.e já to taky risknu, dnes jsem byla na krvi kvůli předoperačnímu vyšetření, zítra vyšetření, ve středu UTZ a pak se uvidí kolik budou další dávky, Držím ti palce ať ti to vyjde

pistalinda35
21. led 2013

ahoj všem 🙂 tak jsem v pátek byla v CAR a najednou vše šlo rychle a nečekaně. Jak říká moje maminka, všechno je jnak a nic se nemá plánovat... Doktorka řekla, že mi dozrává folikul, píchli mi injekci do břicha a v sobotu jsem šla na první IUI. Celý život mám problém s tím, že buď musím brát hormony nebo chodit na vyvolávačky, abych to vůbec dostala. Do CARU jsem začala chodit před rokem. Koncem května jsem byla ve vojenské nemocnici ve Střešoviccíh na laparoskopii a hysteroskopii. Nezjistili žádný závažný problém. Každopádně tělo po operaci začalo "občas" fungovat, takže na vyvolávačku jsem od té doby musela jen jednou. Před operací jsme byli na imunologii a tam mi zjistili hraniční protilátky proti ováriu. Přítel je v pořádku až až.. 🙂 V nemocnici mi říkali, tak na to dítě tolik nemyslete... to se jim lehce řekne. 🙂 Je ale pravda, že jsem si říkala, že mi ta třináctka musí přinést štěstí. Tak uvidíme. Hlavně žádný stres 🙂

sammaelka
21. led 2013

Ahoj holky, omlouvam se, ze vam sem lezu. Jen vam chci dodat silu a poprat hodne stesticka. Loni v lednu jsme byli na nasem prvnim IVF, transferovali nam jedno tridenni embryjko. Bohuzel se neuchytilo a mne se zhroutil svet, moc jsem tomu verila. Nastesti mne podrzel partner a spolecne jsme to zvladli. V dubnu jsme to zkusili znovu a nechali si trasferovat dve nase zmrazena embryjka z prvniho pokusu. Tento KET uz byl uspesny a mne se tu ted v postylce krouti ta nejkrasnejsi holcicka, jakou jsme si jen mohli prat.
Takze vsem vam posilam hodne stesti a preji brzky uspech! 😵

modena11
21. led 2013

Hm,myslim že když to má fungovat a podařit se to,tak to přijde kdykoliv 😉 jde jen o štěstí a tý pohodě hlavně,já si prošla pokusama různejma,ale k tomu poslednímu sem si musela nějak dojít,dospět k němu a ten vyšel 😉 Také jsem si myslela že to nikdy nevyjde a vyšlo,vždycky to vyjde jen nevíme kdy 😉 😉 😉

sarinka83
21. led 2013

@sammaelka ahoj to je pěkný příběh...🙂 jdu na své první OPU ted ve středu... v po ET.. jsem nervozníííí