IVF leden, únor 2013

l.u.c.i.e
15. lis 2012

Ahojky, tak mě čeká poslední IVF a to v únoru 2012. Je někdo na tom stejně? Z prvního IVF mám chlapečka Matěje (2 roky), před měsícem jsem byla na druhém IVF, bohužel biochemické těhotenství. Za necelé 3 měsíce mě čeká poslední hrazené IVF. Mám strach, že se to opět nepodaří. Já špatně reaguju na růst vajíček. U prvního jen 3, u druhého jen 2 vajíčka. Manžel má velmi špatný spermiogram. Co vy? Podělte se.

l.u.c.i.e
autor
22. led 2013

@sarinka83, neboj se, to zvládneš 🙂 Zvládly jsme to všechny. Pak dej vědět kolik bylo vajuch 🙂

modena11
22. led 2013

Sarinka83,tak přeji hodně štěstí a hlavně pohody!!!!§Nervozitu nech někde zavřenou,panč tam nikde neni místo pro ni a uvidíš jak to půjde 😉 😉 😉

ramdy
22. led 2013

@sammaelka jéé tak to moc gratuluji a děkuji za pozitivní povzbzuení náš pokušitelek a snažilek. Jednou to prostě vyjít musí a ta 13 nám určitě přát, taky tomu moc věřím, jse ve stimulačním protokolu a tak doufám,, že už to tentokrát vyjde.

ramdy
22. led 2013

@sarinka83 držím palce určitě to bude všechno perfektní. Já jdu zítra teprve na UTZ ve stimulce, tak jsem zvědavá, kdy to bude u nás, počítám, že někdy koncem příštího týdne. Co jste měli za metody? Já si nechám PISCI a prodlouženou kultivaci a přemýšlím ještě o asistovaném hatchingu.

ramdy
22. led 2013

tak jsem dneska měla 225 jednotek Gonalu, zítra první UTZ, tak uvidíme, jak to dopadne a kolik tam bude vajíček. předooperační vyšetření hotové, prošla jsem bez ztráty kytičky 🙂 . Chci se zeptat, jestli jste měly některá asistovaný hatching?

sammaelka
22. led 2013

@sarinka83 To je jasný, že jsi nervozní, já taky byla jak na trní. Ale ono to uteče, ani nebudeš vědět jak a potom těch 10dní od ET, než si budš moci udělat test, to bude teprv zkouška pro nervy! A pokud se zadaří a najdeš na testu //, tak pak budeš testovat každý den 🙂 Nebo jako já, já měla nutkání testovat každou hodinu 🙂

l.u.c.i.e
autor
22. led 2013

@ramdy, můžu se zeptat kolik jsi platila za Gonal? Dej určitě vědět, jak dopadneš na UTZ. PISCI chceme taky. AH jsem nikdy neměla. I když holkyz jiné diskuze si ho vždy daly a až napotřetí se jim podařilo otěhotnět. Prý to zvyšuje šanci na otěhotnění.

ramdy
23. led 2013

@l.u.c.i.e tak UTZ prý lékař čekal, že budu reagovat lépe na ty dávky gonalu a navíc mi reaguje levý vaječník a ten je zastrčený za dělohou, tak mi řekl, že doufá, že se tam k němu dostanou, aby mi mohli odebrat vajíčka. Ale ani nevím kolik se mi jich utvořilo, musím se na to zeptat v pátek. Za 4 Gonaly 450 jsme platili 3.250,-Kč. Dneska jsem si vyzvedla 4x Cetrotide a za ten jsem doplaácela 3,-Kč. Takže musím píchat 225 jednotek gonalu a ještě k tomu Cetrotide a v pátek znovu na UTZ. Jinak jsem se ptala na SH a lékař mi řekl, že ho standardně nenabízí, že je to drahé a pokud jsou to vajíčka starší tří dnů, tak to většinou není třeba, protože takto stará vajíčka (blastocysta) mají ten obal velmi tenký. A většinou to nechávají na emryologovi, aby rozhodl, zda je AH potřeba, či nikoliv, takže jsme se domluvili, že to necháme na emryologovi.

ramdy
23. led 2013

ahoj děvčata, dostala jsem cetrotide, tyhle injekce nemám ráda, dělaly jste to s tou krví ve stříkačce? Já při první stimulce ne a nic se nestalo. Neumím si představit, vtáhnout krev do stříkačky a pak ji vyhodit jako nepoužitelnou. Takže to asi neudělám 🙂

mooncaa
23. led 2013

@ramdy Já bych jí taky nevyhazovala, ale vstříknout tu injekci by to chtělo někam jinam. Mě to píchal manžel a nikdy teda bodat jinam nemusel, ale občas se mi utvořila někde modřina, takže asi nějakou žilku napíchl cestou.

ramdy
23. led 2013

@mooncaa děkuji za odpověď, zkusím to bez toho, asi bych to pak nedala a lehla bych, píchám si to sama 🙂

mooncaa
23. led 2013

@ramdy Tak to máš odvahu, já bych si to nepíchla, ještě že manžel to dá.

ramdy
23. led 2013

@mooncaa tak to mám za sebou, prvně jsem se začala píchat a hrozně to bolelo, tak jsem to vyndala a píchla se o kousek dál a už to bylo v pohodě, jen to děsně svědilo, asi si zítra koupím fenistil

l.u.c.i.e
autor
23. led 2013

@ramdy, děkuju za vysvětlení. Uvidím kolik budu platit já za Gonal. Mám mít k tomu ještě Menopur. Uvidíme až příští týden co a jak. Jinak když stimuluju, tak břicho mám samou modřinu 🙂

ramdy
24. led 2013

@l.u.c.i.e s těmi modřina to je divné, já nemám ani jednu, nepícháš se nějak špatně?

l.u.c.i.e
autor
24. led 2013

@ramdy, injekce mě píchá vždy zdravotní sestra, kamarádka. Mám mutaci krve, takže mě se dělají modřny hned a dlouho se vstřebávají. Proto musím píchat i injekce na ředění krve po stimulce.

ramdy
24. led 2013

@l.u.c.i.e jé tak to máš dobrý, že ti je píchá odbornice, mě to je proti srsti si to píchat, ale nemám jinou možnost. Taky musím brát léky na ředění krve, naštěstí se mi modřiny nedělají. Tak ti držím palce ať je vše ok a vše dobře dopadne.

l.u.c.i.e
autor
24. led 2013

@ramdy, já teď ještě nestimuluji, až za měsíc 🙂 Ale díky. U 1. IVF jsem měla Puregon, tak to bylo snadné. U 2. IVF jsem měla ty ředěné injekce a to už jsem moc nedávala, tak proto mi píchala kamarádka.

ramdy
24. led 2013

@l.u.c.i.e aha, já myslela, že už si taky pícháš, já mám gonal a k tomu ten blbý cetrotide, musí se míchat a navíc hrozně svědí

l.u.c.i.e
autor
24. led 2013

@ramdy, kdy tě čeká odběr?

bobyna
24. led 2013

Ahoj holky hltám tu všechny o ivf a můžu říct ,že jsem z toho dost paf mám 14 syna a s manželem jsme se nějak probudili že by jsme mu měli pořídit sourozence 😀.No je mě 34 snad to není moc pozdě .Před deseti lety jsem měla taky takovou chvilku a navštívila jsem jedno takové soukromé centrum a manželovi udělali sper a výsledkem bylo že se spermie točíli dokola tak nevím jo a mě vzali jen krev a pan doktor aniž by mě vůbec vyděl chtěl cca 16 tisíc můj doktor mě pak poslal na laparo kde zjistili že mám průchozí jen jeden vaječník. Tak jsme tomu nechali volný průběh.Ale tik tak hodiny se nějak ozvali tak jsem se objednala na gynekologii a uvidím co mě pan doktoř řekne a poradíí .Vůbec totiž nemám přehled o cenách a u nás v Brně je těch center hodně trochu mě to připadá ,že na neštěstí rodin co nemohou mít děti vydělávájíí.

ramdy
24. led 2013

@l.u.c.i.e tak mě dneska píchla do břicha mamča, je to zdravotní sestřička a bylo to super, takže zítra přijede znovu, gonal si píchnu sama, to je v tom peru, to je bez problémů, ale ten cetrotide, byl hnus, když jsem si to píchala sama. Na odběr nevím, kdy to vyjde, řekla bych, že to bude někdy teď, dneska jsem 9 DC. Takže možná pondělí - úterý, nevím, asi mi to řekne zítra po UTZ.

ramdy
24. led 2013

@bobyna ahojky, mě bude 34 za měsíc a děti ještě nemám. A pravdou je, že dnes se vydělává, na čemkoliv, když lidé platí, tak proč by to nedělali.

bobyna
24. led 2013

@ramdy jo to je dnes opravdu hroznýýý a s těma injekcema to mám vyzkoušený že bříško je to nejlepší místo a hlavně nejméně bolestivééé

l.u.c.i.e
autor
25. led 2013

@ramdy, tak co, jak jsi dopadla u doktora? Jak to vypadá? Nejhorší je stejně ta závěrečná injekce do zadku 🙂 Ještě, že je jen jedna!

l.u.c.i.e
autor
25. led 2013

@bobyna, a co zkusit státní CAR? Tam by neměli být tak vysoké ceny?

ramdy
25. led 2013

@l.u.c.i.e tak u dktoro docela dobrý, napsal mi ještě jeden gonal a dva cetrotide, v pondělí další kontrola a pravděpodobně ve středu nebo ve čtvrtek odběr vajíček. Bohužel mám jeden vejcovod za dělohou a ten má zrovna víc vajíček, takže neví, jestli se k němu vůbec dostanou a v tom druhém mám jen 5 vajíček. Jakou injekci do zadku? Já žadnou do zadku neměla, všechno mám jen do nohy nebo do břicha

l.u.c.i.e
autor
25. led 2013

@ramdy, tak to jsou celkem dobré zprávy. Neboj se, doktor se k vaječníku dostane 🙂 Ta poslední injekce je něco jako pregnyl. Důležité je dodržet čas před OPU.

ramdy
25. led 2013

@l.u.c.i.e aha, tak já mám poslední psanou pregnyl a ten jsem si taky píchala do nohy, takže to bude v pohodě. Čekám až přijede mamča a píchne mi cetrotide. To jsou nepříjemné injekce, hrozně mě svědí břicho. No mám z toho trošku obavy, jestli se tam dostanou, ale aspoň i těch pět v jednom vaječníku je lepší výsledek než při prvním ivf, to jsem měla jen dvě vajíčka

l.u.c.i.e
autor
25. led 2013

@ramdy, uvidíš, že to tentokrát vyjde. 🙂 Musíš věřit. Já jsem taky měla vždy málo vajíček. Tentokrát to u tebe vypadá slibně. 🙂